Düşüncelerinizi merak ediyorum..

E sen git madem. Ben ilgi istedikçe giderim yanlarına onların bana toplanıp gelmesindense ben kalkar giderim.
Kalk git ye iç sohbet et dön evine. Boşa canını sıkıyorsun valla
Bana göre ilgi öyle gidilip görülen bişey değil demek ki. Olabilir zaten farklı düşünceleri de görmek için yazıyoruz ya buraya. Bu düşünceler de olabilir tabii ki.
Sana göre böyle olabilir bu da belki bana başka türlü düşündürebilir diye yazdım açtım konuyu.
Ben her cuma mecbur gidiyorum annem gönül koyuyor yoksa :) Ama ben gidiyorum sizde gelin diyorum. İlla ben çağırıcam hazırlıklar yapıcam davet edicem öyle gelecekler :KK70: Tam misafirler işte

Bazen tüm gün cumartesi eşim evden çalışıyor bende evde oluyorum hadi çıkın gelin birlikte kahvaltı edelim yok :d hep biz hep biz de olmuyor. Hem gelin oturalım hem konuşalım edelim yine de bişeyler aldım bebiş için onlara bakalım keyifli vakitler geçirelim falan istiyorum ben

olduğu kadar artık :KK70: bi şekilde halloluyor zaten herşey

cocuk senin ve kocanin cocugu. heveslenecek, hayaller kuracak, hevesle planlar yapacak olanlar sizlersiniz. ben de teyzeyim. bence iyi de bir teyzeyim, yegenim beni cok sever, bir araya geldiysek hep oyunlar oynariz. ama yani sonucta ablamin cocugu. oyle asiri bir hevesim, her adiminda yaninda olma arzum, ikinci annesi gibi koşturmak falan olmadi hic. yardim istendiyse yaptim, arada hosuma gittiyse kiyafet hediye aldim tiyatrolara goturdum falan.
bence bu yeterli. acikcasi ben de abisinin/ablasinin çocuğuna asiri heveslenen, kendi doğurmuş gibi muamele eden insanlari tuhaf buluyorum. bir arkadasim var abisinin kizini sanki kendi kizi gibi "kizim parkta, kizimla macta, kizima da ne yakisti" diye paylasiyor sabah aksam. her şeylerinde yaninda oldu hatta kres parasini bile o ödüyormus. ne bileyim, sacma yani. o kadar hevesliysen evlen kendi bebeni dogur.
sizin de kardesin simdi bir nisan telasi var basinda. belki de o sizden yardim bekliyordur 😅 sonucta daha 26 haftalik hamilesiniz. cogu kadin 26. haftasinda tam zamanli isine gidiyor, 7/24 buyuk cocuklariyla ilgileniyor parklarda bebe pesinde kosturup duruyor. eger bir komplikasyon gayet her seye yetebilecek bir donemdesiniz. neden bunca beklenti icine girdiniz ki?
ayrica madem destege ihtiyaciniz var soyleyin, o zaman gelirler yuksek ihtimalle. siz cagirmadan ne bilsinler ki?

Bana göre ilgi öyle gidilip görülen bişey değil demek ki. Olabilir zaten farklı düşünceleri de görmek için yazıyoruz ya buraya. Bu düşünceler de olabilir tabii ki.
Sana göre böyle olabilir bu da belki bana başka türlü düşündürebilir diye yazdım açtım konuyu.
Ben her cuma mecbur gidiyorum annem gönül koyuyor yoksa :) Ama ben gidiyorum sizde gelin diyorum. İlla ben çağırıcam hazırlıklar yapıcam davet edicem öyle gelecekler :KK70: Tam misafirler işte

Bazen tüm gün cumartesi eşim evden çalışıyor bende evde oluyorum hadi çıkın gelin birlikte kahvaltı edelim yok :d hep biz hep biz de olmuyor. Hem gelin oturalım hem konuşalım edelim yine de bişeyler aldım bebiş için onlara bakalım keyifli vakitler geçirelim falan istiyorum ben

Ama olması gereken zaten haberli bir şekilde kahvaltiya gitmek değil mi? Siz de calisiyormussunuz, bı hafta sonunuz var belki müsait değilsinizdir diye gelmiyorlardir. Bu durumu açıkça sordunuz mu hiç?

Konuştummm. Aslında sürekli sitem ediyorum. Herşeye enerjiniz var gece yarısına kadar konserlere gidebiliyorsunuz ama bi kere yanıma gelmiyorsunuz vs diye ama anlayan yok ki.
belki de böyle böyle soguttun kendini.
yorumlarini okurken icim sisti. devamli bir beklentidesin. insanca iletisim yok, isteklerini taleplerini konusarak dile getirmek yok. umuyorsun sonra beklentin olmayinca pasif agresif mutsuz mutsuz kendini doldurup laf sokuyorsun.
her cuma annende bir aradasiniz.
de madem "besik seçmeye gidecegim önünüzdeki hafta, kim gelir benle?" diye, söyle "test vermem lazim hastanede biri yanımda dursa iyi olur, sen gelir misin?" diye.
hic bir sey yok. sonra yok konsere gittin bilmem ne yaptın. gidecek tabii ki konsere. ben de konser mi hamile ve nazli ablamla bebek muhabbeti mi desen hic duusnmeden konseri secerdim.
bir de her cuma bir aradasiniz hala diyorusn ki "bana gelmiyolar"
insan her hafta zaten evde görüştüğü kisinin bir de evine gitme plani yapar mi davet edilmeden? ustelik kadin hamile, kim niye kna yük olmak istesin ki yemege davet bekleyip? evin temizlenmesi bir dert, ne yemek yapcami bir dert, alisverisi bir dert, herkes gidip toplamasi bir dert. buna bile gönül koymuşsunuz. madem beklentiniz o yonde soyleyin yani
bu ne iletisimsizliktir, cok yorucusunuz.
ayrıca su an nisanlanacak kizin onceligi var. sizin doguma daha 3 ay var. ama onun nisani kisa sure sonra. siz kac defa eslik ettiniz kardesinize?

Konsere gitme çağında konsere gidecek tabi ki. Sen anne olmayı tercih ettin diye kız kardeşin niye sana adapte olsun ki? Bak kız daha nişan telasinda onunda kendine gore hayatı beklentileri hayalleri var.Anne olmak böyle bir şey çocuk ağır sorumluluk. Ayriyetten sen çok heyecanlı olabilirsin doğal ama ne bileyim annenden kız kardeşinden aynı hevesi isteği bekleme yani. Dile getir en azından isteklerini ama. Belki onların aklına bile gelmiyordur çoğu ya da gelsede sesi çıkmıyor ise istemiyordur diyorlardır. İletişim kur yani acik sekilde. Sağlıkla kucağına alırsın insAllah.

belki de böyle böyle soguttun kendini.
yorumlarini okurken icim sisti. devamli bir beklentidesin. insanca iletisim yok, isteklerini taleplerini konusarak dile getirmek yok. umuyorsun sonra beklentin olmayinca pasif agresif mutsuz mutsuz kendini doldurup laf sokuyorsun.
her cuma annende bir aradasiniz.
de madem "besik seçmeye gidecegim önünüzdeki hafta, kim gelir benle?" diye, söyle "test vermem lazim hastanede biri yanımda dursa iyi olur, sen gelir misin?" diye.
hic bir sey yok. sonra yok konsere gittin bilmem ne yaptın. gidecek tabii ki konsere. ben de konser mi hamile ve nazli ablamla bebek muhabbeti mi desen hic duusnmeden konseri secerdim.
bir de her cuma bir aradasiniz hala diyorusn ki "bana gelmiyolar"
insan her hafta zaten evde görüştüğü kisinin bir de evine gitme plani yapar mi davet edilmeden? ustelik kadin hamile, kim niye kna yük olmak istesin ki yemege davet bekleyip? evin temizlenmesi bir dert, ne yemek yapcami bir dert, alisverisi bir dert, herkes gidip toplamasi bir dert. buna bile gönül koymuşsunuz. madem beklentiniz o yonde soyleyin yani
bu ne iletisimsizliktir, cok yorucusunuz.
ayrıca su an nisanlanacak kizin onceligi var. sizin doguma daha 3 ay var. ama onun nisani kisa sure sonra. siz kac defa eslik ettiniz kardesinize?
konu sahibi hiç kimseye hiçbir şey söylemeden ailesinden kendilerinin beklentileri anlamasını gelip eşyalara bakmalarını falan bekliyor. İnsan annesine anne haftaya şunu yapalım diyemez mi, çok ilginç. İlişkilerdeki en yorucu insan tiplerinden bence, söylemeden karşımdaki anlasın her şeyi, beklentilerimi vs. Anlamazlarsa trip atayım. Hem kadın erkek ilişkisinde hem normal insan ilişkilerinde çok yorucu bi özellik.

Hayır bence bilmiyorlar. Kişi kendisi söylemeli. Ben rahatlıkla ablamı annemi çağırıp destek istiyorum. Konu sahibi söylemeden hiç evlenmemiş kardeşler nasıl anlayacak ki? Bazen insan akledemiyor.
Benim çocuğum yok. O yüzden midir bilmem ama, hamilelikte değil de bebek doğunca yardıma ihtiyaç duyulur diye düşünürüm her zaman. Çevremde de genelde böyle oluyor.

Maddi bir beklentim zaten yok kimseden ama işte en azından ne biliyim bi gelinmesi yardım edilmek istenmesi ne biliyim işte yanımda olunması çok mutlu ederdi beni. Hadi bu zamana kadar yapılmadı ama şimdi asıl hazırlıklara başlayacağım bende odası kurulacak alışverişler yapılacak tam yanımda birileri olması gereken zamanda nişana yoğunlaşılacak çünkü daha tanışma bile olmadı. 2 ayda anca tanışılacak hazırlıklar tamamlanacak nişan olcak sonra zaten benim doğum.

Kardeşime sitem ettim sende yaşayacaksın bu zamanları 28 haftada bir gününü ayırıp bi yanıma bile gelmedim sürekli biz geliyoruz dedim. Sende hamile olunca çok beklersin gelmemi dedim. Sen gelirsin dayanamazsın ki dedi bana :KK70:
Bu sefer şimdi gelseler, birlikte alışverişe çıksanız senin beğendiğini onlar beğenmez, onların beğendiğine sen burun kıvırırsın. Ne gerek var buna?

Kocanla alışverişini rahatça yap gel. Ne de olsa erkekler alınan şeylerin rengine, desenine osuna busuna bakmıyor. Tek baktıkları fiyat... :)

Benim çocuğum yok. O yüzden midir bilmem ama, hamilelikte değil de bebek doğunca yardıma ihtiyaç duyulur diye düşünürüm her zaman. Çevremde de genelde böyle oluyor.
Hamilelikte son aylarımda hep ablam yanımdaydı, yardımcım memleketine gitmişti. Aşırı ağırlaşıyorum ben, belim ağrıyor ve tansiyonum çıkıyor. Çok ihtiyaç var o zamanlar ama söylemek lazım. Herkes bilmez ki nasıl olduğunu. Bir de ben kıyafet yıkayıp ütülemeyi hiç sevmem. Ablamlar bildiği için gelip yaparlar mesela. Ben de onların başka dertlerinde hep yanlarında olurum. Yani iletişim çok önemli aslında

Bence bu bi çok annede var. Bak bizim aile bağlılığımız çevrede parmakla gösterilir. 12 senede benim eve 12 kere ancak gelmişlerdir. 😀 gelmiyorlar anam gelmiyorlar. 5 dakikalık mesafe ama illa arayıp davet etmenden yok anam yok😀

Biz de zaten bugüne kadar bir destek görmedik evet bu bizi eşimle daha da yakınlaştırdı doğru. Çok şükür zaten kimseye muhtaç değilim. Ama insan yanında birilerini görmek istiyor siz hiç mi istemediniz? Birileri dediğimde kardeşlerim kendi ailem yani. Üzülüyorum ister istemez napabilirim. Yanımda olmalarını istemek kadar doğal ne olabilir.
Naz yapmıyorum ki onlar benim bugün yanımda olsalar ben onlara zaten kat kat fazlasını veririm. Onlarda evlencek işte çocukları olacak bu devirde kimimiz var ailemizden başka. Bi arayıp sormak, haftasonları gelip gitmek ne biliyim gayet normal olması gereken şeyler...

Zaten aile demek bu demek. Diğer türlü insanlar misafir gibi oluyor işte
Ben böyle düşünüyorum doğrusu bu herkes böyle düşünsün e geliyor yazdıklarınız. Konsere gitmelerine bile karışıp laf söylüyorsunuz. Hakkınız var mı genç insanları böyle darlamaya? Çok sitem ediyorum yazıyorsunuz, planlar hayatlar size göre mi yapılsın? Nişanı sanki özellikle doğuma denk getiriyorlarmış gibi yansıtıyorsunuz. Sadece kardeşiniz değil karşı tarafın da ailesi var, onların da gelenleri misafir ayarlaması olacak. Gelin adayımızın ablası doğum yapsın ona göre bir tarih belirleyelim mi desinler? Crown dizisinde vardı, kraliçe hamile diye doğum olana kadar kardeşinin evlenmesine onay vermiyordu.

Bende iki kez doğum yaptım, son ana kadar her şeyi eşimle yaptık. İki ailenin de ilk torunuydu üstelik. Alınacakları beraber aldık, çocuk odasını beraber seçtik kurduk. Kayınvalidem mesafeli biridir, bir şeye ihtiyacınız olursa söyleyin dedi çekildi kenara. Annem hasta babamla eviyle meşgul, doktor kontrollerinde aradı sordu. Ablam canı çıkıyor çalışıyor hafta sonu uzatsın ayağını dinlensin dedim kıyamadım. Üstelik ikinci hamileliğimde vajinal varis çıktı, ona rağmen biri kucağımda biri karnımda işimi gücümü yavaş yavaş da olsa yaptım. Siz de benim gibi olun benim gibi yapın demiyorum ama insanları darlamayı da bırakın. Hamile kalırken onlara sorup onların onayını almadınız, kocanızla karar verdiniz. Ayakkabınızı bile bağlayacak olan kişi kocanız. Hormonlar nedeniyle hassas alıngan davranıyor olabilirsiniz ama gezmeye tozmaya vaktiniz var diye canlarını sıkmayın. Bırakın kardeşiniz nişanlısıyla vakit geçirsin.

Doğumdan 2gün önce evi dip köşe temizleyip cam kapı silmiştim 😀 herkes bu kadar prensesken ben neden külkedisi gibiymişim diye düşünmüyor değilim bazen😀

ayrıca 9ay boyunca mide bulantısı kusma halsizlik yüzünden hergün sadece serum takılmıştı yemek bile yiyemiyorken bütün işimi kendim görmüştüm.

Bazı kadınları anlamıyorum hamileyken neden ölüöcül bir hastalığa yakalanmış gibi davranıyorlar.

Etrafımda düzenli görüştüğüm 5 tane kız arkadaşım var ve herşeyimi sürekli anlatıyorum. Her derdimi sorunumu bundan 4 sene önce falan da böyleydim. Konuşmayı dertleşmeyi çok seviyorum ama sanki konuştukça da işin içinden çıkamıyorum. Olayları daha da büyütüyorum. Ama güzel şeyleri anlatmak gibi bir huyum olmadığını farkettim. Durum böyle olunca da onlarında yorumları ile iyice bir melankolik bir hal almaya başladım. Güzel şeyleri hep görmezden geliyor gibiyim yani.

Bunu dediğim gibi 4 sene önce de çok yapıyordum sonra farkına vardım bu huyumdan bi şekilde vazgeçmiştim ve faydasını da görmüştüm. Şimdi yine aynı şeyleri yaparken buldum kendimi.

Siz de yaşıyor musunuz bu durumu? Düşüncelerimde haklı mıyım sürekli kötü şeyleri konuşmak dertleşmek falan sıkıntılı birşey mi ?
S salihae konu sahibi ocak ayında böyle bir konu açmışsın. Acaba karakter olarak çok karamsar biri misin ve dertlerinin çoğu, isteklerini karşı tarafa söylememekten mi kaynaklanıyor?

Sizi çok iyi anlıyorum. Beklenti içinde olmanız çok normal,insan duygularının karşılığını görmek istiyor bu süreçlerde. Ancak her zaman beklentilerimizin karşılığını alamayabiliyoruz, önünüzde ortalama 10 hafta daha var, bebeğinizle aynı bedende geçireceğiniz bu süreyi güzel değerlendirin, bol bol dinlenin, canınızı sıkmayın hiçbir şey için. Kendinizi bebeğinize odaklayın sadece.

28 haftalık hamileyim. Annem biraz rahatsız doktor işleri oluyor sıklıkla sürekli hastaneye gidip geliyor. 2 kız kardeşim var ikiside çalışıyor. Henüz evime gelip yardımcı olan ya da destek olan olmadı ailemden. Günlük temizlik işlerimi yapıyorum tabii ki ama detaylı yapamıyorum. Eşimde destek oluyor ama ne yazık ki içime sinmiyor. Bi beklentilere girerek annemin kız kardeşlerimin destek olmasını beklemiştim ama nafile :) Çok defa hastaneye kontrollere gittim ki kardeşlerimin de izinli olduğu günlerdi bunlar ama kimsede asla yanımda gelmedi ailede ilk torun olacak sanırım biraz hevesli olmalarını beklemiştim.

Kız kardeşimin uzun yıllardır süren bir ilişkisi var oda şimdi aileleri tanıştırıp nişan yapmak istiyor. 2 aydan biraz fazla zaman var doğuma o süreye nişanı da sıkıştıracaklar. Böyle olunca da zaten annem ve diğer kardeşimde tabii ki bu süreçte ona da yardımcı olmak zorundalar. Ve benim daha hiç bişeyim hazır değil. Böyle olunca da yine yalnız başıma halletmek zorunda kalıcam bişeyleri. Ben mi bencillik yapıyorum sizce böyle düşünerek? Yani bu süreçte benimde anneme kardeşlerime ihtiyacım var ama yanımda kimse yokmuş gibi hissediyorum. Ben mi abartıyorum?
Annen hasta, kardeşlerin çalışıyor izin günlerinde de doğal olarak dinlenmek, çıkıp gezmek ya da günlük işlerini yapmak istemeleri normal. Tutun bir temizlikci temizlesin evinizi. Hastaneye tek gidince de bir şey olmuyor. Riskli gebelik değilse bu kadar nazlanmanin anlamı yok.

28 haftalık hamileyim. Annem biraz rahatsız doktor işleri oluyor sıklıkla sürekli hastaneye gidip geliyor. 2 kız kardeşim var ikiside çalışıyor. Henüz evime gelip yardımcı olan ya da destek olan olmadı ailemden. Günlük temizlik işlerimi yapıyorum tabii ki ama detaylı yapamıyorum. Eşimde destek oluyor ama ne yazık ki içime sinmiyor. Bi beklentilere girerek annemin kız kardeşlerimin destek olmasını beklemiştim ama nafile :) Çok defa hastaneye kontrollere gittim ki kardeşlerimin de izinli olduğu günlerdi bunlar ama kimsede asla yanımda gelmedi ailede ilk torun olacak sanırım biraz hevesli olmalarını beklemiştim.

Kız kardeşimin uzun yıllardır süren bir ilişkisi var oda şimdi aileleri tanıştırıp nişan yapmak istiyor. 2 aydan biraz fazla zaman var doğuma o süreye nişanı da sıkıştıracaklar. Böyle olunca da zaten annem ve diğer kardeşimde tabii ki bu süreçte ona da yardımcı olmak zorundalar. Ve benim daha hiç bişeyim hazır değil. Böyle olunca da yine yalnız başıma halletmek zorunda kalıcam bişeyleri. Ben mi bencillik yapıyorum sizce böyle düşünerek? Yani bu süreçte benimde anneme kardeşlerime ihtiyacım var ama yanımda kimse yokmuş gibi hissediyorum. Ben mi abartıyorum?
hayat senin için akarken başkaları için dursun mu istiyorsun anlamadım?
nerdeyse ben doğurayım çocuğum 2 yaşına gelsin kardeşim öyle nişanlansın diyeceksin.
dünyada bi tek sen hamile değilsin, milyonlarca kadın var...
pandemide benim gibi hamile olup doğum yapan nice kadın var, biz bi yere gidemedik kimse bize gelemedi, alışverişleri sadece internetten yapabildik, korkudan sokağa çıkamadık vs vs

sen anne olacaksın güçlü olmak zorundasın, kimseye tamah etme ağız burun bükme, gereksiz anlamsız bi beklentiye girmişsin, çık bir an önce ordan, böyle giderse daha çok üzülürsün.

sakin olun arkadaşlar bu kadar gerilmenize gerek yok. Bu insanlar benim canım ciğerim ben onlar için çok daha fazlasını yapardım o yüzden böyle düşünüyorum. Kimse evlenmesn demiyorum. Çok şükür kimseye muhtaç değilim işimi gücümü kendim hallettim hep şimdiye kadar. Ama insan canı kardeşlerinden de biz burdayız mesajını almak istiyor. O konser mevzusuda konsere gidip geç çıkacakları için bizden onları alıp eve bırakmalarını istemeleri yani bu derece bir yakınlıktan bahsediyorum. Biz eşimle onları çok seviyoruz sürekli davet ediyoruz. Planlarımıza dahil etmek istiyoruz ama onlar işleri düştüğünde bizi alır mısın falan gibi davranıyor.

Yani haliyle bende işte evde yoruluyorum. Kafamı dağıtmak istiyorum. Yanımda olsunlar istiyorum. Bize gelsnler hunharca koltuk silelim demedim 😁

Yani aa neler aldın bakalım neler kaldı gibi gibi ufak sorular ne biliyim bugün nasılsın denmesi falan. Habersiz çıkıp gelinmesi beni mutlu ederdi. Onlarda bunları gayet biliyorlar.

Bu tarz şeyler işte. Normalde olsa insan bu kadar beklentiye girmez belki ama işte hormonlar da tetikliyor insna kendini daha yalnız hissediyor. Bi sorulmak merak edilmek falan istiyor

Ben size hak verdim. İnsan bu dönemde en azından bir aranıp sorulmak istiyor. Annenizin tecrübesi var, ne ihtiyaç olur vs. danışmak isteyebilirsiniz. Ama eşiniz destek oluyorsa çok da üzmeyin kendinizi, yapacak bir şey yok. En azından kimse ben yaptım demez, kafanız rahat olur.

Anneniz, kardeşleriniz doğacak bebeğinizle daha ilgili olsun isteyebilirsiniz. Aile ilişkilerine göre bu çok anormal gelmedi bana ama temizlik, doğuma hazırlık mevzuları sağlıklı bir hamilelikte eşinizle beraber halledebileceğiniz şeyler bana kalırsa. Son ay ayrıntılı bir temizlik yardımı aldınız mı tamamdır.
Her hafta annenize gidiyorsanız bır hafta gitmeyip siz gelin diye davet edin mesela. Benim annemde siz gelin kafasındadır daha çok. İhtiyacım olunca özellikle çağırırdım. Sizde oyle deneyin.

sakin olun arkadaşlar bu kadar gerilmenize gerek yok. Bu insanlar benim canım ciğerim ben onlar için çok daha fazlasını yapardım o yüzden böyle düşünüyorum. Kimse evlenmesn demiyorum. Çok şükür kimseye muhtaç değilim işimi gücümü kendim hallettim hep şimdiye kadar. Ama insan canı kardeşlerinden de biz burdayız mesajını almak istiyor. O konser mevzusuda konsere gidip geç çıkacakları için bizden onları alıp eve bırakmalarını istemeleri yani bu derece bir yakınlıktan bahsediyorum. Biz eşimle onları çok seviyoruz sürekli davet ediyoruz. Planlarımıza dahil etmek istiyoruz ama onlar işleri düştüğünde bizi alır mısın falan gibi davranıyor.

Yani haliyle bende işte evde yoruluyorum. Kafamı dağıtmak istiyorum. Yanımda olsunlar istiyorum. Bize gelsnler hunharca koltuk silelim demedim 😁

Yani aa neler aldın bakalım neler kaldı gibi gibi ufak sorular ne biliyim bugün nasılsın denmesi falan. Habersiz çıkıp gelinmesi beni mutlu ederdi. Onlarda bunları gayet biliyorlar.

Bu tarz şeyler işte. Normalde olsa insan bu kadar beklentiye girmez belki ama işte hormonlar da tetikliyor insna kendini daha yalnız hissediyor. Bi sorulmak merak edilmek falan istiyor
Düşünceleriniz nedir diye konu açıyorsunuz, gelen yorumları beğenmiyorsunuz. Bir aileniz eviniz düzeniniz var, çocuğunuz da yolda. Bırakın herkes kendi derdine düşsün kendi hayat planını yapsın. Ben hep veriyorum yanlarındayım hep soruyorum... Siz böylesiniz onlar öyle. Kendi öz kardeşiniz öz anneniz bile olsa sizin davrandığınızın aynısını beklemeyin. Doğumdan sonra misafir gibi gelecekler yazdınız, başka ne olacaktı? Gelip bir iki gün kalıp ilgilenecekler sonra da kendi işlerine güçlerine bakacaklar.

X