Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar light cola olayına değinmişsiniz de, benim de pek sınırım yok bu konuda.
Günde 2-3 bardak gidiyor malesef.
Tatlı isteğimi colayla engelliyorum ben.
Kilo vermeye engel mi bilemiyorum yalnız.
Canım, bende ligh gazozu içmek istiyorum ve de kendimi engeleyemediğim için günde bir bardak içiyorum ama kilo vermemi yavaşlatır mı diye çok tereddüt ediyorum. Aramızda 20-30 kilo verenler var. Bunlara sormayı istedim.

Normal bildiğimiz dana jambon mu? Hindi füme falan mı? Hangisini yemem daha iyi olacaksa onu yiyebilirim.
Dukan kitabında light jambon öneriyor. Light jambon bulamadığım için Pınar'ın hindi jambon aldım ama sevmedim. Buzdolabında bekliyor.

arkadaşlar 5+5 yapan var mı varsa haftada kaç kilo verdiniz
Ben 5 gün atak, 6 gün seyir yaptım şimdi ise tekrar 5 günlük sadece protein yapıyorum. Bugün 2. günüm.
5 gün atakla 3,3 kilo vermiştim ve kilom 72 olmuştu. Seyirde 73 oldum. Bakalım bu sadece 5 günlük protein günlerimin sonunda kaç olacağım?

Dukana güvenip bende başlayanlardanım :)
6 gün atak evresi bugün itibari ile başlıyorr :))
Kolay gelsin.

Yine bir sorum olacaktı.:44:
Bundan önceki atak evremde yulaf kepeğini sabahları krep olarak yiyordum. Dün 10 kaşık yulaf kepeği ile kendime kakaolu kek yaptım ve tam 5 parçaya böldüm. Her güne 1 parçayı öğleden sonra 5 çayımda yemeyi istiyorum.
Size ne ölcüde yaptığımı yazayım. Sonra sorumu sorayım.

3 yumurta
10 kaşık yulaf kepeği
2 dolu kaşık kakao
1 su bardağı yoğurt
Toz spelanda tatlandırıcısı
limon kabuğu rendesi
1 paket kabartma tozu

Yaptığım keki çok beğendim.

Bu kekimi 5 çayımda yersem zararı olur mu? Daha önce yulaflı krepimi sabahları tüketiyordum ve hiç bir zararının olmadığını gördüm. Umarım 5 çayımda keki yememin kilo verişine etkisi olmaz.

Son düzenleme:
herkese merhabalar,
cuma günü saf p yapıyorum demiştim. bir gün için gayet güzel sonuç almıştım da. ama araya haftasonu girdi. ben yine karışık gittim.
bugün yeniden saf p ile devam ediyorum bu kez amacım beş gün arka arkaya yapmak. haftasonu da sp. 5+2 yani. yoksa gideceği yok bu kiloların yahu

Canlarımmm günaydııınnn
Geçen haftaki 73lerimin sevincinden sonra bugün 74.2 gibi bişey çıktım
ama artık üzülmüyorum,bu bir klişeye dönüştü.tam 2 ileri bir geri durumu.
bu hafta regl olmam bekleniyor,inşallah onu atlatınca toplamda 20 kiloya erişmiş olacağım
h.sonu küçük bir tatil yaptık yine ama kaçamak falan yapmadım tabiki.
c.tesi akşamı levrek yedim,dün akşam da sardalya ızgara yaptırdım.
dukan keklerimle de kahvaltı yapmıştım,eee daha nee.
neyse inşallah sizdeki durumular daha keyif vericidir

selam dukancanlar,aramıza hoş geldiniz.
inşallah siz de en kısa sürede hedeflerinize ulaşırsınız
light gazoz yada light kolanın içerisinde tatlandırıcı olduğu için kilo vermeyi durdurduğu söyleniyor.
ancak ben diyetim boyunca canım istediğinde tükettim bunları.kilo vermemi durdurmuş mudur bilmiyorum,ben çok da fazla hissetmedim böyle bişey.zaten günde 3 kutu zeroya kadar izin var.yani o kadar da tedirgin olmadan tüketebilirsiniz.
kekin için de ellerine sağlık.istediğin saarre tüketebilirsin,hiç bir sakıncası olmaz

Kekimi istediğim saatte tüketebilecek olmama sevindim.
İnşallah canım, günde bir adet içtiğim light gazozum kilo vermemi etkilemesin dilerim.
Zero kola ligh içeceklerden daha az kalori içeriyor. Kola sevsem zeroyu tercih ederdim ama biliyor musunuz ben daha zerodan bir yudum içmiş değilim. Sadece içeriği light içeceklerden daha az kaloriye sahip onu biliyorum.

kedii nerelerdesin yaaa. sorma ben de kaybettim motivasyonu haftaiçi iyi gidiyo 1 kilo veriyorum haftasonu gelince verdiğim o 1 i geri alıyorum bu haftasonu tam herşey güzel gidiyodu cumartesi gününü saf p ile kapatacaktım ki akşam 8 buçukta arkadaşlar çağırdı bi gittik amaan dukanı bozacak bi sürü yiyecek ve ben hepsinden yedim :18: yaa daha önce gittiğimizde de böyle yiyecekler oluyodu ama o zamanlar motivasyonum daha yüksekti hiç yemiyodum. neyse pazar da bugüne yetişecek iş vardı moralim bozuktu falan ben de saf karbonhidrat günü yapmış bulundum işte böylece yine geçen haftaiçi verdiği 1 kiloyu geri aldım bugün ben de p yapıcam sen de özletme kendini bol bol yaz

medesacım yaa walla hayran kalıyorum iradene bana da lazım o iradedeeennn

günaydın pisicik,dukan amca kaçamak zayıflamayı yavaşlatır diyor ama pisiciğim uzun zaman yapılan diyetlerde bu oluyor.sen verirsin sportmenkedi deyilmisin.kediler hep 4 ayağı üzerine düşer .merak etme.sana bir bilmece bir dukancı neyi merak etmez????? hadi bunu bil sana öpücük gönderem.

Günaydın kızlaaarrr!!

Haftasonu yazılanları okuyamadım yinee.. Çok şey kaçırmadım inşallah :S Umarım herkes iyidir..

Bi kaç gündür 20'lik dişim yine çıkma eğiliminde ve çok ağrı yapıyorrr ( Çünkü yeri daaarr :S Ağrı kesicilerle idare ediyorum. Bir kaç güne geçse bari Bayramdan sonra dişçiye gitmek bana farz oldu. Neyse, Eylül gelsin de maaş alalım bari.. Benim maaş böyle 1 haftada bitiyo işte Dişçi de iyi para hee... Gitcem gitcem medesa.. Artık mecbur.. Kızma :)

Reglim bitti benim de, ama yine de bu sabah 59,7 çıktım. Heralde ödem falan değildir artık, bilmiyorum ki :44:

Ekim yine mi yoookkk :44:

Bugün biraz çalışiyim diyorum, farklı bir gün olsun İyi günleeeerr...

geçmiş olsun dely, 20 likler bi işe yaramıyo çektir kurtul hele ucu çıkmışsa çok kolay çekiliyo kökü falan yok dişin

15 kg verenler artık dukanın gurusu oluyor.sen gurularımdan birisi.

hu huuu
dominic yazılanlara baktım da sesini soluğunu göremedim nasıl gidiyor hayat

iyi canım senden:)benim ufaklıklar hasta oldu,kusma ishal,ateş onlarla ugraştım.henuz dukan 'ada başlamadım.rmazan ın bitmesini bekliyorum:)
ama ramazan ın başından beri 3 kilo verdim:)ekmek yemiyorum sadece,suyum çekildi herhlade:)
Nesli aklın nede kalıcaksa ye ramazanda dedi:)aynen uyguluyorum :))
kitabı okuyorum.senden ne haber?

geçmiş olsun dely, 20 likler bi işe yaramıyo çektir kurtul hele ucu çıkmışsa çok kolay çekiliyo kökü falan yok dişin

günaydınlar olsun.sportmenkediye bir bilmece sordum.şimdi sanada sorayım geyik olsun.çünkü proteyin gününün 2 cisine girdim.iki dukan bayanı yolda birbirlerini görseler ne diye seslenirler????sende bil sanada öpücük gönderem.

günaydın kızlar
55.1 e kadar düşmüştüm yine 55.7 oldum kabızlık basladı yine

o kabızlığı bende yaşadım.berbat.gece yatarken 1 aktivya ye sadeside var diyeti bozmamış olursun.eger karnın yumşamazsa sabah akşam birertane ye.2 tane kuru kaysıyı suda ıslat ve suyla beraber tüket.ancak hepsini aç karna yapki direk tek olarak bağırsaklara insin.

ya değişik et yemekleri yapamadığımdan ve her gün aynı şeyi de yiyemediğimden biraz öö geldi bana. geçen hafta full ps yaptım. cuma günü de saf p. bir güncüktü ama iyi ki yapmıştım yeniden 62 leri görmüştüm. bu kez hırslandım. cumartesi bir güzel alışveriş yaptım etinden balığına tavugundan kıymasına.. hazırlandım.. şimdi hazırım. tüm hafta saf p yapacam amacımda 61 leri görmek.

aslında çokta kaçamak yapmıyorum .. ekmek çok severim ama hiç yemedim. az pilav birde dondurma yedim kaçamak olarak tüm h sonu. o kadar. yani kaçamak değil mi bu diyebilirsiniz ama eskiye nazaran çok terbiye ettim kendimi. şimdi güç topladım yeniden başladım.
kedide olsak ne yazık ki dört ayak üstüne düşemiyorum. bu kilo verme konusunda kedi değil bedeviyim
bir dukancı neyi mi merak etmez? bilmem ki.. e hadi öpücüüne bil mukabele bacım

tenarımm ve kedicik vallahi sabah sabah ikiniz de üzdünüz beniii
niçüün azcık dişinizi sıkmıyorsunuz yahuuu,bir an evvel kurtılmak istemiyor musunuz bu fazlalıklardan.
bu öyle bir diyet ki bozduğunuz anda normalde göstereceği etkilerden daha kötü etki gösteriyor.
yani bu kaçamaklar yüzünde haftalarca kilo vermesi duran,yada + gören bunun üstüne de psikolojisi bozulup diyeti bırakan ve üstüne fazlasıyla kilo alan arkadaşlar var.irade göstermek hiç kolay değil,bunu çok iyi biliyorum.
her yer korkunç tuzaklarla dolu,benim de çok zorlandığım anlar oluyor.h.sonu deli gibi midye,karpuz,kokoreç hepsini burnuma dayaya dayaya kokladım taa ki bıkana kadar
sonra denizden çıktık bob çokoprens aldı kendisine.ben de onun ortasındaki çikolata olayına bayılırım,aldım onu da koklamaya başladım.sonra ilk kez garip bişey oldu bana.burnumun direği sızladı,gözlerim doldu resmen ağlamak üzereydim yaaa.o kadar çok özlemişim kii.düşünebiliyor musunuz dılardan bakan biri ne düşünür.hatun çokoprens koklayıp ağlamaya başlıyor falan
bob da üzüldü yala bari diyor o derece trajikomik durumlara düştüm ama bıraktım hemen elimden.o da yemedi daha fazla yazık kötü oluyorum diye
neyse özetle söylemek istediğim aslında ben güçlendirmeye geçtim sayılır,halettim artık nolacak deyip yemiyorum yine de.
yada güçlendirmedeki arkadaşlarımızı görüyorsunuz ekim,love01 hala vayy 40 gram yerine 50 gram peynir yedim bişey olur mu diyorlar düşünebiliyor musunuz
yani bu diyet biraz hatta fazlaca disiplin gerektiriyor.aslında ne kadar disiplinli olursanız o kadar hızla ulaşacaksınız kaçamak yaptığınız yiyeceklere.hem kedicik bana söz vermiştin sen
neyse artık,afiyetler olsun yaramasın inşallahh
bildirim gününe kadar sıkı tutun ki + görmeyelim sizi
hepiciğiniz bir an önce sıska olun istiyorum artık

güzel prensesim benim,bak güven bana hiç acımayacak.aldırdım işte.hem de benimkinin ucu bile görünmüyordu.çok daha zorlu bir operasyon olmasına rağmen inan ki 15 dk sonra bitmişti,nolduğunu bile anlamadım.
kız hem 1 hafta rapor verdiler bana,yattım evde keyfime baktım
bence sen yeni geldin tatilden,işten azcık bunaldığın zamana denk getir kafa dinler,evde callen yaparsın
dely'm sen hani resim ekleyecektin noldu bakeemmm ???

15 kg verenler artık dukanın gurusu oluyor.sen gurularımdan birisi.

canım benim teşekkür ederim.sizlere yardım edebileceğimiz ne olursa diğer arkadaşlarım da ben de elimizden geleni yaparız
sonuçta ilk başlarda ben de bir çekirgeydim,buradaki arkadaşların desteği ve enerjisiyle bugünlere geldim.
belki buraya üye olmasam bu kadar başarılı olmazdım
sizler de kopmayın burdan ki,hepimizi birbirmize güç verebilelim

canım ben hergün yiyorum activa yulaf kepeği karıştırıp ama meyvelisi :)))
benim diyet öncesi de vardı bazen düzeliyor en iyi gelen sey activin t die bi içecek var o iyi geliodu
artık bulamıyorum hemde zayıflamaya yardımcı bi içecekti

medesa evet haklısın. ama ben söz vermem ki. tutamıcam sözleri veremem çünkü. :26:
bir ara etten tiksinti geldi. diyeti bırakmadım ama öyle p günü yok ps günü olarak yapmadım. geçen hafta hep öyle geçti ve iyi de oldu. güç topladım. geçen yılki gibi bırakmak istemedim. geçen sene bende çok sıkı bir şekilde devam ettim ve sonuç aldım. ama saçlarım dökülmeye başlamıştı panikleyip bıraktım.
bu sefer öyle olacağına tamamı ile bırakacağıma yumuşak bir geçiş süreci olsun dedim ve öyle de oldu.
birde benim eşim artık kilo vermemi istemiyor durmadan psikolojik baskı uyguluyor yeter artık yeme şu etleri yok hasta olucan yok aşırı sinirli oldun yok yediğin yumurtalar kolestrolünü artıracak filan. bununla da başa çıkmaya çalışıyorum.
hem yaş itibari ile hemde yerleşik kilolar olduğundan hem de bki düştüğünden bedenim de direniyor eee bu kadar mücadelede arada yumuşak geçiş hakkım diye düşündüm bende.

ve yeniden başladım bugün. bişey kaybetmiş değilim aksine motivasyonumu geri kazandım. fena mı ?

Son düzenleme:

pisicik tatlılığın hatrına hem cevabı hem öpücüğü gönderiyorum.bir dukancı kaybettiği kilonun nereye gittiğini merak etmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…