Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Slmm, evet stres de yükseltiyor hormon değerlerini, ben stres e karsida bitkisel takviye kullaniyorum..bana da Dr tüp bebekle olur ancak dedi, adet olmadım ama adet olacak gibi ağrım var ve dün açık pembe ve bugün lekelenme tarzı kahverengi akıntı geldi bilmiyorjm devamı gelir mi şimdilik bunu adet mi saymam gerekli? takipteyim henüz tarlusal verdi henüz baslamadim; hatta; tarlusalla bile adet olamayabilirsin bu değerle dedi ama eve gelince kahverengi akıntıyı gorunce sevindim açıkçası , kendiliğinden biseyler oldu gibi diye..bir de yumurta gelistici femara istedim FSH 10 üstünde önermiyoruz vermiyoruz fayda etmez dedi

Bu arada yukarıda yazmistim FSH nasıl düşürdüğümu o yüzden tekrar yazmadım

Evet bende femara kullanmayı istiyorum ama doktorlar uğraşmak dahi istemiyor direk tüp bebeğe git dediler bana da. O yüzden fsh düşmeden gitsemde zaten uğraşmayacaklar kendi kendime çabalıyorum. Fsh düşerse femara isteyeceğim bende

Sizin yaşınız benden büyük ama fsh iniz benden kat kat iyi maşallah. Benim 31 yaşında olmama rağmen fsh 50 tavan yapmış durumda. Rabbim kimseye yaşarmasın çok üzülüyorum belkide üzüntü ve stresten bu kadar tavan yaptı sürekli beynimde zihnimde çıkmıyor günlük hayata zoe adapte oluyorum düşünmekten. Tarlusal vae elimde dün almıştım o zaman ina başlayayim zaten başka da çarem yok artık mecbur sökülmesi lazım sökülmedikçe daha da stres oluyorum gerçekten stres tavan etti bende

profilde 33 yazıyor diye 7 demişim 41 oluyorum ben neredeyse 10 yaş hatta Öyle ama bir işe yaramıyor maalesef 31 yaşında olup farkedip uğraşıp çözüm arayıp daha genç anne olabilseydim keşke.38 de evlendim zaten
ayrıca iyi sabretmişsiniz yani ben 3 gün gecikse anında doktorda alırım soluğu ne ilaç gerekirse kullanırım hiç esirgemem 40 50 gün olmayıp ama bu kadar kafaya takıp ilaç kullanmadan doktora gitmeden nasıl duruyorsunuz , yani durdukça daha da kötüleşir hormonlar olamadıkça vücut da kendini strese sokar iyice tepe yapar hormonlar.
bence bir an önce düzenleyici kullanın hatta adetten sonra bir ay daha düzenleyici kullanın ondan sonra bir daha ölçtürün eminim biraz düşmüş olacaktır.bunun için en ideali cyclo prognova(harf hatası olabilir ezbere yazdım) hatta bence en az iki ay kullanın eminim 50 min altına düşecektir. Birisi daha yazmıştı bana fsh ımı bu ilaç sayesinde düşürdüm diye. Ben önümüzdeki adette kullanacağım bunu öyle ölçtüreceğim tekrar. Fsh ı 10 un altına çektiğim an ya femara ya aşılama yaptıracağım hemen o ay.

Doktor kontrolünde tabiki

Merhaba canım,
Ben 40 yaşındayım, hatta 41 olacağım temmuzda. 1 tane kızım var. 30 yaşında evlendim, hemen çocuk sahibi olmak istemedim. 2017 yılında kızım normal yoldan oldu. O zamanvda 10 ay hamile kalamadım, doktora gittiğimde, yumurta sayımın yaşıma göre az olduğunu söyledi. Tüp bebek yapmamı söyledi ama bekledim ve sonraki ay hamile kaldım. O zamanlar adetlerim çok düzenliydi, yaşım da daha genç olunca mucizem beni buldu. 2021 Aralık ayından beri 2. Çocuğu istiyorum. O zaman biraz adet duzenimde bozulma meydana geldi. Doktora gittim fsh 20 çıktı. Doktor erken menapoz dedi ama ben aldırış etmedim açıkçası. İlki oldu ,ona da tup bebek yaptır dediler ama bekledim oldu dedim ve kendim bir şeyler yapmaya çalıştım ve tabii hamile kalamadım. Geçtiğimiz yaz 1 tane yumurta yakaladık. Onun için klomen ve gonalf kullandım, e2 200ler civarında çıktı, bu yumurtanın kaliteli olduğunu gösteriyormuş. Opu günü gittim ve yumurtanın erken catladigini söyledi doktorum ve yine elde var sıfır. Bu olay ağustos sonu yaşandı. Eylülde ve ekimde adet gördüm ve ondan sonra adet olmadım. Aralıkta adet olmayınca fsh ölçüldü 116 çıktı. Amh ölçülmedi. 23 Aralıkta yumurtaliklarima prp yapıldı, bu ay yine adet görmedim. Doktorum duphaston verdi, kullan ona göre bakalım dedi. Henüz kullanmadim. Bu perşembe eksozom yaptıracağım Bülent tıraş'ta ve ondan sonra bu olayı hayatımdan çıkarmayı düşünüyorum. Çünkü sizin de bahsettiğiniz gibi çok stres yapıyorum çok üzülüyorum. Yaşam kalitem düştü. Eşimi ve kızımı ihmal ettigimi düşünüyorum. Bu ay genel kan tahlilerim yapıldı gayet iyi çıktı. Prolaktin ve tsh olması gerekn sınırların içindeydi. Sayıları hatirlamiyorum. Tekrar fsh baktirmadim.
Uzun yazdım kusura bakmayın.

Adetler düzenli mi

Merhaba,

yaş 37 1,5 senelik evliyim hiç gebelik olmadı. 1 kez aralık ayında aşılama denedik negatifti.

amh değerim ağustos ayında 1.27 iken ; ekim ayında babamı kaybettim muhtemelen üzüntüyle felan değerlerim düştü. şuan amh 0,50 üzülerek. bir de kasım gibi 2 arkadaşımın 3-4 aylık denemelerle hamile kaldıklarını öğrendim. o da çok üzdü beni. 1,5 senedir uğraşıyorum çünkü.

kendim de sağlık sektöründe çalıştığımdan muayene olduğum tüm doktorlar görünür de bir sorunun yok yaşın 30 olsa 3 sene bekle öyle gel deriz dediler(3 farklı dr. aynı şeyi söyledi). ama yaş geçiyor ve son 2-3 ayda hızla değerlerim düştü. Bu sebeple hızlıca hayatımıza tüp bebek geldi.

ağustos da 12 yumurta görünürken ocakta 2 yumurta göründü. hemen tedaviye başlamak istemedim 2 yumurtayla.

ocak ayından bu yana vitaminler , bal arı sütü ceviz fındık havuç zaman zaman çörek otu yağı kullandım hazırlık amaçlı.

dün regli oldum yarın muayenem vardı. sürece başlayacağız nasipse. yine 2 yumurta göründü doktorum havuz dedi.
maliyetler de çok fazla.
Rabbim yardımcımız olsun.
bu yolda dileyen herkese rabbim hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin. dualarınızı bekliyorum yol arkadaşlarım.

bu arada diğer değerlerim ;

regli olduktan 2 saat sonra yaptırdığımda;

• fsh 10,47
  • e2 30,54
  • lh 7,61
  • tsh 2,87
  • prolaktin 53,64

prolaktin için hap verdi doktorum. 3 günde bir almam için.

Gonalf , genopepty , duphaston yazdı reçeteme.

Umarım Rabbim gönlünüze göre nasip eder. Çok zorlu bi süreç sizin dediğiniz gibi aynı bende kafam beynim sürekli orda. Fsh 34 çıkıp tüp bebek dediklerinde yaptırmadım ama ağustos ayında öğrendim o günden beri 5 ay oldu kafam hep bebek konusunda artık kızımla eşimi ihmal ediyorum gibi geliyor bana da günlük hayatıma odaklanamiyorum. En son fsh 50 oldu geçen ay doktor çatlayamayan yumurta kıstı var dedi adetle gider dedi ama adet olamadim 47 gün oldu. Artık çok bunaldim bir an evvel adet olmak istiyorum adet olursam ufakta olsa ümit oluyor benim için. Allah yardımcımız olsun ben 31 yaşındayım ama bu yaşta bu menapoz durumu ile karşı karşıya kalmak benim canımı çok yaktı hiç beklemiyordum. Çok pişmanım keşke kızından hemen sonra tekrar düşünseymişim diye. Adet icin biseyler deniyormushnuz ya da yapiyormusunuz ? Tarlusal aldım ama hiç kullanmak istemiyorum kist var bende belkide ondan bu kadar çok gecikti bilemiyorum.
Aslan pençesi çayı da içiyorum sıcak basmam gitti çok şükür sadece 15 gün sıcak basmam oldu sonra gitti ballı karışım kullanıyorum ama bi de nihalin bahçesi vae ordan bi macun alıp denesem mi diyorum

Havuzda nasil oluyor... ayni ay icerisinde mi oluyor. Her toplamada ucret mi aliniyor.. gercekten bu yolda maddi manevi yipraniyoruz... insallah sonucu guzel olur.

Tek yumurta tek embriyom vardı taze düşünülüyordu bugün 5. Gündü sabah iptal oldu gelişimi durmuş. Bütün emekler gitti… iki defadır embriyo 5e gitmiyor erkek faktörü de var sanırım ondan. Varikosel var. Şimdi nasıl bi yol izlenmeli yaşayan var mı?

Sizi çok iyi anlıyorum. Aynı pişmanliklari yaşıyorum. Doğumdan sonra hormonlar aktif olduğu için, tekrar hamile kalmak daha kolay oluyormuş, doktor söylemişti bana böyle. Hayat işte, neyle karşılaşacağımızi bilemiyoruz. Ben de 2 yıl önce tüp bebek için yumurta toplatsaydim, sonra yine normal yolla olsun diye bekleseydim diyorum. 2 yıl önce fsh 20 çıkmıştı benim. Az da olsa yumurta toplanirdi, o da bana bir güvence olurdu diyorum. Hep keşkeler...Benim de sıcak basmalarim var. Testere dişli aslan pençesini denemek istiyorum ama hayıt suyu içiyorum, onu bırakmam mi gerek bu çayı içerken?önce soğan kürünü mü yapmalıyım? Nihalin bahçesinden hayıt macunu aldım daha önce, o da güzel ama aç karnına yeniyor, şeker ya da insülin direnciniz varsa daha da yukseltebilir ama yorumlar çok güzel. Çok kişi hamile kalıyor.

Geçmiş olsun. İnşallah tekrar yumurta görülür, tekrar toplanır. O yumurta,bu yumurta değilmiş demek ki. Moralinizi bozmayın, inşallah olacak.

yok kullanabilirsiniz hayitla beraber aslan pençesini sorun olmaz. Bende bi nihalin bahçesini deneyeceğim 3 ay deneyeyim diyorum bakalım ne olcak. Çok zor gerçekten Allah bize de nasip etsin inşallah. Yok sekerim filan yok insulin direncinde yok bildiğim kadarıyla. Evet yumurta toplanırdı dediginiz gibi. Bende şu an ne yapacağımı bilmiyorum sağlıklı düşünemiyorum eşim tüp bebekte istemiyor

Doktor duphaston verdi bana da adet olayım diye ama kullanmadım henüz. Sentetik ilaç diye istemedim. Önce onu kullanıp sonra testere dişli aslan pençesini mi içsem. Dediğiniz gibi böyle durumlar da insan çaresiz hissediyor ve işin içinden çıkamıyor. Doktorlar psikolojiden anlamıyor, uğraşmak istemiyor, çok yogunlar tabii o da var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…