Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

rulo pasta eda adlı bir bayanın canım, ben kakaolu sevdiğim için krema kısmını kendimce değiştirdim, yanındakide omre poğaçasından... şu an hepsini mideme indirdim

Son düzenleme:

Amin! İnşallah canıımmm Allah nasip eder inşallah zamanı gelince İsteyen herkese inşallah

Cankızlar, ben çıkıyorum yavaştan. Herkese güzel haftasonları diliyorum.. İnşallah çok eğlenirsiniz, hiç bitmesin istersiniz

Canım alıntı yapıp yazmamışım, senin siten mi var diyecektim ben :))

Bravo, ben de aynısıyım, hiç içmedim. İçip bırakanlara ne mutlu, bırakmak isteyenlere de Allah güç kuvvet versin inşallah.

rulo pasta eda adlı bir bayanın canım, ben kakaolu sevdiğim için krema kısmını kendimce değiştirdim, yanındakide omre poğaçasından... şu an hepsini mideme indirdim

Canım, o ki değişiklik yaptın farz oldu artık tarifleri yazman.

Kızlar, bana da yavaş yavaş yol göründü. Herkese iyi akşamlar, iyi haftasonları. Yarın çalışacak olanlara da sakin bir gün dileklerimle bu haftayı kapatıyorum.

Hepinizi çok öpüyorum.
Aklım şu gün tabağında kaldı cidden. Thebeautycim, şu rulo pastanın son halini yazarsan ben telefondan bakarım.

Eki Görüntüle 500101

Kızlar rulo pastamı, tuzlularımı yaptım, hepinizi çaya bekliyorummm tatları süper, rulo pastanın içinde kepekte yok, hepsini bitirmemek için zor tutuyorum kendimi

eline sağlık arkadaşım. benim de pek yiyesim var böyle şeyler ama sınırlı izinliler bende duraklama yapıyor. sadece ekmeğime birazcık süttozu katıyorum ve arada diet kola içiyorum. artık duraklamak istemiyorum. 2-3 ay içinde kalanlar da gitsin. diyetten değil ama herkese dert anlatmaktan, tamam hepsinden azar azar ye diyip börek tabağını uzatan ev sahiplerinden, elinde kek ve cipsle gelip ay nolcak ki sen yeme biz yeriz diyen misafirlerden ve her seferinde ilk kez duyorlarmış gibi şaşırdıkları diyet yöntemini anlatmaktan bıktım. bu kadar zor değil ki, içinde un şeker yağ olan şeyleri bi de meyveleri yemiyorum. bunu bilseler yeter. sonra devamı geliyor; sütlaç da mı yemiyorsun? ama sütlü o bak un yok.. dondurma da mı? eeeee patates yapsak? tamam kızartma değil , fırında? aaaaaa karpuz nasıl olmaz canım, insanlar karpuz peynirle kilo veriyor hep... isyaaaaaaaaaaaaaaan diye bağıracam. ya da halil sezaiyi bağırtcam

rulo pasta(tarif benim değil baştan belirteyim):
malzemeler:
3 yumurta(sarısı ve beyazı ayrılacak)
2 çay kaşığı kabartma tozu
1 yemek kaşığı mısır nişastası
1,5 yemek kaşığı tatlandırıcı
3-4 damla vanilya aroması
krema için:
1.5 su bardağı light süt
2 yemek kaşığı kakao
1 yemek kaşığı tatlandırıcı
1 yemek kaşığı mısır nişastası

yumurta sarısı nısasta tatlandırıcıı k.tozu bı kabta cırpıllır. baska bır kapta yumurta kar halıne getırılır. dıger kaba yumurta beyazı aktarılır dıkkatli bır sekılde karıstılır. ve dıkdortgen yaglı kagıt serılmıs fırın tepsisine dökülür önceden ısıtılmış fırında 200 derece 20 dk. pişirilir. pişince yaglı kagıtla rulo yapılr. ıslak bez konur ve 10 dk beklenır cıkarılır. yaglı kagıttan. kreması için tüm malzemeler tencerede karıştırılarak pişirilir( aslında kreması bildiğimiz puding gibi oldu, ben kakaoyu çok sevdiğim için 2 yemek kaşığı koydum, isteğe göre azaltabilirsiniz) içine istediğiniz şekilde pudingi yapıp sarıp buzdolabında biraz beklettikten sonra pastanız hazırr

mısır nişastası sınırlı izinli olduğu için her gün tüketmemekte fayda var

Son düzenleme:
selam dukancilar

ben dünden beri dukan diyetini arastirmaya basladim, ve baslamaya karar verdim.

ama biraz tereddütlerim var.

vermem gereken kilo 35-40 kadar.

eltimde dukanin kitabi var, iyice anlamak icin okuduktan sonra baslicam, yanlis birsey yapmamk istemiyorum.

yalniz eltim 2-3 ayda istedigin kiloya düsersin, sonra diger bölümü yani 3 uzun bi zaman yapman gerek dedi.

sorum su 3 ay gibi bi zaman bana cok cabuk geldi, ve biraz beni korkuttu.

dogrumu ki acaba? 3 ay mi sürer?

bide hergün yürüyüs yapamam ben, evde onun yerine stepper yapsam aynisi gibi olurmu????

Sınırlı izinliler bende de duraklama yapıyor ama dayanamadım yaptım, 2 dilim yedikten sonrada anneme kaldır dedim gözüm görmesin yoksa hepsini bitirebiliyorum, 2hafta yerim artık ben bu pastayı ama şöyle bir durum var biz arkadaşlarla geçen sene dukan yaptığımızda sınırlı izinliler diye bir şey yoktu, yani o light pudingleri, light dondurmaları, kakaoyu çoğumuz bolca tüketiyorduk, sonradan çeviriyle ortaya çıktı bu sınırlı izinliler gitgide gelişiyor sanırım bu dukan dieti seni çok iyi anlayabiliyorum daha sabah ağzıma annem fındık tıktı, çıkardım hemen direk dediği şeyy aaaa bir tanecik fındıktan nolurki sendee ben hayatım boyunca diet yaptığım için sürekli gittiğim yerlerde aaaa gene mi birşey yemeyeceksin , gene mi diet yapıyorsun, kendilerince diet yiyecek saydıkları bir sürü yiyeceği saydıktan sonra hayır bunları yiyemem dedikten sonra bir de triplerine katlanıyorum

Canım light labne serbest mi ya yoksa kendin mi yapıyorsun?[/QUOTE]

Canımcım yabancı stelerde hep quark diye bir peynir ile yapılıyor tarifler araştırmalarım sonucu anladığım kadarıyla light laneyle çok yakınlar.

Light labne besin değerleri 100 gr için:

enerji: 144
protein: 6.8
yağ: 9
karbonhidrat: 9

Şimdi bir daha araştırdım labneli tarifler de var dukan için ya a atak döneminde yiyenler var. Taze yoğurttan üretiliyormuş Ama kesinlikle serbest diyemem sadece çok tarifte gördüm

Canım light labne serbest mi ya yoksa kendin mi yapıyorsun?

Canımcım yabancı stelerde hep quark diye bir peynir ile yapılıyor tarifler araştırmalarım sonucu anladığım kadarıyla light laneyle çok yakınlar.

Light labne besin değerleri 100 gr için:

enerji: 144
protein: 6.8
yağ: 9
karbonhidrat: 9

Şimdi bir daha araştırdım labneli tarifler de var dukan için ya a atak döneminde yiyenler var. Taze yoğurttan üretiliyormuş Ama kesinlikle serbest diyemem sadece çok tarifte gördüm [/QUOTE]

qurk labne peyniri gibi degil, süzme yogurt da benzer birsey

bitanem sanırım bursalısın, hemşerimsin ama olmasan bile dukan kardeşimsin. ben bayılıyorum böyle 35-40 kg diye piyasaya çıkanlara. asıl diyet budur diyesim geliyor. ben dukanın bana önerdiği 35 kiloyu vermek için 1 yıldır diyete devam ediyorum. ama şunu söyleyeyim. benim diyetim çok aksamaya uğradı. benim özel durumumdan kaynaklanan bazı problemler oldu. buyüzden de uzun sürdü diyetim. 3 ayda o kadar kilo verilmez.
dukanın sitesine gir testini yap. kaç kilo vereceksin ne kadar zamanda vereceksin sana söyler.

site şu
Dukan Diet Official Site: Weight Loss Experts - Know How To Lose Weight

test konusunda yardıma ihtiyacın olursa
Adım Adım Dukan diyeti testi | Anne Kaz

bu siteden yardım al.

hayatının yarısını diyetle geçirmiş biri olarak söylüyorum, zaman gözünde büyümesin. bu diyette de, bütün sürece baktığında kilo verme hızı diğer diyetlerle aynı. sadece ilk günler biraz hızlı gidiyorsun, bu da sana moral oluyor. sonrasında en iyi ihtimal haftada 1 kg, ki, sağlıklı olan da bu zaten. ama bu diyetin diğer diyetlere üstünlüğü sürdürülebilir olması. bak ben 1 yıldır diyetteyim. üstelik bir bu kadar da güçlendirme evresi sürecek. ona rağmen aynı şevkle devam ediyorum. çünkü sonuç alıyorum, çökmedim ve depresyona da girmedim. üstelik karnım da tok. daha ne olsun?..

yürüyüş yaparsan çok iyi olur. verdiğin kiloya çok etki eder. yürüyüş, yağ yakmanın ötesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlar. stepper de iyi. ben de aldım. yarın gelecek ve ben de akşamları dizi izlerken çalışmayı düşünüyorum. ama yürüyüşü ihmal etme. tamam şartların uygun olmayabilir, hergün çıkamayabilirsin ama bulduğun her fırsatta da yürü.
kitabın giriş bölümünü ve atak evresi bölümünü okuyup diyete başlayabilirsin. bu arada kendine de bir kitap al, her daim elinin altında olsun. hiç tedirgin olma. bu forumda senin için çok güzel örnekler var. en azından ben varım. 30 kg verip 48 bedenden 42 bedene düştüm. keklik gibi sekiyorum ortalıklarda vereceğin kilolar için şimdiden gözün aydın diyor, iradeni kutluyorum.

Canım alıntı yapıp yazmamışım, senin siten mi var diyecektim ben :))

evet canım yemek tarifleri yazdığım bir sitem var ama diyete başladığımdan beri tek tük yazdım bari dukana uygun olanları yapıp yazayım diyet bitinceye kadar

Son düzenleme:

Labne ben kendim yapıyorum evde, normal günlük süt yağlı peynir ile mayalanıyor, suyu süzülüyor al sana labne ama piyasada satılanların içinde krema tarzı birşeyler var mutlaka, şimdi düşündüm de benim yaptığım light labne oluyor galiba boşuna arıyormuşum

Son düzenleme:

şu mayalama işini daha detaylı anlatırmısın. ben de yapayım.

evet canim bursaliyim, ama dogma büyüme almanya.

eger uzun zaman da veriliyorsa iyi, bende cabuk vermekten yana degilim.
3 ay falan degince korktum acikcasi, sagligim elimden gider falan diye.

sen 30 kiloyu 1 yildami verdin, yada söyle sorayim eger aksakliklar olmasaydi daha cabukmu verirdin.

ben 68 kiloyla üniye basladim 99 kiloyla bitirdim

üzerine bide bu kiloyla hamile kaldim, 118 le dogum yaptim

simdi 103 kiloyum. dogum yapali 10,5 ay oldu

aksaklıklar olmasa 9-10 ayda verirdim sanırım. sen benden daha şanslısın. yaşın daha genç ve kiloların da benimkiler kadar eski değil. ben şu an orta okul yıllarındaki kilşoma indim. yani çocukluktan beri kiloluydum. yaşım da 41. bunlar kilo vermeyi zorlaştıran şeyler. bence 8 ayda ineceksin sen istediğin kiloya. ama testi yapınca daha net görürsün durumu

senin siten bu sanırım. hemen didkleyeyim dedim ama açılmadı. bi problem var sanırım. tekrar deneyeceğim az sonra.

Niye açılmadı ki merak ettim şimdi :44: ben kopyalayayım sana tarifi

Malzemeler:

1 kg çiğ süt (günlük süt de olur)
30 gr beyaz peynir (oda ısısında)

Hazırlanışı:
Not: Ben tefal yoğurtçum ile 5 saatte mayaladım. Makinenin kendi süzme aparatı olduğu için benim için çok kolay oldu.

Çiğ sütü kaynatın, kaynattıktan sonra 3 dk daha kaynamaya bırakın.
Kaynattığınız sütü evin en serin yerine alıp ılınmaya bırakın, elinizi yakmayacak bir sıcaklığa gelmeli ( 40 c)
Beyaz peynirinde oda ısısında olmasına dikkat edin.
Peyniri çatalla iyice ezin, üzerine yarım su bardağı kadar süt ilave edip karıştırın.
Hazırladığınız mayayı sütünüze ekleyin ve karıştırın.
Mayalamaya bırakacağınız kabı kalın bir battaniye ile iyice sarın ve evin en sıcak yerine koyun ve 5 saat kadar mayalanmaya bırakın.
5 saatin sonunda mayalanan peyniri temiz beyaz bir tülbente alın ve ağzını bağlayın.
Süzülmesi için biraz yüksek bir yere asın ve 1 saat kadar suyunun süzülmesi için bırakın.
Peynir altı suyunu atmayın kıymetli bir sudur.
Süzdüğünüz peyniri arzu ettiğiniz miktarda tuz ile harmanlayın, istediğiniz çeşni ile lezzetlendirebilirsiniz, mesela biber, kekik, nane.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…