elim ayağım tir tir titriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim kizım gecen dönem bir taciz olayı anlattı, okulu herkesin başına yıkıyordum sonuç çocuk kovalarken poposunu ellemiş yanlışlıkla.
Benim bu kadar galyana gelme sebebim kızımın bu konularda asla yalan soylemeyecegi yalan söylememiş ama olayi kendi içinde abartmış.
yiğenimi yengem elinden tutup tuvalete hizli hizli gotururken neden beni dövuyorsun demişti kadina, dövmek = hizlica yürümek çünkü.
tahminim kızınız sizinde babasının kız arkadasına bu kadar negatif olmanizdan kaynaklı gerçekten severken istemeden belki canini acitti ama kadin kizinizin gözünde kötü karakter olduğu için bunu şiddet olarak algıladı.

Ben size inanıyorum. Kızınızın da bunu yaşadığını düşünüyorum. Belki bir miktar abartmış olabilir olmayadabilir. Huzursuzluğunuzu anlıyorum.
Ama şöyle düşün 11 ay sende 1 ay onda. 11 ay sonra kendini çok daha rahat savunabilecek durumda olacak

Yahu eski konularinizi acip bir okuyun siz sanirim yazdiklarinizi unutmaya basladiniz. En basinda siz kizinizi zorla gondermediniz mi? Siz takintilisiniz orayi anladim ama ben kiziniza cok uzuluyorum. Yazik cocuk orda oraya gonderiliyor fikrini soran yok anne babasinin kavgasi ortasinda kalmis.

Öncelikle sakin olun.Sizin çocuğunuz için demiyorum.Lakin çocuklar yanlış anlayabilir abartabilir ve üzgünüm yalan söyleyebilir.Boyle vakalar var.Yok diyemeyiz.Dogruyu öğrenmek için ilk yapmaniz gereken çocuğun bir uzmanla görüşmesini sağlamak .Çocuklar özellikle boşanmış aile çocukları anneye yada babaya yaranmak yeni kisiyi kabullenmek ve sungerdir çocuklar unutmayın anlamaz dersiniz anlarlar dinlemez dersiniz dinlerler çoğu kez anne yada babadan onay görmek için olmayan birşeyi olmus gibi anlatabilirler.Simdi bir çocuk okulda dayak yediğini söyleyip arkadaşından geldiğinde evine konuşunca anlasildiki bunu dikkat çekmek için yapmış.Neyse ben sizin tarafınızdayim konu sahibi sizsiniz aklı selim olun öfke ile saç baş yolmaya kalkmayın elinizde rapor yok birşey yok suçlu haksız çıkarsınız ve çocuğa bunun yararı yok.Sakin olun ve çocuğu iyi bir uzmana yönlendirip olayın aslını anlayın.Ondan sonra gerekeni yaparsınız.

Evet ama işte o daha çok ufak olduğu için karakol ortamı psikolojik olarak onda kötü etkiler bırakabilir. Çocuklar polislerden korkar ve çekinirler genellikle. Ben lisedeyken (çocuk olmadığım halde) amcamla annem kavga ettikleri için karakola ifade vermeye gittiğimde etkilenmiştim mesela.

Bir de şöyle de bir durum var; bu olay karşısında kızınız babasının ona inanmadığını, onun sözlerine karşılık olarak kadınınkilere inandığını düşünerek babası tarafından değer görmediği hissine kapılabilir. Bu açıdan pedegog fikri daha mantıklı geliyor bana. Bu durum karşısında sizin de nasıl bir tavır takınmanız gerektiği konusunda size de tavsiyelerde bulunacaktır. Sizin, eş kişisiyle ne yaşarsanız yaşayın bunu kızınıza aksettirmemeye, babasını ona kötülememeye (bilinçsiz olarak da yapabilirsiniz bunu), baba kız ilişkisini bozucu herhangi bir tutumda ve davranışta bulunmamaya özen göstermeniz gerekiyor.

ben çocuğuma bu zamana kadar babasına karşı asla doldurmadım kötü birşey de söylemedim yanında. istediğinizi düşünebilirsiniz konu şuan eski eşim değil.
Nedense bende inanmadım adama takıntılisiniz bir an evvel vazgeçin bu duygudan, histen olan size ve çocuğunuza olacak bu hikayenin yanani siz olacaksınız

Çocuk bunları dediyse bile maalesef konularınıza dayanarak ben yönlendirme yapıp sorduğunuzu düşünüyorum. Mesela;
Kızınız: Anne x abla kolumu sevdi dokundu
Siz: nasıl yani sıkmadı değil mi?? Gibi gibi.
Biz bile böyle düşünüyorsak üzgünüm eski eşinizin de böyle düşünmesi kaçınılmaz zaten

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…