Düşün düşün bi yere varamıyorum bulamıyorum çareleri ...

Lydiass

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2013
77
3
Benim canım arkadaşlarım kardeşlerim ablalarım çok yalnızımm.. çok çaresizim.. bana yardım edebilecek hic kimsem yok Rabbimden başka... :KK43: belki sizinle paylaşıp sizin desteğinizle bi nebze ferahlar yuregim bir umur olur bana..

gelelim hikayeme
en başa gelirsek benim annemle babam cok uzun zamandır ayrı ben cocuklugumdan kucukluguumden beri ne bi mutluluk ne bi sevgi gordum ne bi aile yemegiii hani sabah pazar kahvaltılar herkesin anlattıgı o mutlu aıle tablosunu görmedim genede çok şükür bu halimize. bi kız evladı olrak annemdem hıc bı zman destek gormedim ona gore beni yetiştirememiş herkes kız yetiştirmiş ama kendisi yetiştirememiş ben zavallı bi kızım aptal... düşmemm zavallıı olmam onn hosuna gıdyor artık cunku sen busun diyor. ben battıgım bataklıgımda dahada batıyorum. asıl guzel çağlarım suan 18 yaşındayım ama ucurumun kenarında ruzgarın esip beni almasını bekleyen bi yaprak gibiyim.. yok olayım da bu acıları yuregımde yaşamıyım... Allah beterinden saklasın.

henüz küçüktüm... küçücük yüreğimle kocaman sevdim ama.. burda bi yakınımızın ogluydu. çok sevdim ama çok çok.. 14 yaşındaydım o zaman tam guzel yaşlarım gözümde mutlluluk ışığı yuzumde sevinç.. o sıralar aıle sevgsı gormedıgımden tesellıyı baska ortamlarda aramaya baslamıstım yanlıs arkadaslıklar kotu bı cevre... cok kotu br cevreden kendımı zor aldım vazgctım duzelmeye hayatımı duzeltmeye calıstım derslerıme yogunlastım. tam o sırada cıktı karsıma benden 2 yas buyuktu. benımle sureklı ılgılenırdı acıkda olsa soylemezdı ama sureklı aklı bendeydı. ben yasıtlarıma gore fazla gelişkin alımlı bi kızdım. begenilirdim cok etrafımda. neyse benımde ılk defa ıcımde bı heycn bı kıpırtı Allah ım ilk aşk heralde boyle birsey deli gibi seviyorum ben ama o acılmadan acılamazddım. Neyseki akrabalar arkadaslar araya girdi ve biz cıkmaya başladık bir anda etrafımda kım varsa annem babam harıc herkes duydu. herkes bizi konuşuyordu beni cok seviyordu herkese benı anlatıyordu. beni gösteriyordu. kendisi icine kapanık bu halını benımle tanıstıkdan sonra attı ve heryerde benımle bırlıkte aranan bırı oldu etrafımızda bı anda bı cok ınsan oldu hepsı bizi seven bizi begenen ınsanlar. beni ailesi de cok severdi. bı anda yerlerdeki bu beni goklere cıkardılar. cok cok sevdıler beni heryerde ben konusulurdum ben anlatılırdım. hal boyle olunca sevgilim... herseyden herkesden kıskanmaya basladı benı cok kucuk meselelerden olaylar cıkarırıdı beni aglatır hırpalardı. ben onun ıcın herseyı yapardım. ne isterse ne dilerse hatta opusmek o yaşta daha cocukken ne isterse o napmak isterse yapardım. cok sevıyodum benim icin aglardı cok severdi kaybetmekden korkardı.bi gun cok sacma bı meseleden kıskanclık yaptı ve bunu gurur meselesi yaptı benımle ayrıldı gecesıne aglayarak sızlayarak evıme geldı kapıma yalvardı barısalım sensiz olmaz.. herkes arayaa gırınce barıştık. beni cok hırpalıyordu o sıra zaten aıle problemlerım hersey ust uste geldi beni anlamazdı beni dinlemezdi sadece o ve ben beraber eğlenirdik. bn eve dondugumde gene aynı problemler.. neyse beni git gite anlamaması hırpalaması ondan akıllanması icin ayrılmaya karar vermeme yetti. Ayrıldık. ve cok ısrar ettı aylarca yalvardı herkesı araya soktu. ben istemedim dort bes ay sonra ben dayanamayıp tekara geri dondum. hersey eskisi gibi olacak daha ıyı olacak dedim o da istedi tam buluşacağımız gun beni terketti ben senden sadece intikam almak istedim dedi. neyse dedim bu kadarmış.. ama asla silmedim her gordugumde gozlerının ıcıne bakardım onu gormek icin can atardım olurda kucukde olsa ona beni hatırlatcak ne varsa yapardım. o da benim icin cok zor gunler yasadı aılesıyle arası acıldı. beni cok seven aılesi ogluna boyle seyler yasattıgım icin benim yuzume karsı soylemeselerde benden vazgecırmek icin herseyi yaptı. neyse bir sene gecti gecmedi bana tekrar geri dondu ozurler dıledi soz verdi boyle seyler bi daha asla yaşatmıcana dair.. ben naptım sonra tabiki kabul ettim saf ben aptal ben.. beni biraz daha kullanmasına izin verdim onu tanıyamıyordum sadce onun dedıklerını yapıyordum beni sevdigine artık inanmıyordum ama her istedigni yapıyordum yeterki beni yeniden sevsin... :KK43: ama oyle olmadı iki hafta bile sürmeden benden sessiz sedasız ayrıldı ayrıldımızı bıle bana soylemedi. beni terketggini bile. tabi o sıra cok mesgul cunku hayatında baskaları var bir mi sadece bi kacı birden neyse ben butun bunları aylaarr sonra tamamen sans yada Rabbimin bi lutfu olarak ogrendim. gercekleri bana gostermek istedi Rabbim. gördüm... benim arkamdan cok syler soyledı herkese hataydı yanlısdı sımdı buldugum kız daha ıyı daha gzll değilmii ondan guzel değilmi vs sacma sacma kıyaslamalar... beni duydukca öldüren daha nice laflar... icime attım sustum bişe demedim gorusmek muhatttap olmak istemedi herseyı bılmezden geldim susup unutmak istedim onun seviyesine inmek istemedim. bi kac sene geçti hersene ondan bi haber gelirdi benle alakalı kulagıma. tabi bahsettigim gibi baskalarıyla da gorusmeye devam etti. en sonunda bu sene tekrar karsılascak bi ortamımız oldu zaten sureklı gorebiliyorum... aynı yerde oturuyoruz.
herneyse o ortamda benimle cok ilgilendii resmen konustu gibii gozlerime baktı beni begendigini belli eder gibi benimle ilgilendi yıllar sonra....... zaten hic unutmayan yruegım yeniden yeniden bir hayale aldandı.. bekledimmm bişe olur en ufak bişe dahada ileri gider ... banada yazıklar olsun bugun gel dese gene gidecegim.. neyse bişe olmadı tabiki. bu sırada benım aıle problemlerim devam edıyo annem sureklı baskılar derslerımdeki düşüşlerr hergun hakaret babamla birlikde bana resmen eziyet cektirdiler pskolojık eziyet annem benımle ıyıce baglarını kopardı yuzume bakıyo ne nede bişe soruyo. bi sevgiye doyasıya aglıcak bi omuza o kadar ıhtıyacım var ki :KK43:((( yaşamıyorumm kalkamıyorum. daha sonra ne oldu.... benim sevdigimm hayatımın herseyini ona adadıgım cocuk burda gunlerını gun etti konustugu gorustugu kzla cevresiyle... ben se eziyet dolu gunler hakaretler yaşadımm bir umut bir sevgi aradım anneme uza<tsam elimi yuzume bile bakmadı. kimsem hc kimsem yok Rabbimden başka hep istedigim guzel bi yuva kurmak mutlu olmak... sevdıgım sevıldgım insanla ama hal boyleyken bu nasıl olcak ne baskası ne de o oluyoo ben bıktım kendimi bile öldürmeyi düşündüm Haşa. yok olmak istedim. İnancım olmasaydı. Genede insan umutsuzluga kapılıyor şu yaşımda sinir hastası oldum sinir ilacları kullanıyorum inankı guvenecek kımsem kalmadı herkesin gozunden dustum herkes arkamdan konusmaya baslamısdı eski havalı bakımlı halımden eser kalmadı.. perişan oldum uyudum kılo aldım... herseyden vazgectim. ve bi çıkış yolum yok boyle yaşanmıyor.. bigun uzuntuden ölücem :KK43:(( kimsem yok kimse... Nolur bana yardım edinn ben bu sene ünive hazırlanmam lazım seneye İnşallah unive gitcem ama derslerim cok kotu kafa veripde calısamıyorum bile neolur bana bi yol gosterin eskisi gbi olmak eskisi gibi nesem sevincim guzelligim olsun istiyorum nolur bana bi cıkıs yolu gosterin bana bi umut bi destek verin. Dualarınızı esirgemeyin..

Canım senin adına çok üzüldüm ama inan her insan dönem dönem bu durumu yaşıyor. Özünden uzaklaşabiliyor. Annen konusuna gelince haklısın ama insanları olduğu gibi kabul etmek zorundayız. Öncelikle sen hangi üniversite hangi bölüm bunlara karar verip yola başlamalısın çünkü sınav hazırlık dönemindesin. Derslere odaklandığın zaman olayların senin üzerindeki etkisi de azalır. İsteklerine ulaştığında üniversite de yeni bir ortama gireceksin yeni insanlarla tanışacaksın geçmişindeki o insanı unutamamayı geç hata olarak görmeye başlayacaksın emin ol. Ayrıca bir taraftan sınava hazırlanırken sağlıklı beslenmeye çalışırsan da fazla kilolarından da kurtulursun yavaş yavaş bu seni daha çok motive eder özgüvenin gelir. Daha çok gençsin kendini bu şekilde bırakma.

Ayrıca bir hedefinin olması seni daha çok ders çalışmaya iter bu ayrıntıyı geçme.

Çok teşekkür ederim canım arkdaşım Allah razı olsun birşeyler söyledin çok kararsızım daha ne olacagıma karar veremedim bi türlü hayatımdaki hic bişeyi halledemedim kafa veripte ders bile çalışamıyorum nasıl ünive gideceigim delircek gibi oluyorum :KK43:((

O yaşlarda hep "başka sevdim" denir,oysa sevmenin ne demek olduğunu bilmediğimiz zamanlar o yaşlar..senin yaşlarındayken ölüyordum aşkımdan,mahvolmuştum,bitmiştim"güya"..şimdi 32,5 yaşım ve evliyim,aşkı da sevgiyi de yeni öğrendim..sen şuan ailende yaşadığın huzursuzluk nedeniyle sığınacak bir liman arıyorsun...sırf bu yüzden biriyle beraber olursan yanlış yaparsın güzelim..ne yap biliyormusun?OKU!! Genceciksin...bu yaşta teselliyi bir erkeğin omuzunda arayacağına,derslerinde ve okulunda ara..emin ol okudukça,kendine güvenin yerine gelecek..okulunu bitir mesleğini eline al,sonra sevmelere devam edersin..hele hele bu yaşta EVLİLİK sakın!

Bazı sorunları ertele şimdilik düşünmemeye çalış canım en azında kendi geleceğin için. Başarılı oldukça da annenle aranın düzeleceğini düşünüyorum.

kafanı toparlayıop unv ye hazırlanmaktan baska çözumun yok oyle bı yer kazan kı canın ıstedıınde çıkıp evıne gıdebılesın ama çok da yakın olmasın yalnız canım suna dıkkat et sevgıszlıkten bahsedıyorsun gercek sevgıyı annenın yanında öğrenır ınsan sen onu öğrenememişsin bu yuzden kımsenın sahte ılgısını sadece senden faydalanmak ıcın gösterılen samımıymıs gıbı hısleri gercek sanma aldanma sonra bu halınden daha çok üzülürsün

cnm anlattıkların çok tanıdık geliyor ama insan hayatta bir şekilde hep yalnızdır.. kendi hayatını kendin kurmaya karar vermelisin. üniversiteye hazırlanmasan kazanmasan ne olacak bir iki kez daha deneyeceksin belki sonuç yine hüsran olursa bu durumdan kurtulamazsın önce bir silkin kendine güven ve yapacağım de. bu hayat bir sınav unutma.. sen de görüyorum ki inançlı bir insansın bu cefanın sefası da olur illa ki yeter ki inancını kaybetme. hayatını kazan sınava iyi hazırlan ve kendi ayakları üzerinde duran bir insan olur kimseye muhtaç olmazsın dimdik durursun bu yaşananlar unutulur silinir gider hafızandan hayatına öyle biri girer ki bunları gözün görmez mutlu mesut yaşarsın yeter ki başaracağına inan..:KK16:

Güzel kardesim, kendini derslerine ver. Düsünmeye zaman birakma kendine.
Akilli bir kizsin, cünkü herseyin farkindasin. Kilolarini ver,yine bakimli civil civil ol. Bak nasil düzelicek hersey.:KK34:

O yaşlarda hep "başka sevdim" denir,oysa sevmenin ne demek olduğunu bilmediğimiz zamanlar o yaşlar..senin yaşlarındayken ölüyordum aşkımdan,mahvolmuştum,bitmiştim"güya"..şimdi 32,5 yaşım ve evliyim,aşkı da sevgiyi de yeni öğrendim..sen şuan ailende yaşadığın huzursuzluk nedeniyle sığınacak bir liman arıyorsun...sırf bu yüzden biriyle beraber olursan yanlış yaparsın güzelim..ne yap biliyormusun?OKU!! Genceciksin...bu yaşta teselliyi bir erkeğin omuzunda arayacağına,derslerinde ve okulunda ara..emin ol okudukça,kendine güvenin yerine gelecek..okulunu bitir mesleğini eline al,sonra sevmelere devam edersin..hele hele bu yaşta EVLİLİK sakın!

çok teşekkür ederim önerileriniz için...
Ne yapacagımı bılemedigim icin paylastım. Yanlıs bi karar vermekten korktugum icin.... cok sagolunnn cok teşekkür edermç

Ben de senin yaslarindayim canim anlayabiliyorum seni bu yuzden ben de yazmak istedim.Su andan itibaren gecmiste yaptigin hatalari bir tecrube olarak gor ve kendine yeni bir sayfa ac.O cocugu unutmak.sadece senin elinde bunu asla unutma ve mantigini kullan derim...Annen ve babana gelince saygi da kusur etme ne olursa olsun annenle babandir sevme zorunlulugun yok ama saygi goster fazla tartismaya girme ve tabikii ders calis...Allah yolunu acik etsin, insallah istedigin bir yere girersin :) Konusmak istersen yazabilirsin...

kafanı toparlayıop unv ye hazırlanmaktan baska çözumun yok oyle bı yer kazan kı canın ıstedıınde çıkıp evıne gıdebılesın ama çok da yakın olmasın yalnız canım suna dıkkat et sevgıszlıkten bahsedıyorsun gercek sevgıyı annenın yanında öğrenır ınsan sen onu öğrenememişsin bu yuzden kımsenın sahte ılgısını sadece senden faydalanmak ıcın gösterılen samımıymıs gıbı hısleri gercek sanma aldanma sonra bu halınden daha çok üzülürsün
bende bu yuzden artık kımseye guvenmiyorumm akrabalarıma bıle herkes bi kere vurdu beni sırtımdann sadece yuzum gulmuyor bu eksıklıgı mutsuzlugu heran ustumde tasıyorum kkonsantre olupda ders yapamıyorum mutsuzumm .. :KK43: birirnin hersey iyi olacak demesine ihtiyacım var sadece canım:KK43:

cnm anlattıkların çok tanıdık geliyor ama insan hayatta bir şekilde hep yalnızdır.. kendi hayatını kendin kurmaya karar vermelisin. üniversiteye hazırlanmasan kazanmasan ne olacak bir iki kez daha deneyeceksin belki sonuç yine hüsran olursa bu durumdan kurtulamazsın önce bir silkin kendine güven ve yapacağım de. bu hayat bir sınav unutma.. sen de görüyorum ki inançlı bir insansın bu cefanın sefası da olur illa ki yeter ki inancını kaybetme. hayatını kazan sınava iyi hazırlan ve kendi ayakları üzerinde duran bir insan olur kimseye muhtaç olmazsın dimdik durursun bu yaşananlar unutulur silinir gider hafızandan hayatına öyle biri girer ki bunları gözün görmez mutlu mesut yaşarsın yeter ki başaracağına inan..:KK16:

çok saol canım Allah razı olsun boyle düşünmek istiyorum ama ne yazıkki husranlar yasadıklarım aklımdan cıkıpda derse konsantr olamıyorum olamadıkca dahada sıklıyorum benım ıcın cok onemlı bı sene ama daha kendımı pskolojık olarak hazrlayamadm :KK43:(

Ben de senin yaslarindayim canim anlayabiliyorum seni bu yuzden ben de yazmak istedim.Su andan itibaren gecmiste yaptigin hatalari bir tecrube olarak gor ve kendine yeni bir sayfa ac.O cocugu unutmak.sadece senin elinde bunu asla unutma ve mantigini kullan derim...Annen ve babana gelince saygi da kusur etme ne olursa olsun annenle babandir sevme zorunlulugun yok ama saygi goster fazla tartismaya girme ve tabikii ders calis...Allah yolunu acik etsin, insallah istedigin bir yere girersin :) Konusmak istersen yazabilirsin...
Çok saol canım Allah senden razı olsun inanki konuşmaya birilerine anlatmaya o kadar ihtiyacım vardıkı hic olmassa bana akıll verecek benim kötülüğümü düşünmeden benden faydalnmak cıkarına kullanmak istemeyen birilerine anlatmaya o kadar ihtiyacım vardkı burası cok guzel bir ortam iyikide yazmışım iyikide anlatmışımm... Ah canım yıllardır kendimi bu halden kurtaramadım tek istegimmm unive gitmek ama kafa verip ders bile çalışamıyorum hayatımda bu kadar üstüste gelen seyler... vucudumu bile etkiliyor artık pskloga gıttım tabi devlet ama ne faydaa... bes dkkada ılac yazıp yolluyorlar ama ılacı kullanmaya basladım en iyisi basımın agrısı gecer diye ama vucuduma suan farklı etkileri oldu.. bilemiyorum bi kutu bitene kadar kullanıp tekrar gitcm :KK43:(

Güzel kardesim, kendini derslerine ver. Düsünmeye zaman birakma kendine.
Akilli bir kizsin, cünkü herseyin farkindasin. Kilolarini ver,yine bakimli civil civil ol. Bak nasil düzelicek hersey.:KK34:

Canım... o kadar iyisinizkiii Allah sızden razı olsun bana oyle iyi geldikii oyle moralimi duzellttinki ... İnşallah düzelecek canmm İnşallah...

Canım çok gençsin açıkçası bu tarz haplarla çözüme ulaşacağını düşünme kararlı ol kimsenin seni üzmesine mutsuz etmesine izin verme.

birtanem yaşadıkların kötü gerçekten
ama önce bu kurban psikolojisini bırakacaksın
sen sızlandıkca kendi kendine çözülen sorun gördün mü hiç
senin hayatında çözülmeyecek bir sorun yok
bir kere sevgisiz ortamdan kaçmak için
bir erkeğe sarılmaktan vazgeç
acizliği bırak
tek derdin eski sevgilin olmasın
Allah korumuş genç yaşta yanlış bir evlilik yapmamışsın
aşk meşk işlerini ertele
bu psikolojiyle doğru insanı seçemezsin
sen karar vermedikçe hiç birşey düzelmez.diyeceksin ki kendi kendine
" bundan sonra mutlu olmayı seçiyorum ve gereken her şeyi yapacağım "
bak okullar başlıyor derslerine dört değil sekiz el ile sarıl güzel bir üniversite kazan
geleceğini kıymet bilmeyen bir gerizekalıya kaptıracağına
kendi ellerine al.Allah yardımcın olsun.dualarım seninle.

ayaklarının üstnde dimdik durmak için oku!
18 yaşında huzurlu aile kurcam kafasından çık
seni hiçbir erkek kurtarmayacak
kendini sen kurtaracaksın
silkin kendine gel lütfen

nolur bişe yazın bişe söyleyinnnn

öncelikle bi silkelen kendine gel . daha kaç yaşındasın sen bende seneler önce aşık olup ölüp bittiğimi düşünüyordum ayrıldık hayal kırıklığına uğradım onsuz yapamam sanıyordum ölürüm sanıyordum ailemi falan sildim onun için . ama bak o zaman düştüm ağladım okulum herşeyim bitti okuldan atıldım hayatım cehenneme döndü.yaşayamam edemem diye düşünüyorken bi anda düşündüm dedim yaparım yaşarım. kendi hayatım ayaklarıın üstünde durursam zaten kimseye ihtiyacım olmaz. allaha çok şükür gittim tekrardan akşam lisesine falan kayıt oldum bak bende bu sene üniye giricem okuluma devam ettim hayatıma devam ettim şuan 1 senedir bi ilişkim var yüzüğümüzüde taktık askerde onu bekliyorum :) okulum bitiyor sevgilimle aynı evdeyim şuan o gitmeden çıktık evimde onu bekliyorum. iyi ki diyorum düştüğümde kaldırmışım kendimi. ama bunu kendi kendime yapabildim.bu yüzden sen zaten aile vs konularındada kendi kendine savaşmış olan olgun bi kızsın. kalkıpta hiç kimsenin seni kullanmasına göz yumma bu aşk değil enayilik oluyor çünkü o zaman . evet ben bunları yaptığımdan sana bu şekilde konuşuyorum yanlış anlama. ama ben yaptım sende yapıp hayatını rezil etme zararın neresinden dönsen kardır. hayatına devam ettiğinde hayatında seni hak eden insanlara ulaşıcaksın. okulunu herşeyini hallet senn seviyende seni hakedenlerle ol olursanda :)

X