Eksiden çıkamayan adamla nereye kadar bilmiyorum ama üzülüyorum

Tek maaş zannettim pardon

eşinizin çektiği 80 kredi nereye gitti peki
Onunla eksisini kapatmış güya maaş hesabının. Sonra da maaş hesabından o kredi çekilen hesaba para göndermiş. Kredi kartı ve kredi taksiti için. Ya bir insan bir şey yapmaya çalışır da becerir. Ne yaptığının benzediği hiçbir şey yok. Bugün eksi 113 binde bir adam var karşımda hani desem tek maaş. Yetiremiyor ya insanlar tek maaşla bu kadar eksiye girmez.

O çektiği nakit 10 bin vs. Nereye gitmiş yada maaş hesabında eksiye ne için düşmüş. Detaylı bir açıklama var mı? Yada borsa, iddaa, başka kadın şüpheniz var mı? Psikolojik olarak iyi değil dediniz çok aşırı harcaması var mı?

Eşinizin ne olduğu belli değil mi? Paraya gelene kadar çok daha büyük sorununuz var. Aynı ilde yaşamak aynı evde yaşayıp adamı beslemekten iyidir. En azından çocuğunuz için nafaka alırsınız, kendisi de nasıl geçinirse geçinsin.

Kedi eti yediyse kedi nerede yemediyse et nerede hesabı olmuş bu

Bulamadım görünürde. Bir şeyi kaçırıyorum ama inanın bulamadım. Kadın şüphem yok. Annem yazın taşınırken çok masraf oldu dedi e her şey niye sen üstlendin kız kardeşin de destek olsaydı dedim. Vermedi dedi. İste sen de o zaman dedim

7 yıldır bu şehirdeyim ve artık son düzlükteyim mayısı bekliyorum, tayin isteyecek memleketime. Burda tek başıma güçlü kalamam. En azından memleketimde kardeşlerim var. Anlatmam daha kolay olur.

Anladım belkide cidden dediği gibidir. Ki bu devirde ota boka oluk oluk para akıyor.
Ama yinede sizin haberiniz dışında 80 bin kredi ve üstüne -113 bin borç çok fazla.
Bir güven ortamı kalmıyor malesef bu şekilde.

7 yıldır bu şehirdeyim ve artık son düzlükteyim mayısı bekliyorum, tayin isteyecek memleketime. Burda tek başıma güçlü kalamam. En azından memleketimde kardeşlerim var. Anlatmam daha kolay olur.
Emin misiniz ister mi sizce. Bilmiyorum sanki sizi kıstırmış gibi hissediyorum. Önceki konularınız da bilen biriyim o nedenle diyorum bunları. Umarım canınızı sıkmak için son anda vazgeçmez. Çünkü o da biliyor memlekete döndüğünüzde ne kadar güçlü olacağınızı.

Aslında ben bu kış da dilekçe yazmasını istiyordum ama o biraz kem küm etmişti. Sonrasında oğlum için yaz dönemini beklemek mantıklı geldi. Yani istemezse mayısta gemileri yakıp ben il dışı yapacağım büyük ihtimalle. Oturdum şimdi hesap yaptım. Aldığı maaş ve ödediklerini ortalama 50-100 bin birikim yapmış olması lazım ocaktan bu yana. Yani mantıklı hiçbir Yani yok şu anda eksi 113 binde olmasının.

Açıklaması vardır illahaki, bosanilacak bir durum gibi gelmedi bana..vallahi insan paranın nereye gittiğini anlamıyor bu dönemde..70 bine yakın tatile verirken ev sahibine 3.500 ü vermeniz de iyiymiş

Kumar oynuyor. Ya da yedirdigi başka kadın var.

Tatil konusunda bütün masraflar dahil mi 32 yoksa sadece konaklama mi ? Dışarda yeme içme Faslı var mı ?

Borsada yatırım yapıyor mu? Kredi çekip borsaya yatırmış, kağıt eksiye düşmüş olabilir bu ara borsa kötü.

Ya kumar oynuyor ya da aldatıyor

80 bin ne ki? Bizde sadece esim calisiyor su an ama onun ayligida bu civarda ve her ay borclaniyoruz. Ne gezeriz, ne tatile gideriz, kiramizda ayni hemen hemen, yemek icmek desen normal bir ailenin sagligini bozmayacagi sekilde nasil beslenmesi gerekiyorsa o kadar. Ki gunde 1 cesit yemek yaparim en fazla 2. Yani yinede borclaniyoruz. Bi bakinca bir universite ogrencisi icin bile su an gunluk masraf en az 300 den basliyor git gel yolu, 1 yemegi, 1 de sigarasi derken. Ev gecindirirken ne kadar siz ben oduyorum desenizde illaki esinizde harciyordur. Goze gorunmeyen seyler bile kiraya odenen para kadar tutuyor ince ince yazinca. Ha yinede nasil harciyorsunuz siz daha iyi bilirsiniz cok cok imkansizsa gercektende bu miktarlarin normal hayatinizda harcanmasi arkasinda tabiki bir seyler vardir belki gizli gizli annesine falan para vermistir yargilanmamak icin kardesin versin falan dersiniz diye soylememistir belki. Bilemiyorum. Umarim da oyle bir seydir baska sey olmasin. Ama 113 binin bi alim gucu yok bir kac sene oncesinin 5 bini gibi bir sey. Borclanmasi cok kolay olabilecek bir miktar. Bir kere evden cikinca ailecek 1 gunde 10 bin gidiyor zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…