Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canım yaaa bu diyetin belki de tek dezavantajı o kadar hızlı ve çok kilo kaybettik ki bir anda,sonra birirnin bişeye canı sıkılsaa yada canı çekse amaannn yiyiyim şunu nolcak bu kadar kiloyu verdim yine verirrm nasılsa diye düşünülüyor zannediyorum.Ama böyle yaparak aslında hem bedenen hem ruhen kendini yoruyorsun.Sıkıntılar,stresler,üzüntüler hepimiz için.Herkesin kendine göre mutlaka bir derdi var.Ama hırsını abur cubur yemekten almak sana ne kazandırdı şimdi düşün bakalım.Zaten daha önce de hep bu yanlışlardan kilo almadık mı ? Ben de canım sıkılınca deli gibi yerdim,sanki onları yiyince sıkıntım azalacakmış gibi.Ama noldu sonra balon gibi şiştim:KK49:
almaya da insan hızla alıyor da kiloları vermeye gelince ahanda neler çekiyoruz.sen ne güzel güçlendirmeye kadar gelmiştin zaten,şimdi sil baştan yapmaya değer mi :KK50:
sana nazicane tavsiyem,zararın neresinden dönersen kardır.hem bak en son bağlandığında da konuştuk senle,yedin içtin hevesini aldın tamam artık yola devam dedim ama sen yine yaramazlık yapmışsın.
lütfen kuzum kendi mutluluğun için,bırak artık abur cuburları.silkelen kendine gel,toparlan.yeniden azimle başlasan zaten çok az kaldı yolunun bitmesine.kurtul şu dertten.başa dönersen daha mı mutlu olacaksın,hiç zannetmiyorum.
kendi içinde yaşadığın sıkıntılar yetmezmiş gibi,bir de aldığın kilolar yüzünden özgüvenini de kaybedip daha mutsuz olacaksın.
Bne senin yerine olsam valla hemen şu kalan 3-5 kiloyu da verir,sonra da kendime yeni bir sevgili yapardım :KK23::KK23:
leen neden sevgilisinden ayrılan herkes kendini yemeğe sarıyor,ohooo o zaman benim obez olmam lazımdı valla:KK9:
silkelenin bakiiiim bak kestaneşekerim de kayboldu yine ortalıktan,kızıyorum size aaaaa.şu değmeyecek adamlar yüzünden bırakmayın kendinizi lütfeennnnnn :KK47: veeee sana da tavsiye ediyorum pucca'nın küçük aptalın büyük dünyasını kitabını al oku,kendinden de çok şey bulacaksın :KK34:

ne güzel ifade etmişsin her şeyii, gerçekten dediğin gibi bi anlık heves için değmio emekleri çöpe atmaya =// ama yapcak başka bi şey gelmeyince elden kendimden çıkarıorum tüm hırsımı :S artık yapmıcam öyle şeyler, ödül öğünlerim dışında çikolatalar tatlılar kurabiyeler haram bana =) dediğin gibi bi an önce kiloları verip güzelleşip yeni birini bulmak lazım :KK16: hazır yeni bir işe de başlıyoken kısmetlerimin önünü kapatmıym kilolarımla :KK1: buraya daha sık uğramaya çalışcam çünkü ne zaman buradan uzaklaşsam sapıtıyorum, burası kontrol mekanizması gibi gerçekten frenlio insanı :KK34:

bu arada kitaba bakıyorum hemen, okıcam mutlaka :KK34: çok teşekkür ederimm :KK16:

hoşgeldin canım hayırlı olsun :KK16:
atakta çok çeşitlilik yok ama zaten kısa sürecek,seyirde daha çok menü şansın olacak.
umarım en kısa zamanda hedefine ulaşırsın :KK34:

tşkr ederim cnm :KK17: bn 5 gün atak yapıcam siz neler hazrlamştınz kahvaltılarda mesela örnek verebilir msnz ? yemek işi kolay gbi geliyor ama kahvaltıda inan hiç birşey bulamıyorum :KK43:

bence sabah kahvaltın gayet güzel ama yulaf kepeği ile bir şeyler hazırlayıp yesen daha iyi hissedersin yulaf keğeği ile ekmek yapabiliyorsun Dukan Diyeti ve Dukan Diyeti Yemek Tarifleri bu sitede çok güzel tarilfer var

yulaf kepeğinin krebini hazrladım yaptım da ama bnm tavaya yapıştı :KK1: :KK1:
akşm üstü krep tavası alıp gelicem :KK1:
teşkr ederim yönlendrmn içn canm :)

medesacım bu arada puccayı bnde netten okudum :KK70: herkese tavsiye ediyorum. kitabını alamayanlar nete pucca yazın kadının sitesi çıkıyor.
kitaptaki herşey hemen hemen orda var. dehşet bi anlatım ve yaşanmışlık inanın çok güzel hem oda bizim gbi kilo ile savaşıyor:KK9:

Olur belki demiyorum. OLACAK KESİN diyorum.Zorlama ama kendini ayağını bükmen gerekiyorsa bük. Zaten rahmetli düşünüp ne güzel anlatmış. Yeni başlayanlar böyle yapabilir falan diyee. Biraz sabır sadece...

O bükmelerde duymadım öyle bişi dediğini, oğluş uyuyo diye sesini de açamadım çok, bişi anlamıyom bunun konuşmasından ağzının içinden konuşuyo zaten mıy mıy mıy :KK36::KK36::KK36: akşam yapmadan o hareketlere iyice bi bakayım bari, bir de basenlerimin önleri dayak yemişim gibi ağrıyor doğru yapmışım hareketleri galiba dimi :KK34:

kızlar birşey sormam gerek. tavuk sote yapıcam yağsız falan ama soğan ve domates koyablrmym tat versin diye. sonra çıkartabilirm onları ama tat vermelk kadar durabilirmi

ne güzel ifade etmişsin her şeyii, gerçekten dediğin gibi bi anlık heves için değmio emekleri çöpe atmaya =// ama yapcak başka bi şey gelmeyince elden kendimden çıkarıorum tüm hırsımı :S artık yapmıcam öyle şeyler, ödül öğünlerim dışında çikolatalar tatlılar kurabiyeler haram bana =) dediğin gibi bi an önce kiloları verip güzelleşip yeni birini bulmak lazım :KK16: hazır yeni bir işe de başlıyoken kısmetlerimin önünü kapatmıym kilolarımla :KK1: buraya daha sık uğramaya çalışcam çünkü ne zaman buradan uzaklaşsam sapıtıyorum, burası kontrol mekanizması gibi gerçekten frenlio insanı :KK34:

bu arada kitaba bakıyorum hemen, okıcam mutlaka :KK34: çok teşekkür ederimm :KK16:

canım bak sana bişey söyleyeyim mi ; ben hayatımdan çıkarmak istediğim arkadaş,aile ferdi,sevgili her kim olursa olsun hep şöyle düşünüyorum : ona en büyük ceza,onu bensiz bırakmak !
sen kendine güvenmiyor musun,fıstık gibi kızsın,kendi paranı kazanıp ayakların üstünde durabiliyorsun,buradaki muhabetimize bakınca da hoş sohbet neşeli bir kızsın.yani bir adam hayatından çıktı diye yıkılacak,pes edecek hiç bir şey yok.
silkelen ayağa kalk ve kendine hızla yeni bir hayat kur.hem bak ne güzel yeni işe de başlıyormuşsun,hayırlı olsun :KK16:
ama hırsını yemek yemekten çıkardığında zararı yine sana +lar ile dönecek,erkekler tombik kız sevmiyorr :KK9:
hemen ver şu kilocuklarını,ben eminim ki karşına öyle biri çıkacak ki biten ilişkin için üzüldüğüne bile şaşıracaksın.
hayatta en değerli şey kendinsin,kimse senden önemli değerli değil.
hem sen bu adam için üzülüp,tıka basa yemek yiyip kendini salmışken,sence o napıyordur ?
O da üzüntüsünden perişan olmuş,içki şişelerinde mi teselli arıyordur,senin kadar acı çekiyor mudur ?
Yani bir erkekten bahsediyorsak hiç de böyle olmayacağını düşünüyorum.
Biz üzülüp ağlayıp depresyonlara girerken,onlar 3 gün üzülüp sonra çivi çiviyi söker anasını satiiim deyip hayatlarını diledikleri gibi yaşamaya devam ediyorlar.hem bir ümit olsa belki üzülmene değerdi ama anladığım kadarıyla birleşmeyeceksiniz de,eeee o zaman değer mi üzülmene:KK50:
burdan da ayrılma cidden,burdan kopan herkes haftalar sonra geri dönüp vay babooo ben çok yanlış şeyler yaptım diyor.sürüden ayrılanı kurt kapar,valla tonton olur kalırsınız heeee,hep beraber vericez bu kiloları.bizim birbirimize karşı da sorumlulığumuz var öyle değil mi ama.birbirimize güç verip emek harcıyoruz.çevremizdeki insanlar bile kilo vereceğimize inanmazken,biz birbirimize inanıp körükledik ve başardık.hadi ama artık senden bir daha şunu da yedim bunu da yaptım demeni duymak istemiyorum.bundan sonra bugün şu kadar _ çıktım demeni bekliyorum :KK76:
kitabı da mutlaka oku.bu adamlarla yaşadığımız sıkıntıları,ilişkinin kadın gözünden ve erkek gözünden nasıl göründüğünü hem çok gerçek hem de yer yer çok komik şekilde dile almış.zaten bi solukta okuyacaksın ve aaaaaa tıpkı bende de böyle olmuştu deyip belki de ilişkilerle ilgili dersler çıkaracaksın.ben şimdi o kitabın 2.sine başlıyorum bugün.gerçekten bazı konulara bakış açım değişti,öpüyorum seni koskocamannnnn :KK54:

tşkr ederim cnm :KK17: bn 5 gün atak yapıcam siz neler hazrlamştınz kahvaltılarda mesela örnek verebilir msnz ? yemek işi kolay gbi geliyor ama kahvaltıda inan hiç birşey bulamıyorum :KK43:

yulaf kepeğinin krebini hazrladım yaptım da ama bnm tavaya yapıştı :KK1: :KK1:
akşm üstü krep tavası alıp gelicem :KK1:
teşkr ederim yönlendrmn içn canm :)

hehehehe krep ayarı tutmuyor her zaman yaa olsun.
omlet yapabilirsin bol peynirli falan.haşlanmış yumurta,sonra çılbır.
haaa yumurtadan öğğ gelirse de dukan ekmeği,keki falan yapabilirsin.
mesela ben bugün kahvaltıda bir tane lor kurabiyesi ve bir parça pizza yedim :KK9:

medesacım bu arada puccayı bnde netten okudum :KK70: herkese tavsiye ediyorum. kitabını alamayanlar nete pucca yazın kadının sitesi çıkıyor.
kitaptaki herşey hemen hemen orda var. dehşet bi anlatım ve yaşanmışlık inanın çok güzel hem oda bizim gbi kilo ile savaşıyor:KK9:

evet yaaa ne kadar gerçek aslında,resmen dış sesimiz gibiydi çok etkilendim :KK34:

merhaba millet.2 hafta kontrolsuzce yedikten sonra yeniden disipline girmek artk cok zor gelior yaaa..özlem yıldız bi röportajda demiş,yiyorum yiyorum kilo almıyorum,şuana kdr hiç kilo problemim olmadı,kendimi bildim bileli zayıftım dmş..okuyunca o kdr sinir oldumki,,ne nispet yapıosun die bitane çakasım geldi ağzına :KK1: :KK1: :KK1:

hehehehe krep ayarı tutmuyor her zaman yaa olsun.
omlet yapabilirsin bol peynirli falan.haşlanmış yumurta,sonra çılbır.
haaa yumurtadan öğğ gelirse de dukan ekmeği,keki falan yapabilirsin.
mesela ben bugün kahvaltıda bir tane lor kurabiyesi ve bir parça pizza yedim :KK9:

tamm canm çılbır aklıma yattı akşama yaparım sanırım :KK70: yavaş yavaş ögrencezz :KK70:

evet yaaa ne kadar gerçek aslında,resmen dış sesimiz gibiydi çok etkilendim :KK34:

Bnde bnde hiç sorma ya:KK1: birde öyle küfürlü argolu anlatımı varki bnm söyleyemedgm herşeyi o söylüyor ya nasıl rahtlıyorum bi bilsen :)
bayıldım resmen kadına anlatımına ve bu kadar açık olmasına :KK1:
sende ilşklerden çektin sanırım dmi ssz

kızlar öğle yemeğimi de yedim.
tavuk sote yaptım. kçk kçk dildim attım tavaya kendi suyunda piştikten sonra yarım kçük domates attım karştrdım iyice sosu bulaşşsın diye.
sonra çok az tut attım ve tabaga koydum.
3 kaşıkta lıght yogury yedim yanında birde çay bardagında lıght ayran. hepsi bu kadar :KK1:

ha sotedeki dometsleri yemedim nolur nolmz diye ssz

kızlar birşey sormam gerek. tavuk sote yapıcam yağsız falan ama soğan ve domates koyablrmym tat versin diye. sonra çıkartabilirm onları ama tat vermelk kadar durabilirmi

ataktaysan koyma. ama seyirde protein günündeysen çok az soğan ve 1 yemek kaşığı kadar domates olabilir diyor kitapta. hangi sayfadaydı hatırlamıyorum ama seyir dönemine bir bak kitaptaki

1 yk yeşil çay, 1 tutam nar çiçeği, bir parçada kabuk tarçın. 2 kupa suyla demledim 10 dk kadar. demliğe de 1 tane yaylandırıcı attım. çok lezzetli bir çay oldu. tavsiye ederim...

Kızlarrr, ben geldim

Yaaaa okudum okudum o kadar alıntı yapmıştım, hatta alıntılarım çok oldu diye güneylim i de anmıştım ama şimdi hepsi uçtu gitti.

Aklımda kalanları yazayım bari. :2:

Dely cim, hala ayılamadım ayılmış gibi yapıyorum canım:126:

Rachelfine cım ilk zamanlar normal bacaklarını açamaman, 3. günden sonra hemen farkedecek. :emir_bebek:

İpekim, callen de popon küçülmesin diye azalttığın hareket hangisi? Bara koyup ayakta yaptıkların mı oturarak ayağının birini bükerek yaptıkların mı?:44:

Medesam başımın ağrısı geçti çook sağol bitanem.:KK16: tavuk köfte konusunda haklısın ama ben döner için de aynı şeyi düşünüyorum, markaya güveniyorsanız ve bütün etten yapılyorsa tercih edin derim. :KK56:

Yeni arkadaşlar hoşgeldiniz, buradan ayrılmayın. :))

Glshk cım, zararın neresinden dönsen kar, burada ol, hep birlikte yaparız.

Yeni başlayan arkadaşlarım hoşgeldiniz, buradan ayrılmayın ama :))

kuzuu yaaaa o piliç köftelere falan kafa göz dalıyorlar,ben hiççç tercih etmem onları tüketmenizi :KK50:
yani içinizi kaldırmayayım ama tavuğun yenmeyen her yerini kafa göz ayak iç organlar falan öğğğğ onları işte makinadan çekip tavuk köftesi,kadınbudu ıvır zıvır yapıyorlarmış,onun için de ben onlardan çok korkuyorum,içim almıyor zaten yiyemiyorum.
hem kaldı ki onların dışı kaplı değil mi galeta gibi falan,o bakımdan da uygun olmaz bence.yağ düşük olabilir ama karbonhidratı yüksektir:KK50:
bence tadıdık kasabın varsa tavuğu çektir orda gözünün önünde,kendi köfteni kendin yap,en iyisi en temizi öyle olur.en azından ne yediğini bilirsin :KK34:

ben ilk başta tabi kitabı iyice okumadan başladıydım diyete o zaman kadınbudu köfteler den aldım sonra bir baktım yağ oranı 15 lerde sonra bıraktım tabi onları çünkü kitapta yüzde 10 a kadar izin var ama özellikle atakta yüzde 1-2 olanları tercih edin diyor senin atak bittiyse bence yüzde 7 olanları yiyebilirsin

Teşekkür ederim şekerler cevaplar için :KK34:
Medesacıım biraz tembellik yapıp hazır alayım demiştim ama alasım yok bak şimdi hiç :KK1: aslında hep kendim yapıyorum tavuk köftelerimi :KK1:

1 yk yeşil çay, 1 tutam nar çiçeği, bir parçada kabuk tarçın. 2 kupa suyla demledim 10 dk kadar. demliğe de 1 tane yaylandırıcı attım. çok lezzetli bir çay oldu. tavsiye ederim...

afiyet olsun ne güzel bir çay olmuştur çubuk tarçın çayı özellikle bel ve karın bölgesindeki yağlar için birebirmiş geçen bir yerde okumuştum akşamları bende narçiçeği ve çubuk tarçın çayı yapıyorum hergünde yeşil çay içmeye çalışıyorum demleme olanı özellikle çok güzel toksin attırıyor

kızlar öğle yemeğimi de yedim.
tavuk sote yaptım. kçk kçk dildim attım tavaya kendi suyunda piştikten sonra yarım kçük domates attım karştrdım iyice sosu bulaşşsın diye.
sonra çok az tut attım ve tabaga koydum.
3 kaşıkta lıght yogury yedim yanında birde çay bardagında lıght ayran. hepsi bu kadar :KK1:

ha sotedeki dometsleri yemedim nolur nolmz diye ssz

afiyet olsun bende öğlen yemeğim yoktu yanımda markete gittim lihgt üçgen peynir ve pınarın light hindi fümesinden aldımm yanınada bir light cola içtim
iyi hissediyorum şu an kendimi

arkadaşlar ben tickerdan yapıyorum ama olmuyor yani ticker oluyor ama siteye yüklediğimde format uygun değil diye bir uyarı veriyor bana yardım edecek biri varmı acaba

şu marketlerde satılan yapışmaz muffin kalıplarından almıştım. teflona benzer bişey. ama yağ sürmeden yaptığım poğaçalar yapıştı hep. bugün azıcık yağladım kalıpları ama yine yapıştı. nasıl da güzel olmuş poğaçalrım ama kalıptan çıkmıyor :-) muffin kağıtlarından almıştım ama onlara da yapışmıştı. küçücük kalıplara da yağlı kağıt seremem ki. siz nasıl hallediyorsunuz bu yapışma işini?

Domatesın gercekte bır meyve olduğu belirtiliyor. Bız domatesı yemekle kotu bıseymı yapıyoruz..

Bakın bbuldugum bır yazının bır kısmını paylaşayım:

bilim insanları, yani botanistler, sebze-meyve ayırımını böyle yapmıyorlar. Onlara göre meyve, içinde etli veya kuru, çoğunluğunu çekirdek diye adlandırdığımız, kendi tohumu veya tohumlan bulunan yiyecektir. Bu tanıma göre kayısı, şeftali, üzüm, taze fasulye, domates, salatalık (hıyar) ve benzeri gıda maddeleri teknik olarak meyvedir. Yani kısaca çekirdeği olan tüm yiyecekler meyvedir. Geriye kalanlar, yani patates, havuç, şalgam, soğan, sarımsak gibi bitki kökleri, lahana, marul gibi bitki yapraklan, hatta aslında bir çiçek olan karnabahar bile birer sebzedir.

Bide madesa vişne serbetmiiii.. kurabıye yapmıssınya..

şu marketlerde satılan yapışmaz muffin kalıplarından almıştım. teflona benzer bişey. ama yağ sürmeden yaptığım poğaçalar yapıştı hep. bugün azıcık yağladım kalıpları ama yine yapıştı. nasıl da güzel olmuş poğaçalrım ama kalıptan çıkmıyor :-) muffin kağıtlarından almıştım ama onlara da yapışmıştı. küçücük kalıplara da yağlı kağıt seremem ki. siz nasıl hallediyorsunuz bu yapışma işini?

ben normal tepsıye yağlı kağıt serıyorum. onun uzerıne koyuyorum . oyle pısırıyorum ekmegımı falanda..

Canım benim de aynen anlattığın gibi oldu, ben çözümü slikon muffin kaplarında buldum. 6 tane almıştım bazen yetmiyor yine kağıt olanlara koyuyorum ama onlar hep yapışıyor.

X