Düşüncelerinizi merak ediyorum..

Bence burda mesele temizlik de değil yardım da. Siz ilgi, alaka ve yeğenleri/torunları oluyor diye biraz heyecan beklemişsiniz. Göremeyince de haliyle kırılmışsınız, zaten hassas bir dönem. Bazı şeyler istenmez, söylenmez çünkü mesele yardım almaktan ziyade düşünülmek. Siz ağzınızla söyledikten sonra bir anlamı olmuyor. Şahsen ben ne hissettiğinizi anladım ve hak verdim, heyecanlı ve özel döneminize kardeşleriniz ve anneniz de ortak olsun istiyorsunuz. Umarım ilerleyen haftalarda yanınızda olurlar

28 haftalık hamileyim. Annem biraz rahatsız doktor işleri oluyor sıklıkla sürekli hastaneye gidip geliyor. 2 kız kardeşim var ikiside çalışıyor. Henüz evime gelip yardımcı olan ya da destek olan olmadı ailemden. Günlük temizlik işlerimi yapıyorum tabii ki ama detaylı yapamıyorum. Eşimde destek oluyor ama ne yazık ki içime sinmiyor. Bi beklentilere girerek annemin kız kardeşlerimin destek olmasını beklemiştim ama nafile :) Çok defa hastaneye kontrollere gittim ki kardeşlerimin de izinli olduğu günlerdi bunlar ama kimsede asla yanımda gelmedi ailede ilk torun olacak sanırım biraz hevesli olmalarını beklemiştim.

Kız kardeşimin uzun yıllardır süren bir ilişkisi var oda şimdi aileleri tanıştırıp nişan yapmak istiyor. 2 aydan biraz fazla zaman var doğuma o süreye nişanı da sıkıştıracaklar. Böyle olunca da zaten annem ve diğer kardeşimde tabii ki bu süreçte ona da yardımcı olmak zorundalar. Ve benim daha hiç bişeyim hazır değil. Böyle olunca da yine yalnız başıma halletmek zorunda kalıcam bişeyleri. Ben mi bencillik yapıyorum sizce böyle düşünerek? Yani bu süreçte benimde anneme kardeşlerime ihtiyacım var ama yanımda kimse yokmuş gibi hissediyorum. Ben mi abartıyorum?

E ama kardeşinizin de özel zamanı
Hem hazırlık dediğiniz nedir
Büyük temizlik için birini çağırın eve
Buzluğunuza börek köfte vs atın
Bebek eşyalarını internetten sipariş edin
İşte hazırlık bitti

Niye gelsinler ki.. Benim 2 gebeliğimde de kontrollerime kimse gelmedi. Gelmek isteseler saçmalamayın ne gerek var der gönderirdim.
Evin detaylı temizliğine temizlikçi tutacağım ilerleyen haftalarımda. Hastane çantası hazırlamak 1 saat zaten. Odayı da eşinizle yaparsınız. Ben oda yapmamıştım. Beşik kurduk sadece, o da yarım saat sürdü.

hamilesin ve çok hassassın seni çok iyi anlıyorum. benim de annem yıllar önce vefat ettiği için bir tek kayınvalidem ve ablam vardı yanımda. onlar da tabiki ister istemez kendi aileleri de olduğundan dolayı fazla koşturamadılar. o zamanlar çok üzülüyordum kimsem yok diye. ama şu an çok iyi anlıyorum ki aslında herkes yalnızdır bu hayatta. üzülmeyin takılmayın Allah can sağlığı versin sağlıklı olmak en önemlisi.. insanın sağlığı yerinde olunca kendi işini kendi halledebilmek çok daha iyi bence. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin...

Ben de bir ara çok zor bir dönem geçirdim, hem kendim taşındım hem de vefat eden babamın evini taşıdım vs, o arada elim kırıldı. Kırık el ile yaptım hepsini, Kuzenlerim de biliyor. Neyse hepsi bittikten sonra kuzenimle oturuyoruz. "Ay sen de ne zor işler hallettin, hiç bizden yardım da istemedin, ben olsam ortalığı yıkmıştım gelin bana yardım edin diye" dedi Ben şok. E edeydiniz yani benim mi istemem gerekiyor? Yani aleni isteyin o zaman spesifik olarak. Yardıma ihtiyacım var, şu yapılacak bu yapılacak gelin diye.

X