Duygularımı kaybettim, hiçbirşey hissetmiyorum....

selam kızlar ben yeni sayılırım aralıkta tüp bebeğe başladık 27 aralıkta ilk gonal f iğnemi yaptım uzun protokoldu iğnelerden önce burun spreyi ile başladım daha önce gonal f kullanan var mı varsa kaç dozla başlayıp devam ettiniz bana sanki yüksek dozla başlamışım gibi geliyor

Hangi dozda alıyorsun canım.

selam helin,
gonal f kullandım canım bende uzun protokollü idi tedavim. İlk hafta sabahları 225 akşamüzeri 16 225 le başladım 8 gün sonra sabah 300 akşam üzeri 150 oldu 14 gün gonal f kullandım çünkü yumurtalarım istenilen boyuta çok zor ulaştı.Hayırlısı olsun inşallah allah yaptıklarının karşılığında seni bir bebişle sevindirir.:nazar:

iyi dileklerin için teşekkürler ilk denemem olduğu için hep bir şeyler eksik yada yanlış gidiyor gibi geliyor ben her akşam 300 ünite gonal f ile başladım bugün sekizinci gün doktorum kontrollerden sonra dozu değiştirmedi cumartesi gittiğimde sanırım yumurta toplama gününü belirliyecek çünkü 10 gün boyunca 300 ünite kullanmış olucağım

selam helin,
gonal f kullandım canım bende uzun protokollü idi tedavim. İlk hafta sabahları 225 akşamüzeri 16 225 le başladım 8 gün sonra sabah 300 akşam üzeri 150 oldu 14 gün gonal f kullandım çünkü yumurtalarım istenilen boyuta çok zor ulaştı.Hayırlısı olsun inşallah allah yaptıklarının karşılığında seni bir bebişle sevindirir.:nazar:

ebrizm sakıncası yoksa problemin ne olduğunu yazar mısın

Merhaba Azra bende seninle aynı gibiyim, lucrin ve pregon kullanıyorum. Hayırlısı artık.Gerisi Allaha kalmış tabi ki. Azracığım aşamalarını takip etmek isterim. Allah gönlündekini versin sana.:kahve:

doudou selam ben de bu ay tüp bebek yaptıranlardanım önce doğum kontrol hapı kullandım sonra adetin 21.günü burun spreyine başladım aralık 27 de gonal f başladım cumartesi kontrolüm var yumurta durumuna bakıp toplanacak günü söyleyecek umarım her şey gönlümüzce olur

mrb doudou, seni çok iyi anlıyorum 8 aralıkta benimde 1. transferim oldu öncesindede 1.5 yıldır 3 aşılama ve hepsi negatif.Aynı duyguları paylaşıyorum geçen hafta pazartesi sonucu öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı aşılamalardan sonra tüp bebek e kesin gözüyle bakmıştım tabi çok ciddi tedavisi olunca insan çok hazırlıyor kendini ama malesef. Senin fikrindeyim şu an 1 kez daha aynı şeyleri kendimi zorlayarak katlanarak yaşadıktan sonra hüsrana uğramak istemiyorum. Maddi manevi çöktüm kısacası.Mutlaka deniycem ama henüz değil 32 yaşındayım daha ne kadar bekliyebiliceksem.Yazılarının devamında tedaviye başladığını yazmışsın çok sevindim ve kutluyorum cesaretin için. Bu protokolünün sonunda bebek müjdesi vermen için çok dua edicem. Kendine çok iyi bak her şeyin hayırlısı.

Canım benim o kadar güzel şeyler yazmışsın ki...Teşekkürler. Hayata önce küsüp sonra barışacak kadar uzun zamanım olmadığını düşünüyorum. Eşim de daha 15 indesin diyo ama :dance::dance::dance:. Duyguların için çok saol. Çok moral oldun bana. Rabbim dualarını kabul etsin.

her akşam 300 ünite sanki yüksekmiş bibi geldi kontroller sonucu da dozu değiştirmedi

ilk başladığında birkaç gün takip edip yumurtalıkların cevabına göra devam etmiştir. 300 de çok yüksek değil bence. Ben ilk denememde 14 gün kullanmıştım. 225 den.

doudou selam ben de bu ay tüp bebek yaptıranlardanım önce doğum kontrol hapı kullandım sonra adetin 21.günü burun spreyine başladım aralık 27 de gonal f başladım cumartesi kontrolüm var yumurta durumuna bakıp toplanacak günü söyleyecek umarım her şey gönlümüzce olur

bende bugün gittim yumurta takibinde gayet iyi durumda olduğunu söyledi doktorum. İşten çıkıp koşa koşa yetiştim ama ter içinde kaldım. Tekrar cumaya gideceğim İnşallah. Allah yardımcımız olsun.

merhaba doudou seni çok iyi anlıyorum insan kendini öyle bir hazırlıyor ki ben tedavi süresi boyunca hesaplama yaptım durdum ne zaman hamile olduğumu ögreneceğim dogum ne zaman olur ama hiç hesaba katmadığım bişey vardı bana bebegi ilaçlar iğneler değil rabbim verecek şimdi ikinci denememi yapıyorum daha hazırım çok dua ediyorum allahım isteyen herkese bebğini versin banada versin amin.

Süngerciğim o kadar kendimi kaptırmamaya çalışıyoum. Sadece sonucun pozitif olmasını hayal edip durmuştum. Olur İnşallah. Hayaller gerçekleştirmek içindir değilmi. Allah yardımcımız olsun gerçekleştiririz İnşallah.

ilk başladığında birkaç gün takip edip yumurtalıkların cevabına göra devam etmiştir. 300 de çok yüksek değil bence. Ben ilk denememde 14 gün kullanmıştım. 225 den.

ben günde bir deffa kullanıyorum her akşam 18 de 300 ünite yapıyorum yumurtaların toplanma gününden önce çatlama riski var mı sanki aniden büyüyüp çatlayacaklar gibi hissediyorum 3 gün önce iğnelerin dördüncü gününde 11mm olan yumurtalar oluşmuştu hemen çatlamazlar değilmi

ben günde bir deffa kullanıyorum her akşam 18 de 300 ünite yapıyorum yumurtaların toplanma gününden önce çatlama riski var mı sanki aniden büyüyüp çatlayacaklar gibi hissediyorum 3 gün önce iğnelerin dördüncü gününde 11mm olan yumurtalar oluşmuştu hemen çatlamazlar değilmi

Kaç günde bir kontrole gidiyorsun. 18-20 mm olunca iğne yapıyorlar.

Kaç günde bir kontrole gidiyorsun. 18-20 mm olunca iğne yapıyorlar.

canım doz ayarlaması yapıp 4 gün kullan gel dedi 4 gün sonra gittiğimde aynı dozla devam et 5 gün sonra gel dedi bu 4-5 günlük aralar bana uzun geldi 3 gün önce 11mm olan yumurta vardı doktorum 3-4 yumurtanın 18mm olması gerek dedi cumartesi kontrolum var heyecanlıyım

bende bugün gittim yumurta takibinde gayet iyi durumda olduğunu söyledi doktorum. İşten çıkıp koşa koşa yetiştim ama ter içinde kaldım. Tekrar cumaya gideceğim İnşallah. Allah yardımcımız olsun.

yumurtaların iyi olmasına çok sevindim bende cumartesi kontrole gideceğim benim ilk denemem aşılamada hiç olmadım direk tüp bebeğe geçtik cuma kontrol sonucunu yazarsan sevinirim

herkese merhaba merhaba doudou bende kayserideyim ben yeni öğrendim sadece tüp bebek yöntemiyle hamile kalabileceğimi

ebrizm sakıncası yoksa problemin ne olduğunu yazar mısın

Bizim problemimiz benim fsh değerim 14.9 yüksek bi değer yaşıma göre eşimde ise ileri hareketli sperm sayısı yok sperm sayısı yeterli ama ileri hareketli mevcut değil. 3 aşılamadada 1. tüp bebektede amacımıza ulaşamadık. şimdi bende duoduo gibi kendime zaman tanımak istiyorum eşimse zaman kaybetmek istemiyor mart ayında tekrar tedaviye geçmek istiyor. bakalım her şey nasip. Tutunamıyor sanırım ama nedenini henüz bilmiyorum.Senin durumun nedir canım.?

Mrb duoduo
Mesajında yazmışsınya koşarak gittim diye. Bence biraz hareketlerini kısıtlamalısın. Ben biraz tez cwnlıyımdır yürüyerek gidip gelmem işlerimi ağır hayatta yapamam sabahları otobüse hep koşarak yetişirim. Tüp bebek tedavisinde yumurtalarım çok zor gelişmişti.Bede üzülüyorum bir kez tahlile gittiğimde dr umun başka bir hastaya kendini yorma çok fazla demiş koşuşuturma bedenin yorgun başlamasın tedaviye. Ben kendim duymadım gerçekmidir bilmiyorum ama ben yapmadım şimdi her gün neden arıyorum ve bu hep aklıma geliyor o nedenle sen dikkat et arkadaşım.Kendine iyi bak ve çalışıyoruz pek mümkün değil ama mümkün olduğunca kendini dinlendir.

Bizim problemimiz benim fsh değerim 14.9 yüksek bi değer yaşıma göre eşimde ise ileri hareketli sperm sayısı yok sperm sayısı yeterli ama ileri hareketli mevcut değil. 3 aşılamadada 1. tüp bebektede amacımıza ulaşamadık. şimdi bende duoduo gibi kendime zaman tanımak istiyorum eşimse zaman kaybetmek istemiyor mart ayında tekrar tedaviye geçmek istiyor. bakalım her şey nasip. Tutunamıyor sanırım ama nedenini henüz bilmiyorum.Senin durumun nedir canım.?
çocuğa karar verdikten sonra hamile kaldım ama 8 haftalıkken düşük yaptım bir süre doktorunda isteğiyle çocuğa ara verdik sonrasında ise hamilelik gelmedi benim tüm sonuçlarım çok iyiydi doktorum çok sonra eşimden tahlil istedi aslında ilk hamileliğim mucizeymiş doktorum mucize yakalamışsın dedi çünkü eşimde ciddi anlamda sayı azlığı ve hereket sorunu var bizde direk tüp bebeğe geçtik ayağıma gelen mucizeyi 8 haftalıkken kaybettim

çocuğa karar verdikten sonra hamile kaldım ama 8 haftalıkken düşük yaptım bir süre doktorunda isteğiyle çocuğa ara verdik sonrasında ise hamilelik gelmedi benim tüm sonuçlarım çok iyiydi doktorum çok sonra eşimden tahlil istedi aslında ilk hamileliğim mucizeymiş doktorum mucize yakalamışsın dedi çünkü eşimde ciddi anlamda sayı azlığı ve hereket sorunu var bizde direk tüp bebeğe geçtik ayağıma gelen mucizeyi 8 haftalıkken kaybettim

Buna çok takılma canım allah kısmet etmemiş senin elinde değilki. Malesef ben bunu hep diyorum bazılarımız bu konuda sınavdan geçiyoruz sanırım o yüzden bu kadar kolay ulaşamıyoruz bebişlere. Ama umudumuzu yitirmeden devam etmekten başka şansımız yok. Sabırla ve işte burda yaptığımız gibi birbirimizi anlayarak destek olarak hedeflerimize ulaşıcaz inşallah.

X