Eksiden çıkamayan adamla nereye kadar bilmiyorum ama üzülüyorum

İnanın son 1 yılı didik didik ettim. O diğer çekilen 2 kredi maaş hesabına aktarılmıştı. Gelen para görünüyor. Dekontlarda da sorun yok yani. Maaş hesabında tek çekim yapılan harcama silinmesi gibi bir durum mi var acaba diye düşündüm. Kendim denemedim dokununca basılı tutunca falan olmadı yani öyle bir özellik. İnanın dünden beri yoruldum. Gece uyumadım sürekli ağladım. Sabah aynı şekilde. Akşam eve gelince tekrardan kontrol ettim. Benim de içimde bir yerde bir his buruk kaldı. Bana dedi ki sen istiyorsun ki aa parayla şöyle bir şey yapılmış onu bulmaya çalışıyorsun ama öyle bir şey yok Allah aşkına dedi ısrarla.

Benim ablamın kocası da polis.
Evin sadece fatura ve doğal gaz öder arada market alışverişi yapar.
Kıra derdı yok.
Yemekler annemden neredeyse.
Kumar vs de yok.
Hep geçinemiyorum diyor.
Para yetmiyor der.
Bir çocukları var özel okul masraf birazını karsıladı.
Çocuğun dershane Eğitim yeme içme kıyafet bakımı komple ablamda..
Ablam da bır garip öğretmen.
Bazı adamlarda var bu durum.

Polisken memurluğa geçmiş sanki ben öyle anladım

kayınvalide devamlı görümce ailesini doyurmaya çalışırsa para mı dayanır
kocanın evlat olarak dar gelirli annesine yardımcı olmasını anlarım
ama tek başına yaşayan bir kadının da öyle aman aman market pazar alışverişi olmaz
benim anneannem de tek yaşıyor, maksimum 3 tabaklık yemek yapıyor
daha fazla yapsa kalacak çöpe gidecek çünkü, ne gerek var daha fazla malzeme kullanmaya
elektriği suyu da az geliyor
tek kişinin pazar market alışverişi yüksek olamaz. ama devamlı görümce ailesine de böyle yemektir bilmem nedir veriyorsa yetmez asla
görümce destek olmuyor mu annesine?

Bende aynı durumda olduğum için bana normal geldi.İnsanlarım alım gücü düştü.Enflasyon aşırı yüksek mutfak masrafları cep yakıyor.Hem tatile gideyim hem eve eşya alayım hem normal beslenelim vs artık kredi kartları patlıyor.Burdan alıp oradakine aktarıyoruz.Maaşın adı var ama alım gücü yok

Birde üstüne hizmet kısmına geçti maaşı daha yüksek olacakken daha az dediniz.

siz iki ev geçindiriyormuşsunuz pazarını yapıyoruz marketini yapıyoruz faturalarını ödüyoruz diyorsunuz yani kocanızın hesabı eksi çıkmasında ne olsun

kayınvalide bunlardan alıp yemek yapıp görümce ve damada da veriyormuş.

Görümceyle damadın yaptığıda beleşçilik.Oh ne ala hem para verme üstüne ye iç

Abisi veriyorsa onunda vermesi lazım.Kadın birtek abinin annesi değil sonuçta

Hep görünürde destek ve kayinvalidem sürekli işte şunu kızım aldı, bunu aldı, onu getirdi diyor. Ben eminim artık eşimden daha fazla alınıyor ve eşim bu yüzden de zorlanıyor. Kayinvalidem de kızının olmayan desteği ortaya çıkmasın diye daha çok dile getiriyor. Dün yine konuştuk eşimle. Kusura bakma dedim sen 6 kişilik aileyi beslemeye çalışıyorsun yetmiyor. Onlara da yemek inecekse böyle sürekli 2 hafta biz alalım. 2 hafta da onlar alsın market pazar. Belki çok görünmüyor ama etinden sütünden yumurtasından yağına 2 hafta eksik olsa bence minimum 5-10 bin kâr edecek eşim.
Gerçi bir tabaktan bir şey olmaz dedi ama bu kadar da eskiyi başka bir şeyle açıklayamam artık.

bir tabak değil ki
damat da var işin içinde. ayrıca birer tabak mı yeniyor? tabak miktarı ne kadar?
bin tane şey var işin içinde
olmaz böyle saçmalık

Bilmiyorum ya tatil herkesin hakkı ancak biz de kaç kere tatil yaptık hiçbirini 9 taksit yapmadık. Birini her şey dahilde temmuz ortasında yaptık maaşların 1/3 ydü biri daha pahalıya geldi ancak tek ayda ödenecek şekilde ayarladık. Eve 80 girerken 20 den fazla bir tatile vermek çok mantıksız bence. Geri dönünce geçindirilmesi gereken bir ev varsa el gitmiyor o kadar harcamaya. Kalan eşinizin borçları da normal geldi 6 boğaz besleyip geçinmek kolay değil bu devirde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…