Düşük AMH ile Hamile Kalmaya Çalışıyorum

Merhabalar, gelişmeleri buradan yazıcam demiştim. Özelde yaptıracağım tüp bebek tedavimi ama en azından ilaçlarımı sık kullansın diye devlet hastanesinden Tüp bebek raporu çıkartıyorum. İstanbul Zeynep Kamil Hastanesine gittim rapor için. Gerekli olan evraklar;
-evlilik cüzdanı fotokopisi
-kimlik fotokopileri
-e devletten kare barkodlu ssk hizmet döküm çıktısı
-karı/koca ayrı ayrı e devletten kare barkodlu nüfus kayıt örneği
İstenilen tahliller;
Kadın için;
-smear ve vajen kültür testi,
-HSG
-(ayrıca benim kendi doktorum bazı tahliller istemişti onları da bu dönemde hazırladım ben Anti Hbs-Anti HCV-Anti HIV-Hbs Ag-Rubella IgG-Toxoplazma IgG-Toxoplazma IgM-Kan grubu)
Erkek için;
-Sperm Tahlili (zeynep kamil hastanesindeki üroloji doktoru onaylamalı)
-Anti HIV-Anti HCV-HBS AG-ANTİ HBS-VDRL-Kan grubu

Bu testlerin ve belgelerin hepsini hazırlayıp reglin ikinci veya üçüncü günü hastaneye muayeneye gidicem direkt kan tahlili ve USG yapılacak, sonrasında adetin onuncu günü de sabah aç karnına sağlık raporu için tekrar gidicem.

Biz şimdi tüm yapılması gerekenleri yaptık, reglimi bekliyoruz. Doktor 2-3 hafta içinde rapor çıkar dedi. İnşallah yetişirse sonraki reglimde de tüp bebeğe baışlıycaz. Allah hepimizin yolunu kolaylaştırsın inşallah.
Gelişmeleri yazmaya geldim.
Tüm bunları yaptıktan sonra reglimin ikinci günü gittim ultrason yapıldı, kan verdim. Regl olduktan sonra 10uncu gün tekrar gittim rapor için tekrar kan verdim ayrıca dahiliye, genel cerrahi, anestezi, psikiyatri doktorlarıyla tek tek randevu alıp görüşmemi istediler. Akciğer filmi ve meme ultrasonu istediler.
Rapor çıkartmak gerçekten sabır işi, Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Merhabalar,
32 yaşındayım, 1.5 yıldır evliyim, yaklaşık 9 aydır çocuk sahibi olmayı deniyoruz. Geçen hafta reglimin üçüncü günü hormon testlerimi yaptırdım.
Amh: 0,53
Estraidol: 275
Fsh: 2,36
Prolaktin: 10,86
Lh: 2,05
Yarın doktor kontrolüm var, görüşmemizin sonucunu ve bundan sonra olacakları da buraya yazmaya devam edicem.
Benim gibi amh düşüklüğü olanlarla birbirimize destek olabiliriz diye düşündüm.
Merhaba canim bence hic korkma bizi de öyle korkuttular benim amh 0.64 yas 35 ve 2yildir tüp bebek le ugrasiyoruz 3.transefere hazjrlanacakken bayram girdi araya o ay kendiliginden gebelik olustu ancak şansızlik eseri dış gebelikmis igne ile düşürüldü yani demem o ki yumurta rezervi kendiliginden gebe kalmaya engel degil 0.01 ile gebe kalan taniyorum bizzat hemde ama bu testlerde sadce ostrojen biraz fazla gelmis adet basinda ostrojenin düşük olmasi gerekiyor ki yumurta büyüdükçe ostrojen salgiliyor ve düzey artiyor su an tek sorunun ostrojenin biraz yuksek olmasi muhtemelen fonksiyonel bir kistin var ama korkma onlar kendiliginden geciyor veya dogum kontrol hapi ile 1ayda bile iyileşiyor fsh cok cok iyi yaşın çok küçük bu cok avantaj saglar sana yumurta kalitesi anlamında lutfen rahat ol sana tavsiyem yumurta takibi yaptır cok işe yarıyor bircok kisi bu sekilde hamile kaliyor hatta bir gebenin günlüğü sayfasi var instagramda onu takip et düşük amh larla ne gebelikler oluşmuş ordaki forumlari okuyunca insan rahatliuor baya bi ve olumlu düşün ınsallah en yakin zamanda güzel haberi alırsın 🙏🌺

Merhabalar,
32 yaşındayım, 1.5 yıldır evliyim, yaklaşık 9 aydır çocuk sahibi olmayı deniyoruz. Geçen hafta reglimin üçüncü günü hormon testlerimi yaptırdım.
Amh: 0,53
Estraidol: 275
Fsh: 2,36
Prolaktin: 10,86
Lh: 2,05
Yarın doktor kontrolüm var, görüşmemizin sonucunu ve bundan sonra olacakları da buraya yazmaya devam edicem.
Benim gibi amh düşüklüğü olanlarla birbirimize destek olabiliriz diye düşündüm.
Hamile kalabilirsin doğal yollarla cnm sağlıklı beslen vitamin değerlerine baktır olur merak etme

X