Düşük AMH ile Hamile Kalmaya Çalışıyorum

cakilhanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
92
55
31
Merhabalar,
32 yaşındayım, 1.5 yıldır evliyim, yaklaşık 9 aydır çocuk sahibi olmayı deniyoruz. Geçen hafta reglimin üçüncü günü hormon testlerimi yaptırdım.
Amh: 0,53
Estraidol: 275
Fsh: 2,36
Prolaktin: 10,86
Lh: 2,05
Yarın doktor kontrolüm var, görüşmemizin sonucunu ve bundan sonra olacakları da buraya yazmaya devam edicem.
Benim gibi amh düşüklüğü olanlarla birbirimize destek olabiliriz diye düşündüm.

Merhabalar,
32 yaşındayım, 1.5 yıldır evliyim, yaklaşık 9 aydır çocuk sahibi olmayı deniyoruz. Geçen hafta reglimin üçüncü günü hormon testlerimi yaptırdım.
Yarın doktor kontrolüm var, görüşmemizin sonucunu ve bundan sonra olacakları da buraya yazmaya devam edicem.
inşallah gönlünüze göre olur bende 0,64 ile doğal yoldan hamile kaldım tüp bebek için gittik hamile kaldım inşallah en yakın sürede bebeğine kavuşursun dualarım sizinle 🙏

Merhabalar,
sormak istediğin bişey olursa sorabilirsin 🌹

Amh 0.5
Bugün doktora gıttım, vakit kaybetmeden tüp bebek denemeye baslamalısın dedi. Bugün araştırmaya başladım, birkaç doktordan randevu aldım. Çarşamba günü Prof dr Volkan Turan'a gidicem, Cuma günü de Prof Dr. Selçuk Selçuk'a

Ben de 39 yaşındayım benim amh da 0.43 Trabzon tıpta cavit hocaya gittim kaybedilecek hiç zaman yok tüp bebek dedi çok endişeliyim ya tutmazsa diye amh düşük olup tutan var mı acaba

Merhabalar,
Amh 0.98 tup bebek tedavisine baslayacakken doğal yolla hamile kaldım umudunuzu kaybetmeyin önemli olan kaliteli yumurta bulabilmeleri. Üstelik benim hsg de sağ tupum de tıkalı çıktı hsg çekildikten sonra şansa hamile kaldım.

Benim amh da düşüktü. Doktorum tüp bebek denemeden önce 6-7 ay doğal yoldan deneyelim dedi ve çok şükür doğal yoldan hamile kaldım. Bu süreçte doktorumun önerisi ile bir multivitamin de kullandım fakat içeriğini veya markasını hatırlayamadim. Söylemek istediğim şu; tüp bebek ya da doğal yollar, hangisini denersek deneyelim, 1 tane bile yumurta varsa şansımız vardır 💚

Ben de 39 yaşındayım benim amh da 0.43 Trabzon tıpta cavit hocaya gittim kaybedilecek hiç zaman yok tüp bebek dedi çok endişeliyim ya tutmazsa diye amh düşük olup tutan var mı acaba
Yakın arkadaşım 0,7 Amh ile ikinci tüp bebekte hamile kaldı. Başka bir arkadaşım 0,6 Amh ile doğal yolla hamile kaldı. İhityaç sadece tek bir sağlıklı yumurta ve tek bir sağlıklı sperm o yüzden moral bozmak yok. Girdik bir yola deniyoruz gücümüz yettiğince yapacak başka bi şey yok. Umudumuzu kaybetmiyoruz.
Yarın doktorla görüşmeye gidicem, aldığım tüm bilgileri sonrasında buradan da yazarım içiniz rahat olsun. Vakit kaybetmeden siz de başlayın bence 🫶🏻

Benim amh da düşüktü. Doktorum tüp bebek denemeden önce 6-7 ay doğal yoldan deneyelim dedi ve çok şükür doğal yoldan hamile kaldım. Bu süreçte doktorumun önerisi ile bir multivitamin de kullandım fakat içeriğini veya markasını hatırlayamadim. Söylemek istediğim şu; tüp bebek ya da doğal yollar, hangisini denersek deneyelim, 1 tane bile yumurta varsa şansımız vardır 💚
Amh değeriniz kaçtı acaba

Bugün Prof. Dr. Volkan Turan'a gittim. Diğer doktorlardan randevumu iptal edıyorum o kadar sevdim doktoru. vitamin ve beslenme listesi verdi düzenli onları kullanıcam. Regl oldugumda tekrar ultrasonla bakılcak, bı de hsg cekılcek onlarda da sorun yoksa eğer 3 ay denemeye devam edıceksınız dedi

0,17 ile doğal yoldan gebe kalmışsınız maşallah acaba neler yaptınız neye dikkat ettiniz veya ne kullandınız vitamin vs
Benim amh 0,03 tüp bebeğe başlayacağım ama şu an ücreti tamamlamak için 2 ay filan bekleyeceğim havuz yapılacak ve prp. Her ay yumurtlama görüyorum bu ay görmedim ovulasyonda. Adette olamadim 39 gün oldu. Bilmiyorum ne yapicam ultrasonda 2 ay evvel sağda 2 solda 1 tane ve solda 1 tane de kist olmak üzere folikullerim vardı şu an ne oldu bilmiyorum
Tavsiyeleriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim

X