Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

herkese merhaba. duka dieti ben de uyguladım. yalnız 9-10 ay önce yaptım bu dieti. 22-23 gün gibi bir sürede 8 kg verdim. çok da memnundum. eskisine göre çok daha zinde ve enerjik hissettim kendimi diet boyunca. yağ ve hamur işinin insanda ne kadar büyük ağırlık yaptığını farkettim. ben bu dietten güzel sonuç aldım yani. spor yapımıyorum ama harketli bir tempoda çalışıyordum. neyse sonra istifa ettim ben. aylardır home ofis çalışıyorum. işi bıraktıktan sonra 5 kg aldım ama benm suçum bu. düzensiz yemeğe başladım. pasta börek kek yapmaya aşırı meraklayımdır, kursuna gttim, yaptım yaptım yedim sonuç olarak kg aldım tabi. yalnız temmuz ayının başında tekrar başşladım dukan'a. fakat yaklaşık 3 haftada sadece 3 kg verdim ve nefes darlığı yaşadım. sanırım zorladım kendimi. zaten dukan'ın kendisi de diyor bu dieti haytınız boyunca en fazla 2 kez yapın die. 2. kez yaramadı yani bıraktım diyeti. şimdilerde akdeniz dietini araştıyorum sanırım onu yapmaya başlıcam. akdeniz dietini deneyen var mı acaba? forumda onla ilgili başlık bulamadım da.

işte budur tamamen katılıyorum bravo rachelfine

Hay ağzına sağlık canım, kendi aralarında bir fikir birliği oluştursalardı belki heee tamam diyip bi düşünürdüm ama yine de inanmazdım, onca hause, onca grey's anatomy, onca E.R izledik yani bizde ucundan kıyısından anlıyoruz bu işlerden
Ama ünlüleri zayıflatan diyetisyenlerin büyük bir bölümü bu diyetin birebir kopyasını uygulatmışlar, yani bu insanların sağlığı bozulsa o doktorların meslek hayatı, isimleri büyük zarar görür, bunu göze alırlar mı hiç
İşte 3-5 şarlatan çıkıp milletin motivasyonunu bozuyo, 2-3 ay meyve yememekle kimsenin sağlığı bozulmaz ki ben meyveyi hiç sevmem, ve hiç meyve yemeyen bir sürü insan tanıyorum, sebze yiyoruz zaten gün aşırı, yağ desen günde 2 kaşıktan fazlası toksik etki yaratıyormuş, organlarda iltihaplanma riski yaratıyormuş, bunu istanbul üniversitesinin beslenme hocası trt de açıkladı.
Eeeee geriye ne kaldı her yol dukana çıkıyor sonunda, her diyetisyenin, her kilolu insanın yolu bu diyete düşecek eninde sonunda...

kilo mu aldın sen bebem kaç oldun şimdi??

kiiiz afiyet olsnnnn bebeimm

aldim ya bi hafta tatilde senin bu bir günde yedigini 8 günde yedim 400 gr almistim ama bugün gitti bitanecik protein gününde 100 gr kalmisti dedim ama i ih iftar öncesi oda gitmisti

kaldigim yerden devam 72.2 ile bi haftalik kaybim var ama:26: bol bol kosup sana yetismek istiyorum

günaydın kızlar

kimse dukanımıza laf atmasın hayatımız düzene girdi sağlıklı besleniyoruz daha ne olsun 3-5 ay meyve yememekle hamur işi yememekle kimse ölmemiş , durumu iyi olmayanlar ne yapsın sanki evlerine her gün meyve , kek, börek, çörek mi giriyor meyvesiz karbonhidratsız besleniyorlar diye sağlıksız mı bu insanlar , yaa dietisyenler yıllarca iş yapamadı son zamanlarda sektörleri açılmaya başlamıştı onda da pek başarılı olamadılar tam bu sırada dukan amca çıkınca panik oldular tabi ki
dukan diyetiyle eşim 20 ben 12 kg verdik, eşim için bu acildi, yıllardır zayıflaması gerekiyordu, her gittiği dr zayıfla diyordu sağlığı tehlikeye giriyordu artık ve hep diyordu diyetisyene gideyim diye o zaman dukandan haberimiz yoktu ben hep karşı çıkmıştım ''dünya para vericeksin senin eline tırışkadan bir liste verecek ben sana diyorum ekmeği pilavı makarnayı yağlı yiyecekleri kes her gün yürü bir ay dene sonuç alamazsan git '' derdim tabi dinlemedi beni ama neyseki sonunda dukanı bulduk ikimizde çok mutlu olduk :))

geçmiş olsun , tabiki dukan aslında herşeyi çok açık ve net bir şekilde yazmış kitabında kimseyi kandırmıyor, bütün tehlikelere karşı uyarıyor su içmezsen böbreklerin gider, kolestrolün varsa yumurtaya dikkat et, hayatın boyunca 2 kez yap diye daha ne olsun , bence sonradan gelen 5 kg yu bir şekilde eski dukan deneyimlerinize göre kafanızda sağlığınıza uygun bir şekilde yorumlar verirsiniz

rica ederim donbulcum ni demek

ünüverstede bilgisayar gördüm.ancak benim zamanımda bilgisayarın işlemcisi bir oda boyundaydı.yeni yeni ilgilenmeye başladım.birsürü terimi var.söylüyorlar ama anlayana kadar zaman geçiyor.ben kutunun tamamını kopyalamış durmuşum.ama tamamını kopyaladığınızdan emin olun diyorlardı.neyse yeniden sağ oltatlım.

insanlar şekerle tanışalı bin yıl oldu.saf şekeri daha yeni üretiyorlar.hayvansal yağ kullanılıyordu zeytinyağı kullanıyorladı.şimdiki gibi rafine olmadan posalı.ekmek taş değirmenlerde öğütüldüğü için unun içine yüklü miktarda taş karışıyormuş.buda diş kırılmasına,böbrek taşı vs şeylerden insanların ölümüne neden olmuşlar.şimdide ekmeğin içinde yok yok.bırak kendilerini yırtsınlar.gitsinler isveç diyetine baksınlar,karbonhidrat diyetine baksınlar hepsinin temeli aynı mantık bu adam bunu uzatıp evrelere bölüp alışkanlık kazanmayı yaşam şeklini değiştirmeye fırsat tanımışlar.adama dava açıldığını hatta diplomasının iptal edildiğini falan söylüyorlar.

donbul, Dukan' in doktorluktan men edildigi dogrudur ama sebebi Dukan diyeti degil, okullarda fazla kilolarini veren ogrencilere ek puan verilmesi onerisi. Tabii insanlar bunu saptirip diyeti zararli diye diyorlar.

bu diyeti türkiyede uygulamak çok kolay. aradığınız herşeyi buluyorsunuz marketlerde. ama şimdi rusyadayım ve çok sıkıntı yaşıyorum..rusyada olan var mı aranızda?

5 gün atak evresinin ardından 5 gün protein+sebze günlerimden sonra bugün tekrardan 5 günlük sadece proteine başladım. Umarım hiç bir kaçamak yapmadan bu 5 günümü tamamlarım.

İlk atağa başladığımda 75,3 düm.
5 gün atak evresi sonucum 72 oldu. Çok mutlu oldum.
5 gün protein +sebze günlerim sonucu 73 oldum. Bu günlerde günde bir adet yememem gereken meyvemi de yedim.:18:

Bu 5 gün yapacağım sadece protein günlerimin sonunda inşallah 69 u görürüm. Bence zor ama bakalım sonucum ne olacak.

Kızlar kafama çok takılan bir soruya yanıt verir misiniz?
Atak evresinde ve seyirde light kola ve light gazozlara izin var. Bu nedenle günde bir adet light Camlıca gazoz içiyordum ve bu bana iyi geliyordu. Acaba diyorum bu kilo vermemizi yavaşlatır mı?
Dukanla çok kilo veren arkadaşlarımız bu içecekleri içtiler mi?
Dukan maden suyunu da serbest bırakıyor. Maden suyu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Selam bebeklerrrr :)

Melisendeciim ben hemen soruna cevap vereyim. Dukan şeker ihtiyacı için light kolayı öneriyor. Kilo verme hızını etkiler mi bilmiyorum ama selülit vs olayını düşünürsek içmemek daha iyi sanırım. Ben hiç içmedim desem doğru olur içecek olarak hep ayran tercih ettim zaten kolayı çok sevmem

Maden suyunu da hergün mutlaka içerim :)

bulasiksuyu, butun kilolarinizi Dukanla mi verdiniz ve ne kadar surede verdiniz? Dukan' in testine gore benim de o kadar kilo vermem gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…