Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

hoşbulduk teşekürler şimdiye kadar pek düzenli uygulayamadım 2-3 kez 5 günlük atak yaptım seyire geçmedim birazıda ramazanda gitti ama kalan kiloları diyeti tam olarak uygulayarak vermek istiyorum sizler çok güzel kilolar vermişsiniz burada verilen kiloları görünce gaza geldim zaten forumda bundan sonra aktif olucam inş

karbonhidrat olarak sadece yulaf kepeği diyor dukan amca

hoşgeldin canım. sen daha gelmeden vermıssın kılolarını. kalanınıda kolaylıkla verırsın umarım.

hoşbulduk inş hep beraber veririz:)teşekürler canım.ama bu kalan kilolar 3 yıldır yerleşik bende o verdiklerimi son 1 yılda almıştım bundan sonra kalan hamilelik sonrasında kalanlar ve özellikle göbek bölgesi fena

Canlarım günaydııınn,
Bu sabah regl 3.günüm ve hala 72.7'yim,sanırım bu sefer regl sonrası eksi göremeyeceğim
neyse artık gittiği yere kadar zorlayacağım bakalım
bu arada dün vişneli lor kurabiyesi yaptımmm,ayyy çok güzelll oldu şiddetle tavsiye ederim valla,bir de pizza ve hindistan cevizi aromalı kek yaptım,ohhh sabah da mis gibi kahvaltımı yaptım onlarla
bu arada takita tatlandırıcının kalorisi splendadan daha düşüktü,gönül rahatlığıyla kullandım

kafam cok karisik

elma diyeiyle basladim, karatayla devam etmek isterken almanyada yapilan en iyi diyet dukan in oldugunu ögrendim.
1 haftada elma diyetiyle 2 kilo verdim ama cok halsizim ve herkes o diyetin iyi olmadigini söylüyor.

bana yardim edebiliecek biri varmi?

tek besine dayalı diyetler her zaman zararlıdır. kaç kilosun, yaşın, boyun, bir sağlık sorunun var mı ?

herkese selamlaaar,
yazmayalı uzun bi zaman oldu, daha önce de söylediğim gibi çoğu zaman utandığım için gelmedim buralara ipin ucunu bi hayli kaçırdım, toparlanamadım. Psikolojik olarak yıpratıcı bi dönem içindey(d)im o yüzdendir ki mutluluğu tatlılarda ve çikolatalarda buldum öyle günde bi parça ya da işte bi paket falan değil baya baya tıka basa yediğim günlerden sonra sonuç tam bi facia, daha önce rahatlıkla girdiğim kıyafetlerin içine dün giremedim :S 55kgdayım şu an 2 gündür sabahları yürüyüşe gidiorum. pazartesi işe başlayacağım için son bi fırsat aldığım kiloları verme telaşı içindeyim yoksa giyecek bi şey bulamıcam dukanın söylediği kilo 53 benim olmak istediğim ise 50-52 arası bi şey. Bakalım sıkı bi şekilde takip edip verebilirim diye umut ediorum.

Hepinize bol eksili günler, sevgiyle kalın

İpek can dün görmemişim sorunu, ben de diyorum bu kız niye cevap vermiyo bana basen problemim var benim, kalın basenlerim, söyle bakalım dermanımı

Ohh basen varsa seni elimden kimse alamaz. Kesinlikle 10 yaş gençleşi yapıyorsun. Benim basenim falan yok. Bacaklarımda sülün gibi :)Tombiş sülün. Yinede acayip fark etti. Süpere geçebilmek için onu en az 10 x 3 seans düzenli bitirmek lazım. Sonra süpere geçersin. Ben daha bakmadım bile süpere. Çünkü ara verince başa dönüyorum ben. Ben o yapamadığın bacak hareketlerini ilk 3 gün hiç yapamadım. O bacak kalkmadı yerden. Ne oluyor yaa dedim benmi beceremiyorum. 5 den sonra 100 ü bile geçebilecek hal aldı. İnananamdımm çok şaşırdımm hatta. Şimdi yarıya düşürdüm zira popom kaybolsun istemiyorumm. İnsanın bacaklarından su akarmı oturduğu yerde şaka gibi. Önemli olan sabırlı olmakkk. Zaten aralarda callenteyze resim falan gösteriyor. Dinlenme zamanı onlar aslında. ALdanıp cd yi ileri falan almayın sakın. Aynı hatayı bende yaptım. O sayaç başlamadan öyle oturdum dinlendirdim kendimi. Ve hızı da önemli. Aman çabuk bitsin diye hızlı hızlı yapmayın. AMaç kasları açmak acele etmenin bir anlamı yok.

Başka takıldığınız bişey olursa sorun lütfennn.

Merhaba. O nasıl bir diyet bir bilgim yok, ama sadece elma yiyorsan, zaten sağlıksız bir şey demek. O şekilde vücudundan sadece ödemi atmışsındır zaten. Eğer kendini yapabilecek gibi hissediyorsan, yani kararlıysan, Dukan'a başlayabilirsin. Tabi vermen gereken kilo ne kadar hiç bir bilgim yok. Başka sağlık problemlerin falan da yoksa eğer tabiki.. Biz bu diyetten gayet memnunuz. Yalnız bu öyle şok bir diyet de değil. 2 haftada 10 kilo verdiriyor falan diye bişi yok. Her şey sana bağlı, iradene bağlı, azmine bağlı Kurallara uyduğun sürece haftada ortalama 1 kilo verebilirsin, belki de daha çok, ama 5 kilo değil. bu kiloları aç kalmadan ve sağlıkla verebilirsin bu çok önemli, ama en önemli şey, eğer tamamen kararlı değilsen, başlama. Başlayıp başlayıp bırakılacak bir diyet değil. Verdiğin kiloları geri almak istemiyorsan, sonuna kadar yapmalısın.

o kadar kiloyu verdin de 2 kg mi vermeyeceksin.üstelik daha yenmi aldığın kilolar...

Merabaa..! Ama ama.. Yapma böyleee.. Tamam arada abartıp yediğimiz oluyor, ama sonra toparlıyoruz kendimizi. Böyle kilo al kilo ver, metabolizmana da zarar vereceksiinnn Bence sen önce bi 53'e ulaş. bi süre onu korumaya çalış. Ondan sonra daha da zayıflamayı düşünürsün.. Hadi amaaa.. Sağlığından olma güzeliimmm.. Yaparsın sen, hadiiii

Son düzenleme:
ipektoşuummmmm cd geldiiii teşekkür ederiiimmm hem de çooookkkkkk
pekiii bu benim yapmam gereken mi,bir sürüsü varmış ya callen'ın ben bunu mu yapmalıyım.
önce film izler gibi izleyeyim sonra yapmaya başlayayım bari,ayy çok heyecanlıyım.inşallah çok güzel sonuçlar alırım,sağol kuzum
ekimmm baş ağrın nasıl oldu kuzuuu ????

evet cok su attim, ve cöktüm gibi, gözlerimin önü karariyor ondan diyeti degistirmeye karar verdim.
Allahin izniyle kararli oldugum icin yaparim. acelemde yok, ama evlendikten sonra 3 ayda 6 kilo aldim, cok mutsuzum.

66dan 59a düsmek istiyorum. yarin baslarim insallah.. biraz daha arastiriyim tarifleri alis veris listemi yapiyim aksama alip yarin sabah uygulayacahim.

bitek demir eksikliyi var..

kilom yaklasik 66, boyum 163..
dukana göre 59 kilo idealmis baktim simdi bir alman sitesinde.

bir sağlık sorunun da yoksa, kitabı alıp okuyarak başla. çok fazla değil kilon. birkaç ayda kalıcı olarak halledersin. dukanın kendi sitesindeki testi yapman lazım bir de. kaç kilo olman lazım, kaç gün atak, kaç gün , seyir v.b. ona göre başlarsın.

ben 90 kg iken lahana diyeti yapmıştım sadece 2 gün. 3. gün arkadaşlarım zorla yemek yedirdiler bana. aslında dünya kadar da şey yiyordum ama ne hale geldiysem artık, korkmuşlar. zombi gibisin demişlerdi. 90 kiloluk zombi. nasıl oluyor bilmem ama oluyor. o tür diyetler hata. hele de kilon azken. senin bki gibi radikal bir ölçüye göre bile 3-5 kg fazlan var.

o kadar kiloyu verdin de 2 kg mi vermeyeceksin.üstelik daha yenmi aldığın kilolar...

Azcık tutabilsem boğazımı, hayır diyebilsem markette bana ışıldayan paketlerle bakan çikolotalara verebilcem ama :S içimdeki canavarı doyuramıorum tatlıya biraz daha dayancam aldığım 2 kiloyu vereyim de hazır yeni almışken onları vereyim de yer etmesinler vücudumda :S sonrasında nefsime hakim olmayı öğrenmeliyim

benim abartılarım tam abartı bi an gelio gözüm dönüo, evde tatlıya çikolataya dair ne varsa yiyorum sonrasında pişmanlık ve isyan moduna giriorum ama iş işten geçmiş oluo =// dediğin gibi 53ü göreyim tekrar sonrasında yavaş yavaş veririm kalan 2-3 kiloyu. Allah nasip etsin de inaşşalh göreyim o kiloları da ve bi daha da almayayım amiinnnn

merhaba kızlarr. geçen gün alışverişimi yapıp diyete başlıycam demiştim ve dün herşeyimi aldım bugun de başladım :)

uyanır uyanmz 2 bardak su içtim. sonra 2 yumurta haşladım. bunları küçk küçk kaseye doğradım. üzerine de lıght peynr doğradım.
karştrdım bunu yedim. yanında lıght süt içtim. aç değilm ama tatmin olmuşta değilim güzel bi menü yokmudur ya
ve başlangıç kilom 66.6 /sabah tartıldım.
hedef kilom 56 .....

Dukan'da da atak evresinde biraz halsizlik olabilir. Ama sonra geçer. Yine de sağlık problemin falan yoksa başla. Aman dikkat! Ayrıca kitabı mutlaka okumalısın. Orda çok önemli bilgiler var. Mesela günde en az 1,5-2 litre sıvı tüketmelisin. Özellikle su.. Protein ağırlıklı beslendiğimiz için böbreklerin yorulmaması için bu çok önemli. Bunun gibi önemli bilgileri kitaptan edinebilirsin. Ondan sonra biz de elimizden geldiğince yardım ederiz.

Benim de boyum 1.63 :) Ben de 67 ile başladım ve 3 ayda falan 59 a düştüm., ki ben yavaş veriyorum, sen de verirsin mutlaka Evlenince 8 ayda 10 kilo almıştım ben geçen sene yani Üzülme :) Karar vermen bile çok güzel bi başlangıç Aynı benmişsin

Geride kalan sayfalarda verilen linkleri teker teker açtım ama çıkmadı Callen egzersizleri acaba ben mi yanlış bişi yaptım?
Nereden indirebilirim?

bendede yan simitleri çok, nasıl gideceklerini bilemedim...

Ah canıımm :) Hepimizin gözü dönüyo ama tutuyoruz kendimizi mecbuurrr.. Bence mutlaka uzun süre aç kaldığından böyle oluyo. Daha geçen gün izledim belgeselini, uzun süre aç kalınca, beyin karbonidrat isteğini arttırıyormuş. Yani normal bir açlıkta canın o kadar çekmese bile, saatlerce aç kaldığında beynin "tatlı da tatlı" diye tuttururmuş ve bu saatten sonra o isteği bastırmak çok zor olur diyordu. Bunu engellemek için yulaf kepekli bişeylerini aralarda tüket bence, onun da önemlisi evde öyle şeyler bulundurmamaya çalış İlle bulunduruyosan da onları unut :S Marketlerde o reyonlara bakma bile Ayrıca o almış gibi göründüğün 2 kilo yüzünden sanmıyorum ki bişeylerin içine gireme :44: Şişmişsindir belki birazcık sadece Ah iradene bi sahip olsan, bol bile gelirler

Ben geldimmmm karabatak gibiyim bir görünüp bir kayboluyorumm
Hoşgeldin, nasıl gidiyoo?

Kolay gelsin, hayırlı olsun Valla benim göz hiç doymuyo O konuda yardım edemicem

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…