Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ayy bir de benim sorum var :) Light dondurma yiyeniniz var mıı? Nereden temin ediyorsunuz ?

ben algidanın light dondurmasını alıyorum, migros ve kipalarda var, hatta bizim semt marketine bile getirmişler :KK56::KK56:

Ben geldimm ben geldimmmm :) yeni aldığım cicilerim bile bol geliyor, mutluluk tavan yapmış durumda :KK1:

darısı başımıza artık, benim de kıyafetlerim bol geliyor ama yeni alırken hala zorluk çekiyorum, sen spor yapıyor musun?

ben algidanın light dondurmasını alıyorum, migros ve kipalarda var, hatta bizim semt marketine bile getirmişler :KK56::KK56:

darısı başımıza artık, benim de kıyafetlerim bol geliyor ama yeni alırken hala zorluk çekiyorum, sen spor yapıyor musun?

Cevap için teşekkür ederim bebeğimm :) Ben spor yapmıyorum diyemem, ama her gün de spor yapıyorum diyemem. Aksamalar oluyor yapmaya çalışıyorum, yürüyüş, pilates yapıyorum.

Güzelim Kahve dünyasında Yoğurtlu dondurma var. Diyet yoğurt kullanılarak yapılıyormuş. Bir kez denedim. Tadı da güzeldi. Yine de sık yememek lazım derim.

Kahve dünyası olan bir yerde hiç bulunmadım :KK1: Ama gözüme ilk çarptığında gidip yiyeceğim ondan :) Ben madoda yedim acaba yanlış mı yaptım bilemedim :KK1:

Niye açılmadı ki merak ettim şimdi :44: ben kopyalayayım sana tarifi :KK34:

Malzemeler:

1 kg çiğ süt (günlük süt de olur)
30 gr beyaz peynir (oda ısısında)

Hazırlanışı:
Not: Ben tefal yoğurtçum ile 5 saatte mayaladım. Makinenin kendi süzme aparatı olduğu için benim için çok kolay oldu.

Çiğ sütü kaynatın, kaynattıktan sonra 3 dk daha kaynamaya bırakın.
Kaynattığınız sütü evin en serin yerine alıp ılınmaya bırakın, elinizi yakmayacak bir sıcaklığa gelmeli ( 40 c)
Beyaz peynirinde oda ısısında olmasına dikkat edin.
Peyniri çatalla iyice ezin, üzerine yarım su bardağı kadar süt ilave edip karıştırın.
Hazırladığınız mayayı sütünüze ekleyin ve karıştırın.
Mayalamaya bırakacağınız kabı kalın bir battaniye ile iyice sarın ve evin en sıcak yerine koyun ve 5 saat kadar mayalanmaya bırakın.
5 saatin sonunda mayalanan peyniri temiz beyaz bir tülbente alın ve ağzını bağlayın.
Süzülmesi için biraz yüksek bir yere asın ve 1 saat kadar suyunun süzülmesi için bırakın.
Peynir altı suyunu atmayın kıymetli bir sudur.
Süzdüğünüz peyniri arzu ettiğiniz miktarda tuz ile harmanlayın, istediğiniz çeşni ile lezzetlendirebilirsiniz, mesela biber, kekik, nane.

sağol şeker. eğer evde olursam yarın gece yapayım. benim ev çok sıcak, anca gece mayalayabilirim.

sağol şeker. eğer evde olursam yarın gece yapayım. benim ev çok sıcak, anca gece mayalayabilirim.

rica ederim :KK34: eğer açık süt bulamıyorsan yani günlük süt kullanacaksan kesinlikle sütaş kullanmanı öneriririm diğerleri maya tutmuyor, ne makinede ne elde tutturamadım ben düzgün bir yoğurt, sadece sütaş tutuyor, diğerleri ilaçlı sanırım :KK50::KK50:

halen nasıl msj yazılır tam olarak bilmediğimden belkide yanlış bir şeyler yapıyorumdur.neyse önceden yazmıştım 4 ağustosta başlayıp 6 gün ataktan sonra 67 olmuştum.araya bayram girdi tabi ki bizim dukanda tatile çıktı.iki gün fire verdikten sonra bayram ertesi perşembe tekrar 5 günlük atak ve 5 gün seyirle devam ettim.şu anda sabah aç karnına 65.1.Tabiki çok mutluyum.Kızlar kesinlikle pes etmeyin.etrafımda bir kaç kişide beni görüp heveslendiler, onları sürekli motive ediyorum.Bu diyet hakikaten hızlı sonuç veriyor.Arada 300-400gr. alarak uyandığım günler oluyor ama iki günde tekrar inişe geçiyor.Resmen vucudumun savaştığını hissediyorum ama bu savaşta ben galip gelecem ve genç kızlık dönemlerime geri dönmeyi başaracağım.Kaldı 5 kg.nerdeyse 1 ayda 5 kg. verdim diğer 5 kg. için de 2 ay veriyorum ama bence daha kısa sürecek ve ben bütün evreleri yapmayı düşünüyorum.hepinize gönülden başarılar diliyorum.

rica ederim :KK34: eğer açık süt bulamıyorsan yani günlük süt kullanacaksan kesinlikle sütaş kullanmanı öneriririm diğerleri maya tutmuyor, ne makinede ne elde tutturamadım ben düzgün bir yoğurt, sadece sütaş tutuyor, diğerleri ilaçlı sanırım :KK50::KK50:

açık süt alırım. komşuların aldığı bir sütçü var. sorayım onlara.

bu arada son keşfim.Belki önceden birileri yazmıştır ama dün marketten 2250 gr. yarım yağlı yoğurt aldım.Eve geldiğimde üzerindeki değerlerle light yoğurt kabındaki değerler aynıydı.Çok şaşırdım, şimdiye kadar boşa para harcamışım.Ayrıca süt olarak yarım yağlı süt aldım.Zaten light sütü içemiyordum bunu hiç değilse içebiliyorum.Ben 5+5 olarak devam edeceğim.Yarın yeniden proteine geçiyorum.Önümdeki 5 günde en az 2 kg. veririm inşallah.

Afferin canım sanaaaa:KK9::KK9::nazar: :129:

Ben de 2 hafta önceki kilon var canım. 70,4 müş. Ama dediğin gibi, ramazanda heralde uzun süre açlıktan sonra tartıldığı için öyle oldu. Moralini bozma sakıınnn!! Düzene girecek yineee :13:

Hedefini yüksselltin mi ipekooo? Çizelgede 59,9 yazıyoo.

Bu arada ben de dün itibariyle 57,9 çıktım heee :KK34: ama dün düğün düğün vardı. akşam 1 dilim dondurma yidim :KK17: düğün pastasıydı yani :) Olsun. İyiyim ben :))

Yok be kuzu hedefim 62,8. Sen başkasının kurbacığınamı baktın ki bilemedim. Ama olsun kulağa fena gelmiyorr :)

tebrik ederim kuzum aferim sana :KK9:
tekrar konuşamadık sonrasında ama çok ağol aradığın için kuzum :KK16:
o buğulu sesin hiç çıkmadı aklımdan :KK23:

yahuu gerçekten dolunayın böyle bir etkisi var mı yoksa kekliyor musunuz :KK9: kim söylemiş,ne demiş dolunay olunca şişer miymişiz ? gerçi benim regl yakın,1-2 gün kaldı.Bodruma gideceğim diye geciktirici bile almıştım.sanırım bendeki artılar o yüzden:KK52:

ipekkk var yaaa koptum yaaa,ekim34'ün tabiriyle gözümün önüne geldi şu an o sahne,ayy düşünsene sen özene bezene yapıyorsun o at yemi denen şeye bayılarak yiyiyorsun ama tam yicekken köpek yiyiyor,hem de kabıyla beraber :KK9::KK9:
ayy ben olsam çıldırırdım valla,bak yine çöpe giden dolmalarım geldi aklımaa :KK60:
kız benim cd gelmedi hala,stres atmam lazım acil pelvis falan çalışmalıyımm huuuuu :KK8::KK14:

Kuzu cd yi gönderdim. Pazartesi kargoya sorarımm.
Sesim kısık da ondan ses buğulu gelmişşştir :)
Bencede dolunayın etkisi var hem maşallah geçen haftalarda çoğunluk durmuştu. Bu hafta tablo çok çok iyi maşallahhh
Ahh ahh o köpecikde pek şekerr. Sabah 1 km arabamın arkasından koşuyorr...

Bu arada Bob konusunu okudum ben demiştim ama gerçekten anlamı varmı ona sen karar vereceksin.
Tatili rezil eden adam o bundan sonra gözümde..

baska sayfa acsak burdan cıkmıs gıbı gorunuyoruz. halbukı sayfa hep asagıda acık..:KK9::KK9:

Evet bende bütün gün açık ama bakamadımki bu hafta doğru düzgünn ancak geceleri okudum. Uzun kış geceelerim hep yoğun olur benimm. Birde burası varr. Ohh hepimize eylence var bende bol bol sohbet inş.

Eline koluna sağlık canım :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK16::KK16::KK16::KK16:

bu hafta gidenlerden baya gitmiş, maşallah diyelim :nazar::nazar::nazar:

Evet evet maşallah. Gecen haftanın uğursuzluğu gitti şük-ür. Vermeyenlerinde vardır bir sebeii. Onlar bilirler seb

ebiniii...

Kizlar merhaba.10 gundur dukandayim.4gun atak yaptim 70.200 le basladim.adet donemimde basladim hatam bu oldu sanirim.sonra 67.700 67.500 gibi devam ediyorum 5-6 gundur hic degismiyo.sizdede boyle takilmalar oldumu sinir oldum ya motivasyonum dustu ne yapmaliyim?

Kizlar merhaba.10 gundur dukandayim.4gun atak yaptim 70.200 le basladim.adet donemimde basladim hatam bu oldu sanirim.sonra 67.700 67.500 gibi devam ediyorum 5-6 gundur hic degismiyo.sizdede boyle takilmalar oldumu sinir oldum ya motivasyonum dustu ne yapmaliyim?

evet canım.Bazen üç gün filan takılıyor hatta çıkıyor.ama sabredersen vermeye devam ediyorsun.

evet canım.Bazen üç gün filan takılıyor hatta çıkıyor.ama sabredersen vermeye devam ediyorsun.

Ama ben bi tek atakta verdim oda reglim sisiydi sanirim.seyire gecmis geceli gram oynamiyo..cok moralim bozuk sanki hic gitmiycek gibi bu kilolar.sebebini bir turlu anlayamadimm gramdami gitmez yaa...

takılmalar hepimizde oldu. hiç aldırma aynen devam et. ataktan seyire geçtiğinde zaten bir müddet durabiliyoru kilo vermen.

Ama ben bi tek atakta verdim oda reglim sisiydi sanirim.seyire gecmis geceli gram oynamiyo..cok moralim bozuk sanki hic gitmiycek gibi bu kilolar.sebebini bir turlu anlayamadimm gramdami gitmez yaa...

ben eski dukancıyım bir süre kilo vermen durur sonra devam eder ama çok dengesiz veriliyor ama bak çok çok uzun süre aynı kiloda kalırsan 2 gün saf protein yap.

ben eski dukancıyım bir süre kilo vermen durur sonra devam eder ama çok dengesiz veriliyor ama bak çok çok uzun süre aynı kiloda kalırsan 2 gün saf protein yap.

Oyle ama acaba adet doneminde basladin diyemi cokta bise yemiyorum yogurt tavuk bi kere aktivia yedim omu durdurdu acaba seyire gectim durdu ya caresiz kaldim cok guzel basladim simdi azmim kirildi deneyimleriniz neler baska kizlaaar..

X