Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,4%
  • 2

OY: 68 24,2%
  • 3

OY: 36 12,8%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    281
Bu arada bu mesajı yazdığım kişi cyclo prog.. ilacıyla fsh ını düşğrdüğünü yazmıştı. Bu ilacı da kullananilirsiniz benim kistim olduğunda doktor vana bu ilacı vermişti ve düşmüştü kistim. Adet düzenleyici aynı zamanda. Yazdığım kişi fsh ı düşğrdüğünü de yazmış.ben o sırada ölçtürmediğim için bilmiyorum.ama önümüzdeki adetimde bu ikacı kullanıp baktıracağım fsh ıma .doktoruma yazdırdım şimdiden aldım hatta.adet bekliyorum. Siz de bi bakın isterseniz bu ilaca

Sizin çok yüksek değil eminim ki düşecektir. Ama bende ümidimi kesmek istemiyorum çok daha yüksek rakamlardan düşünenleri görüyorum kendi kendime çabalıyorum umarım bi faydası dokunur. Sizin değeriniz çok yüksek olmadığı için inşallah tez vakitte gebe kalırsınız. Bende spor yapmıyorum ama 1 aydır her gün yürüyüş yapıyorum ek vitaminler ve folik asitte kullanıyorum. Bu aydan o kadar umutluydum ki çok çabaladım depolarımın dolduğunu hatta fsh in düştüğünü düşünüyordum ama malesef öyle olmadı. Bilmiyorum belkide düştü ama kistte ötürü bu kadar çok gecikme oldu. Eğer adet görürsem ilk iş yumurta var mı onu onu öğrencem amh olcturup ultrasona girip bir de hormon testi vereceğim inşallah. Sizin yumurta görünüyor mu acaba ? Femara filan kullandınız mı hiç? Tek yumurtası büyüyüp onunla hamile kalan bile olmuş sizin fsh düşük bana göre eğer bu ay da biraz daha 10-12 seviyesine filan düşürmeyi başarırsanız gebelik inşallah oluşur.

Bir bayan bana bunu kullanıp 60 küdürlerde olan fsh ini düşürdüğünü söylemişti. Tabi bi arkadaşım var onda da hiç düşmüyor ama denenebilir. Ben sadece sueden korkuyorum zaten hormonlarım bozulmuş kötü durumda fsh vücuduma kimyasal ek hormon alarak eğer 1 tane de olsa yumurta varsa onu da kaybedersem diye çok korkuyorum. Amacım aslan pençesi ve yaptığım ek şeylerle fsh yı düşürebilirsem düşürüp 1 tane de olsa yumurta varsa femara filan kullanmak arı sütü bal polen ile yumurta kaliteli hale gelirse belki gebelik ihtimali oluşur diye. (Su an sadece hayal gerçek olma ihtimali de çok düşük farkındayım) yine de çabalıyorum bir umut diye. Sağlık ocağı doktoruna gitsem yazar mı acaba bunu mecbur kalıp kullanmak durumunda kalıcam gibi görünüyor

44 gündür adet olamadim doktor kisti gördüğünde adetin 5.günüydü en son o zaman oldum bi daha yok. Adetle gider dedi ama olamadim. Çatlayamayan yumurta kıstı dedi kendisi. Tarsusal eğilimidir acaba sizce cylo mu yoksa tarihsel mi

Benim yaşım da var canım senden 7 yaş büyüğüm.benim fsh 11 deydi geçen sene hem klomen hem femara kullandım gene de tutmadı.bir de 3 sene önce kist patlaması yüzünden sağ yumurtalığımı kaybettim tek taraflıyım şu an. Sol tarafımda bir kaç yumurta görünüyor her defasında. O yüzden kist daha önemli benim gözümde.
Sen ama bunca zaman beklemen hata bence belliki kist yüzünden adetin sökülemiyor ayrıca ilaçlara ekstra hormon gözüyle bakma bitki çaylarından çok daha etkili olacak en azından adetin üzerine adet olduktan sonra değerlerine göre yine ekstra şeyler kullanmaya devam edersin. Adet olamadıktan sonra anlamı yok. Bence canım bir an önce bir kadın doğum doktoruna git ya da en kötü aile hekimine görün o yazsın bir tane söktürü , önceliğin fsh değil de şu an adet olmak olsun yani . Yüksek fsh da zaten adet olmamayı destekliyor kist te olunca… hemen git canım doktora canım olamadığın için hormonların daha da kötüye gider tam tersine

Testeredisli aslan pençesini nasıl kullanıyorsunuz? Saracoglu'nun sitesinden mi satın aldınız?

Selam kizlar umairm hepiniz oldugunuz süreçlerde cok iyisinizdir
edahandro canim ne yaptin cuma test yapacaktin ? Mesajlari okuyadim umarim kacirmadim

Testeredisli aslan pençesini nasıl kullanıyorsunuz? Saracoglu'nun sitesinden mi satın aldınız?
Yok hayır aktarsan aldım üzerinde istanbul baharat yazıyor ankarada öyle bi baharatcı var zaten muhtemelen ordandir. Aslan pençesini sabah akşam olarak kullanmaya başladım
ocakta suyu 7 dk kaynatıyorum ama musluk suyu dgeil hazır su. 1 tatlı kaşığı aslan pençesinin üzerine kaynayan suyu döküyorum üzerne kapak kapatıp 7 dk da öyle bekliyor sonra süzüp içiyorum suyunu ana aşırı kaynarken değil hafif 2 dk sıcaklığı çıkıyor ondan sonra.

Siz ne için kullanmıştınız acaba? Benim fsh yüksek onun için. 44 gündür de adetten kesildim galiba olamadim

Çok sagolun. Benim de fsh yüksek, onun için sordum. Daha önce hiç testeredisli aslan pençesi kullanmadım. Hayit suyu içiyorum şu an. Bunu da mutlaka deneyeceğim.

Gogsen hoca devlettemi

Çok sagolun. Benim de fsh yüksek, onun için sordum. Daha önce hiç testeredisli aslan pençesi kullanmadım. Hayit suyu içiyorum şu an. Bunu da mutlaka deneyeceğim.
Sizin kaç acaba ? Adet görüyormusunuz ultrasonda folikül yani yumurta görünüyor mu ?
Benim çok yüksek malesef sizin belki daha düşürülebilir bi seviyedir. Hayit macunu kullandım ama sanki suyu daha faydalı macun benim fsh imi düşürmek yerine 34 olan fsh imi 50 ye çıkardı o yüzden kullanmayı bıraktım ve şu an adetim sıkıntıya girdi 45 gün oldu adet göremedim aslan pençesi içiyorum umarım düşer sizin de benimde

Benim daha da yüksek maalesef. Adet olamadim Aralık ayında ölçüldü 116 çıktı. Tıp literatürüne göre hamile kalmam imkansız ama bir mucize olur mu diye uğraşıyorum.

Benim daha da yüksek maalesef. Adet olamadim Aralık ayında ölçüldü 116 çıktı. Tıp literatürüne göre hamile kalmam imkansız ama bir mucize olur mu diye uğraşıyorum.
Zor diye bişey yok, imkansız biraz zaman alır diye düşün, iyi düşün iyi olsun, benim de geçen ay Aralık'ta FSH 180 di, bugun olcturtdum FSH 40 ve ben 10 gün önce bu FSH a rağmen yumurtlama yaşadım (Dr ultrason görüntüsü ile teyitli) (son adet tarihim 18 Kasım) ne yumurtluyordum ne doğru düzgün mens oluyordum ama bu ay yumurtladim

Maşallah size. Ne yaptınız da bu kadar düştü fsh? Ben de adet olamadım ekim ayından beri. Çok kafaya takıyorum, çok stres yapıyorum. Sizin bakış açınız çok güzel gerçekten. Düşünce gücüne Ben de inanıyorum. Olumlu düşünmeye çalışıyorum ama bu ara her şey allak bullak zihnimde.

İnanmak başarmanın yarısı..inancımızı umudumuzu kaybetmeyelim, bende bu platformda menopoza girmişsin denmiş yüksek fsh rağmen menopoza kafa atıp hamile kalmayı başarmış kadınlardan feyz aldım, bir kişi bile yapabilmisse neden biz de olmasın? Bu ay ilk kez soğan suyu kürü yaptım 15 gün, hergun bikac tane kuru incir yedim, avakado, bol su , diğer bildiğiniz takviyeler onları saymama gerek yok sanirim:)) temiz beslenme yesillik vs, çok dikkat ettim, pilates yaptım... Bana da erken menopoz dediler ama kafa olarak kabulenmedim mücadele etmeye karar verdim ve edicem de östrojenim de geçen ay alt sinirdaydi hatta östrojel hormon replesmanj kullanmayı düşünüyordum ama bir ay da bugün bakıldı üst sınıra çıkmış, bu da iyi bişey, soğan suyumu fayda etti,Akdeniz beslenme tarzi mi bilmiyorum ama mücadeleye dewam

Kaç yaşındasınız acaba
Amh lh estradiol prolaktin tsh kaç ? Belli olmaz ben o kadar yüksek fsh yı düşürüp hamile kalan da gördüm Allahın takdiri. Eğer kalamasanız bile en azından fsh düşürüp menapozu erteleyebilirsiniz. Bende çabalıyorum şu an da.

Ben 31 yaşındayım 1 senedir ikinci çocuk düşünüyoruz olmadı yazın doktora gittim 68 günde adet olduğum bi süreçte hormon testine göre fsh 34 cıktı doktor normal yolla olmaz tüp bebek yaptır dedi mümkün değil dedi. Ama eşim tüp bebek istemediği için gitmedik. Ben fsh belki 10 lü rakamlara düşürürüm diye aldığım hayıt macunu yüzünden fsh 50 oldu en son geçen ay bu şekildeydi. Sıcak basması da basmaya başlayıp adetim sıkıntıya girmeye başlamışken bi bal aldım onu yiyorum bir kavanoz bitti o baldan sonra sıcak basmam geçti (sadece 15 gün sıcak basmam oldu) Ama Şu an tam 46.gün adet olamadim malesef bu arada bende çatlayamayan yumurta kıstı de vardı doktor adetle gider dedi ama adet olamadim ki gitsin. Bilmiyorum sıcak basmam gittiğine göre fsh düştü diye düşünüyordum ama adet olamadığım için düşmedi mi acaba diye tekrar düşünmeye başladım şu an ader olursam tekrar test vericem. Belki de kist yüzünden adet olamadim bilemiyorum. Çok merak ediyorum nende durumu inşallah yükselme olmamıştır düşmüştür. Ikıncı çocuğu çok istiyoruz ama nasip çok uzulsemde elden bişey gelmiyor.

Benim

fsh 50
Lh 19
Estradiol 46
Prolaktin 16
tsh 2,8.

Amh hiç ölçülmedi geçen ay ki sonuçlarım bunlar

Merhaba nasıl düşürdünüz fsh yi bu kadar kısa süreçte? Ben 31 yaşındayım adet olamayınca doktora gittim fsh 34 ken doktor bana normal yolla olmaz tüp bebeğe git dedi. Bir çocuğum var ikinciyi 1 senedir düşünüyoruz ama olmadı. En son eylülde adet olamadim ondan sonra bu aya kadar olmuştum ben hayıt macunu kullandım belki fsh düşer diye ama bende ters etki yaptı ve fsh 34 ken 50 ye cıktı. Geçen ay ki yeni sonucum o şekilde şu an adet olamadim en son çatlayamayan yumurta kist olmuş dedi doktor belkide ondan adet olamadim bilemiyorum. Çünkü sıcak basmam vardı gitti bal filan kullanmıştım adet olsam test vericem ama 46.gün bugün hala olmadım. Söktürücü de kullanmak pek icimden gelmiyor siz adet oldunuz mu size de tup bebek mi dediler ?

Bu arada ben amh ölçülmedi ama 3 aydır ovulasyon yapıyorum ve ovulasyonda göre 3 aydır yumurtlama görüyorum ama gebelik tabi oluşmadı. Geçen ay çok ağladım çok stress yaptım ondan mi fırladı acaba bilemiyorum ama şu an aslan pençesi çayına başladım umarım ise yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…