EKİM 2020 Dondurulmuş Embriyo Transferi Olacaklar

Doktorum bana hiç birşey olmaz dedi gercektem abartmayın hazır olda içinizde duran bir embriyo degil o. agır bir yük kaldırmadıgınız sürece ve sürekli cok fazla yürümediginz sürece birşey olmaz Allah ın izniyle. Az rahat olun. Valla psikolojine cok iyi gelecektir o yüzden bi hava alman sart tatlım
Bna doktorum hareketli ol yatma ddı bnnher fırsatta yatıyorum oturuyorum hatta ınsülin drencı için yuruyüş yapıyorum doktora sordum yürü ddı sakınca yok ddı bılmıyoruzkı cok zor sureclerle ılerledıgımız ıçin bsey olur korkusu oluyo ıster ıstemez :KK12:

Doktorum bana hiç birşey olmaz dedi gercektem abartmayın hazır olda içinizde duran bir embriyo degil o. agır bir yük kaldırmadıgınız sürece ve sürekli cok fazla yürümediginz sürece birşey olmaz Allah ın izniyle. Az rahat olun. Valla psikolojine cok iyi gelecektir o yüzden bi hava alman sart tatlım
Ben 3.gün okula gittim geldim merdiven çıktım 2 -3 kat .1 saat okulda durdum geldim .Çarşamva ve perşembe de okula gittim. Geldim 4-5 saat dersim vardı.Ama benim psikolojime iyi geldi .Ha bu arada yemek felan yaptım evde , çoğunlukla eşim yardımcı oluyor tabi .Ev felan süpürüp , silmiyorum veya ağır birşey kaldırmıyorum.3.günün akşamı duşa da girdim.Namazlarımı da hep ayakta kıldım .Ama ben böyle çok daha rahatım , bakalım göreceğiz tutmuş mu 🙂Turmadıysa da genetiği bozuktur diye düşünüyorum

Bna doktorum hareketli ol yatma ddı bnnher fırsatta yatıyorum oturuyorum hatta ınsülin drencı için yuruyüş yapıyorum doktora sordum yürü ddı sakınca yok ddı bılmıyoruzkı cok zor sureclerle ılerledıgımız ıçin bsey olur korkusu oluyo ıster ıstemez :KK12:
Dogru diyosun tabi kuzum cok zor ama ben dusun dogru duzgun yatamıyorum Bugun yemegimide yaptım otura kalka gunu bitirdim. Yarın okul var normalde gidicektim ama oturunca cok kasıklarım agrımaya baslıyor o yüzden haftaya gidecegim

Ben 3.gün okula gittim geldim merdiven çıktım 2 -3 kat .1 saat okulda durdum geldim .Çarşamva ve perşembe de okula gittim. Geldim 4-5 saat dersim vardı.Ama benim psikolojime iyi geldi .Ha bu arada yemek felan yaptım evde , çoğunlukla eşim yardımcı oluyor tabi .Ev felan süpürüp , silmiyorum veya ağır birşey kaldırmıyorum.3.günün akşamı duşa da girdim.Namazlarımı da hep ayakta kıldım .Ama ben böyle çok daha rahatım , bakalım göreceğiz tutmuş mu 🙂Turmadıysa da genetiği bozuktur diye düşünüyorum
Bende namazlarımı kılıyorum kuzum ama oturarak egilirken kasık agrım oluyor. Sanada tavsiye ederim hem için rahat eder. Merdiven konusuna gelince onuda sordum cunku ev dublex oglum bi inip bi cıkıyor bende inip cıkıyor
um iş guc yapmıyorum ama yemegi yapmak zorundayım

Bende namazlarımı kılıyorum kuzum ama oturarak egilirken kasık agrım oluyor. Sanada tavsiye ederim hem için rahat eder. Merdiven konusuna gelince onuda sordum cunku ev dublex oglum bi inip bi cıkıyor bende inip cıkıyor
um iş guc yapmıyorum ama yemegi yapmak zorundayım
Yok canım benim namazı kılarken rahatsız eden birşey olmadı hiç , o yüzden gönül rahatlığıyla kılabiliyorum .Ama mesela ayakta fazla kalınca biraz belim ağrıyor .O yüzden çok ayakta kalmamaya dikkat ediyorum

Ayni sorun bizde de var malesef 10 yasinda oglum var , 4 yildir istiyoruz ama olmuyor 5. Transferimden de negatif aldim 2 gun once. Artik vazmi gecmeliyim bilmiyorum , 4 tane daha dondurulmuş embriyom var ve yaşim 34.
Sebepsiz gruptamisiniz peki. Benim sebepsiz. iki asilamam var. Tupbebek ilk denemem olacak bu ay. Yasim 33. Bence dondurulmuslari dene birakacaksanda öyle bırak artık doğal haline. Ben öyle yapmayı düşünüyorum. Dondurulmuş varken denerdim sonuna kadar

Sebepsiz gruptamisiniz peki. Benim sebepsiz. iki asilamam var. Tupbebek ilk denemem olacak bu ay. Yasim 33. Bence dondurulmuslari dene birakacaksanda öyle bırak artık doğal haline. Ben öyle yapmayı düşünüyorum. Dondurulmuş varken denerdim sonuna kadar
Benim de 7 yaşında bir oğlum var normal yollarla oldu.. 3 yıldır istiyorduk.. Hiçbir sebep bulamadı doktorlar.. Tiroid ameliyatı oldum ona bağlıyorum doktor onunla alakası yok dese de.. İlk transferim kimyasal gebelik oldu. Bugün transferimin 9. Günü ve pozitifi gördüm kanda.. Asla vazgeçmeyin🙏🙏🙏

Merhaba, öncelikle herkes için bu süreç pozitifle sonuçlanır inşallah 🙏
Ben de 20 Ekim tarihinde dondurulmuş 3.gun embriyo transferi oldum 3 Kasım'da sonuç günüm. Bu 2.tüp bebek tedavim ilkinde taze embriyo transferiydi sonuç pozitif çıkmıştı fakat birkaç gün içinde beta HCG degerim düştü ve sonra düşük yaptım tabi bundan önce bir kez doğal yolla hamile kaldım ama 8 haftalıkken gelişmeyen gebelik nedeniyle kürtaj oldum, bellir bir zaman sonrasında 1 kez çatlatma iğnesi, 3 kez de aşılama tedavisi uygulandı fakat sonuç negatifti,daha sonra geçen sene ilk tüp bebek denemem olmuştu düşükle sonuçlanmıştı.
Benim şöyle bir sorunum var AMH değerim 0,432 çok düşük olduğu için 4 yumurtadan fazla yumurta olusmuyordu o yüzden bu tedavimde havuz yöntemi uygulandı. İgnelere 12 Haziran'da başladım 27 Ağustos'ta iğne tedavim son buldu tabi bu süre içinde 3 kez yumurta toplama işlemi yapıldı, ilk toplamada 4 yumurtadan 1 embriyo, ikinci toplamada 3 yumurtadan yine 1 embriyo ve son toplamada da 4 yumurtadan 2 embriyo çıkmıştı, toplamda 4 embriyom donduruldu. İki adet dönemi geçirip vücudumu dinlendirdikten sonra da salı günü transferim gerçekleştirildi. Eşim ve benim için çok yorucu 5 sene geçti, şimdi bir umutla 3 Kasım'da yapılacak tahlili bekliyoruz. Güzel Allah'ım hepimizin dualarını kabul etsin inşallah 🙏

Benim de 7 yaşında bir oğlum var normal yollarla oldu.. 3 yıldır istiyorduk.. Hiçbir sebep bulamadı doktorlar.. Tiroid ameliyatı oldum ona bağlıyorum doktor onunla alakası yok dese de.. İlk transferim kimyasal gebelik oldu. Bugün transferimin 9. Günü ve pozitifi gördüm kanda.. Asla vazgeçmeyin🙏🙏🙏
Ne güzel haber😍 rabbim tamamına erdirsin. Benim kızımında bir kardeşi olsun artık inşallah 🤲♥️

Doktor bende o kadar sebep bulamadiki aşılama kesin tutar dedi iki kez yaptı ama nasip işte
Klomen veren doktor bile umutluydu benden :) olmadigina cok sasirmişti 😁 ilk tup denemeden sonra sezeryandan kaynakli bir sıkıntı var dedi doktorum istmosel diyorlar, ameliyat bile oldum ama onunda bi faydası olmadi. 2 histereskopi oldum onlarda da cikmadi birsey artik yoruldum , yaza kadar bir mola vermek istiyorum en azindan.

Aynen oyle kuzum. Banyo mesela doktor yasaklamis bazi arkadaslara. Ben gusul almazsam rahat edemezdim. Cok ama cok ilikla banyo yaptim . Cok ayrintiya girersek ooo ozaman tuvaletede kalkmayalim yemek de yemeyelim. Vee ben cok arastirdim cok fazla yatmak olumsuz sonuclara yol aciyormus. Vucut biraz hareket etmeliki kan akisi olsun
Yatmak herşeye zararlıki. Bir kere biz hasta değiliz vücudu hasta kafasına sokmak doğru değil. Biz minnoş hamişleriz ❤️ Yürümek tabi iyi kan dolaşımı için ama 1-2saat yürümekte gerekmiyor. Normal hayata devam etmek gerekiyorki insanın morali iyi olsun en önemli şeyde moral.

X