Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ne güzel bir sorun yok diyordum bu çıktı, sürekli su içen bir insanımdır, şaşırdım :). Bunları bir not edeyim de kurtulayım bu beladan

merhaba güzellerim tam tamina 18 gün ayri kaldiktan sonra iste geldim buradayim...istedigim gibi olmadi tatil facete olan arkadaslarda bilir gittim gün halami kaybettik bi haftam orada gecti cenaze evindede dukana uygun hic birsey bulamadim acikcasi aklimada pek gelmedi

son 10 günüde normal gecirdim cok yedim vicdan azabi cekerek yedim maalesef ama yok evde olmadim sürekli disarida sürekli bir yerlerdeydim teyzemin oglunun da sünnet töreni vardi 3 günde orada ugras dur....neyse velhasil gelmis bulunuyorum evime tekrardan... tartiya ciktigimda arti 1500 gr. gördüm 18 gün dukandan uzak yasadigim icinde sifirdan basliyorum yarin itibariyle 3 veya 4 gün atakla yeniden start veriyorum bu sefer spor salonuna da gidecegim ama daha cabuk erisin kilocuklar:26:

sizlerde ne var ne yok??

bi özet alaym kimler güclendirmeye gecis yapti dely ve medesa gecmistir artik diye düsünüyorum:13:

sizleri cooook özledim coooook

merhaba arkadaşlar,biliyorum sorulardan bıktınız...ama bana bir kıyak yapsanız da soruma cevap verseniz olur mu, lütfennnnnnnnnnnnn.ben atak evremin ilk günündeyim.yumurtanın sarısı yağ deposu diyor ya dukan amca kitapta,isterseniz 2 yumurta yiyebilirsiniz de diyor,sarısı ile birlikte 2 tane yesem çok olur mu,bir de bir öğünde yediğinizi başka öğünde yemeyin diyor sanırım,yani ara öğün olarak 2 defa yoğurt yesem,olmaz mı,verdiği örnek menüde o kadar çok ya da ya da varki anlamadım,öğle akşam tavuk gögsü yenebilir mi....

Bağırsaklar çok hayırsız onlar için yapmadığım şey yok ama kendileri yiyeceklerin yerleşik hayata geçmeleri için ellerinden geleni yapıyor, çok misafirperverler çoooook

Benimkilerde çok misafirperver ya :) Sürekli su içiyorum halbuki, kırılıyorum bağırsaklarıma ama beni tınlamıyorlar bile

Hoşgeldiiiiiinnnn öncelikle başın sağolsun, Allah rahmet eylesin

Böyle zamanlarda diyet düşünmek normal olmaz zaten, +1800 hiç bir şey değil canım sen 1 haftaya verirsin onu, zaten çoğu da sudur eminim bol su iç

Prensesim, hosgeldin ben de cok özledim seni, merak ettim iyiden iyiye:))

Basın sagolsun canım, sünnetiniz de hayırlı olsun. Hayat iste devam ediyor.
1,5 kilo + hicbisey canım kısa sürede halledersin.

canim bizde bir yaramazlık yok cok şükür, biraz yoğunluk var ama yine de buradan ayrılmıyorum.

Dely hala devam yavrum hala uğraşıyor, medesam da hedefi 69 a düşürdü şimdi ona da düşmek üzere, eli kulağında.

Başın sağolsun canım...
takılma kilocuklara, geldikleri gibi giderler merak etme

Hosgeldin canım, kolesterol sorunun yoksa 2 yumurta yiyebilirsin. Benim 3 yumurta yediğim günler bile oldu. 2 ogun üst üste yeme dediği de sebzeler ozellikle de havuç gibi sebzeleri abartmayalım diye. Sınırsız yiyeceklerden istediğin kadar yiyebilirsin, yoğurt, tavuk, yağsız et vs de sinirlama yok.

buyrun kızlar kaç kez denendi kaç kez yendi bildiğiniz puding ama nescafe tadunda

nescafeli dukan puding:
2,5 su b. light süt
1 tatlı k. kakao
2 tatlı k. nescafe
2 yemek k. mısır nişastası
2 yemek k. tatlandırıcı

aynı puding gibi pişirin 4 kase çıkıyor.. tabii size bağlı az yada çok doldurmak size kalmış ama 4 ölçü gayet iyi.
afiyet olsun

Son düzenleme:
Sorum şuydu ;

bende yarın haftanın ilk günü olması ve yulaf kepeğini nihayet bulabilmem hasebiyle dukan dıyetıne başlamak istiyorumm :).. Yalnız sormak istediğim bir şey var..

Yağsız ve az yağlı peynir - süt bulunamadığı takdirde peyniri bır gece onceden suda bekletmek veya sütü 1/2 oranında sulandırarak tüketmek aynı işlevi görür mü?

Hani ne bileyim annem tuzu alınsın dıye peyniri suda bekletiyordu belkı yağı da gidiyordur diye şeettim

Birde öğünlerinizi nasıl düzenlediniz? Sabah öğle Akşam bu 10 kategorideki besinleri nasıl paylaştırdınız? Ve birde yulaf kepeğini hangi öğünde yemeyi tercih ettiniz?

Canim, atlamıştım şimdi gördüm, üzgünüm ama bu yaratıcılığın dukan a uygun değil:) suda bekleterek tuzu azaltabilirsin ama yağı azalmaz. Süt e gelince sulu süt icmiş olursun o zaman da. Peynir bulamazsan loru tercih edebilirsin. Light bulamiyorsan yarım yağlı süt iç ama az iç. Light ürünleri de toplu alabileceğin bir yer varsa stok yap. Yağ oranı önemli canım. Yaratıcılığını geliştirme :)

arkadaşlar ben bu diyeti geçen sene bu zamanlar yaptım.. kitapla birlikte muhteşem bir sonuç aldım 13 kg gitti ve acayip inceldim sonra saldım çayıra 81 kg iken 68 i gördüm gördüm yaa oohh dahaa kilo almam dedim. seyirin yarısında kestim şu anda 82,5 kg yum kitap hayatınız boyunca 2 kez yapabiliyorsunuz diyor bende son şansımı denemeye karar verdim.. bu sefer kadınlar kulübündeki siz dostlarımın desteği ve tecrübelerine ihtiyacım var. bugün atak 2. ci günümdeyim hayyyydiiiiii yine yeni yeniden :)))

Prenses başın sağolsun canım.
Öyle zamanda diyet falan kimin aklına gelir ki, sıkma canını, toparlarsın yavaş yavaş.

Kızlar, maşallah bugün epey kalabaligiz, hafta ici gibi olmuş 13 kisi ve misafirler:))

Valla çok zor durumda kalındığında dukan yağlı yiyecekleri tercih edebilirsiniz demişti, suda bekletmek yağı azaltır mı bilemem ama çok zor durumda kalınca az miktarda normal peynir yemek sorun olmaz.

Öğünlerde canım ne istediyse onu yedim :) Yulaf kepeğini genelde ben öğlen yedim, ekmek yapıp okula götürdüm, haftasonları ise kahvaltı keyfi yaptım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…