Düşüncelerinizi merak ediyorum..

Genelinde bende öyle düşünürüm ama hamilelik geçirdiğim için insanın biraz beklentiye girmesini çok normal karşılıyorum…

Demekki bu dönemimiz bile normal karşılanıyor, boşver seninkiler el gibi olmuş inşallah kocanla bu süreci çok iyi atlatırsınız🙏🏻
Elbet atlatırız. Keşke daha yakın olabilseydik bu dönemde daha tatlı minnoş geçirseydik. Ne biliyim müsait olduklarında bana da vakit ayırsalardı bi merak etselerdi falan. Olsun halledicez bi şekilde :)

Elbet atlatırız. Keşke daha yakın olabilseydik bu dönemde daha tatlı minnoş geçirseydik. Ne biliyim müsait olduklarında bana da vakit ayırsalardı bi merak etselerdi falan. Olsun halledicez bi şekilde :)

Çocuk doğduktan sonrada sen çizgini koy, gelsinler gitsinler…

Şu an kardeşiniz size yapıldığı gibi kendisiyle ilgilenilen bir nişan dönemi bekliyor haklı olarak. Sizinle de doğum zamanı ilgilenecekler. Her şeyin zamanı var kendiniz diyorsunuz işe gidiyorum geliyorum diye. Bence hamilelik hormonlarından dolayı duygusalsınız yoksa mantıken hepsi yerli yerine oturuyor. Şu an nişanlanan kardeşinizin öncelik ardından da doğum yapacağınız dönem sizin.

7 Ayda bir kere bile kapınızı açmadılarsa normal zamanda görüşme sıklığınız ve ilişkileriniz nasıl onu sorgulayın belki normalde çok yakın değilsinizdir ancak hamilelik duygusallığından böyle düşünmeye başlamışsınızdır.
Her cuma annemlere biz gidiyoruz, annem yoksa gönül koyuyor gittiğimizde 3 4 saat beraber vakit geçiyoruz işte. Baksanız çok yakınız zaten. Sürekli söylüyorum sizde gelin diye ama herkesin sürekli bir planı var.

Belkide ben fazla duygusalım olabilirrrrrr.

Odasını yapmak istiyorum hastane çantası alışveriş konularında hiç bir konuda destek ya da bir heves göremedim kimseden. İnsanlardan çevremden de duyuyorum işte teyzeleri şunu yapmış bunu yapmış vs. İlk defa tadıcaz hepimiz bu duyguyu. Ama kimsenin umrunda değiliz gibi :) Yani arkadaşlarımın kardeşleri hastaneye giderken bile bizde gelelim görelim merak ediyoruz diye hep yanlarındalar. Bizimkiler ruhsuz çıktı galiba
Hamilelik hormonuyla hassaslaşmışsınız. Herkesin kendince sorunu derdi var anneniz hasta kardeşiniz evleniyor. Sizin kadar hevesli olmayabilirler

Çocuk doğduktan sonrada sen çizgini koy, gelsinler gitsinler…
İşte hiç öyle olsun istemedim biliyor musunuz. O kadar çok seviyorum ki onları. Ama mecbur bende çizgimi koyucam dediğiniz gibi becerebilirsem tabii :KK70: Kıyamıyorum ben kimseye o ablalık analık gibi yapıştı biraz üstüme

İşte hiç öyle olsun istemedim biliyor musunuz. O kadar çok seviyorum ki onları. Ama mecbur bende çizgimi koyucam dediğiniz gibi becerebilirsem tabii :KK70: Kıyamıyorum ben kimseye o ablalık analık gibi yapıştı biraz üstüme

Bu kadar çok sevgin varsa benim gibi biraz da olsa gaddarlık ruhunda yok hiç kirletme ruhunu o zaman beybi 🥲

Ama ben çizgilerden yanayım, aklım almıyor çünkü en ihtiyaç duyduğumuz dönem yanlarımızda olmayacaklarsa ne zaman olacaklar? Başka dönemlerde hiç yardım beklemedim tek başıma evimi taşıdım temizledim ama bu çok ayrı bir süreç…

Biri değilim ben :KK70: Ablalarıyım sürekli her bokta yanlarında olan ablaları :KK70:

Belki dediğiniz gibi söylemek yardım istemek lazım ama işte iş arkadaşımdan istesem oda gelir ki zaten yardıma e bu sefer ne anlamı kaldı abla kardeşliğin. Yani kardeşim yaşasa aynı şeyleri sürekli yanında olurdum ben o yüzden böyle düşünüyorum sanırım.
Bana bile laf sokuyorsunuz, neyse :)

İyi de söylemeseniz onlar zaten yapmıyor, söylemeyi de siz istemiyorsunuz. Bir anda sihirli değnek değip anne ve kardeşlerinizin tavırlarını değiştirmeyecek. Kendi kendinize buna takılmak yerine çözüm üretmek lazım diye düşündüm ben. Siz bilirsiniz.

Ama her "şeyde" yanında olduğunuzu söylüyorsaniz bu kadar zaman yanınızda olmamaları çok saçma, sandığınız kadar yakın değil misiniz acaba. Ben farklı şehirdeki hamile ablama hem gebeliginde hem doğumunda izin alıp alıp gittim, o davet bile etmemişti gittiğimde. Gitmem gerekir mi diye düşünmedim bile, doğal olarak hazırlandım gittim kızın işlerini yaptım döndüm.

Eveeet minnoşum bebiş hayırlı olsun.
Böyle düşünmek yerine aksiyon alıyorsun alınacakları çat çat ağırlaşmadan iyice kocanla geze geze al. İnternetten pat pat sipariş ver. Buraya da hemen sor kafanı karıştıran bir şey olursa yardım eden olur. Kimse yazmazsa kız bana yaz söz tek tek yardım ederim😁

Annenin bir ayağı iki üç papuca girmiş annen kaça bölünsün, evet sen de anneni yanında görmek istersin ama işte şartlar.
İleride sen de ona göre davranırsın gene de kızma. Söyle annene, anne bie hafta gelin bana şunu şunu alalım, yaptırmam almam gereken ne bana bir destek olun de açık açık. Baktın olmuyor yok dediler veya diyemedin üstte dediklerimi yap. Kv varsa iyiyse aran onu çağır. ( genelde olmuyor ama belki iyidir 😁)

Temizlik olayına gelince evi kocan da süpürsün son zamanlarda yollarsın halı yıkamaya çağır bir de temizlikçi, beğenirsen bebek doğunca devamlı al. Kimseden temizlik bekleme gücün parana yeter derler.
Bırak gerekiyorsa evi b.k götürsün sen önce bebekle iyi ol.
Kocan yapacak biraz da, yemek de öyle gerekiyorsa o yapıp gidecek yapamıyorsa dışardan hazır yemek sulu yemek alıp getirecek. Hiç kasma kendini no panik.

Sen bu süreçte tek olacakmış gibi hazırlan destek olurlarsa sağolsunlar olmazlarsa da yapacak bir şey yok
Çok tatlısınız teşekkür ederim.

Temizlik olayından başlayayım zaten adam daha bir kere evi süpürtmedi bana. Çok destek oluyor sağolsun. Doğuma yakın temizlikçi tutcaz onu da konuştuk. Bi şekilde halledicem onları.

Yani biz normalde yakın bir aileyiz işte birlikte pikniklere giden, bir hastalık olduğunda hemen yardımlaşan birbirine destek olan mutlaka her hafta görüşen falan.

Ama bebek konusunda iki ailede işte siz yapın biz hallederizler falan diyordu başta şimdi kimsenin umrunda değiliz sanki. Eşimin ailesini geçtim de kendi ailemin böyle uzak durması beni en çok üzen oldu. Ama belkide ben fazla hassasım.

Ben herşeyimi kendim yaptıktan sonra zaten çocuk olunca da misafir gibi gelip gidecekler evimede çocuğu görmek isterlerse.

Biri değilim ben :KK70: Ablalarıyım sürekli her bokta yanlarında olan ablaları :KK70:

Belki dediğiniz gibi söylemek yardım istemek lazım ama işte iş arkadaşımdan istesem oda gelir ki zaten yardıma e bu sefer ne anlamı kaldı abla kardeşliğin. Yani kardeşim yaşasa aynı şeyleri sürekli yanında olurdum ben o yüzden böyle düşünüyorum sanırım.
Düşünme şekliniz yanlış çünkü henüz işleri yapma haftasında değilsiniz. Deseniz ki 36 haftalık hamileyim hiç sormadılar ok ama daha erken. Siz söyleyeceksiniz şu zaman şunu yapalım bu zaman yapalım diye. Komşuya da desem gelir demişsiniz, ne saçma mantık anneniz ne zaman yapacağınızı belirlemek zorunda mı, siz belirleyeceksiniz kadın yardıma gelecek. Ay gereksiz trip yani kardeşiniz anneniz olsam ben üzülürüm açıkçası. Siz sordunuz mu nişanla ilgili ne var ne yok mesela? Şu an onun sırası, sonra sizin eşyalar ve sizin doğum. Mantıklı düşünün bence hormonal etkidesiniz şu an

Şimdi yukarda okudum, her hafta anne evinde sizi görme rahatlığıyla, gelme gitme ihtiyacı hissetmiyor rahat davranıyorlar muhtemelen.
Ah ah..
Evlenince anlarlar kiymetinizi 🩷

Bu kadar çok sevgin varsa benim gibi biraz da olsa gaddarlık ruhunda yok hiç kirletme ruhunu o zaman beybi 🥲

Ama ben çizgilerden yanayım, aklım almıyor çünkü en ihtiyaç duyduğumuz dönem yanlarımızda olmayacaklarsa ne zaman olacaklar? Başka dönemlerde hiç yardım beklemedim tek başıma evimi taşıdım temizledim ama bu çok ayrı bir süreç…
Al benden de o kadar. Kendi nişanımda düğünümde aynı şekilde kimseden bişey beklemedim. Yine maddi olarakda beklemedim.. Belki de ben alıştırdım ailemi böyle ben herşeyi hallederim beceririm diye diye :KK70:

Çok şükür hallediyorum da ama işte yanımda olsalar daha mutlu olurdum sadece

Çok tatlısınız teşekkür ederim.

Temizlik olayından başlayayım zaten adam daha bir kere evi süpürtmedi bana. Çok destek oluyor sağolsun. Doğuma yakın temizlikçi tutcaz onu da konuştuk. Bi şekilde halledicem onları.

Yani biz normalde yakın bir aileyiz işte birlikte pikniklere giden, bir hastalık olduğunda hemen yardımlaşan birbirine destek olan mutlaka her hafta görüşen falan.

Ama bebek konusunda iki ailede işte siz yapın biz hallederizler falan diyordu başta şimdi kimsenin umrunda değiliz sanki. Eşimin ailesini geçtim de kendi ailemin böyle uzak durması beni en çok üzen oldu. Ama belkide ben fazla hassasım.

Ben herşeyimi kendim yaptıktan sonra zaten çocuk olunca da misafir gibi gelip gidecekler evimede çocuğu görmek isterlerse.
O iş öyle olur herkes bebek ister sevmeye gelir alıştır kendini anasın sen güçlü dur :KK14: :KK48:

Düşünme şekliniz yanlış çünkü henüz işleri yapma haftasında değilsiniz. Deseniz ki 36 haftalık hamileyim hiç sormadılar ok ama daha erken. Siz söyleyeceksiniz şu zaman şunu yapalım bu zaman yapalım diye. Komşuya da desem gelir demişsiniz, ne saçma mantık anneniz ne zaman yapacağınızı belirlemek zorunda mı, siz belirleyeceksiniz kadın yardıma gelecek. Ay gereksiz trip yani kardeşiniz anneniz olsam ben üzülürüm açıkçası. Siz sordunuz mu nişanla ilgili ne var ne yok mesela? Şu an onun sırası, sonra sizin eşyalar ve sizin doğum. Mantıklı düşünün bence hormonal etkidesiniz şu an
Pekii biraz daha bekleyeyim 36 haftalık hamileliğime geleyim ondan sonra bu triplere girerim. Teşekkür ederim yorumunnuz için

28 haftalık hamileyim. Annem biraz rahatsız doktor işleri oluyor sıklıkla sürekli hastaneye gidip geliyor. 2 kız kardeşim var ikiside çalışıyor. Henüz evime gelip yardımcı olan ya da destek olan olmadı ailemden. Günlük temizlik işlerimi yapıyorum tabii ki ama detaylı yapamıyorum. Eşimde destek oluyor ama ne yazık ki içime sinmiyor. Bi beklentilere girerek annemin kız kardeşlerimin destek olmasını beklemiştim ama nafile :) Çok defa hastaneye kontrollere gittim ki kardeşlerimin de izinli olduğu günlerdi bunlar ama kimsede asla yanımda gelmedi ailede ilk torun olacak sanırım biraz hevesli olmalarını beklemiştim.

Kız kardeşimin uzun yıllardır süren bir ilişkisi var oda şimdi aileleri tanıştırıp nişan yapmak istiyor. 2 aydan biraz fazla zaman var doğuma o süreye nişanı da sıkıştıracaklar. Böyle olunca da zaten annem ve diğer kardeşimde tabii ki bu süreçte ona da yardımcı olmak zorundalar. Ve benim daha hiç bişeyim hazır değil. Böyle olunca da yine yalnız başıma halletmek zorunda kalıcam bişeyleri. Ben mi bencillik yapıyorum sizce böyle düşünerek? Yani bu süreçte benimde anneme kardeşlerime ihtiyacım var ama yanımda kimse yokmuş gibi hissediyorum. Ben mi abartıyorum?
Valla bencillik ediyorsun. 28 haftalık hamile her işini kendisi çok rahat halleder ki. Valla ben şimdi hamileleri doğuranları pek anlamıyorum. Hepimiz kendi işimizi kendimiz yaptık çocuğu da doğurup kendimiz büyüttük. Nedir bu melankoniler 😃

Bana bile laf sokuyorsunuz, neyse :)

İyi de söylemeseniz onlar zaten yapmıyor, söylemeyi de siz istemiyorsunuz. Bir anda sihirli değnek değip anne ve kardeşlerinizin tavırlarını değiştirmeyecek. Kendi kendinize buna takılmak yerine çözüm üretmek lazım diye düşündüm ben. Siz bilirsiniz.

Ama her "şeyde" yanında olduğunuzu söylüyorsaniz bu kadar zaman yanınızda olmamaları çok saçma, sandığınız kadar yakın değil misiniz acaba. Ben farklı şehirdeki hamile ablama hem gebeliginde hem doğumunda izin alıp alıp gittim, o davet bile etmemişti gittiğimde. Gitmem gerekir mi diye düşünmedim bile, doğal olarak hazırlandım gittim kızın işlerini yaptım döndüm.
Ya bak işte bütün mesela bu gitmem gerekir mi diye düşünmedim bile diyorsunuz. Ne kadar tatlı. Çağırılmaya davete gerek yok ki bu canın yani senin. Arkadaşın değil ki. Çok iyi arkadaşlarımda var gerçekten soruyorlar ediyorlar. Ama önemli olan düşünülmek oluyor. Ve farklı şehir diyorsunuz. 30 dk mesafedeyiz biz :)

Akşam bir kahve içmeye gelmeleri bile ne biliyim yeter belki o zaman böyle düşünmezdim belki bende. Onlar gelip gitmedikçe bende üstüne koyarak devam ediyorum sanırım

Demekki bizde problem var
Vallahi öyle herhalde ya. Bizde naz eksikliği var 😀 benim ilk çocuğum iki tarafın da ilk torunu her işimi yaptım. Sezeryan sonrası 5 gün annem kaldı sonra gönderdim. Kayınvalide hiç kalmadı ben müsait oldukça sevmeye geldiler. Başka şekilde nasıl çekirdek bi aile olunur ki

Vallahi öyle herhalde ya. Bizde naz eksikliği var 😀 benim ilk çocuğum iki tarafın da ilk torunu her işimi yaptım. Sezeryan sonrası 5 gün annem kaldı sonra gönderdim. Kayınvalide hiç kalmadı ben müsait oldukça sevmeye geldiler. Başka şekilde nasıl çekirdek bi aile olunur ki
Biz de zaten bugüne kadar bir destek görmedik evet bu bizi eşimle daha da yakınlaştırdı doğru. Çok şükür zaten kimseye muhtaç değilim. Ama insan yanında birilerini görmek istiyor siz hiç mi istemediniz? Birileri dediğimde kardeşlerim kendi ailem yani. Üzülüyorum ister istemez napabilirim. Yanımda olmalarını istemek kadar doğal ne olabilir.
Naz yapmıyorum ki onlar benim bugün yanımda olsalar ben onlara zaten kat kat fazlasını veririm. Onlarda evlencek işte çocukları olacak bu devirde kimimiz var ailemizden başka. Bi arayıp sormak, haftasonları gelip gitmek ne biliyim gayet normal olması gereken şeyler...

Zaten aile demek bu demek. Diğer türlü insanlar misafir gibi oluyor işte

Biz de zaten bugüne kadar bir destek görmedik evet bu bizi eşimle daha da yakınlaştırdı doğru. Çok şükür zaten kimseye muhtaç değilim. Ama insan yanında birilerini görmek istiyor siz hiç mi istemediniz? Birileri dediğimde kardeşlerim kendi ailem yani. Üzülüyorum ister istemez napabilirim. Yanımda olmalarını istemek kadar doğal ne olabilir.
Naz yapmıyorum ki onlar benim bugün yanımda olsalar ben onlara zaten kat kat fazlasını veririm. Onlarda evlencek işte çocukları olacak bu devirde kimimiz var ailemizden başka. Bi arayıp sormak, haftasonları gelip gitmek ne biliyim gayet normal olması gereken şeyler...

Zaten aile demek bu demek. Diğer türlü insanlar misafir gibi oluyor işte
E sen git madem. Ben ilgi istedikçe giderim yanlarına onların bana toplanıp gelmesindense ben kalkar giderim.
Kalk git ye iç sohbet et dön evine. Boşa canını sıkıyorsun valla

X