Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

sarısı ile birlikte günde 2 yumurta yiyebilirsin, beyazından daha da çok yiyebilirsin. Bazı yiyeceklerde sınır var onu aşmamak kaydı ile kendi öğününü kendin hazırla, örneğin domatesi her öğünde yiyemiyoruz vs. ben öğle ve akşam genelde aynı şeyleri yiyorum, aynı şekilde yoğurt da 1 lt süt ürünleri sınırını aşmamak kaydı ile istediğin öğünde tüketebilirsin.

Merhaba canım,hosgeldin.

İnşallah bu defa kalıcı olarak verirsin kilolarını, ama söylediğin şey cok önemli, dukan amca kitabında diyor ya kiloları verdikten sonra zafer sarhoşluğuna kapılmayın diye. Ben guclendirmedeyim ama korkuyorum tekrar almaktan. Ama birlikte başaracağız:))

hoşgeldin hoşgeldin deeee, o kadar emeği nasıl çöpe attın yahuuuu

sana tavsiyem buradan ayrılma burada kaldığın sürece diyete uygun hareket etmen çok daha kolay oluyor

başın sağolsun canım.. Allah sabır versin...
kilolae verılır ya ne kalmıs ztn senın

Kızlar ilk defa bir dukan kek deneyesim var ama ölçülerdeki süt tozu oranı fazla geldi bana.

Mesela 4 yk yulaf kepeğine 8 yk süt tozu var bir tarifte.

2 gün için, günde 4 yk süt tozuna tekabül ediyor. :26:

kızlarrr ben yarın yıne baslıycam.oyle mutlu degılım ama boylede hıc mutlu olmıycam. onun için kaldıgım yerden devamm. beniyalnız bırakmayın lutfen en kılolunuz olarak motıvasyon deneylerınızı uzerımde yapabılırsınız... lutfen benı sureklı sorgulayın yoksa bıyerde kopup kaybolmaktan korkuyorumm...

Son düzenleme:
Asya'cım moral bozmak yok.

Hepimizaynı amaç için buradayız biliyorsun.

Aslında günlük menülerimizi yazsak hepimiz daha iyi olur gibi geliyor bana.

çok pis motive ederim. haberin olsun

benim 5 yumurtaya kadar çıktığım günler oldu. yumurta sarısı yağ deposu demiyor. yumurtanın sarısında yağ var diyor o kadar. 14-15 yumurtadan 1 yk bile yağ çıkmaz. anadoluda bazı yerlerde yumurtanın yağını çıkarırlar, ordan biliyorum. gönül rahatlığıyla yiyebilirsin.
ayrıca bir öğünde yediğinizi diğer öğünde yemeyin de demiyor. aynı sebzeyi 2 öğün üst üste yemeyin diyor diye hatırlıyorum. dukanın verdiği öğünleri falan boşverin. sınırsızlar listesinden dilediğiniz kadar, sınırlılar listesinden de izin verildiği kadar yiyin.

hoşgeldin kuzum. başın sağolsun tekrar. özlemişiz seni. buralarda değişen pek birşey yok. hepimiz gram gram eriyoruz. zaten yeni yeni toplanıyoruz. bayram ve yaz tatili epeyce dağıttı bizi.

bence de çok.
kendi tarifimi vereyim. ben de bugün yaptım.
1 yumurta
1/2 su bardağı süt
1/2 su bardağı yoğurt
4 yk kepek
2 yk süt tozu
4 yk splenda
1 paket kabartma tozu
vanilya aroması
limon aroması
tarifi malum yumurtaları çırp, yuğurt, süt, aromalar, splendayı ekle. kuru malzemeyi de karıştırıp ekle. kıvamı normal kekten az daha sulu oluyor. tadı da hiç fena değil. istersen kakao, goji falan tatlandırırsın işte...

Aliye'cim yetiştin imdadıma.

Tarifteki ölçüler güzelmiş.

Ayrıyeten 1 tk kakao eklerim ben, tatlı ihtiyacıma bir nebze iyi gelir.

çok heyecanlıyım

hayatımda yapacağım ilk diyet olacak. Daha önce birçok diyeti araştırdım hepsi de çok çabuk acıkan daha dogrusu açlık hissetmeyen bir insan olmama ragmen hıc ıcıme sınmedı...

sızınde burdakı dayanısmanızı ve olumlu netıcelerınızı gorunce bır şevk geldı :)

bana şans dıleyın kızlarr ınsallah sızler gıbı muvaffak olurumm

iyi geceler kızlar artık yarın kitap arayışına girerim inşallah bulurum hep karatayın kitabını gördüm bugün bakalım yarın bakmadığım yerlere de gideyim

Kızlar bakın bir peynir tarifi buldum. Yagsız- Az yaglı yogurtla dukana uygun yapılabılır.

NOt: BIr blogtan alıntıdır..

Evde Peynir Yapımı
Malzeme Listesi:
1 kg yoğurt
1 çay kaşığı tuz
1/5 kahve fincanı sirke
Tülbent
Peynirin içine ot kullanmak isterseniz dilediğiniz ot çeşidinden birini kullanabilirsiniz. Ben dereotu kullandım kokusunu çok sevdiğim için. Güzel de oldu tavsiye ederim.

Yapılışı:

1. Aşama
Yoğurt, tuz ve sirkeyi bir tencerede karıştır ve ocağa al.
Birkaç kez karıştır ve kaynamaya bırak. Kaynama esnasında yoğurt kesiliyor.
20 dk kaynat ve yoğurdu ocaktan al.
Kese şeklinde dikilmiş tülbntin içine bu karışımı döküp altına bir kap koyun. Yüksek bir yere asın ki suyu süzülsün.
Eğer peynirinize ot ilave etmek istiyorsanız bu esnada peynirin ortasına otu ilave edip, ot ortada kalacak şekilde peyniri rulo yapın.
Suyunun süzülmesi için yine yüksek bir yere asın ve arada bir elinizle sıkıştırıp suyunun çıkmasına yardımcı olun.
Soğuduğunda da üzerine bir ağırlık koyun.
2. Aşama
Derince bir tencereye su doldurup suyu kaynatın.
Su kaynayınca peyniri tülbentiyle birlikte suya bırakın ve 5 dk haşlanmasını sağlayın.
5 dk'nın sonunda kaynar sudan alıp direk soğuk suyun içine bırakın.
Soğuk sudan da çıkarın ve üzerine yine ağırlığı koyun. Suyunu iyice bırakana kadar bekleyin.
Soğuduktan ve suyu süzüldükten sonra peyniri tülbentten çıkarıp hafif tuzlayın ve saklama kabına alıp bir gece dinlendirin.
Afiyet olsun :)

bu da resmi

Son düzenleme:

kuzum ben de cumartesi akşamına kadar sürdürebildim atağı.. Dizim için verilen ilaçlar çok güçlü ilaçlar.. normal beslenmeyle dokunmamıştı ama dukan atağıyla öldüm öldüm dirildim! 9 buçuğa kadar kıvrandım, sonra ayıptır söylemesi lavaboda kan görünce epey panikledim.. prospektüste mide kanaması yapabilir yazıyordu.. doktor tanışlarımı aradım.. onlar da normal beslenmemi, geçmezse hastaneye gitmemi söylediler.. evdekilere ezo gelin yapmıştım, çorbadan içtim 10 dak,ka sonra kesildi ağrılar.. iki gündür normal besleniyorum yine.. Çarşamba son hapları da alıp Perşembe diyetime dönücem.. ama o kadar farklı sebeplerle baltalandı ki süreçç inan ben de zar zor toparlıyorum kendimi..

Kalimerom benim bak şimdi senle bağlantı kurduğum noktaya geleyim.. Fıstığım sanırım bu diyet meselesinde bir kaç düğüm /dönüm noktası var.. belki de vücudun bize karşı uyguladığı bir sendromdur.. neyse.. ben yolun yarısını geçtim, sen de yarıdasın. yani epey yol kat ettik kendi maceralarımızda.. yıllara yayılan bir sorunu aylar içerisinde çözdük.. İnsanlar iyi/kötü yorum yaptılar hatta ahkam kestiler.. Bu kadar yeter,, yüzün çökmüş.. ay sen çirkin olursun daha verme.. ama çok hızlı veriyon hasta olursun.. ölürsün HUh!! daha neler neler... Yaniciğime kuzum biz farkında olmasak da sadece yağlara direnmiyoruz.. Yorulmak, caymak, bıkmak, cesaret yitirmek, motivasyon kaybetmek, göze gelmek, nefse yenilmek.. ne dersen de artık.. halledilemeyecek bişey var mı?? yok ulemm..

sen şimdi o kooooccccaaa havuzu boydan bi gittin,, tamam yoruldun ve şimdi azcık soluklandın da.. şimdi geri yüzüp turunu tamamlamalısın.. Tamamladığında eski ve yeni kalimero arasındaki fark, emeklerinin karşılığı, başarın ortaya çıkacak..
Hani şimdi sen harika bir sınav kağıdı dolduran ama bi türlü adını neyin yazıp da hocaya vermeyen öğrenci gibisin.. Kalıcan nan göz göre göre, hadi haytalık etme!!

daha sırada ne motivasyon seansları, ne ihtiyaç sahipleri var..
çık bakim yavrum kapının eşiğinden, kapıyı da kapa bak soğuk geliyyii :))

Not diğer etkenler meselesini bilahare açar, işleriz ünite ünite

Son düzenleme:

Başın sağolsun canım...
takılma kilocuklara, geldikleri gibi giderler merak etme

Prenses başın sağolsun canım.
Öyle zamanda diyet falan kimin aklına gelir ki, sıkma canını, toparlarsın yavaş yavaş.

başın sağolsun canım.. Allah sabır versin...
kilolae verılır ya ne kalmıs ztn senın

hoşgeldin kuzum. başın sağolsun tekrar. özlemişiz seni. buralarda değişen pek birşey yok. hepimiz gram gram eriyoruz. zaten yeni yeni toplanıyoruz. bayram ve yaz tatili epeyce dağıttı bizi.

canlarimmmmm cok cok sagolun....gercekten cok özledim sizi tek tek yemin ederim aklim sizdeydi hele persembe günleri icim icime sigmadi resmen ayri kalmak istemiyorum sizden bundan sonra bir tatil yaparsam tablet satin alacagim telefondan site cok szor oluyor yarin atakla basliyorum dedigim gibi güzellerim insallah persembeye kadar gider atakla birlikte hepinizin gözlerinden öpüoyurm yarin görüsmenm dilegi ile iyi geceler

eğer ben pes edersem, bana da bundan yaz. öptüm seni

Once like basin sag olsun. Bence 1,5 kg cok fazlas degil . Evine ve Kendi duzenine dondugune gore birkac gune verirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…