Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

cok cok gecmis olsun tatlim yaaa:26:

soooon 7 dk beni unutma kuzucum özlemim ödesin kapida de ona

Medesa bu adam şimid dukan ekmeği üretiyor ya bence piyasa arşatırması yapıp bu işe girmiştir , bu piyasa araştırmasını nerede yapmıştır peki tabiki ilk olarak internette , kız kesin bu adam burayı okuyordur yandın valla ele verecek seni kk :))))))

Canım kastettiğim akşam zaten yiyorum sabah ve öğlen öğünümü yiyemiyorum akşam hiçbir problem olmuyor o yüzden bi çare bulun kızlar dedim sabah ve öğlende yemek yemek istiyorum evet kitap elimde var okuyorum netten kitaba gelen yeni baskı güncellemelerinide takip ediyorum biliyosunuz sanırım sürekli dukan güncelleme yapıyor hala mesela önceden domates yasaktı şimdi günde 1 adet küçük domates hakkın var vs. ama dediğiniz şey hiç aklıma gelmedi (pratik zeka değilim sanırım :) ) yani akşam hzırlayabilirim öğlen yemeğimi Bende sizinleyim artık dukancan olcammmmmm

holoo sen şu adamı bi ayarla ayarla aama sen hangi şehirdeydinn?

ALLAHH tutmayın beni canımçok fena atli yaprak sarma istedi

napcaz şimdi medesa sen dukana göre bunu nası yapıon bebişim sadece kıyma soğan koyup sarıyonmu hadi bi anlat :===

yok kuzum dukan ekmeği üretiyormuş,çiftliği falan varmış.çiftçi kocam olacak.hanımın çiftliğindeki gibi hanımağa olacağım ben
geçmiş olsun kuzum,yaz gribi de kötüdür,dikkat et de oğluşuna geçmesin bari

canım ben balıkları da temizletip fazlaca alıp buzluğa atıyorum,sroklu çalışma sistemim var benim amma bunlar sonra da yağ stoklarımdan düşüyor işte

canııım,seni de çekirgemmm ilan ettimmm.burdan ayrılma her gün bağlanma imkanın varsa sürekli takip et,biz de seni sürekli takip edelim,bu sefer başaracaksın ben inanıyorum.ben 5 ayda 20 kilo verdim.rüya gibi bir şey bu,bende yapamam sanıyordum ama bu site sayesinde buradaki arkadaşlar sayesinde,birbirimize güç vererek başardık.sen de yapacaksın.al bakalım sana ekmek tarifi

EKMEK

u versiyonda kullanılan malzemeler (yeni arkadaşlar için yazıyorum):
4 dolu yemek kaşığı yulaf kepeği
1 dolu yemek kaşığı süttozu
1 paket kabartma tozu
(bu kuruları karıştırıverşin güzelce
devam
3 yumurta kırın bu karışıma
2 kaşık dolusu lor peyniri ekleyin
deli gibi çırpınnn

cok cok gecmis olsun tatlim yaaa:26:

soooon 7 dk beni unutma kuzucum özlemim ödesin kapida de ona

kız unutur muyum ben seni hiç aşk olsuunnn
bu arada ilk randevusuna geç kalan bir adamı ne kadar isterim o da şüpheli tabi hırrr

benim daha korkunç bir teorim var;bu adam evli karısı tombişti,doğum kilolarını veremedi. dukana başladı kilo verdi,sonra gel kociş biz bu işi ticarete dökelim dedi.karı koca bu işi yapıyorlarrr,ayyy çok korkunç dimi Allahım inşallah böyle değildir

Medesa, yoğurtlu yaptığım ekmek tarifi hiç hoş olmadı ekşi ekşi kokuyordu.. Nasıl yapsam diye düşünürken bu tarif kurtarıcı oldu,akşama deneyeceğimm :) Ama ben lor sevmiyorum hiç eklemesem de olur dimi?

holoo sen şu adamı bi ayarla ayarla aama sen hangi şehirdeydinn?

izmirdeyim kuzumm

ALLAHH tutmayın beni canımçok fena atli yaprak sarma istedi

napcaz şimdi medesa sen dukana göre bunu nası yapıon bebişim sadece kıyma soğan koyup sarıyonmu hadi bi anlat :===

amann kuzuucum çok kolay :
normal etli sarmayı nasıl yapıyorsan öyle aslında şöyle ki ; dukana uygun yağsız kıymamızı koyup içine soğan,efendim maydonoz olur nane olur baharatlar olur hatta lezzet versin diye biraz domates sonra sınırlı izinli salçamızdan da koyabiliriz.ondan sonra sar mis gibi pişir kısık ateşte.yanına da mis gibi yoğurdunu al hatta ben yoğurda nane de ekiyorum kuru cacık gibi oluyor.afiyet olsuunn

ablamda orda ah izmir ahhhh

haklısın canım yoğurtla yapılan ertesi günlere de yapış yapış ve ekşi olabiliyor.
dene bakalım bir de bu tarifi.lor koymayabilirsin elbette.ama sevenler için de lor,maydonoz falan koyunca peynirli kek gibi oluyor.
afiyet olsun canım

kızlar bayramda kaçamak yapmayın diye krem vanilya tarifimi yeniden paylaşıyorum sizlerle.tıpkı krem karamel gibi oluyor,bunu yiyin baklama yemeyin canlarım

KREM VANİLYA(her evre)

Malzemeler:
dr.oetker vanilya-butter aroması(pasta malzemeleri bölümünde minicik şişelerde satılıyor)3-4 damla yeterli.yoğun bir tadı var.
3 çorba kaşığı splenda
3 yumurta
1/2 litre yağsız süt

Yapılışı:splenda ,vanilyayı ve yumurtayı Çırpın.Karışımı Önceden ısıtılmış sütle karıştırın.

Sonra hazırlamış olduğumuz karışımın üzerindeki köpükleri alarak cam kaselere paylaştırın.
180 derece fırında içi su dolu başka bir tepsiye dizerek 25-30 dk pişirin.

Servis ederken kapları ters çevirek başka bir tabağa çıkartın. veya çıkarmadan tarçınla servis edin.(dolapta 1 gece kalırsa daha rahat çıkar)

*Bu tarif krem karamelin dukan'a uyarlanmış hali.Tatlandırıcıyla karamel denemelerim güzel olmadığından karameli tamamen çıkarıp yerine vanilya aroması ekledim

BU ARADA GELMEDİ EKMEKÇİM YAAA,NERDESİNİZ MORAL VERİN ÜHÜÜÜÜÜ

5 ayda 20 kilomu azmin zaferi bu olsa gerek bayıldımmm sana canım yaa harika bir başarı istediğin kiloda olur ve öyle kalırsın inş. kuzumm bu ekmek tarifi çok işime yariccakk bende kendimi çekirgen ilan ettim süperizzzz

evett çok iyi olur walla
kaç doğumluydunn(ay ne çok soru sordum dimi)

79luyum kuzuum,sor tabi sorun yok

canım benim,ben genelde bu tarifi *2 yapıyorum.yani her yazanı 2 katı yapıyorum.böylece daha çok ekmeğim oluyor.
8 kaşık yulaf kepeğiyle yapınca mesela,seyirde 2 kaşık günlük hakkım olduğundan 8'e bölüp günde 2 dilim ekmek yemiş oluyorum

dur sana kek tarifi de vereyim bak çayla falan süper oluyor kahvaltıda yada akşam üstü falan

Çikolatalı Kek Tarifi
1 çay bardağı light yoğurt
3 yumurta
4 çorba kaşığı splenda
8-9 damla çikolata aroması
8 yemek kaşığı yulaf kepeği
2 tatlı kaşığı yağı azaltılmış kakao ( 3 kaşık da olabilir keyfinize göre)
yarım pk. kabartma tozu
gözkararı süt
yumurta ve şekeri çırpalım...kabartma tozu hariç tüm malzemeyi katalım..biraz bekleyelim ve kabartma tozunu ekleyip karıştıralım..150 derece fırında pişirelim

madesa boşver hem kel hem fodıl bişeydi ekmekçi ben gördüm dermişiiimm. sana daha yakışıklıları layık netcen keli fodılı..gelmesin bis ekmeğimiside yaparıs hem..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…