ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

A Aa bu ne be okudukça sinirimden çatladım sana şaka mısın sen ne biçim yenge olacaksın senin gibi eltiye yenge yada abla dememek te haklı sen böyle milletin herseyıne burnunu sıkarsan sana hiçkimse saygı duymaz senın gibi elti olmaz olsun ..!cahil kendınsın asıl. Araları kızıstırıyorsun sen be hakla kayınbiraderini arayıp duruyorsun gelin kıskanır tabi iyki senın gibi eltim yok olmasın evlerden uzak ol!..

buna o köyün görgüsü diyelim bu arada çalışan birisi evinde işi olabilir diyorsun evinde 2 bardak bırakılıp cıkılmaz benm bildiğim yıkanır toplanır 1 e kadar 2 kişinin kaldığı ev her halukarda temzilenir kaynana temizlik falan yap demez onada bana da demez tek beklediği biraz saygı ve hürmet görmedği için kaldırılmıyor

Kızı ehilleştirme cabalarınız neden? Siz kimsiniz? Niye böyle bir misyon üstlendiniz? Köyün mütevelli heyeti mi verdi bu yetkiyi size?

arkadasim sanane kac gunde bir gelirse gelsin kiz alisamamis belliki yeni hayatina illa erkek tarafini memnun etmek icin size yalakalik yapmak zorunda degilki bu kiz koy yeri dedikoduyu sever senin soyledigin laf ise koy dedikodu ediyor ee yaptigi icin ediyor kaynana resmn sufle veriyosun soyle yaptirt boyle yaptirt diye evlilik zor herkes senin kadar kolay adapte olamiyor malesef anlayis gostermek zorundasin kaldiki elti olarak sen cogu seye fazlasiyla karisiyosun uzak dur biraz

Köyü sevmiyormuş, kalmak istemiyormuşta bardakları yıkmadığını bahane ediyormuş, önce abla son x' ciğim dedi.. Siz eltinizi biraz kıskanmışsınız bence, bir diğeri de size kim bunları yapacaksın dedi ki? Ki eşiniz veya ailesi böyle bir diretme de bulunduysalar bile bundan eltiye ne? Siz yaptınız diye o da mı yapacak? Yapmasaydınız, ya da sizi zorladılarsa onların çökün tepesine eltinizin değil..

"eltimin kendi evi yakın bayramlaşıp dönüyo ben 8 saatlik yoldan gitcem ailemde senin de evin var diyorlar.eşime ben desem birbirimize giriyoruz 2 senedir aynı konular bıktım ben.daha eşim askere gidecek ve bu sorunlar devam edecek ben ailemde kalmak isticem eşim ailemde kal dicek"

eltin yakın oturuyo uzakta olan sensin müdehale edende sensin, eltin iş yapsın kaynananın dizinin dibinde olsun tarzı bi imaj çiziyosun ama bak kocan askere gitmemiş daha sen kaynanayla kalmak istemiyosun, madem kaynın kaynanan bu kadar kıymetli kal işte kaynanangilde

Şimdi aydınlandı olay
Konusahibi gelini ortaya atıyor sık sık gitsin , samimi olsun ki
Kendi gitmekten yırtsın

eşim kal diyecek yeri gelecek ordada kalacağım elbet içini rahat tut sen ok

Şaştım kaldım siz gelin halinizle böyleysiniz kaynana olmayın bence...
Ortada bi kaynana var zaten ve durumu idare etmeyi bilir...
Sizin kızın üstüne bu kadar gitmeniz yok bana abla diyceksin yok geç bakıyım sen şöyle hayırdır noluyo:44:
Bırakın elalem kızı ayıplayacaksa sırf abla demiyo diye ayıplasın başka yanlışı olmasın kızcagızın
Ama siz bu tavırlarla ne kendinizi sevdirebilirsiniz nede saydırabilirsiniz
Konu kaynana gelin ve damat arasında çözülebilir bu 3 kişi arasındaki durumlarda size düşen bişey yok
Hem sonra siz kötü olursunuz bu kadar karışmaya gerek yok

Kraldan çok kralcı olma.

Kaynananın görümcenin avukatlığı sana düşmez.

Bir elti sensen bir elti de o; yok birbirinizden konum olarak farkınız.

Büyük eltilerin kendini küçük kaynana sanması sendromuna yakalanmışsın.

Geçmiş olsun.

sen şimdi kaynanana saygı duyulmuyo diyemi bu kadar doldun eşinle cinsel problemlerinize yoğunlaş bence

Siz kayınvalidem demeyi öğrenin önce. Kaynanam bile demiyorsunuz, KAYNANA diye lakap takmışsınız kadına sonra da eltinizin aileyi sahiplenmediğinden bahsediyorsunuz. Çalışan insanın 1 saatinin bile ne kadar değerli olduğunu bilseniz. Siz kayınvalidenizle, görümcenizle elinizde çaylarınız o kızcağızı çekiştiriyorken , eltiniz elalemin işinde 3 kuruş para kazanma derdinde. hafta da 1 gün ya da 2 gün tatil gününde yarım gün temizlik yarım gün dinlenme derdinde. Kimseye vakit ayırmak zorunda değil o kız. Size de abla demek zorunda değil, sizi sevmek zorunda da değil. Tabi ki sizde sevmek zorunda değilsiniz. Sizin gibi eltim ya da görümcem olacak sizi o aileye mensup olduğunuza pişman ederim inanın. Kızcağız yine de çok sabırlıymış ama yazık, ne eltiden, ne kayınvalide den ne de kocadan yüzü gülmüş garibimin. annesinin , mahalle baskısının kurbanı olup mecbur kahrınızı çekecek bir ömür boyu... biraz açın okuyun kitapları, peygamber efendimiz bile demiş ki; hanımlarınız size temizlik ve yemek yapıyorsa bilin ki bu size bir hediyesidir, yapmak zorunda olduğundna değil... Yani kocası bile laf diyemezken bu konuda size başka bişey düşer, çekiştirmeye hakkınız yok.

eşim kal diyecek yeri gelecek ordada kalacağım elbet içini rahat tut sen ok

benim içim rahat, iftira değil yalan değil senin yorumun bu, eşin askere gidince görürüz bakalım nerde kalıyosun o zamanda eltinin yerinde olsam ben kaynanayı fişteklerim bizim soyadımızı taşıyan kadın ne işi var ailesinin evinde diye, 8 saat uzaktayım diyosun sana uzaktan kaynanaya alışsın köye alışsın demek kolay tabi

Kusura bakmayın ama cahillik eltinizde değil.
Zira eltinizin kayınvalidenizle olan tavırları sadece eltinizi ve kayınvalidenizi ilgilendirir.
Sizin ki resmen kıskançlık olmuş buradan okuyunca.
Onların evinde belki düğün heyecanı oldu size hoş geldin diyememiş ama siz bunu bilmeden daha ilk günden tutup bilerek, isteyerek bunu yapmışsınız.
Siz daha en baştan ön yargılı ve tepkili davranmışsınız yazık yani eltinize..
Çünkü evlenme sürecinde eltinizin size karşı hiç bir şeyi olmamış kişisel olarak.
Buna rağmen siz içinizde öyle bir büyütmüşsünüz ki hep onların evliliğini ve hayatını irdeliyorsunuz.
Konunun yarısından sonrasını okumadım bile uzakta olduğunuz halde bile yok şöyle yapmış yok böyle olmuş yok kaynıma yazık falan.
Bu ne dedikoduculuk böyle, ayıp yani..
Kaldı ki çalışan bir insanın sürekli birilerinin evine gidip vakit geçirmesi kolay bir iş değil.
Çalışan bir bayan olarak gittiği her yerde bunaldığından dolayı iş yapmaması konusunu anlayabiliyorum.
Yapsa fena olmaz ama siz gelini iş yaptırmak için almadınız, yapmaması da bu kadar gözünüze batmamalı.
Onun yapacağı işe mi muhtaç kaldınız ki?
Yazık ya bunlar boş işler abla demesini istediğiniz eltinize ne ablalık yaptınız ki böyle bir hak iddia ediyorsunuz?
İyi ki sizin gibi bir tanıdığım ve akrabam yok, çok şükür..

Son düzenleme:
Görücü usulu yaptığınız evliliğinizde aileniz eşiniz eşinizin ailesi arasında sıkışıp kalmışsınız
kimseye sözünüz nazınız geçmiyor eltinin de geçmesin istiyorsunuz
siz de elti yeni ve ihtimal ki genç diye dişinizi ona geçirmeye kalkmışsınız
ama olmamış

aynen öyle konular okununca bu anlaşılıyo, herkes benden anlayış bekliyo demiş sıkışmış kalmış ben kime yüklensem demiş eltiyi gözüne kestirmiş ama elti kimseyi sallamıyo

Yuva yıkanın yuvası olmaz diye illa evli adamla ilişkiye girene denmez.

Her türlü yuva yıkmak ayıptır, günahtır. Ve hırsı uğruna buna vesile olanın yuvası olmaz, ben diyeyim de.

Hiç böyle bişey de görmemiştim

Eltinizle siz ayrı ayrı bireylersiniz
Kaynanaya veya bi başkasına nasıl davranacağına, ne kadar gidip geleceğine herkes kendi karar verir
Eşinle mutlu olup olmadığına bakman lazım sadece

kendi derdi yokmuş gibi milletin hayatını didikleyen insanları hiç anlamıyorum hani öyle komşu teyzelerde vardırya kapıyı bacayı dikizler kim kiminle nerede nasıl gözler,dedikodu yapar, hayır yani senin ailende hiç mi sorun yok borcun harcın kafa yoracağın bişey yok dimi, bu konuda öyle, kocan daha askerliğini yapmamış uzun dönem yapacaksa kimbilir neler yaşıcaksın bide bebek var, cinsel problemler had safhada, ailen üzerinde baskı kurmaya çalışıyo ama sen kendini bırakmışsın kaynını kaynananı düşünüyosun, yarın onlar yağlı ballı olur hayret edersin

koylulerıde bu kadar kucumsemeyın koy yerı dıye artık koylerde bıle bazı adetler kalktı kımse kımseye abla demek zorunda degıl.kımsede kınamaz kımseyı sız uzulmeyın dert etmeyın kendınıze.dedıkodu yapılıyormus dıyorsunuz asıl dedıkoduyu yapan sızsınız.aılede herkesı bırbııne dusurmussunuz.kaynannanızda saf sanırım sızı dınlıedıgıne gore yada sızın nıyetınızı anlayamamıs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…