ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

Yazık vallahi eltinize. Kadın iş bilmiyor olabilir zamanla öğrenir de sizin zorunuza giden ne? Size ne?
Kadının evliliğini de bitirirsiniz siz bu dilinizle... Oldu olacak gidip ortalarında uyuyun.

Konuyu yarısına kadar ancak okudum çünkü anlayabilmek için başa dönüp tekrar okudum, kalan yarısını da anlamaya çalışsam günün bütün performansını harcarım diye düşündüm :)

Okuduğum yere kadar: Size ne? Yok almadı, yok gitmedi, yok demedi, yok gelmedi, yok yapmadı, yok bilmem ne. Size ne yahu?

Kaynanasının evinde bulaşık yıkamaya mecbur değil, misafir gibi oturacak çünkü o zaten orda bi misafir. Kaynatanın da zavallığını paçasından akıtmışsınız, elin evine bu kadar karışıyorken sizin kocanız ne alemdedir merak ettim, yazık adama.

Köyde yapılan dedikoduları bilemem ama elti olarak siz dedikodunun hasını yapıyorsunuz gibime geldi.

Son düzenleme:
hımm. anlaşıldı kızcağızın 2 kaynanası var.
elti kaynana olanı feci ama.
yazık kıza valla

Siz de kızı alırken köyden almadığınızın farkındaydınız dimi? Hani sürekli demişsiniz köy kültürü falan, o da şehir kültürüyle büyümüş, tek bir kişi bunca kişiye uyacağına siz 1 kişiye uysanız madem o kadar dert olmuş bu kültür farkı. Yada hiç almasalarmış kızı, kültürlerine tersmiş madem :)

Bende ilk gelinim ama kesinlikle eltime emri vakiler yapmadım.hem hatta mutfakta bulaşık yıkıyoruz.bana yenge çayı koy diyecek kadar rahat.koyarmısında değil koy.ben başkasına emri vaki yapmasınıda sevmem bana yapılmasınıda sevmem.benden küçük olsun büyük farketmez..demek ki bende sizin gibi yapmalıydım eltime diklenip emirler vermeliydim anca bu cesareti bulamazdı demek ki..ben hiç büyük gelinmiş gibi davranmadım ona hep eşit olduğumuzu düşündüm.ama kv beni hep dışladığı için bu eltimede yansıdı.

eltimi arayıp canımın içi canım ablam benim diycem de kontörüm yokkk:))))

sevmeyiz birbirimizi ama ne akar ne kokar ne bulaşırız kaynanamda ne onu bana ne beni ona çekiştirir sağolsun eşlerimizde öyledir

tek hata sende değil kaynanan niye gelip sana anlatıyor ki elti eltinin kumasıdır derler sende bak kaynanam beni seviyo bana anlatıyo diye şımarmışsın eee görümcende bayramda sana gelincee egon kabarmış yanlış yoldasın karışma benim gibi yap kavga etme ama sevmiyosan samimi de olma bayram da seyran da yüz yüze gelince yüzüne bakacak yüzün olsun

eltinin dik kafalılığı ve cahil tavırları derken ben de başka bir şey bekliyordum. cahillik kime özgü acaba bu yazıdan sonra onu sorgulamak lazım. cahil kavramını kullanım yeriniz bir kere tamamen yanlış. cahil insandır ki başkalarının hayatı hakkında bu denli eleştiren ve karışmaya çalışandır. herkes kendi başına bir birey ve kendi evinden sorumlu. 4 duvarının içine bak başkasına karışma..bir de en çok komiğime giden kaynın için dertlerinden bir deri bir kemik kaldığını söylemen. ne kadar düşüncelisin sen öyle???

resmen diktatör ve sultan sanmışsınız kendinizi.
size ne, evde 2 bardak değil, tepeleme bulaşık bırakır çıkar
.size ne. Allahım yarabbim ya.
kadının evine ne karışıyorsunuz. 1e kadar ev temizleniilirmiş. kurallar kitabınızda 1 i çeyrek geçe olsa olmuyor mu
ya kardeşim ister temizler ister temizlemez. önemli olan, sadece evi temizlemek değil,kendini geliştirmektir. cehalet evin tertemiz olmaması ile eşdeğer değildir.beynin tertemiz ve dolu olmasıyla eşdeğerdir..
siz bence önce değerlerinizin yanlışlığını, her adetin doğru olmadığını öğrenin .

Son düzenleme:
okurken bile size katlanmadım yazık zavallı eltiniz size nası katlanıyor insanları rahat bırakın onların hayatı sizi ilgilendirmez eltinizde iyi yapmış sizi takmamakla

sen gercekmisin? bu kadar karisman normalmi sence? sana yapilsa naparsin? dügün gecesi belki cok gec uyudular sabahin köründe gelmek zorundalarmi? gec kalkarlar yada biseyler yaparlar sanami soracaklardi? yuh ya sizin gibi insanlar hala varmi bu dünyada ya? cahil olan kim cok belli ama uslubumu bozmayacagim.
midem bulaniyo böyle konulari okurken hic empati yapmayi bilmiyormusun sen?

evdeki iki bardaga gelince bi zahmet gitde yikayiver - madem sana cok batiyorsa

allahim ya biz nerde yasiyoruz

ortalığı benmi karıstırıyorum bu iki yorum yapan kalabalık yapma dağıl

Buradakiler küçük eltiniz değil, haddinizi bilin...

Yani sana ne diye sorarlar adama. Sa na ne! İsterse evi pislik götürür sizi niye ilgilendiriyor?

Konu buram buram gibi kıskançlık kokuyor...

Kendisi kalabalık yaptığının farkına vardı sanırım. Umarım iki kişilik evlilikte de kalabalık yaptığını farkeder de oradan da gider.

Herşeye müdahale etmek konusahibinin ailesinde var.
Çok eski bir konuda annesi çok iyiniyetle dediğine göre, eşine akıl vermiş.
Bir sürü olaylar olmuş.
Ayrılmasını istemeye kadar varmış iş.
Çok ayıp.
Kimseyi düzeltmeye hakkınız yok.
Geçmiş geçmişte kalır tabi ama geçmişten ders de çıkarmak gerekir.

Son düzenleme:
maulm olmuski konu sahibi cok kiskancc biri
hemde kendisinden kucuk olan birini kiskanmis
arani katmis
yok kaynananm senin hakkin bunlar desene filan
valla arkadaslar size ne deseler haklilar
cok cirkin bir oyun yapmissiniz kizcigaza
size ne elalemin esine mesajdar filan atmak
o sizin esinize mesaj atarsa ve ya ararsa hosunuza gidermi?
biraz kiskancligi kenara koyun ve icinizi guzellesdirmek icin cabalayin cunki icinizde guzellikden eser elamet kalmamis insanlara karsi

Konu sahibi yazarken de fark etmemiş esas kendi yaptıklarının ne denli "cahilce" olduğunu =)
Allah başa vermesin ya, kızın kocasına mesajlar göndermek, odalara çekip nutuk atmak bana abla diyeceksin vs. diye, onu bunu doldurmaya çalışmak.. Hani kıskançlık olur da, bu kadarını yaptırır mı?
Bir de kıza cahil diyor, amma güldüm konuyu okurken.

Bir de demişsiniz, kaynım eltimle kavga etmiş, ben yengeme senden çok güveniyorum demiş eltine, eltin de ortalıgı ayağa kaldırmış.
eeee ne bekliyordunuz?? Ha tamam ona daha çok güven aferin demesini mi?
Yani resmen size göre kadının konuşmaya bile hakkı yok ..
Kaynanayı bile doldurmuşsunuz sen kaynanasın söyleyeceksin, uyaracaksın diye.
Pes ya hu kıskançlığın, kötülüğün dibine vurmuşsunuz

Benim de eltimi kucaklayasım öpesim geldi de ne yazık ki eltim yurtdışında yabancı biri yani kaynım uzun süredir yurt dışında yaşıyor ve oradan biriyle evlendi eh o zaman bende ayy nereden buldun bu yabancı kızı, dilimizi bile bilmiyor filan diye aşağılasa mıydım ne yapsaydım. Geldiler burada o zaman yemek verdik üç gün kaldılar döndüler önümüzde bayramdı ne deseydim vay efendim neden kalmadı da, ben kalıyorum hep yanlarındayım o yokta mı deseydim ya. Beni ilgilendirmez ki kaynanam ola ki üzüldüyse kaynanamı kayınpederimi ilgilendirir banane. Ben eşimden sorumluyum. Kaynanamı mı doldursaydım bak gördün mü kalmadı diye tam tersine kaynanam üzüntüsünü dile getirdiğinde bile anne kız merak ediyor Türkiye'yi İstanbul'u gezecekler gelirler yine diye oyalamışımdır yani ne gerek var arkasından laf söylesem elime ne geçer benim yaaa.. Ama Türkçe bilmese de İngilizce olarak konuşup I love You diyeceğim eltimeee

yuuh yani okurken şok oldum tamam benimde eltimle çook problemlerim var ama bir gün olsun bana bulaşık yıkanırken geç sende yıka gibi bir cümle kurmamıştır.. siz neden bukadar onların üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyorsunuz ki ? unutmayın siz o kızcağızın kaynanası değil eltisisiniz yani kulvarlarınız eşit öncelikle bunu kabullenmelisiniz. Ona baskı uygulamaya hiç mi hiç hakkınız yok bana abla diyeceksin diye aranızda 8 10 yıl yokki evlilikte geçen size abla desin kaldıki 8 10 yıl geçse bile abla demeyenlerde var.. bu eltinizin kendi bileceği iş ister der ister demez belkide sizi kendine yakın görmüştü ve o yüzden aradaki abla kelimesini çekmişti? çokmu önemli yani ? siz eltinizle eşinin arasındaki problemlere neden karışıyorsunuz ki ne hakla ? banada eşim yengeme senden çok güveniyorum dese boşarım onu ne alaka yani neden eltime benden çok güvensin ? Allah aşkına bukadar baskıcı olmayın köy ortamı falan bırakın bunları ayıplanacaksa illa kendisi ayıplanacak size bukadar müdahale etme hakkı düşmez hanımefendi. ortada çok problem varsa kayınvalideniz kendisi konuşsun siz neden kendinizi ortaya atmışsınız ki bukadar ? üzüldüm eltiniz adına hem çalışıyormuş yani hem çalışıp hem ev işlerini yürütmek kolay değilki ? oraya gelip birşey yapmaması yada saat kaçta gelip gelmediğide sizin probleminiz olmasın lütfen .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…