Yöresel Tarif Egunal'ın Ramazan Sofrası...Çökertme Kebabı,Su Böreği,Ev Baklavası...

Yöresel Yemekler
Tekk kelımeylee BA-YIL-DIM:KK16:
Ellerıne,emegıne saglıkkk:KK16:

akşama ne yaptın sara ben hala düşünüyorum:26::26::26:

Sara Hatuna sormuşsun ama ben sayayım menümü bu akşam 1,5 ay önce evlenen kızkardeşimle damat geliyor iftara
ilk olacak bakalımm
fırında bolonez ve beşamel soslu lazanya....
tavuklu patlıcan kebabı
beşamel soslu ve kaşarlı güveçte ıspanak...
patates püresi
mercimek çorbası
salata çikolatalı toplar
Kıbrıs tatlısı
ve
iftariyelikler
ben bu arada hurmaların ve kayısıların içini açıp ceviz koyuyorum çok şık oluyor
ya da arasına kaymak koyup çekilmiş fındığa veya cevize batırıyorumm...:KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
Herkes ne kadar maharetli maşallah.:nazar:Menünüze ve yemeklerinize bayıldım.Aklım hepsinde kaldı.:KK52:Yarışmada başarılar dilerim.

Baklavanın nasıl kesildiğini inceliyordum çözdüm olayı:)))

Sara Hatuna sormuşsun ama ben sayayım menümü bu akşam 1,5 ay önce evlenen kızkardeşimle damat geliyor iftara
ilk olacak bakalımm
fırında bolonez ve beşamel soslu lazanya....
tavuklu patlıcan kebabı
beşamel soslu ve kaşarlı güveçte ıspanak...
patates püresi
mercimek çorbası
salata çikolatalı toplar
Kıbrıs tatlısı
ve
iftariyelikler
ben bu arada hurmaların ve kayısıların içini açıp ceviz koyuyorum çok şık oluyor
ya da arasına kaymak koyup çekilmiş fındığa veya cevize batırıyorumm...:KK16::KK16::KK16:

oooo gayet kalabalık bir menü süpperrr....
ellerine sağlık iftar yaklaşmış açım aç:KK56::KK56:
akşamınız güzel geçsin inşallah...

teşekkürler tatlım:KK16::KK16::KK16:
baklavanın kesimi inceliyosan baklava yapıyorsun demektir ya da bana öyle geldi :KK16::KK16::KK16:
Yok ben yapamıyorum maalesef.Annem yaparsa onunkinde deneyeceğim de.:KK9:

güldenimmm kuzum maşallah sana ellerine kollarına sağlıkkk çok güzell görüyoo herşeyyyy.. acıktım ağzımın suları aktı o kadar yani:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Yok ben yapamıyorum maalesef.Annem yaparsa onunkinde deneyeceğim de.:KK9:

eyvaahhh denemeyi anneciğinin baklavasındamı yapcaksın deneme için baklava seçilirmi ya olmazsa gitti güzelim baklava:KK9::KK9::KK9: napalım ama deneye deneye ustalaşacan:KK9::KK9::KK9:

eyvaahhh denemeyi anneciğinin baklavasındamı yapcaksın deneme için baklava seçilirmi ya olmazsa gitti güzelim baklava:KK9::KK9::KK9: napalım ama deneye deneye ustalaşacan:KK9::KK9::KK9:

Yok yok gitmez baklava.Az buçuk mutfağa da yatkınımdır hani.Hem gitse de önemli değil.Eğri de olsa büğrü de olsa gideceği yer mide sonuçta.:KK9:

güldenimmm kuzum maşallah sana ellerine kollarına sağlıkkk çok güzell görüyoo herşeyyyy.. acıktım ağzımın suları aktı o kadar yani:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım benim çok teşekkür ederim...
valla bugün oruç halimde yemek topikinde takıldım sık sık çok fena bişi cidden acıktım bugün neyseki az kaldı Ankara için iftar vaktine bişeyde yapmadım dünden kalanlarla idare ediverelim...

Yok yok gitmez baklava.Az buçuk mutfağa da yatkınımdır hani.Hem gitse de önemli değil.Eğri de olsa büğrü de olsa gideceği yer mide sonuçta.:KK9:

ben önce kare sonra dikdörtgen sonra çapraz en sonunda bu yayınladığım şekilde kesmeye başladım bak nerelerden gelmişim :KK9::KK9::KK9: şaka bi yana yaparsın tabiki hem dediğin gibi gideceği yer belli :KK16::KK16::KK16:

:KK53::KK53::KK53: Off offf offff.......Diyorum...Menü süper,görüntü şahanee..Ağzımın suyu aktı valla :KK35: :KK56: Ellerine kollarına sağlık,gerçektende enfes görünüyor herşey,çok emek vermişsin :KK9::KK9: Çökertme kebabını deneyeceğım mutlaka,vaktim oluncada su böreğini tabikide :KK56: Başarılar diliyorum canım :KK54:

X