ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

canim ben sayfa 16yi hic acamiyorum oda benim yorum yaptigim sayfa. niye bilmiyorum.

acaba neden öyle oluyor bende anlamadım.. sayfaları zor okuyorum..böylede çok sıkıcı oluyor tekrar sayfadan çık aynı sayfayı 10 kere aç.olmadı tekrar geri dö tekrar aç dünde böyleydi.acaba benim nettemi sorun var,yoksa sayfa yoğun olduğu için anlamadım.

Nasıl bir egodur bu siz eltinizi kıskanıyosunuz bu çok bariz ortada çalışıyor ekonomik özgürlüğü var istediğini yapıyo... Kimsenin hayatı sizi ilgilendirmez kaynınızı bu kadar çok sevmeyin düşünmeyin hayatına mudahale etmeyin bırakın eşi sevsin siz kocanızı sevin ona ilgi gösterin....kimsenin hayatına müdahale etmek nasıl davranacağıı öğretmek size düşmez şükürler olsunki ne kayınvaldem nede eltim sizin kayınvaldeniz ve sizin davrandığınız gibi bana davaranmıyolar hayatta tahammül edemezdim bende görümceyim gelinimize bu şekilde davranmıyorum size abla demesini istiyosanız siz ilk önce sevmeyi saygı duymayı ve insanlığı öğrenin eltinizin kayınvaldenize hatası olsa bile size göre kayınvaldenizi ona karşı dolduracağınıza veya kaynınızı eşine karşı dolduracağınıza daha anlayışlı olmalarını söyeyin sonuçta kız 8 aylık evli hemen pat diye kabullenemez bazı şeyleri zamanla alışır öğrenir yemek yapmayıda iş yapmayıda ama o kimsenin hizmetcisi değil ne sizin ne kayınvaldenizin ne de kaynınızın......böle bi konuyu burda dile getirmeniz bile çok yanlış hele hee böle çirkin davranışları sergileyen sizken allah eltinize kolaylık versin eşinizede en önemlisi kaynınız ve kayınvaldeniz işlh sizin fesatca düşüncelerinize alet olup o kızcağızı ezmezler...

Bazen dizilerde kötü karakterli insanlar oluyo hayret ediyorum gerçekten böle insanlar varmıdır diye onların gerçek hayata yansımış hali gibisiniz allah yakınlarınızı sizin şerinizden korusun

Yazdıklarınızı sinir içinde okudum.Sizin kimsenin evliliğine ve kişiliğine karışmak gibi bir durumunuz söz konusu olamaz.O gelinse siz de gelinsiniz.Büyüksünüz diye yok abla demiyor yok yemek yapmasını bilmiyor yok çocuk istiyorlarmış da ev almak istiyorlarmış da.Bunların hiçbiri sizi ilgilendirmez sizin aileniz değil ikisinin ailesi özel hayatı bu.Kusura bakmayın ama bence eltinizi resmen kıskanıyorsunuz gibi anlatmışsınız.Bu şekilde davranmaya devam ederseniz de ya onların yuvası bozulur ya da sizinle ve sülalede ki kimseyle karı koca görüşmemek zorunda kalırlar.Siz büyükseniz ona güzel güzel anlatsanıza yemek tarifi versenize beraber yapsanıza ev işi bilmiyorsa anlatsanıza işin püf noktalarını kolaylık olsun diye ona?Eleştirmek,kırmak,büyüklük taslamak çok çok kolay ama büyük olmak aslında bunların tam tersini yapmak gerektirir.Sevgiler.

Konuyu okuyunca kendi adıma allaha şükrettim, sizin gibi bir eltim olmadığı için..
Eltiniz adına da çok üzüldüm..
Paçalarınızdan kibir, kıskançlık akıyor.. Konunun neresinden tutsam elimde kalır. Kadıncağıza sabır diliyorum..

Sadece konuyu okudum, yorumların hiçbirini okumadım.
Çok sinirlendim, iyi ki sizinle elti değiliz, nesiniz siz hangi hakla yeni geline kayınvalidelik yapıyorsunuz.
Üslubunuz da oldukça rahatsız edici, 3. şahıslardan bahsederken eltiye söyledim, kaynanaya dedim, görümceye dedim. Anlatımınızda sahiplenme bile yok. Kaynınızı arayıp da eltiniz hakkında konuşmak ne ayıp, niyetiniz ne olursa olsun, üstünüze vazife değil. Anlattıklarınızdan ortalığı sizin karıştırdığınız gün gibi aşikar. Ne kadar kontrol meraklısısınız.
Köyün dedikodusu diyorsunuz, sizin burada yaptığınız nedir, derdinizi anlatmak mıdır, eltinizin dedikodusunu yapmak mıdır.
Kaynınıza zaten diyecek söz bulamıyorum, karısı hakkında arkasından konuşmanıza izin veriyor.
Bence kendinize gelin, günaha giriyorsunuz.

Son düzenleme:
Offff daral geldi bana... Allah sana gelin olacak kıza yardım etsin... Şimdiden sürahi hanımlığa adaysın...

şöyle bı silkinin kendınıze gelin bu ne hadsizlık yok abla dıyecek emır verir gibi yok sen soyle geç ayıp ayıp sizinki tamamen kıskançlık ha bıde kayınvalıdenıze demişsınızkı yola gelecekte cahıl burakın bu lafları yola gelceksede hata yapa yapa dogruyu ögrenır ,doğruları ögretmek sıze düşmez herkez haddını bılecek özellıkle sızın gıbıler

Çok ama çok karışık yazınız.
Kusura bakmayın ama size ne ? diyeceğim...
Kaynanadan çok siz karışıyorsunuz bence sorun edilecek olan sizsiniz.
Eltim benden büyükte olsa küçükte olsa bu kadar karışamaz.
Empati yapn,eşinizle size her konu da o taze elti karışsın.
Bence çok fazla karşıyor ve de kin besler gibi eltinizi dışlıyorsunuz.
Ben eltinizin yerinde olsam sizden uzak urmaya çalışır eşimede bu konuda yanımda olmasını söylerdim.

İşte eltiler arasındaki soğuk savaşlar tam da sizin karakterinizdeki insanlar sebebiyle çıkıyor.
Bir de üstüne o kızcağızdan sevgi ve saygı da beklersiniz.

Hep söylerim sevgi de saygı da kazanılan şeylerdir.
Siz sevgi ve saygı gösterin ki size de sevgi ve saygı duyulsun...

Son düzenleme:
Yetişkin evli barklı kadın nasıl isterse öyle davranır.Kimse sizin istediğiniz gibi olmak zorunda değil.belki evlerinde mutlular.belki kaynınız memnun eşinden sürekli zavallı kayıncağğğzım diye söz etmeniz tuhaf olmuş.sizin işinize geldiği gibi davranmadıgı için hazmedemiyorsunuz bence..herkes duracağı yeri bilmeli.

Cok uzundu sonunu getiremedim ama yariya kadar geldim.hala.kizacak birsey bulamadim

Alll bi elti klasiği valla ne dersen de ama yazdıgın konu tam seni anlatıyo mahalle dedıkodusu
Bnce eltını kıskanıyosun ayrı ew tutdular bılmm be yaptılar hep kıyaslama hep kıyaslama bnm senin gibi eltim var herseyime karışmak istedi ben daha gelinliğimle baba evınden cıkmadan yok sole yapcak yoj bole yapcak sakayla karışık kaf sokmaya calıştı giç gelinin bılnem ewde dolu mısafır var demedim kalktım ayaga bana bak haddını bil ben senin cocugun degılım sinirimi bozma sende kimsin bana karısıyosun diyip agzının payını verdım kımsede bişi diyemedi dua et sana bişi dememiş senin gibi eltilerşn basına bulasık legenine gecirmek lazım her b....da karısma
Sen dört dörtlüksün dış kapının dış mandalı

Hay allahım ya ...ben burda tek cahil gördüm oda sizsiniz ...bulaşar insan size aynı şeyleri söylemiş ...yerinizde olsam dinlerdim

Eltim evlendiginde ben 6 senelik evliydim yascada buyugum ama yenge demem demis baskasina ben yengem degil esimin demis demesin dedim kv gittikmi karnim burnumda is yaptim onune cayini koydum gorumcem kizdi kalksin alsin sen ne hizmet ediyon diye dedim bosver ben yaparim kizimla evine gittik kizim mumlarla oynadi yapma annem dagittin dedim giderken toplar gidersiniz dedi uzuldum ama sustum dogum yapacafi gun bursa dan ankara ya gittik son gun sizi gorelim dedik yarin bursa ya donuyoruz bir daha ne zaman geliriz bilemem dedim 10 dakika sonra kv kp gorumce onun esi ben esim hepimiz otururken kalkti kusura bakmayin bebek uyurken bende uyuyacam dedi kp tabi kizim bizde kalkiyoruz zaten dedi resmen kovdu bizi ustelik ben onun icin o kadar yol cektim ama yine de sustuk evinde huzurlu mutlu olsun bize ne.ayrica size ne ben is yaptim da cok mu kiymetli oldum yooo hic olmadim sizde kv gozunde kiymetli degilsiniz sadece dedikodu arkadasiniz o kadar.....

neyse geldiler yemek yendi görümcem bulaşıkları arındırıyordu eltide gecmiş yardım edeyimmi dedi görümcede yok canım sağol ben hallederim dedi bende tencereleri boşaltıyordum tam elti içeriye gidyordu bende görümceme sen bu evin hizmetcisi bulaşıkcısımısın yada benim mi haberim yok hep beraber yedik beraber yıkanacak dedim gec sende yanına dedim neyse bunlar yıkadı bende caylarını yaptım götürdüm içeri tertip düzen bilmio yazık bi erkek de ne kadar öğretebilir kaınım çabalıyor.

vay anam vayy

sizinle aynı fikirdeyim çok şükür kayınvalidemin dedikodu arkadaşı değilim asla onunla bir olup eltimi çekiştirmem ama aynı ortamda bulunduğumuz zamanlarda her işi ben yaptığım halde yine kıymetli olduğumu zannetmiyorum eltim bazen o kadar aşıyorki kendini sırf yemeğini rahat yemek için sofranın en kalkılmayacak yerine oturuyor hatta orada oturan kayınpederimi kaldırıp oturuyor herkes farkında bende sesimi çıkarmıyorum zaten haftada 1 gün oradayım ama sanmıyorumki bu yaptığım işler beni ondan kıymetli yapsın evlilikten tek anladığım çok özür dileyerek yazıyorum ağzına yapan yaranıyormuş

görümce bile yardım istememiş saol ben hallederim demiş.hani görümce kv bu durumdan rahatsızdı.öyle olsa görümce tamam yardım et demezmiydi.görümceye bu evin hizmetcisi senmisin diyerek ortalığı karıştırmaya çalışmış konu sahibi.öyle söylediği halde eltisi hiç sesini çıkartmamış yıkamış bile bulaşığı.başkası olsa lafı yapıştırmıştı ona ama elti sessiz tartışma, dedikodudan,laf sokmakdan ve laf sokulmasından hoşlanmadığı için kaçtığını ve uzaklaştığını düşünüyorum.bence özellikle ailenin içinde böyle bir elti varsa kim olsa uzaklaşır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…