Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar geçen dukanella denedim ama olmadı çok sıvı oldu, var mı kovamı tutturan, tarif verirse sevinirim.

Bir de kek, poğaça tariflerini nereden alıyorsunuz? hangi siteden ?

deneyip memnun kaldığınız poğaça kurabiye yani yanımda taşıyabileceğim bir tarifi olan varsa ve yazarsa çok sevindirik olurum :KK9::KK9::KK9:, yarın ve pazar dışarıda olucam :KK34::KK34:

canım ben dün 3.kez poğaça yaptım,ilk defa müthiş güzel olduu :KK56:
baya dışardan aldıklarımız kadar lezzetli yumuşacık bişey oldu.al bakalım tarif :

POĞAÇAAAA
8 KSK Yulaf kepegi (ben 6 kasık yulaf+2 ksk bugday kepegi koyuorum daha lezzetli oluyor)
3 yumurta (birinin sarısı üzerlerine sürmek içn)
1 pkt kabarma tozu
az tuz
1/3 pkt yörsan böreklik lor (istersen daha fazlada koyabilirsin arzuna göre)
3 ksk Pınar tatlılar için süt tozu (dün ilk kez kullandım cok ii oldu)
1 yemek kasıgı yogurt
istege göre yarım demet kıyılmıs dereotu (ben bulursam koyuorum daha lezzetli oluor ama bulamazsanda sorun deil)

bunların hepsini aynı anda iyice karıstırıorum.sonra yaglı kağıt serdiğim tepsiye diziorum.1 yumurta sarısı üzerlerine sürüp,bi çimdik çörekotunu üzerlerine serpiorum..170 derecede ısıttığım fırına weriorum.10-15 dkda oluor benim fırında ama sen kendi fırınının ayarına göre yinede kontrol et :KK34:

Atak 1 hafta yaptım 5 kilo verdim. :) Kafamda soru işareti kalmıştı şimdi tam oldu :)

Kaç kilosun şu an? nasıl verdin 5 kilo ama yaaa :KK9::KK9:

Canım 1 kaşık light yogurt, yarım paket light labne, 1 kaşık kakao, tatlandırıcı ve fındık aroması ile yaptım kıvamı gayet koyuydu fena olmadı ama nutella gibi de değil tabi

Teşekkür ederim cicimmm :KK16::KK16: Ahhh ahhh nutella gibi olmasın zaten, olursa yandık :KK9::KK9: deneyeyim bakim bi bunu da, light labne hangi markda vardı, ben denk gelmedim hiç, çok ayrıntılı da bakmadım ama görsem alırdım mutlaka :KK34: tarif nerden bu arada, hangi siteden?

baya dışardan aldıklarımız kadar lezzetli yumuşacık bişey oldu.al bakalım tarif :

POĞAÇAAAA
8 KSK Yulaf kepegi (ben 6 kasık yulaf+2 ksk bugday kepegi koyuorum daha lezzetli oluyor)
1 pkt kabarma tozu
az tuz
1 yemek kasıgı yogurt
istege göre yarım demet kıyılmıs dereotu (ben bulursam koyuorum daha lezzetli oluor ama bulamazsanda sorun deil)

bunların hepsini aynı anda iyice karıstırıorum.sonra yaglı kağıt serdiğim tepsiye diziorum.1 yumurta sarısı üzerlerine sürüp,bi çimdik çörekotunu üzerlerine serpiorum..170 derecede ısıttığım fırına weriorum.10-15 dkda oluor benim fırında ama sen kendi fırınının ayarına göre yinede kontrol et :KK34:

Sağol canımmmmm :KK16::KK16: tarifi nerden aldın? kendi siteme koyarım ben de, kaynak göstermek icap eder :KK34::KK34:

Kızlar, dün annemin doğum günü için pasta aldım evde hazırlık yaptım. Akşam da onun hatırına bir dilim çikolatalı pasta yedim ki 11 Ağustos'ta kendi doğum günümde kendi pastamdan yememiştim. Sonra midem çok rahatsızlandı. Keşke dedim yemeseydim ama annemin hatırına işte. Kızıp duruyor zaten kaşık kadar kaldı yüzün diye. O bir dilim pastanın bana verdiği hasardan sizce kaç günde kurtulabilirim. Ne yapmalı, yürümek,yeşil çay 2p günü durumu kurtarır mı acep?

Kızlar, dün annemin doğum günü için pasta aldım evde hazırlık yaptım. Akşam da onun hatırına bir dilim çikolatalı pasta yedim ki 11 Ağustos'ta kendi doğum günümde kendi pastamdan yememiştim. Sonra midem çok rahatsızlandı. Keşke dedim yemeseydim ama annemin hatırına işte. Kızıp duruyor zaten kaşık kadar kaldı yüzün diye. O bir dilim pastanın bana verdiği hasardan sizce kaç günde kurtulabilirim. Ne yapmalı, yürümek,yeşil çay 2p günü durumu kurtarır mı acep?

Teşekkür ederim cicimmm :KK16::KK16: Ahhh ahhh nutella gibi olmasın zaten, olursa yandık :KK9::KK9: deneyeyim bakim bi bunu da, light labne hangi markda vardı, ben denk gelmedim hiç, çok ayrıntılı da bakmadım ama görsem alırdım mutlaka :KK34: tarif nerden bu arada, hangi siteden?

Canım bir siteden aldım ama hiç hatırlamıyorum hangi siteden :44: , labne ise pınarındı diye hatırlıyorum mavi renkli kabı var.

Kaç kilosun şu an? nasıl verdin 5 kilo ama yaaa :KK9::KK9:

Sağol canımmmmm :KK16::KK16: tarifi nerden aldın? kendi siteme koyarım ben de, kaynak göstermek icap eder :KK34::KK34:

kuzum valla ben her yerden bulduğum tarifleri bir yerde topluyorum hatta daha sonrasında bu tariflerden Dukan Yemek Kitabı yapacağım :KK56: Ama nerden çaldımsa iyiki çalmışım valllahi süpperrr güzel olduuuu :KK76:
hatta bir dahaki sefer içine biraz da içme sodası koymayı planlıyorum,hem daha yumuşak hem de daha pufidik olabilir:KK34:
bir dahaki sefere bu tarifi tatlı kurabiye olarak da deneyeceğim içine birkaç damla limon sıkıcam böylece üstü çatlak kurabiyeler olacak,fındık aroması falan da koycam yada önce sen dene güzel olursa ben yaparım :KK9:

Nice yıllar daha görsün anneciğin :KK16::KK16: Böyle mecburi durumlarda tatlı yerken yanına bir büyük bardak ayran içmek yağın emilimini azaltıyormuş, bir dahaki sefere denersin :KK1::KK1:

ekstra protein günü işini görür bence :KK34::KK34:

Tebrikler kızlaaarrr..!!:nazar:

Haftaya daha da eksiler olsun inşallah!!

Sempatika güçlendirmeye geçiyorsun heraldee :KK66: Sana da ayrıca tebrikleeeerr :KK9::KK9:

$Çizelge - 30.08.2012.jpg

Son düzenleme:
kızlar geçen dukanella denedim ama olmadı çok sıvı oldu, var mı kovamı tutturan, tarif verirse sevinirim.

deneyip memnun kaldığınız poğaça kurabiye yani yanımda taşıyabileceğim bir tarifi olan varsa ve yazarsa çok sevindirik olurum :KK9::KK9::KK9:, yarın ve pazar dışarıda olucam :KK34::KK34:

bitanemmmmm canım kuzuuuuummmm,çok iyiyim ben sen nasılsın ??????
çoook özledim seni :KK16:
valla iyiyim çok şükür.Bob'la ayrıldık falan.Dün sabah Bodrum tatiline gidecektik,bavulum falan hazırdı ama şu an güneşlenip denize giriyor olacağım yerde oturdum çalışıyorum :KK50:
gel gör kii,dün evde otururyorum bu mailler attı,arıyor falan açmıyorum telefonu.sonra kapıya geldi yine açmadım.1 saat sonra falan yine geldi,ben de sipariş vermiştim o geldi sandım bir de baktım ki bob gelmiş.konuşmak istedi,istemedim ıvır zıvır derken yine yalvar yakar bitmesin,ayrılmayalım falan filan.eeeee o zaman niye kaç gündür bozuştuk,niye tatile gitmedik dimi ama :KK47:
ufff ben böyle sonunda barışılacaksa küslükleri uzatmaktan yana değilim hiç :KK50:
yok barışılmayacaksa da ayrılalım gitsin ama ne karar verdiysek arkasında duralım aman neysee şimdi yine başladı tırmalamaya,azıcık sürünsün bakiiiim.bunlara böyle lazım :KK22:
herşey güzeldi bu sefer,nazar değdi heralde.neyse bakalım biraz burnu sürtülsün,sonra yaparız bi güzellik.burayı okumuyordur umarım:KK9: canım regl de olacağım,ondan şişmişimdir.bu ne demek oluyor önümüzdeki h.sonu puffff diye inip belki de 71.9 bile görürüm belli mi olur :KK34:

yemişim bob'u :KK56:
evet kuzum haklısın yaaa,verecek kilo kalmayınca bu normal bir süreç sanıyorum.artık gıdım gıdım gidiyor.
eskiden ne güzeldi yaaa,istisnasız her sabah _ ile uyanıyordum.neyse gerçi ne güzeldi dediğim günlerde de buy halimden çok daha kiloloydum bi de o var :KK9:
ben de öyle düşünüyorum işte,en sevdiğim yemeklerden bile vazgeçebilmişken hiç sevmeyerek tükettiğim şu zıkkımdan mı kurtulamayacağım diyorum ama herşey kafada bitiyor.benim kafa henüz ona hazır değil sankimmm :KK14:
yada diyet ve onu bırakmak bir arada asap bozarmış gibi geliyor,bilemedim işte :KK53:

eveettt pelvis çalışmalıyım ama ipeğimin cd gelmedi yaaaa :KK14:
cnm o kadar gevşeme olur,yoğunluktan sen de sporu ihmal ettin.bence birkaç hafta callen yapsan hemen toparlanır :KK8:
valla ben yapanların yalancısıyım :KK9:

evet evet yardım et bana,ben de senin kilolarından kurtulmana yardım ederim :21:

Canımmm, valla ben de çok özledim.

Reglin yakınsa zaten haftaya dediğin gibi puff diye gidecek kiloların eminim ben. :))

Bob la hikaye de yalan rüzgarını aratmayacak anlaşılan:)) Bulmuş fıstık gibi kızı hala aynı şekilde davranıp kendi topuğuna sıkıyor. Süründür bakalım kuzum yoksa ben gelip sıkıcam onun topuğuna zaten. :KK47:

Evet canım ben de başlamak için motivasyon arıyorum başka eksiğim kalmadı :)) İpekim göndermiştir gelir bugün yarın, sen de başla ki birbirimizi zorlayalım. Dely cim de başlayacak zannımca, birbirimizi kontrol ederiz iyi olur :))

Sigaraya gelince zaten kiloyla işin bitti gibi canım, sonra sıra ona gelecek, inanıyorum ben. Zaten sen kendini boşlukta hissedeceksin 69 dan sonra :))

Canım 1 kaşık light yogurt, yarım paket light labne, 1 kaşık kakao, tatlandırıcı ve fındık aroması ile yaptım kıvamı gayet koyuydu fena olmadı ama nutella gibi de değil tabi

Canım light labne serbest mi ya yoksa kendin mi yapıyorsun?

$fotoraf066.jpg

Kızlar rulo pastamı, tuzlularımı yaptım, hepinizi çaya bekliyorummm :KK56: tatları süper, rulo pastanın içinde kepekte yok, hepsini bitirmemek için zor tutuyorum kendimi :KK1:

POĞAÇAAAA
1 pkt kabarma tozu
az tuz
1 yemek kasıgı yogurt

Canımm, ellerine sağlık. Şiddetle ihtiyacım var, burada hala kendi yeme düzenimi tutturamadım aç kalıyorum. Can simidi olarak kullanırım iyi olur. :KK56::KK16::KK16:

Annenin doğum günü kutlu olsun canım. Bir dilimden bişey olmaz, 2 saatlik yürüyüşe çözersin bu işi:KK34: Bir de bitki çayı iç, bence sorun kalmaz.

kuzum valla ben her yerden bulduğum tarifleri bir yerde topluyorum hatta daha sonrasında bu tariflerden Dukan Yemek Kitabı yapacağım :KK56: Ama nerden çaldımsa iyiki çalmışım valllahi süpperrr güzel olduuuu :KK76:
hatta bir dahaki sefer içine biraz da içme sodası koymayı planlıyorum,hem daha yumuşak hem de daha pufidik olabilir:KK34:
bir dahaki sefere bu tarifi tatlı kurabiye olarak da deneyeceğim içine birkaç damla limon sıkıcam böylece üstü çatlak kurabiyeler olacak,fındık aroması falan da koycam yada önce sen dene güzel olursa ben yaparım :KK9:

Oyyyy maşallah canım, arge çalışmaları da yapıyorsun bakıyorum da, yaratıcı arımayam benim. :KK16::KK16:

............
...............
yemişim bob'u :KK56:
evet kuzum haklısın yaaa,verecek kilo kalmayınca bu normal bir süreç sanıyorum.artık gıdım gıdım gidiyor.
eskiden ne güzeldi yaaa,istisnasız her sabah _ ile uyanıyordum.neyse gerçi ne güzeldi dediğim günlerde de buy halimden çok daha kiloloydum bi de o var :KK9:
ben de öyle düşünüyorum işte,en sevdiğim yemeklerden bile vazgeçebilmişken hiç sevmeyerek tükettiğim şu zıkkımdan mı kurtulamayacağım diyorum ama herşey kafada bitiyor.benim kafa henüz ona hazır değil sankimmm :KK14:
yada diyet ve onu bırakmak bir arada asap bozarmış gibi geliyor,bilemedim işte :KK53:.............
.........

Ye valla :KK1: Dikkat et ama; midene oturmasın o nazlı şey :KK1::KK9::KK9:

Canım, sen zaten isteyince bırakacaksın. Yemek gibi işte. Önce kafanda bitireceksiiinnn, sonra hooopppp!!! Zaten diyetisyenlerden duydum ben önce zayıflayın, sonra sigarayı bırakın diyolar :KK66: İkisi üstüste zor olur. Sinir stres.. Ben sigara isteğim tam geçmeden diyete başladım. Çok sinir bozucu oluyo :KK47::18: :KK1: Gerçi hala tam geçmedi ama; arada dürtüyo :KK1: ama yok içmeeemm. İlerde bebiş düşündüğüm için :KK16:, bak 2 sene vücudundan atılmıyomuş onun zehri. Bırakmak istediğin zaman, bunu düşün :KK66: Bebişlere bayıldığım için; benim kendimi tutmama yardımcı oluyor :emir_bebek::KK54:Çocuk küçükken de açık havada bile olsak yanında içemem kii, kıyamaaammm :KK16: Balkonda şurda burda o yanımda yokken içsem bile, o iğrenç sigara kokusuyla ona sarılamam. Anneciğinin güzel kokusunu koklamalı ooo.. Yani o bahaneyle bıraktım gitti işte.. :KK34:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 500101

Kızlar rulo pastamı, tuzlularımı yaptım, hepinizi çaya bekliyorummm :KK56: tatları süper, rulo pastanın içinde kepekte yok, hepsini bitirmemek için zor tutuyorum kendimi :KK1:

Bunlar hangi tarfileeeerr :KK52::KK52: Süper görünüyolaaarrr.. Şimdi ekranı yicem hahahah:KK9: Simla'nın sayfasında bi rulo pasta tarifi vardı. bu o muuu? Ama onda yulaf kepeği varmıışş, bu o değil o zaman :44: Yanındaki de lor tatlısı vardı, o mu o :KK52::KK52:muuu

sağol canım inşallah kalıcı olur bu değişimlerim =)
sendekiler öyle olmuş gibi :)

Allaha şükür ki öyle oldu. bağımlı olmanın ne kadar büyük bir zavallılık olduğunu anladıysan, sigara konusundaki değişim kalıcı olur zaten. yemeğe gelince, dün siyah bir elbise aldım. çok değil ama azıcık bele oturuyor. aynada kendimi gördükten sonra, başımı kesseler kilo almam bir daha :-)

yahuu gerçekten dolunayın böyle bir etkisi var mı yoksa kekliyor musunuz :KK9: kim söylemiş,ne demiş dolunay olunca şişer miymişiz ? gerçi benim regl yakın,1-2 gün kaldı.Bodruma gideceğim diye geciktirici bile almıştım.sanırım bendeki artılar o yüzden:KK52:

ayy annem aradı şimdi bana da diyor,işte adam anlatıyor toz bişeymiş yemekten önce içiyormuşsun vücuttaki yağları tutup,kaloriye dönüşmeden vücuttan atıyormuşsun dedi.ben de,annem yahu ben zaten yağlı bişey yemiyorum ki dedim.o da,yok senin için değil zaten kendim için dedim, bi araştırsana diyor :KK9::KK9:

benim teorim o dolunay mevzusu. bence doğru. bi dene bakalım sen de...
o adam da iyice düştü gözümden bugünkü programdan sonra. ilaç pazarlıyor mucize mucize diye...

8 kaşık yulaf kepeği
1 tepeleme kaşık süt tozu
150-200 gr lor
2 yumurta
1 su bardağı süt (dudak payı bırak :-))
1 su bardağı yoğurt (cıvık olmasın)
1/2 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı splenda
1 paket kabartma tozu.(mahlepli kullanırsan pek bi lezzetli oluyor.)
8-10 sap maydanoz
8-10 sap dereotu (bu otları sevmiyorsan, kuru nane-kekik gibi şeyler de kullanabilirsin. ama maydanoz ve dereotunu tavsiye ederim kesinlikle)
yumurta süt yoğurt tuz splenda hepsini çırp. maydanoz ve dere otlarını ince ince kıy. lorla birlikte karışıma ekle. süt tozu kepek ve kabartma tozunu da karıştır ve karışıma ekle. kek hamuru kıvamında birşey olacak. tamamen karıştıktan sonra 180 derece fırında üstü kızarana kadar pişir. tepsiye dökerek pişirip, piştikten sonra dilimleyebilirsin ama muffin kalıpların varsa daha iyi olur. bu karışımın süt ve yoğurt ölçüsünü 1/2 azaltarak poğaçaya da dönüştürebilirsin ama böylesi daha fazla oluyor miktar olarak.

Tebrikler kızlaaarrr..!!:nazar:

Haftaya daha da eksiler olsun inşallah!!

Sempatika güçlendirmeye geçiyorsun heraldee :KK66: Sana da ayrıca tebrikleeeerr :KK9::KK9:

Eki Görüntüle 500098
eline sağlık delycim...

Canım, sen zaten isteyince bırakacaksın. Yemek gibi işte. Önce kafanda bitireceksiiinnn, sonra hooopppp!!! Zaten diyetisyenlerden duydum ben önce zayıflayın, sonra sigarayı bırakın diyolar :KK66: İkisi üstüste zor olur. Sinir stres.. Ben sigara isteğim tam geçmeden diyete başladım. Çok sinir bozucu oluyo :KK47::18: :KK1: Gerçi hala tam geçmedi ama; arada dürtüyo :KK1: ama yok içmeeemm. İlerde bebiş düşündüğüm için :KK16:, bak 2 sene vücudundan atılmıyomuş onun zehri. Bırakmak istediğin zaman, bunu düşün :KK66: Bebişlere bayıldığım için; benim kendimi tutmama yardımcı oluyor :emir_bebek::KK54:Çocuk küçükken de açık havada bile olsak yanında içemem kii, kıyamaaammm :KK16: Balkonda şurda burda o yanımda yokken içsem bile, o iğrenç sigara kokusuyla ona sarılamam. Anneciğinin güzel kokusunu koklamalı ooo.. Yani o bahaneyle bıraktım gitti işte.. :KK34:

Ben hamileliğim boyunca sigaranın olduğu hiçbir yere gitmedim, bizim burada yolda da yürümüyor insanlar artık :KK53::KK53: yolda bile çok nadir denk gelmişimdir, yanımda içmeye teşebbüs etmek gibi bir hata yapanları çemkirerek püskürttüm hep ki gerçi beni bilenler buna asla cesaret edemezler, çok pis yeşilaycıyımdır onların tabiriyle :KK1::KK1:
Evimde de bugüne kadar 1 kez yanlışlıkla sigara içildi :KK9::KK9::KK9: (balkon dahil ) o da kuzenimin eşi bilmiyordu, gitti içti balkonda bişi demedim korkmasın benden diye :KK9::KK9::KK9:

Eki Görüntüle 500101

Valla harika görünüyor,ellerine sağlık :nazar::nazar::nazar: hepsinin linklerini yazar mısın canım zahmet olmazsa, ben de kendime bir gün tabağı hazırlayayım bari. Bir tek yaprak sarma eksik, o da zeytinyağlı yerine ful kıymalı oluversin.:KK56:

Canım ya, nasıl bebek özlemidir bu, ne kadar güzel anlatmışsın, kıyamam sana ben :KK70: Allah inşallah en kısa zamanda bebeğe hazır hale getirir de bir an önce kavuşursun bebeciğine. :emir_bebek::emir_bebek: Allah isteyen herkese versin inşallah.

X