Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırlısı olsun canım Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah

Kızlar oturup hüngür hüngür ağlamak istiyorum çok mutsuzum. Bugün kasık ağrımdan doktora gittim. Düşündüğüm gibi sağdaki yumurtam çatlamamış orada kalmış o yüzden ağrıyormuş. Doktor insülin direnci ilacı kullan kilo ver sen PColusun çocuğun olması zor dedi. Resmen beynimden vurulmuşa döndüm. Ne umdum ne buldum. Reglim düzenli ama sağ yumurtalığımda birden fazla yumurta varmış. Klinik olmasa da pcolu sayılıyormuşum.

Hiççç ağlanacak bi durum yok güzelim seni anlayabiliyorum ama doktor biraz patavatsızmış ya pkolu olupta çok kolay hamile kalan var evet malesef kilomuz etkiliyo çoğu şeyi özellikle bu rahatsızlıkta kilo çok önemli hem bu geçmicek bi rahatsızlık değil bunun ilacı var ki doğal yoldan hamile kalanda var hiç sıkma canını canım seninki görünümdür sadece stres sıkıntı pkonun en büyük düşmanı stres yapmassan birazda kilo verirsen o kistler yok olur zaten tatlım üzülme ama bi doktora daha git bence

Canım kadın Doğuma gittim bugün. Anlattım. Bana ilk bakmadan zaten bu kiloda hamile kalma önceliğimiz kilo vermek olsun dedi. Sonra işte muayene etti. Önce rahim duvarı gayet iyi gözüküyor bir sıkıntı Yok dedi. Sonra sağ yumurtalığa baktı burada çatlamamış yumurta kalmış. Çatlayacak gibi de ama 20. Günde bir şey olmaz adetle atılır bu dedi. Sonra sende minik minik yumurtalar var sen pcolusun dedi. Sağ öyleymiş solda öyle değilmiş. İnsülin direnci ilacını kullan dedi. Çocuk düşünme önceliğin kilo vermek olsun dedi. Sonra da pcolularda genelde hemen gebelik olmaz o yüzden düşünmeyelim bebek dedi. Dedi de dedi

Cnm pcos hakkında bi bilgim yo ama insülin direnci ilacı bende kullanıyorum o ilaç hem zayıflatıyor hem de insülini dengeledigi için gebeligi de kolaylastiriyor dedi insülin direncin şekerin falan var mi senin sadece kilo için mi dedi kullan diye..kac kiloydun bu arada htrlayamadim...uzulme Rabbim ol dedi mi bi sürü engel olsa da olur

Bak kuzum senelerdir bende pkoyla uğraşıyorum bana neler neler dediler daha 2 hafta önce doktora gittiğimde yumurta tembelliği var dedi bu ne demek sesi yumurtan oluşmuyo yani diyince 2 gün ne uyuyabildim ne bişey yiyip içebildim sürekli ağladım bu yaşta nasıl yumurta olmaz diye sonra başka bi doktor var dalında uzman ona gittim o en başından beri kilo ver dedi bana çünkü boyum 165 kilo 88 olunca vermen lazım sesi gebelik için değil önce sağlığın için dedi ama bu sefer gittiğimde ultrasonla baktığında daha 11. Günümde 2 tane yumurta vardı ama hem solda hem sağda küçük küçük bir sürü kistim var bende gördüm ama 16. Gün gittiğimde yumurtam büyümüş çatlamak üzereydi olmasa benim olmaz kuzum senin yine tek taraflı ve pko ileri derece olmadığı sürece hamileliğe engel bi durum değil yıpratma kendini benden tavsiye yaşın kaç bilmiyorum ama üzülme başka bi doktora daha görün canım

Ayrıca sana hormon tahlili yapmadan insülin direncin varmı yokmu bilemez ve kafasına göre ilaca başlamayaz mesela bak bi topikte bazı arkadaşlarla konuşmuştum orda pkolu bi arkadaş vardı inofolic diye bi ilaç var onu kullandı hamile kaldı banada kullan iyi gelir dediler ama ben doktoruma sormadan kullanmak istemedim iyide yapmışım kuzum belki zararı olur bilemeyiz doktorun vermediği hiçbi ilacı kullanma ve bende pkolu olmama rağmen insülin direnci yok ama lh ile fsh değeri karışmış ona rağmen doktor bu ay gebelik olmassa klomen vericem dedi yani şunu söylemeye çalışıyorum canım benim üzülücek sıkılıcak bi durum yok rabbim ol dediği zaman olur ve halledilmicek bi sorunun yok kuzum

Kuzum sen ne patavatsız dr denk gelmişsin insan psikolojisinden bi haber
Pco Muş oymuş buymuş bunlar faso fiso bak ben hep burada okuyorum öyle mucizeler varki pco neymiş sorun değilki o pco şu dünya hamile kalan var kaldı ki sana pco teşhisi koymamış gibi demiş
Hiç canını sıkma anlayışlı insan gibi insan bi Dr bul canım önce hatta sen istanbuldasın dimi topik açsana İstanbul’da birsürü üye vardır dr tavsiyesi istesen

Kızlar birşey sorcam normalde bnm yumurtlama donemi su an ama akıntım bitti sanki hic gelmiyor bnm adet bitiminin hemen ertesi gunu akintim baslamisti (6. Gun) yani v3 devam etti akıntım adetin (12. Gunu) adetten sonra 7.gun cok fazla akıntım vardi yumurta beyazi kivaminda seffaf akışkan ondan sonra bi iki gun daha devam etti bitti acaba erken mi yumurtladim ki su kasık ağrım var ama akintim yok

MaşaAllah canmm Rabbim kucagına almayı nasip etsn

Erken yumurtlamışsın canım anlattıklarına göre. Kadınlar her ay aynı gün yumurtlamıyor. Geçen aya göre daha erken ya da daha geç yumurtlayabiliyor

Erken yumurtlamışsın canım anlattıklarına göre. Kadınlar her ay aynı gün yumurtlamıyor. Geçen aya göre daha erken ya da daha geç yumurtlayabiliyor
Peki bnm adetim gene ayni zmninda mi gelir ki erken gelme ihtimali var mi ki... 2 3 aydır akinti takip ediyorum hep 29 gun dongum

Kuzum Erken yumurtlamış olma ihtimalin çok fazla bende de ağrı var hafiften ama akıntı öyle aman aman çok yok gelirsede beyaz kokusuz akıntı geliyo seninki muhtemelen çatladı o yüzden ağrın olabilir

Kuzum Erken yumurtlamış olma ihtimalin çok fazla bende de ağrı var hafiften ama akıntı öyle aman aman çok yok gelirsede beyaz kokusuz akıntı geliyo seninki muhtemelen çatladı o yüzden ağrın olabilir
Himm 27 29 30 eylül ve 3 4 ekim ilişki oldu eger dollenme olmadiysa bu gun ve ertesi gunler artik ilişki olsa da catlamissa gebelik olmaz mi ki bu ay degerlendirecegim gunler gecti mi artik sence

Himm 27 29 30 eylül ve 3 4 ekim ilişki oldu eger dollenme olmadiysa bu gun ve ertesi gunler artik ilişki olsa da catlamissa gebelik olmaz mi ki bu ay degerlendirecegim gunler gecti mi artik sence
Valla canım bilemiyorum ki ben adet bitiminden beri 2 günde 1 ilişki oluyodu sadece 3-4-5 Ekim arka arkaya oldu adete kadarda iki günde 1 devam ediyim diyorum ama tabi yumurta çatladıysa ve yumurtanın ömrü bittiyse ne kadar tutar hiçbir fikrim yok ben Perşembe günü doktora gitcem gittiğimde sorayım bari bunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…