ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

Konu sahibi arkadaş siz bunu eltiye yaptınız ya elinden çekeceğiniz var..
İntikam çanları çalması yakındır..
Yapsada hakkıdır hakediyorsunuz çünkü...
Şimdi taze gelin.. sizden ve o dedikoducu çevreden öğreneceği çok şey var..

aynen öyle konular okununca bu anlaşılıyo, herkes benden anlayış bekliyo demiş sıkışmış kalmış ben kime yüklensem demiş eltiyi gözüne kestirmiş ama elti kimseyi sallamıyo

öfkesini yanlış tarafa yöneltiyor
kendi dertlerine yönelse sorunu kalmayacak
bu tavrınızla kendi yuvanızı yıkarsınız
lüften silkinin kendinize gelin

Önce kalabalık yapan iki kişiydi, şimdi 8 sayfa aynı şey yazılmış. Bu daha onlarca sayfa gider söyleyeyim ve bir tane size destek olacak insan bulamazsınız. Çünkü buraya konu açmış kişilerin arasında haksızlıkta birinci sırayı size verebiliriz. Sadece yarısını okumayı benim midem ve sinirim kabul edebildi. O sizin aileye gelin geldi ama siz de onu ailenize gelin olarak aldınız. O sizin yaşama biçiminize karışamaz siz de onunkine. O sizin yaşam alanınıza müdahale ediyor mu? Siz de onunkine edemezsiniz. Bunu kaynanız bile yapamaz ki siz dış kapının mandalı olarak bunu hiç yapamazsınız. Çalışan bir kadın hele ki ailesi işe güce fazla sokmadıysa yeri geldi mi yumurta kırmayı bile bilmeyebilir. Var öyle insanlar. Kaynınız da bunu bilerek, severek evlenmiş. Sonradan işine gelmeyince yan çiziyorsa bu onun mertliğini gösterir. Kadın gibi dedikodu yapıyorsa ona hiç değinmiyorum. Biz burda bile evde yaşananları ailelerine fazla yansıtmamalarını öğütlüyoruz arkadaşlara. Allah gelininizi elinizden kurtarsın diyorum. Sizde köyden kendi kafanıza göre birini alırsınız artık. Ve son olarak belirtmeden geçemeyeceğim hayatımda hiç bu kadar cahil bir insana iki kelam anlatmaya kalkmamıştım. Pek başarılı olduğumu da zannetmiyorum. Algı kapısının açık olması lazım önce.

Hayır bi de istemeden itibaren detaylı yazmış
' Biz bayağı masraf edip gittik ' vs.
Sanki kendi cebinden çıkıyo
Kaynanadan daha çok kaynanacı bu elti

zavallı kaynım demişsinde kayının zavallı ama senin sandığın gibi karısı ezdiği için değil en yakını olan ailesi yani karısını sana kesitği için hakikaten çok zavallı.
eltide okuyunca sinirlenmiş kavga çıkmış ne yapacaktı beni çekiştirmeye devam edin mi dicekti kocasına.
8 saatlik mesafeden milletin işine burnunu sokmuşsun kaynaneltilik yapıyorsun.
sanırım çalışmıyorsun çalışsaydın haftasonlarının ne kadar kıymetli günler olduğunu bilirdi 2 bardak yıkamak zormu demişsin bazen insan o kadar yorulur ki 2 bardak işten geldikten sonra düğün bulaşığı gibi görünür gözüne.ayrıca pis pasaklı olsada seni ilgilendirmez evini b.. götürsede ilgilendirmez.
bi de kaynana görümce doldurmuşsun yazık değil mi kız zaen köye gitmek istemiyormuş sayende iyice gitmek istemicek bayramda seyranda senle karşılaşmamak için.
sen aleni üzerine vazife olamay herşeye karışmışsın bulaşığa yardım edeyim demiş görümce yok demiş sen atlamışın yıka diye,kaynanaya demişsin konuşa konuşa düzelecek sanki onu düzeltecek kişi senmişsin gibi uzarrrrrr gider
ev alacakmış ona bile yorumun var sanane millet senden daha çok düşünür maaşının yetip yetmeyeceğini resmen her işe burun sokma.
bence sen küs bu eltiyle valla bak sevaba girersin.
bende senin tarzda bir elti var ama sen gibi değil günah almayım şimdi senin zerren kadar konuşur konuşur olumlu olumsuz cevap bile vermem günaydın iyi bayramlar o kadar.eltinde edep adap bilen biriymiş bi de sanırım seni çok umursamıyor yoksa başkası olsa bulaşık mevzusunda ağzının payını güzelce verirdi.

kk arkadaşlarımada selam burdan ben okuyup yazana kadar tercümanım olmuşlar benim ağzımdan yazmışlar sanki aklın yolu bir.

konu sahibi kaynı karısına söz geçiremiyo diye çok içerlemiş, ama diğer konularında kendiside kocasından dert yanıyo herkes benden anlayış bekliyo diye, ailesi bile kocana kendini ezdiriyosun diye konu sahibini paylıyomuş, şimdi bu durumda eltide onun gibi olsa ailesine en azından diyebilecek bakın eltim de böyle diye, şimdi kendisine kimse anlayış göstermeyipte elti bildiğini okuyunca konu sahibi çok kızmış ama yapacak bişey yok herkes kendi hayatının öznesidir

Aynen ben de böyle düşündüm. Kızım olursa böyle eltilerden de kaynanalardan da korusun. Evimizden ırak olsun. Gelinlerini de şurda görsem sımsıkı sarılmak gelirdi içimden. Nereye düşmüşsün canım benim derdim, bulunmaz hint kumaşı mıydı ne buldun bu sümsük oğlanda.

Yanlış yapıyorsun arkadaşım. Anlattığın şeylerde eltinde bir sorun göremedim ben asıl sorun sen, kayınvaliden ve kaynında. Sana abla demesi neden bu kadar önemli ve neden siz sende bulaşık yıkayacaksın diye emrediyorsunuz ki. Nihayetinde o evin geliniyse sizde gelinsiniz. Kısaca sizin gibi elti düşman başına...

İki lafın biri 'zavallı- zavallım'
Bu sıfatı da hep kaynına kullanmış
Sanırsın 5 yaşında çocuğu zulüm ediyolar

Neymiş kız yemek yapmayı pek bilmiyomuş, kaynı öğretiyomuş ( Ha bende böyleydim )
Neymiş efendim, köye gidince yatıya kalmıyomuş 3 saat oturuyomuş, kaynı da bişey demiyomuş
Ondan sonracıma bayramın birinci günü taaaa 1 de gidiyomuş kaynanaya -Sabah ezanında mı gidilmesi lazım ?- (+kendi uzak diye gitmemiş üstelik )

Tuhaf
Kaynana bile bu kadar detayı hatırlamıyodur eminim
Bi meşgale lazım bence konu sahibine

bana kardeşim bile abla demeye yeni başladı askerden gelince, elin kızına ben nasıl baskı yaparım bana abla desin diye ki az buz değil 8 yaş var bizim aramızda, had bilmek güzel bişey

bana kardeşim bile abla demeye yeni başladı askerden gelince, elin kızına ben nasıl baskı yaparım bana abla desin diye ki az buz değil 8 yaş var bizim aramızda, had bilmek güzel bişey

Ben büyük ablama, abla derim de
Küçük ablamla aramda 3 yaş olduğundan, hep yun arkadaşıydık ve arkadaşlarımız ortaktı diye ismi ile hitap ederim
Öz ablam bile bana abla diyeceksin demedi

yeni evlenenler için yada evlenecekler için zaten hayat yeterınce zor bıde böyle aile büyükleri karışıp zorlaştırmasa karışmayın sizde rahat edin onlarda

Benım 3 eltım var bı tanesı senın kadar benım aıleme mudahala etcek yemınlen tutamam kendımı yolarım onu . Arkadasım sen kendı kocana baksana sanane kaynının aılesınden . Sızı ıplemıyo evet barız ortada ama hakedıyormussunuz yanı kızmayın ama...

Cümleleri anlayamadım, biraz başından okudum, biraz sonundan.. Olayları yorumlardan çözmeye çalıştım..
Eltinize cahil demişsiniz neye göre dediniz bilmiyorum ama edebiyatımızı bu denli hor kullanmak bana göre gerçek cahilliktir, üzgünüm..
Ha bu arada nerde o dik başlı gelin, gelse de bi alnından öpseydim

Son düzenleme:

Biri bana böyle dese
Ben sen kimsin ? derim..

Kız ses etmemiş oturmuş yıkamış bi de hala bahane arıyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…