Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

mesaj attım sana

ve aynı ben :) bnm boyum da 1.65 ve 66.6 ile başladım bgn :)
inş bnde senn gbi 59 a düşeblrim. 5 ile başlayan rakamları 3 senedr görmüorum ve artık çok sıkıldım inş bu son diyemz olur ve kalıcı bi şekilde zayıflarız

inanmiyorum bende 67 ile gecen hafta basladim, sende ayni benmissin

gercekten cok gaza getirdiniz beni, Allah razi olsun.

kitaptaki önemli noktalari internetten okudum, cok mantikli geldi. hele hergün spor yapilmamasi cok uygun..

yarin sabah yumurta yaparim ama ögle ve aksam icin ne yapacagima henüz karar vertmedim. benim ilk bölüm 3 gün sürüyormus..

Ben de oldum olası basenliyim, hiç pantolon giymezdim eskiden, hep etek ve elbise giyerdim, belimde incecik olduğu için çok hoş dururdu kıyafetlerim Ama şimdi kilo vermeme rağmen gitmedi, gitsin bunlar ya istemiyorum ben bunları

sen callanı aksatma yeter. sonuç alırsın.

Başladım mı yaparım inşallah

Yapamadığım yerleri hızlı geçtim, terim soğumasın diye ama aynen onların hızında yaptım, yere oturup bacakları ayırıp uzattıkları ve öne eğildikleri hareket varya onu yapamadım, bir de yukarı düz uzattıkları hareketi yapamadım, benim bacaklar düz durmuyo bükmem lazım mutlaka, zorlamıyorum tabi korkuyorum bişi olur diye de ilerde yaparsın mı diyorsun sen şimdi bunları

bitek demir eksikliyi var..

kilom yaklasik 66, boyum 163..
dukana göre 59 kilo idealmis baktim simdi bir alman sitesinde.

Demir eksikliği kilo vermeyi zorlaştıran bir etken maalesef, bunun için tedavi oluyor musun? eğer protein ihtiyacını etten karşılayacaksan bunun demir eksikliğine faydası olur, ancak et ile yoğurdu aynı anda yeme, demir kalsiyumu, kalsiyumda demiri nötralize ediyor çünkü

Kuzum sen bunla başla. Snein kilo sorunun kalmadı gibi bişeyy. Bundan sonrasında amaç TAŞ olmak. Gram selülit kalmayacak. Söz sana.. Ama düzenli yapacaksın. Bir gün atladınmı başa döneceksin sayaçta. 10 gün yapıp 1 gün ara veriyoruz. Bunu 3 seans yapıyoruz. Yani bize lazım sıkı bir 1 ay. Sonra farkı görüpp bana hediyeler çiçekler dukanellalar gönderecek kadar mutlu olacakın. Ve lütfen hemen ölç kendini. İlk 10 gün bitince de ölçersinn. Hep birlikte kahkaha atarız o zaman. 69 olmana falanda gerek yok bence. Ben ramazan sonrasından beri hep aynı kilolarda takılıyorum ama ölçüler değişiyorr. Yiyeyim kiloyuuu (protein kısmını). Amaç hedeflenen pantalona girmekse bu savaşta her şeh mübah...

Geride kalan sayfalarda verilen linkleri teker teker açtım ama çıkmadı Callen egzersizleri acaba ben mi yanlış bişi yaptım?
Nereden indirebilirim?

bendede yan simitleri çok, nasıl gideceklerini bilemedim...

Callen topiğinin 599. sayfasından deneyince indiriliyor. Buraya ordan kopyaladımama emek hırsızı olduğumdann bu linkler açılmadı sanırım :)

canım yaaa bu diyetin belki de tek dezavantajı o kadar hızlı ve çok kilo kaybettik ki bir anda,sonra birirnin bişeye canı sıkılsaa yada canı çekse amaannn yiyiyim şunu nolcak bu kadar kiloyu verdim yine verirrm nasılsa diye düşünülüyor zannediyorum.Ama böyle yaparak aslında hem bedenen hem ruhen kendini yoruyorsun.Sıkıntılar,stresler,üzüntüler hepimiz için.Herkesin kendine göre mutlaka bir derdi var.Ama hırsını abur cubur yemekten almak sana ne kazandırdı şimdi düşün bakalım.Zaten daha önce de hep bu yanlışlardan kilo almadık mı ? Ben de canım sıkılınca deli gibi yerdim,sanki onları yiyince sıkıntım azalacakmış gibi.Ama noldu sonra balon gibi şiştim
almaya da insan hızla alıyor da kiloları vermeye gelince ahanda neler çekiyoruz.sen ne güzel güçlendirmeye kadar gelmiştin zaten,şimdi sil baştan yapmaya değer mi
sana nazicane tavsiyem,zararın neresinden dönersen kardır.hem bak en son bağlandığında da konuştuk senle,yedin içtin hevesini aldın tamam artık yola devam dedim ama sen yine yaramazlık yapmışsın.
lütfen kuzum kendi mutluluğun için,bırak artık abur cuburları.silkelen kendine gel,toparlan.yeniden azimle başlasan zaten çok az kaldı yolunun bitmesine.kurtul şu dertten.başa dönersen daha mı mutlu olacaksın,hiç zannetmiyorum.
kendi içinde yaşadığın sıkıntılar yetmezmiş gibi,bir de aldığın kilolar yüzünden özgüvenini de kaybedip daha mutsuz olacaksın.
Bne senin yerine olsam valla hemen şu kalan 3-5 kiloyu da verir,sonra da kendime yeni bir sevgili yapardım
leen neden sevgilisinden ayrılan herkes kendini yemeğe sarıyor,ohooo o zaman benim obez olmam lazımdı valla
silkelenin bakiiiim bak kestaneşekerim de kayboldu yine ortalıktan,kızıyorum size aaaaa.şu değmeyecek adamlar yüzünden bırakmayın kendinizi lütfeennnnnn veeee sana da tavsiye ediyorum pucca'nın küçük aptalın büyük dünyasını kitabını al oku,kendinden de çok şey bulacaksın

Ben geldimmmm karabatak gibiyim bir görünüp bir kayboluyorumm

aynen

hoşgeldin canım hayırlı olsun
atakta çok çeşitlilik yok ama zaten kısa sürecek,seyirde daha çok menü şansın olacak.
umarım en kısa zamanda hedefine ulaşırsın

yaa arkadaslar genel bir sorum olacak.

biz yaklasik 11 aylik evliyiz her hafta en azindan bi kere misafir geliyor ve biz davetli oluyoruz.

misafiri cok seviyorum ve hazirliklarim cok oluyor. gidincede ayni sekilde..

siz nasil yapiyorsunuz dukan diyette? kacamak varmi? ben cünkü utaniyorum diyette oldugumu söylemeye, herkes bakip sasiriyor

bence sabah kahvaltın gayet güzel ama yulaf kepeği ile bir şeyler hazırlayıp yesen daha iyi hissedersin yulaf keğeği ile ekmek yapabiliyorsun Dukan Diyeti ve Dukan Diyeti Yemek Tarifleri bu sitede çok güzel tarilfer var

Bim de piliç köfteler var hiç denk gelip alan ve yiyeniniz oldu mu ? Yağ oranı yanlış hatırlamıyorsam %7 ve içerisinde sadece tavık eti ve yağı varmış.

Evet yaa! Sen de aynıymışsın. Bisürü ben :76:
Merak etme, verirsin ama spor yapmaktan kaçamazsın Yani kaçmasan daha iyi olur Kitapta anlatıyor bunu da zaten. En azından yürüyüş yapsan, çok daha çabuk kilo verirsin.
Ben 70'e kadar çıkmıştım 3 gün ideal zaten

Hoşbuldummm :) Ayyy hiç sorma nazar değdi zannımca heheheheh idare eder diyelimm
Aaaa!! Allah nazarlardan saklasın.. Gözü olanın gözü çıksın

Son düzenleme:

Olur belki demiyorum. OLACAK KESİN diyorum.Zorlama ama kendini ayağını bükmen gerekiyorsa bük. Zaten rahmetli düşünüp ne güzel anlatmış. Yeni başlayanlar böyle yapabilir falan diyee. Biraz sabır sadece...

ben etrafımdakilere diyete önceden başlıyacağımı söylemiştim bu baya işe yaradı insanlar artık bir şeyler ikram etmeyi bırakıyorlar yine eve misafir aldığımda ikramlarımdan yemedim ama onlar bir şeyler yerken bende boş kalmayım diyerek hem kendimide oyaladım bitki çayı falan içtim yakın arkadaşımdı zaten sonra mutfakta tatlandırıcı ile yaptığım türk kahvesini içtik ama onlar bir şeyler yerken zor oluyor gerçekten ama en azından bir şeyler içerek bu durumu atlatabiliriz misafirliktede aynı şekilde

ben bir dönem misafir geldiğinde ya da misafirliğe gittiğimde, çok abartmadan normal yemeklerden yiyordum. diğer günler de diyetimi yapıyordum. o dönemlerde hiç kilo veremedim, hatta biraz biraz alıyordum da. diyet aynı zamanda yeme disiplini demektir. ya biraz asosyal olacaksın ya da iradene hakim olacaksın. ben de misafiri çok severim. ondan da önemlisi yemek yapmayı çok severim. yalnız yaşadığım için 1 yıldır doğru düzgün yemek pişmiyor evimde. arkadaşlarıma gidip yemekler yapıyorum ve çoğu zaman tadına bile bakmadan çıkıp geliyorum.

canm bnde bgn başladım 66.6 ile dün alışverşmi yaptım.
eger imkann varsa mgrostan yapablrsn bn dukan kitabnı da buldum orda aldım hemen :)
hadi bakalm yarın bekliyorum seni hemen hemen aynı kilodyz :)

Bim de piliç köfteler var hiç denk gelip alan ve yiyeniniz oldu mu ? Yağ oranı yanlış hatırlamıyorsam %7 ve içerisinde sadece tavık eti ve yağı varmış.

ben ilk başta tabi kitabı iyice okumadan başladıydım diyete o zaman kadınbudu köfteler den aldım sonra bir baktım yağ oranı 15 lerde sonra bıraktım tabi onları çünkü kitapta yüzde 10 a kadar izin var ama özellikle atakta yüzde 1-2 olanları tercih edin diyor senin atak bittiyse bence yüzde 7 olanları yiyebilirsin

Allah nasip ederse 2 hafta sonra Türkiyeye gelcem..

kac aydir ayva tatlisi canim cekiyor, Istanbula sakliyordum. odami yok yani?? ((

kuzuum yaaaa valla sana güveniyorum hadi bakalım,daha önce mutlu da sürekli tavsiye ediyordu,herkes etkili olduğunu söylüyor bu callen'ın inşallah öyledir yahuu
haklısın benim artık kilo fazlam kalmadı sanıyorum,çok şükür selülit de yok bee
valla dukana başlarken vardı selülitim,ama diyet ve sporla beraber kayboldu gitti keratalarr
ama şu anda üst bacaklarımda,göbişimde ve popomda gevşeklik hissediyorum.aşırı olmasa da var,başkası anlamaz ama ben anlıyorum ve böyle olmasını istemiyorum tombişken öyle miydi,taş gibi dolu doluydu her yanım

kuzuu yaaaa o piliç köftelere falan kafa göz dalıyorlar,ben hiççç tercih etmem onları tüketmenizi
yani içinizi kaldırmayayım ama tavuğun yenmeyen her yerini kafa göz ayak iç organlar falan öğğğğ onları işte makinadan çekip tavuk köftesi,kadınbudu ıvır zıvır yapıyorlarmış,onun için de ben onlardan çok korkuyorum,içim almıyor zaten yiyemiyorum.
hem kaldı ki onların dışı kaplı değil mi galeta gibi falan,o bakımdan da uygun olmaz bence.yağ düşük olabilir ama karbonhidratı yüksektir
bence tadıdık kasabın varsa tavuğu çektir orda gözünün önünde,kendi köfteni kendin yap,en iyisi en temizi öyle olur.en azından ne yediğini bilirsin

canm bnde bgn başladım 66.6 ile dün alışverşmi yaptım.
eger imkann varsa mgrostan yapablrsn bn dukan kitabnı da buldum orda aldım hemen :)
hadi bakalm yarın bekliyorum seni hemen hemen aynı kilodyz :)

süperrr, diyet arkadasiyiz yani ;-)

ben almanyadayim malesef kitabin büyük kismini internetten okudum ama bende alirim herhalde bugün.
yarin ne pisireceksin sen? neler aldin bakalim migrostan?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…