Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Güzelim kaçamak yapmadım hiç. Ha tatlı krizleri geldiğinde light meyveli yoğurda sardırdım mesela. Öyle tatlandırıcı filan da almadım kek, kurabiye filan yapmadım hiç. Meyveli yoğurttan günde 2 taneye izin veriyor aslında ama duraksama yapabilir diye pek fazla tüketmemek gerekirken ben bazen günde 3 paket yediğimi bilirim. Onun dışında canımın çektiği şeyleri koklayarak yemiş gibi hissetme egzersizleri yaptım kendi kendime cidden işe yaradı galiba. Kokulara karşı çok duyarlıyım ben. Lezzetin büyük bir bölümünü sanki koku yoluyla alıyormuşum gibi geldi hep. Başka kaçamaklarım olmadı. Bir kez ağzıma tek bir fındık attım, hepsi bu :KK53: Ama ek bir bilgi olarak şunu belirtmem lazım sanırım bu önemli bir husus. Daha önce hayatımda hiç diyet uygulamadım. Vücudun diyete direnç geliştirecek deneyimi olmadı. Hatırlarsan sitedeki testte bile daha önce herhangi bir diyet uygulayıp uygulamadığımızı soran bir soru da vardı.

canimmmmmm süpersin verdigin her kiloyu gramina kadar haketmissin:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

simdi senin bu hesaplamalarindan yola cikarak bende kilomun muhasebesini yaptim: Bakin bi :KK9::KK9:

Dukancim Sitesinde ki Testinde bana

vermem gereken Kilo olarak 11,3kg hesapladi 2 gün atak ve 79 gün seyir olmak üzere toplamda ilk iki asama icin 81 gün öngördü!!!

11,3KG / 81 güne böldügümde günlük ortalama 140gr cikiyor

bugün benim 59. günüm verilen Kilo 5,8KG/140gr böldügümde 42 gün cikiyor
aslinda vermis olmam gereken 8 KG
bundan su sonucu cikariyorum 59-42= 17

17 gün ben kacmaak yapmisim veya tam uyamamisim diyete....

8 gün tatile gittim uyamadim 4 gün kokteyl vardi diyete uygun yedim ama dukana uygun hazirlanmamisti sonucta 12 gün ediyor 5 gün de kim bilir yedigim hurmalar veya ara sira yedigim light dondurma dan:KK53:

yani hemen hemen hesaplama dogru ama uyarsan kacamaksiz!!!

17 gün geriye atti beni bu disiplinsizlik güclendirmeye 07 Eylül yerine an itibariyle harfiyen uyarsam 24 Eylülde geciyorum yani 39 gün seyire devamm edersem :44:

Son düzenleme:
kilo bildirimim:
Başlangıç tarihi: 20.04.2012
Başlangıç kilo : 62
Hedef kilo : 48
Önceki hafta : 53.8
Bu hafta : 54.7

Eki Görüntüle 490426
kızlar yaklaşık 1,5 haftadır hemen hemen normal yemeğe döndüm, yani dukan dışıydım.
abarttığımı söyleyemem lakin herşeyden azar azar yedim ve gördüğünüz gibi haftada neredeyse 1 kilo alıyorum.
geçen hafta da öyle
bilemiyorum, çok korkutucu geldi bu bana:)
regl döneminden sonra aldığım kilolar moral bozucuydu dukana devam ettiğim için. ama şimdi en azından yiyorum diyorum:KK60:
bayramdan sonra belki tekrar yaparım bilmiyorum, 2 ayda verdiğim tüm kiloyu şu anda geri aldım görünüyor hem de 2 hafta gibi bir sürede (regli de sayarsam 3 hafta)
canım sıkıldı bu işe doğrusu ama tabi belki de en kritik dönemde canıma tak ettiği için böyle olmuş olabilir.
neyse
tüm başarılı arkadaşlarımı tebrik ediyorum.
kendinize dikkat edin
Öptüm

güneylim korkma kuzum,sistematik şekilde harfiyen uyduğun zaman sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum :KK34:

evet canım aslına bakarsan sağlıklıda bişey aslında genel olarak tavuk eti yicek olsamda onu zaten haftada bi kaç gün mutlaka yiyodum benim ekstra alcaampeynir süt türümü değiştircem bide yulaf kepeği oda epey gider zaten hemen biticek bişi deil sanırım
artık okadar salaklaştımki bütün hayatım sanki kilolu olmamla değişiyo çok garibim :KK43: bu hafta bitsin hemen başlicam oruçla zor olur diye başlamak istemedim su az içiorum çünkü ister istemez:KK43:

canım bayramdan sonra başla bence,kitabı da okumadıysan okursun bu arada :KK34:
balık seviyorsan,özellikle balık yemeni tavsiye ederim.balık yedikten sonra hep daha güzel sonuçlar alıyoruz :nazar:

sempatikammm hic kacamak olmadi mi:KK23:

örnek alınız küçük hanım :KK34:

arkadaşlar

cepten girdim, alinti yapamiyorum

hedefi dukan'in dediginden asagi cekme

ve kararli olma konusunda kendi fikrimi soyleyeyim:

oncelikle diyet sektorunu benim kadar cok kurcalayan, arastiran, deneyen, uzerinde deneyen insan azdir...

Dukan in allahin bize bahsettigi muhtesem diyet olduguna inandim sonunda.

Cunku surdurulebilirligi cok yuksek.
Cunku kan sekeri dengeleniyor, dalgalanmalar bitiyor.
Cunku ilk insana uygun, dogal-paleo diyete cok yakin.
Cunku yemek yeme saatleri, teknoloji nimeti tatlandiricilar gibi esnek yonleri var.
Cunku kas kaybini minimuma indiriyor, diyet yorgunlugunu da oyle.
Kilo kaybi ameliyatlarindan bile daha etkili bence.
Ve sonuclar daha duzgun, kas ve cilt acisindan en azindan.

bir suru yabanci blog takip ettim ben dukan la ilgili.
60 kilo veren, benim basladigim kiloyla baslayip istedigim kiloyla bitirenler var.

150 kiloyla baslayan bir kadin var, mesela simdi 125 e dusmus, ben en az 70 e inecegine eminim bozmazsa...

Gastrik bypass, tup mide vb ameliyatlarla insanlar 50 60 kg veriyorlar.
Bazilari giden midelerine ragmen o kadar veremiyor, cunku sinirlari zorlayip tekrar buyutuyorlar mideyi, veya sinirsiz sekerli meyve sulariyla falan beslenmeye basliyorlar.

Dukan kilo verme acisindan ayni etkiyi gunde 1 cay bardagi seker degil, yarim kilo et yerken yapiyor.
Ayrica kitapta yulaf kepegiyle ilgili yazanlari hatirlayin... Mide siser, yer azalir, ve Bagirsak EmilIMI AZALIR! Ayni sey nerdeyse iste... Ustelik kas kaybetmeden.

Ayrica, benzer bir diyeti, karatayi yapanlarin sayfasinda bir hanim var
40 yasindaymis su an nickini hatirlayamadim. 60 kilo vermis, daha da veriyor. Gidin bakin...

Ayrica, kilo verme hikayeleri kisminda bir hanim da vardi. Dusuk kalorili diyetle 50 kilo veren. Fotolari da vardi.

Bu kilolar alindigi gibi verilecek.
50 60 verilmez diye bir sey yok.

Dukan, zorlamayin diyor da, benim baktigim bloglarda, herkes daha asagi inmis catir catir dukan kilosundan.

Biz niye inmeyelim?

Hayatim boyunca kilolu oldum ben.
Yasitlarin 50 kg gezdi hep.
Benim neyim eksik? Duzgun diyeti de bulmusum...
Mayista 27 yi doldurmus olcam.
30 olmadan son 3 senemi 5 le baslayan kiloda gecircem insallah.

AMA 65 e falan gelip bi kac ay diyete devam etmeme ragmen kilo vermezsem, belki gecerim.
Ama vermiycegimi hic sanmiyorum...

Dukan bana 74 dedi. Ben 74te net sisko oluyorum.

Kacamak falan, allah askina tutun kendinizi. Ben hayatim boy baklava borek piizza manti sarma pasta patates kizartmasi ketcap mayonez cikolata dondurma makarna tereyagi vb.... Yedim. hEP de SISMANDIM. Artik yemicem.

Foto-> hedefime ulasinca koyarim. Simdiden de fark inanilmaz. Ama sok etkisi yapsin istiyorm :)

tarih vereyim isterseniz hatirlatma kurun: 21 mayista koycam. 1 sene olcak dukana baslayali.

harikasın,sen böyle kararlı olduktan sonra mayısı bile bılmaz bence.şimdiden tebrikler arkadaşım,çok gurur duydum seninle :KK9:

Hetyyy be kim tutar seni.
Sabah gazımı da aldım süper oldu bu.

Ben şimdi size komik birşey anlatacağım. Adı da BİLDİRİM.

Başlangıç: 07/05/2012
Başlangıç kilo: 90,1
Geçen perşembe :76,5
Cuma : 76,2
Cumartesi :74,9
Pazar : 74,9
PAzartesi :75
Salı : 76
Çarşamba 76,5
Veee bugün 77,1
Hedef 62,8
Medesamdan aldığım gazla benim hedef :59,90

Çüş diyorum kendimeeee afedersiniz ama. Bu ne ya şaka gibiyimmm.
Ne olur anlattıklarımdan sonra olur böle şeyler çok normal falan deyin de gider ayak içim rahatlasın.
Destek destek hep destekkkk plssss

Salı günü regl oldum.Gece abimler var diye sahura kalktım yedim. Sabah tartıldım.
Dün hiç birşey yiyemedim ofiste. Su ve yoğurt dışında. İftar öncesi tartıldım sonuç felaket.
İçmem gereken suyu iftardan sonra içtim üstüne yine sahura kalktım bu sabahki sonuçta malum.
Belim için ilaç içiyorum ellerim ayaklarım yumuk yumuk. Bünyem aspirin dışında ilk kez ilaçla tanıştıı sanırım tepki veriyor davul oldum davul.
İlaç içtiğimden reglim az oluyor içimde dolu yumurta varr ama protein sayılmıyorr :KK43:
Wc ye çıkmayalı 3 gün olmuştur sanırım
10 gündür ne callen ne tenis ne de yürüyüş.
Yani bu + normal değilde hangisi normal bana bi el atın hadi. Tatil öncesi morale ihtiyacım var.

Şimdi tatil falan tabi biraz abartmadan geçirirsem dönüşte manyak planlarım var..

Eylül sonu hedefimi açıklıyorum 69,9. Ahanda buraya yuazıyorummmm.
Eylül sonu hedeflerini alayımmm. Bekliyorum herkeslerdennn..

ipeğimmmm canım beniiimmmm gelemezsin kii,gelsene gelseneee bayramlaşalım:KK52:
bu arada kilondaki ilerleme çok enteresan olmuş cidden :KK9:
sıkma canını bebeğim ramazan falan yaa tutmuştur yine bişeyleri yaa :KK50:
bak benim diyetisyenim vardı,demişti ki kadınlar ayda sadece 1 hafta gerçek kilolarında olurlar.regl öncesi 1 hafta,regl dönemi ve regl sonrası 1 hafta vücut su tutar,ödem yapar demişti.hatun olmanın kaçınılmaz zorluğu işte :KK34:

Her tatil öncesi olduğu gibi sügayoya başladım az önce. Kimse endişe etmesin. Tatilde dostlarla içilen kahvenin yanında tadı bir başka oluyor bu meretin. Allahtan tatil dönüşü asla içmiyorum. Dukan sayesinde iyice iradeli olduk nede olsa...

Ben ben bennn. Bende diyete başlarken duymuştum. Sanki ampülü keşfettim. Süper çözüm. Ama her gün değil sakının.. Sadece zorda kaldı
ğımızda. O zaman daha etkili olouyorr. Tembelleştirmemek lazımmm...

Bak öle ipeğim canım falan deme cuma akşamı çatkapı sende olurumm. En selülitsizinden mini şortumlaaa...

Ol kuzum 65 ol. Sonra da kociş ve bebeee.İNŞ.

Dukan amca biliyormu acaba şişkodan fıstık kategorisine geçiş ne demek. Az konuşsun O. Hazır oluyorken az daha verelim
Tamam vardır bir bildiği ama ne kaybederiz kilo dışında. En azından güçlendirmede az şaşarsak dediğine geiriz en fazla...
Ben devam derim. Görüntüden memnun olana kadar devam. Daha çok sporla tabiiii...

Kurtlu seniii.
Hoş geldin.
Dukan kaç gün dediyse o kadar yapsaydın keşke.
Hem sevinmelisin bulantılara.
Vücudun tepki veriyor değişime.
Yani diet tutmuş sendee. Baş ağrıma sevinmiştim bende ki ömrümde bilmem ağrı nedir. Atak bitince geçiyor hepsi. Sonra eksili günler başlıyor.
Benim 100. günüm ve 91 le başladım. 3 ayda 13 kilo verdim. Şimdi 15 oldu. Çoğu bitti azı kaldı. Artık yokuş aşağı gidiyorum. Az sabır. Ayran iç bol bol. İyi gelir bulantıyaa.
Bunu başaramayacak son insan sensin bence. Kilolar gidince bir özgüven bir havaa süper süper süperrr

Başlarım kaynanana. Aaa ne var bu kadar korkacak bayramdan. Yemezsin olur biter. Açlıktan ölmeyiz biz. Nasıl tokluktan ölmedik. Depodan yeriz stok sağlam.
Bir arkadaş bir ziyaretinde ağzına zorla tıkılan sarmayı lavoboya gidip çaktırmadan çıkarmıştı. Her ısrarda bu gelir aklıma. Daha önce yediklerimize sayalım. Yada seneye bayramda yiyeceklerimize. Bahane yok. Çok zor biliyorum ama emin ol benim için 15 kilo vermekde zor hatta imkansızdı.

gel beraber kahve sügoya yapalım:KK14:

Kadınlar klübü kızçeleriii sizden şiddetle yardım istiyorum ne olur benimle biraz ilgilenin :)

Şuan 65 kiloyum ocakta düğünüm var allahın izniyle hedefim 50 kilo bende sürekli kilo alıp veren biriyim ama fazla değil 3 alır 5 veririm misali 2 kere dukana başlamaya niyetlendim hep atak döneminde kaybettim kaçamak yapmak değil benimkisi öyle abur cuburda pek gözüm yok çalışıyorum öğlen ne yiyeceğim nasıl besleneceğimi bilemediğim için çok dengesiz oldu ve pes ettim yulaf keğei ve yoğurtla geçiştiriyordum e sabahta kahvaltı yapmayınca birde muhasebe işleri yüklenince beynim allak bullak oluyordu sizden istediğim yardım şu sabah ve öğlen yemek yemek istiyorum bünyeme yüklenmek istemiyorum ve çalışan biriyim kitabını temin ettim ama pratikte olan arkadaşlar daha rahat yardım eder ne yemeliyim nasıl bir taktik uygulamalıyım biliyorum bu iş saatli ve listeli değil ama beslenme şeklini otuturmuş arkadaşlar bana öneride bulunurlarsa bende bu işe bir başladımmı kaptırır giderim lütfen yardım edin bende dukancan olayım :26:

canimmmmmm süpersin verdigin her kiloyu gramina kadar haketmissin:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

simdi senin bu hesaplamalarindan yola cikarak bende kilomun muhasebesini yaptim: Bakin bi :KK9::KK9:

vermem gereken Kilo olarak 11,3kg hesapladi 2 gün atak ve 79 gün seyir olmak üzere toplamda ilk iki asama icin 81 gün öngördü!!!

8 gün tatile gittim uyamadim 4 gün kokteyl vardi diyete uygun yedim ama dukana uygun hazirlanmamisti sonucta 12 gün ediyor 5 gün de kim bilir yedigim hurmalar veya ara sira yedigim light dondurma dan:KK53:

17 gün geriye atti beni bu disiplinsizlik güclendirmeye 07 Eylül yerine an itibariyle harfiyen uyarsam 24 Eylülde geciyorum yani 39 gün seyire devamm edersem :44:

aldim almammi yaaaa tatilde bile kacamak yok bu sefer:KK53: meyve yogurtlari neyime yetmiyor:KK53:
ekmekciden haber yokmu ya:KK30:

hahahahahahaa ayyy çok komiksin kuzummm,bak gördün müü yediğin hurmalar gün gelir seni tırmalar,gitti 17 gün :KK60:
ayyyy ben de tam onu yazacaktım kızlarrrrrr ekmekçim saat 17:00'te gelecek kahve içeceğizzz:nazar:
ayyy çok heyecanlıyımmmm:KK16:
gerçi ben bahtsız bedeviyimmm,kesin ya 100 yaşında kasketli çizöeli çiftçi bir abi gelecek yada 17 yaşında faln sünepe bir çocuk,ki ilk ihtimal dha yüksek ammaaaa olurdaa şöylee cillop gibi bir yakışıklı da gelirsee ekmekleriii bırakıp onu yerim valla :KK9::KK9:
son 40 dakikaaaaaaa :KK52:

tavuğun beyaz eti deniyor ama ben haşlama budunuda tüketiyorum.derisini yemiyorum.yani sadece göğüs eti proteyn bakımından safa yakın bide yumurtanın akı saf proteyn ancak bizim ülkedeki tavuk butunda yağ varmı bence hertarafı aynı tavuğun.özgür yetişen tavuk olsa neyse 3 günde yetişen tavuğu heryanı yağ olur.derini al haşla bol suda yağ mağ kalmaz afiyet şeker olsun yağ olmasın.
hem suyunada kızıma çorba yaparım kocama pilav yaparımm:KK70:
güneylim korkma kuzum,sistematik şekilde harfiyen uyduğun zaman sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum :KK34:

canım bayramdan sonra başla bence,kitabı da okumadıysan okursun bu arada :KK34:
balık seviyorsan,özellikle balık yemeni tavsiye ederim.balık yedikten sonra hep daha güzel sonuçlar alıyoruz :nazar:

gel beraber kahve sügoya yapalım:KK14:

başlicam canım dengesizleştim yoksa kocik beni daha fazla böyle çekmez :KK53:
balık almam için hale gitmem lazım uzak biras ama artık ayda 1-2 hal yolunu tutcam sanırım :)

Kadınlar klübü kızçeleriii sizden şiddetle yardım istiyorum ne olur benimle biraz ilgilenin :)

Şuan 65 kiloyum ocakta düğünüm var allahın izniyle hedefim 50 kilo bende sürekli kilo alıp veren biriyim ama fazla değil 3 alır 5 veririm misali 2 kere dukana başlamaya niyetlendim hep atak döneminde kaybettim kaçamak yapmak değil benimkisi öyle abur cuburda pek gözüm yok çalışıyorum öğlen ne yiyeceğim nasıl besleneceğimi bilemediğim için çok dengesiz oldu ve pes ettim yulaf keğei ve yoğurtla geçiştiriyordum e sabahta kahvaltı yapmayınca birde muhasebe işleri yüklenince beynim allak bullak oluyordu sizden istediğim yardım şu sabah ve öğlen yemek yemek istiyorum bünyeme yüklenmek istemiyorum ve çalışan biriyim kitabını temin ettim ama pratikte olan arkadaşlar daha rahat yardım eder ne yemeliyim nasıl bir taktik uygulamalıyım biliyorum bu iş saatli ve listeli değil ama beslenme şeklini otuturmuş arkadaşlar bana öneride bulunurlarsa bende bu işe bir başladımmı kaptırır giderim lütfen yardım edin bende dukancan olayım :26:

Ben de okul zamanı dışarıdan yemek zorunda kalıyorum öğlenleri. Ve ben de nasıl devam edeceğim diye korkuyorum. Yanıma bir şeyler götürebilme gibi bir şansım da yok. Kısaca ben de takipteyim cevapları :)

hahahahahahaa ayyy çok komiksin kuzummm,bak gördün müü yediğin hurmalar gün gelir seni tırmalar,gitti 17 gün :KK60:
ayyyy ben de tam onu yazacaktım kızlarrrrrr ekmekçim saat 17:00'te gelecek kahve içeceğizzz:nazar:
ayyy çok heyecanlıyımmmm:KK16:
gerçi ben bahtsız bedeviyimmm,kesin ya 100 yaşında kasketli çizöeli çiftçi bir abi gelecek yada 17 yaşında faln sünepe bir çocuk,ki ilk ihtimal dha yüksek ammaaaa olurdaa şöylee cillop gibi bir yakışıklı da gelirsee ekmekleriii bırakıp onu yerim valla :KK9::KK9:
son 40 dakikaaaaaaa :KK52:

ayyy haber ver habeeeer:KK52::KK52::KK52:

Canım bak ne güzel durumun değerlendirmesini de yapmışsın. O 17 günlük gecikmeyi egzersizle de toparlarsın sen. Önemli olan adamın hesabına güvenmek. Gerçekten reçetesi sağlam. Doğru uyguladığımızda sonuç net. Ne kadar kaçamak, o kadar daha uzun seyir evresi demek aslında. Seyir demek aynı zamanda meyvelere de uzaktan seyirlik olarak bakmak demek.::KK53: Ben bir an önce meyve yemek için sanırım seyiri kaçamaksız tamamlamaya çalışıyorum. Sen zamandaki sapmanın analizini süper bir biçimde yapmışsın, daha ne. Bundan sonrası senin elinde. Kestirme yoldan gitmek lazım, vücudu diyetle uzun vadede yormadan. Madem girdik bu işin içine tam yapalım bari dimi. Disiplinsiz filan da değilsin üstelik. Disiplinsiz insan, öz eleştiri yapma cesaretine sahip olamaz. Sen bundan sonra daha sağlam gidersin seyirde, demedi deme. :KK34:

Ben de okul zamanı dışarıdan yemek zorunda kalıyorum öğlenleri. Ve ben de nasıl devam edeceğim diye korkuyorum. Yanıma bir şeyler götürebilme gibi bir şansım da yok. Kısaca ben de takipteyim cevapları :)

ozaman Çığlık atalım biri bize bi el atsın kızlarrr mağduruzzzz :KK37:

Medesacım sen var ya ömürlüksün hem nasıl yiyeceksin ekmekçiyi dukanda ekmek yok , ama zaten ekmekçi seni görünce bence dukan ekmeği üretimine bile başlar :)) bu arada tebrik ederim kg durumunu geçen gün okudum da yazamadım ne kadar kaldı güçlendirmeye ne zaman geliceksin yanımıza

Canım bak ne güzel durumun değerlendirmesini de yapmışsın. O 17 günlük gecikmeyi egzersizle de toparlarsın sen. Önemli olan adamın hesabına güvenmek. Gerçekten reçetesi sağlam. Doğru uyguladığımızda sonuç net. Ne kadar kaçamak, o kadar daha uzun seyir evresi demek aslında. Seyir demek aynı zamanda meyvelere de uzaktan seyirlik olarak bakmak demek.::KK53: Ben bir an önce meyve yemek için sanırım seyiri kaçamaksız tamamlamaya çalışıyorum. Sen zamandaki sapmanın analizini süper bir biçimde yapmışsın, daha ne. Bundan sonrası senin elinde. Kestirme yoldan gitmek lazım, vücudu diyetle uzun vadede yormadan. Madem girdik bu işin içine tam yapalım bari dimi. Disiplinsiz filan da değilsin üstelik. Disiplinsiz insan, öz eleştiri yapma cesaretine sahip olamaz. Sen bundan sonra daha sağlam gidersin seyirde, demedi deme. :KK34:

Bugün senin bana verdigin bu gaz son gazdi sanirim son gazla güclendirmeye gidiyorum tutmayin beni:21:

Medesacım sen var ya ömürlüksün hem nasıl yiyeceksin ekmekçiyi dukanda ekmek yok , ama zaten ekmekçi seni görünce bence dukan ekmeği üretimine bile başlar :)) bu arada tebrik ederim kg durumunu geçen gün okudum da yazamadım ne kadar kaldı güçlendirmeye ne zaman geliceksin yanımıza

kiiiiz sen kacirdin galiba bu ekmekci zaten dukan tostlari yapiyor:KK34:

şahsen seni an itibariyle dukancan ilan ediyorumm En Büyük TÜRKİYE
bu sefer başaracaksın inanıyorum,hepimiz yardım ederiz sana hiiiççç üzülmeee :KK34:
bak şimdi dukaniçem,burada çoğumuz çalışıyoruz zaten.
ben sana kendi adıma ne yaptığımı anlatayım kısaca :
bir kere dukan keki,dukan ekmeği falan yapıp günlük hakkın kadarını buzluğa at.
ben her sabah işe giderken kapıyorum buzluktan o günkü hakkımı,işe gelince çayla kekimi yiyiyorum mesela tamam :KK34:
haaa kekim yoksa napıyorum,işe gelince 3-5 dilim light peynir,1 büyük bardak light süt içiyorum eğer varsa haşlanmış yumurta falan yiyiyorum.erken kalkarsam evde yulaf kepeğiyle omlet yada krep yapıyorum.oldu da bitti,buraya kadar tamam mı :KK34:
ben genelde hafta sonu falan yada müsait olduğum bir akşam kendime bolca yemek yapıyorum.
mesela et kavuruyorum,tavuk sote yapıyorum falan yapıp porsiyonlara ayırıp işyerime getirip yiyiyorum.
hazır dönerler de kurtarıcı oluyor.
akşam da balık falan.sebze günümse mesela yoğurtlu semizotu,etli yaprak sarma falan yiyiorum:KK56:
nasıl çok zor mu sence,bence yapabilirsin yaaa :nazar:

bu sefer başaracaksın inanıyorum,hepimiz yardım ederiz sana hiiiççç üzülmeee :KK34:
ben her sabah işe giderken kapıyorum buzluktan o günkü hakkımı,işe gelince çayla kekimi yiyiyorum mesela tamam :KK34:
haaa kekim yoksa napıyorum,işe gelince 3-5 dilim light peynir,1 büyük bardak light süt içiyorum eğer varsa haşlanmış yumurta falan yiyiyorum.erken kalkarsam evde yulaf kepeğiyle omlet yada krep yapıyorum.oldu da bitti,buraya kadar tamam mı :KK34:
ben genelde hafta sonu falan yada müsait olduğum bir akşam kendime bolca yemek yapıyorum.
mesela et kavuruyorum,tavuk sote yapıyorum falan yapıp porsiyonlara ayırıp işyerime getirip yiyiyorum.
akşam da balık falan.sebze günümse mesela yoğurtlu semizotu,etli yaprak sarma falan yiyiorum:KK56:

Ben kendi adıma konuşayım; yanıma bir şey alıp götürme gibi bir şansım yok. Dışarıdan yemek zorundayım ama ızgara tavuk ve salatayla hayat nasıl geçer bilmiyorum :KK37:

kacakkiz,oncelikle sabah we öglen yemek ıstıorum demıssın orda tam olarak ne dmk istediğini anlamadım yani aksam yemek istemiormusun?öncelikle bu diyette ögünlere uymalısın.kitapta (mutlaka kitaba sahip oldugunu warsayıyorum) az yemeyin önceki diyetlerdeki gibi,doyana kdr yiyin dior.o nedenle bunyene izinlileri yediğin sürece bunyene yuklenme durumun yok.sabahları yanında haslanmıs yumurta,peynır we yulaf kepegınden poacalar yaparak yersin,,öglende bigun once aksamdan ewde hazırladıgın tavuk weya etini yerdin.ben 12 martta basladım suan güclendirmeyim.yani yaklasık 4,5 aydır hergün işe elimde poşetle gidip geliorum.ertesi gunun yemeğini bigün önce ewdee yapıp ertesi gun yanımda getiriorum.sende böle yaptıgın surece ne yıcegım kaygısına düşmeden dewam ettirebilirsin diyeti.nasıl beslenmem gerektiğide ztn kitapta ayrıntılı bi liste seklınde war,izinliler we izinli olmayanlar seklinde.

violetto senin yanında goturme sansın olmaması kötu ama sende ızgara seylerı tercıh edebilirsin.yada yulaf kepegı hakkınla poaca fln yap koy cantana bunu tasıma sorunu olmaz,öglen ayran yada zero ıle yiyebilirsin.ayrıca lıght yogurtların kucuklerı war onlardanda yanında tasıyıp yıyebılırsın..ben hep bu sekılde yasadım seyir boyunca.

kacakkiz,oncelikle sabah we öglen yemek ıstıorum demıssın orda tam olarak ne dmk istediğini anlamadım yani aksam yemek istemiormusun?öncelikle bu diyette ögünlere uymalısın.kitapta (mutlaka kitaba sahip oldugunu warsayıyorum) az yemeyin önceki diyetlerdeki gibi,doyana kdr yiyin dior.o nedenle bunyene izinlileri yediğin sürece bunyene yuklenme durumun yok.sabahları yanında haslanmıs yumurta,peynır we yulaf kepegınden poacalar yaparak yersin,,öglende bigun once aksamdan ewde hazırladıgın tavuk weya etini yerdin.ben 12 martta basladım suan güclendirmeyim.yani yaklasık 4,5 aydır hergün işe elimde poşetle gidip geliorum.ertesi gunun yemeğini bigün önce ewdee yapıp ertesi gun yanımda getiriorum.sende böle yaptıgın surece ne yıcegım kaygısına düşmeden dewam ettirebilirsin diyeti.nasıl beslenmem gerektiğide ztn kitapta ayrıntılı bi liste seklınde war,izinliler we izinli olmayanlar seklinde.

violetto senin yanında goturme sansın olmaması kötu ama sende ızgara seylerı tercıh edebilirsin.yada yulaf kepegı hakkınla poaca fln yap koy cantana bunu tasıma sorunu olmaz,öglen ayran yada zero ıle yiyebilirsin.ayrıca lıght yogurtların kucuklerı war onlardanda yanında tasıyıp yıyebılırsın..ben hep bu sekılde yasadım seyir boyunca.

kuzuuum zaten bu dukan ekmekleri yapıyor.belki kendime koca yaparım diyerekten ekmekleri siz getirseniz,belki bizim otel için de anlaşırız ayağı yaptım hem de tanışırız falan diye :KK34:
o da ekmeklerinizi yeni yaptırıyorum,kendim getircem demiş 5'te gelecek ,son 12 dakika :21:
makyajımı da yaptım,hazırım :KK23:
kızlar bu iş olsun hepinize dukan ekmeği yollıcam :KK9:

Medesa kurtarıcımsın resmennnnnnn :KK9: tamam bende dukancanımmm yani mesela hergün yediklerimizi paylaşsak bunlar örnek menüler gibi olsa birbirimize yararımız dokunmazmı ki dediklerin tamamen geçerli bildiğin motive oldum şuan :) önceden yemek yapma işini pek akıl etmedim buda süper .. Şu dukan ekmek olayını hemen araştırıyorummmmmm :) Çok sağol bebeim :nazar:

X