Eksiden çıkamayan adamla nereye kadar bilmiyorum ama üzülüyorum

amelie01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
3.373
2.846
Daha evvelki konularımda da yazmıştım. Enflasyon kötü biliyorum. Lakin yetti diye bağırmak istiyorum artık. Hiçbir şey yapamıyorum.
Geçen yaz(2023) iki tatile gittik birinin fiyatı 35 bindi. O zamanki maaşına göre onun bir temmuz maaşıydi 9 taksit yaptırdı ocak ayında 45 bine çıkmıştı maaşı. Diğer tatil de 18 bindi sanırım. Yani bütçe olarak onu sarsacak düzeyde olduğunu düşünmüyorum. Kira da 3500 dü O yaz. Ocakta 10 bin oldu.
Neyse mayıs ayında 80 bin kredi çekmiş. Benim haberim yoktu. Ya iyi tamam insan bu kadar kredi çeker eksisini kapatır da mayıstan bu yana 5 ay geçmiş ve şu anda nasıl eksi 113 binde olabilir bir insan?
Tüm hesabını kontrol ettim, önce istediğimde sinirlendi gerildi, tatiller istiyorsun dedi. Bu yazki tatil 32 bindi.
Yani çıkamadım içinden.
Ben şubattan beri haziran dahil 12 bin kreş ödedim oğlumuzun, yeni dönem için 18 bin kırtasiye ücretini de Temmuz ağustosta ödedim 9 binlik taksitle. Ve aylık 13 bin kreş. Eylül ekimde. Benim maaşım şu anda 42. Eve yeni ne alınacaksa hepsini ben aldım ıvır zıvır, nerdeyse oğlumun tüm kıyafet ve ayakkabıları, skooter i , psikolog ücretleri her şeyini ben ödedim. Market alışverişlerinde de elimden geldiğince yanındaysam ben ödüyorum. Dışarıda yemek yenecekse yine ödeyen Benim.
Ya ben bu süreçte bir kenara para da koyuyorum. Ama aklım almıyor. Ağustosta da klima aldık 25 bin 5 taksit yaptırdı ayda 5bin. Benim hesabıma göre bu yazın 32 bin tatil, 25 bin de klima, Yani 4-5 aya bitirmesi lazım aldığı maaşa göre. Temmuzda bir de 10 bin gönderdim ona. Annesi yeni bir eve taşındı, taşımacılık 10 bin istemişti onu ben karşılamış olayım dedim. Ya da işte 32 binlik tatile destek amaçlı.
Ne düşünmeliyim bilmiyorum. Kalbim ağrıyor anksiyeteden.
Hapsoldum kaldım bu şehirde kendi başıma tayin isteyemiyorum. Her şeye adım atıp boşansam burda kalmak istemiyorum. Kimsem yok. Ailemin yanına gidemem. Tayin istesem en fazla belki Mardin Gaziantep e gidebileceğim. Oralara da bir başıma oğlumu alıp gitmeye gözüm kesmiyor. Kimsemin olmadığı şehirler korkutuyor. Çok yoruldum.

Adamın kazancı 35binse normal değil mi çulsuz olması?? Boşanıp ne yapacakdın konu sahibesi daha zengin adam mı bulcaksin, bulduğun adam çocuğuna babalık edecek mi?? Yanlış yoldasın, ya adamı iteleyeceksin daha çok paralı is bulacak ya da sen bulcaksın. Şikayetle olmuyor maalesef gelirinizi arttırmanın yollarinı arayın derim.

Peki hesabına baktığınızda ne yaptığı çıkmıyor mu?
Dekontlara baktım birkaç kez 8-10 bin civarı büyük para çekilmişti, yani maaş dönemi değildi. 25 bin 25 bin kendisinin başka banka hesabına atılmış kredinin ödemesi dedi. Yani normalde tüm alışverişler maaş hesabında eksiden çekilmiş ama bunun yanında kredi kartı borcu da geliyor 10 bin civarında. Çıkamadım ben de işin içinden.

Başka banka hesabı neden, kimin adına?? Neden kendi hesabından ödemiyor? Bence yalan burası iddia falan mı oynuyor acaba?

Şu anda 45 alıyor 35 bin 2023 yazında alıyordu. Normalde 54 alacaktı ama geri hizmete geçtiği için 45 alıyor yeni başlayan memur gibi. Yeni birini ya da zengin birini bulmak gibi bir amacım yok. Tatile de Mersin e gidiyoruz Adana'dan yola çıkıp. Yani beklediğim şey en azından birikim yapmıyorsa eksi 113binde olmaması

Eşinizin geri hizmete geçme sebebi de manidardı değil mi?
Ve en son aldatılmayı teyit etme ile ilgili bir konunuzda vardı. Eşinize hiçbir açıdan güveniniz yok. Olmaması normal. Bu evliliği ne kadar daha sürdürebilirsiniz böyle? Nereden tutulsa elde kalır. Boşanmamak için direniyorsunuz ama geçen zaman sizden gidiyor gibi.

İlk başta okurken eve tek maaş giriyor sandım. Ama evde iki maaş var. Yaklaşık 80 bin geliri olan bir ailesiniz, yeni evli borçlu insanlar değilsiniz. Kiranız 10 bin küsür şuan için çok uygun. Sizin evde böyle zarar etmeniz çok fazla mutfak masrafı, dışarıdan yemek yerken para harcama olması gerekir, ama bunun çoğu senin cebinden çıkıyor.

Bu adam maaşını çöpe mi atıyor? Çöpe atsa yine iyi üstelik borçlanıyor bu nasıl borçlanıyorsa.

45binse fena değilmiş, bilemedimbence anlaşın parayı size atsın bütçeyi siz yapın kredi ödemelerini de adamın hesabından siz halledin. Kredi kartından ne kadar harcıyor??

Daha rahat çalışmak istedi, psikolojik olarak dayanamıyorum artık demişti. Bu konuda karışmadım işini hangi koşullarda yapmak kararı ona ait. Ama bu kadar ekside olmasını mantıklı bulmuyorum. Evet zaman gidiyor direnmem bu şehirde kalmamak için.

Evet ne bana ne oğluna öyle sürekli kıyafet ayakkabı aldığı yok hepsini ben kendi maaşımla alıyorum hatta ona bile alıyorum mont, ayakkabı falan.
Yani bir iki ay zorlanır insan ama ocaktaki zamla mart nisanda düze çıkması gereken adam mayısta kredi çekmiş haberim yok.

45binse fena değilmiş, bilemedimbence anlaşın parayı size atsın bütçeyi siz yapın kredi ödemelerini de adamın hesabından siz halledin. Kredi kartından ne kadar harcıyor??
Hep 10 bin civarındaydı ama zaten marketleri normal maaş hesabından çekmişti zaten. Yani her ay ben de harcıyorum not alıyorum. O 10 bin kira öderken 45 bin maaş alıyordu, benim maaşım 35 binken 12 bin kreşi ödedim. Kafamda bir kredi borcu vardı 2 sene önceden toplam 4 bin. Yani buna ek geçen seneden tatiller oldu ama aklım almıyor mayısta maaşı da 45 olmuşken 80 bin kredi çelen insan ekimde nasıl eksi 113 binde olu?

Ben de anlayamadım açıkçası, nerden baksam hesap tutmuyor. Kendisine sorunca ne dedi? Yukarda aldatma şüphesi var demişler acaba kadınlara mı yedirdi???

Temmuz ayında toplam 87 bin maaş aldık ve 32 bin boyumuzdan büyük mü?

Ben de anlayamadım açıkçası, nerden baksam hesap tutmuyor. Kendisine sorunca ne dedi? Yukarda aldatma şüphesi var demişler acaba kadınlara mı yedirdi???
Beni 8 yılda getirdiği takıntılı konular. Sahte hesap olayları olmuştu 6 sene önce. Sonra da zaman zaman densiz konuşmalarını yakaladım erkek arkadaşıyla işte mesela bir kız güzelse çağırıyorsa giderim falan vb.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…