ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

yahu ben eltimle bi evlenirken bide bayramda gördüm 5 vakit görüşmüyorum adam doluki bunları anlatıyor ve ben bunalrın hepsini annesinden duydum ve bayramda gördüğüm hal hareketini anlattım yapılıyorki anlatılıyor ve hepside aynısı anlatıyor...

yahu anlatıyosa o onun ayıbı adam gibi adam karısının dedikodusunu yengesiyle yapmaz zaten özelini ortaya dökmez, velev ki anlattı sen dinlersin ama bu kadar karışmak zorunda değilsin, yani karışıp ne yapmayı düşünüyosun ne olsun istiyosun

yahu anlatıyosa o onun ayıbı adam gibi adam karısının dedikodusunu yengesiyle yapmaz zaten özelini ortaya dökmez, velev ki anlattı sen dinlersin ama bu kadar karışmak zorunda değilsin, yani karışıp ne yapmayı düşünüyosun ne olsun istiyosun

arkadasım bana anlatmadı annesine anlattı annesinden dinledim diyorum ve kardeşine bile anlatsa böle anlatıyor

kaynımı doldurmuyorum kaynım zaten dolmuş şekilde bahsediyo eşinden

Eltim yok..konunuzu okuduktan sonra şükrettim mazallah yuva bile dağıtırsınız siz..
bence fazlasıyla antipatiksiniz...kaynınızada (yazık)-lar olsun bu kadar kolay dolduruşa geliyor..
karısını korumayan erkeğe erkek demem ben..

Bir de söyle birşey var cahil olan elti değil. Ama kim olduğunu söylemeyeceğim :) şairin burada ne anlatmak istediğini anlamadım :KK70:

Ayyy nokta yok, virgül yok, paragraf yok, satır başı yok. Ana başlığı okumayı başaran arkadaşları öncelikle tebrik ediyorum :KK19::KK19:

İnsan hayatına bu kadar müdahale etmek hiç hoş değil, üstelik de işinize gelmeyecek şekilde eleştiride bulunan insanlara karşı da tavırlarınız çok kaba.

Özel hayatınızda da tavrınız buysa, o aile hala size katlandığı için şükretmelisiniz.

Biraz hoşgörü, biraz da nezaket tavsiye ediyorum size..

Durum hakaten başlıkta da yazdığınız gibi
eltinin dik kafalı sizi bi tarafına takmayan biri olması içinize oturmuş lök diye
siz bu yuvayı yıkarsınız
ama bunun vebali ağır olur söyleyeyim

bulaşıklar yıkanırken, eltiye "geç sen de şuraya" demişsiniz ya, breh breh breh...
analar ne elti doğuruyor be, o kız gene çok terbiyeliymiş, dönüp ağzınızın payını vermemiş.

bir de onlar evleneli 8 ay olmuş, siz evleneli de 2,5 sene bile olmamış.
yani altı üstü, o kızdan bir yıl önce girmişsiniz aileye. bir soluklanın bence :),
ne bu "abla" dayatmaları!

kız zaten çalışıyormuş, kendi evinin işini zor yapıyordur, pek çoğumuz gibi.
bir de kaynananızın evini temizlemek zorunda değil, zaten kendini mecbur da hissetmiyor.
siz kendinizi mecbur hissediyorsanız, buyrun temizleyin;
madalyanızı da takarlar yakında.

arkadasım bana anlatmadı annesine anlattı annesinden dinledim diyorum ve kardeşine bile anlatsa böle anlatıyor

peki hiç düşünmüyo musun kv bugün eltimi bana asıp kesiyosa yarında beni ona kesip kesebilir diye, çünkü dedikoducu insanın genel yapısı budur kimin kiminle ne zaman iyi olacağı belli olmaz sen bu kadar dahil olma, bu kadar kadın niye aynı şeyi yazıyo sence

bu kadar adam aynı şeyi yazıyo ama sen hala acaba hatalı mıyım demiyosun acaba dik kafalı olan kim?? :KK31:

:)

3 eltiyiz,böyle bi tanesi bile bana kaynanalık taslamaya çalışsa haddini öyle bir bildiririm ki bir daha ağzını açamaz.arkadaşın eltisi yine sabırlıymış.

:)

3 eltiyiz,böyle bi tanesi bile bana kaynanalık taslamaya çalışsa haddini öyle bir bildiririm ki bir daha ağzını açamaz.arkadaşın eltisi yine sabırlıymış.

aynen
bu kız oldukça terbiyeli kaynana da benzer kalitede ki kaynanasını da sallamıyo, olumlu olumsuz cevap vermem demiş daha ne desin akil olan anlar

Kaynında iş yok senin.
8 aylık gelini anneye şikayet, yengeye şikayet.
Bu nasıl iş anlamadım
Özel kavramı yok mu sizin köyde

Birde kızı alıp karşına,konuşup, adap öğretmşsiniz.
İyiniyetli bir çaba diyelim , peki Neden kaynınızı arayıp hepsini sana anlattı mı diye kontrol ediyorsunuz.
Bunlar hep kendini önemli hissetme çabaları.
Siz uzak durun bu ilişkiden, bırakın kendi aralarında çözsünler.

kaynana bişey demiyo kıza..
kocası ikna çabasında bişekilde sürdürüyo evliliğini...
kız kendini o şekilde kabul ettirmiş o aileye...
sen hiiiiiiiççççç seni ilgilendirmeyen konulara karışıyosun...

Çocukca tavırlar, Sabah sabah hem çok güldüm hem de sinirlendim vallahi.
Bana abla diyecek :KK1: en çok ta buna

arkadaşım kabul et hatalısın o kızdan daha önce evlenmiş olman sana onun üstünde baskı kurma hakkı vermez sen anlayışlı bir insan olsan ortalığı yatıştırmaya çalışırsın kaynananla kaynını sakinleştirirsin çünkü sen de geçmişsindir aynı süreçten yeni bir ailenin içine girmek zordur belli ki kız bocalıyor yani ortada yuva yıkmayı gerektirecek kadar bir olay yok kendinizi onun yerine koyarak hareket edin birazcık ayrıca kız haklı kaynınızla böyle muhabbetlere girmeniz hiç hoş değil bence muhabbetiniz hal hatır sormaktan ileri geçmemeli sonra yanlış anlaşılma ihtimali de var

X