Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Canım daha ne istiyosun, süper durumdasın demek ki. Bak cidden kilo sorunun yoksa metabolizmanın çalışmasını değiştirecek bir diyet sana faydadan çok zarar verecektir. Belki de ileride hızlı bir biçimde kilo almana sebeb olacak. Neden dersen; zaten metabolizman güzel çalışıyor ki gerçek kilondasın. Bunun atına düşmek sadece dengeleri bozmak olacak. Ha bazı bölgelerde fazlalık varsa o bölgeleri çalıştırmayla, Callan egzersizleriyle filan da sıkılaşıp, toparlanırsın. Hiç bozma gidişatını.

Son düzenleme:
Kızlar günaydın :)
Sabah sabah ilk iş yine tartılmak oldu e bugün malum perşembe.

Başlangıç kilo: 73.5
Başlangıç tarihi: 02.05. 2012
Geçen hafta: Assos tatilindeydim tartılamadım öğretmenim :)
Bugün: 60.3 :)

Hedef kilo: 59

dely' imin ellerine sağlık şimdiden.

hani eski elbiselerin bol gelmesi normal biliyorum ama benim severek aldığım ileride giyerim (!) diye ümitlerle sakladığım ancak dar olduğu yetmezmiş gibi boydan da kısa gelen pantolon varmış birkaç tane. şimdi dolap güncellemesi yaparken buldum .. sarmadığı için olsa gerek epey epey güzel ve "uzun" oldu hatta kısaltsam mı acaba diyorum :)))

bu arada dely kuzum beni önceki haftayla aynı yazıver olur mu? attım sayılır hastane artılarını, adet olmak üzereyim ama 74.9 gördüm sabah.. hiç karıştırmayalım aynı kalsın bu hafta da

Son düzenleme:
Günaydın..
Dün gece regl oldum. Bu sefer hiç gecikme olmadı Bugün baş ağrısı da geçti artık olunca. Ayrıca bu ay, başım çok ağrıdı ama; karnım hiç ağrımadı. Sessiz sedasız devam ediyo saolsun :) Yoksa bunda 'özel günler' çayının etkisi mi var Medesacıııık.. 1 bardak içtim sadece.. Etkiler mi sence..:44: Eğer öyleyse, favorilerime ekledim ben bu çayı Gelecek ay bi daha denerim bakalım aynı etki olursa, tamamdır Az sonra yine içerim.. rahat rahat oliyim
Bi de 800 gr daha gitmiş benim şişliklerden.. Bu sabah 60,00 kiloydum tam. E adet de var. Heralde adetten sonra 58'lerle sahalara geri dönerim..

İnşallah normale döner bir an önce, sağlığına kavuşur.. Bebiş annesinin leziz =) sütünün tadına da bakabilir inşallah..
Senin minnik de çok tatlııı =) Haklı çocuukk napsın.. Tahtım elden mi gidiyo demiştir :)

Aa bi de bildirim yaparken, bilenler ve daha önce bildirmeyenler geçen haftaki kilosuyla beraber önceki haftaki kilolarını da yazabilirler. Geçen hafta atlamıştık, eksik kalmasın İyi günler herkeseee..

Son düzenleme:
eski mesajlarımdan buldum şimdi, geçen hafta 71.8 mişim. bu hafta 71.3... ma o kadar çok indir çıktı ki bu hafta, ne olduğunu anlamadım. birgün 500 gr - ertesi gün 600 gr +. yine dolunay var. benim su dengeleri bozuldu zahar.

başlangıç kasım2011
hedef 66,6
geçen hafta 71.8
güncel 71.3

ben dün kaç mağaza gezdim. hiçbir şey bulamadım. arada bir yerde kalmışım bedenler ya büyük ya küçük geldi. bütçe de dar, o yüzden fazla alternetif üretemedim. en sonunda siyah bir gömlek aldım vaikikiden. ço çirkin ama bol gelen siyah pantolonun üstüne giyeceğim. bugün iş görüşmesi var. bana dua edin, şans dileyin, hayırlı bir görüşme olsun...

Canlarımmmm günaydıııınnnnnn,
Hepinizin günü çoook çooook güzel geçsin inşallahhhh
malum bugün iftar yemeği veriyorum otelde.davetli listesini gözden geçirmece,son hazırlıkları yapmaca,mutfağı kontrol etmece ve fırsat bulunca da kuaföre koşmaca yapacağım
az önce mutfak dolabını bir açtık,ustalar güllaç yapmışlarr.offff diyorum ya,zaten senede bir yiyebiliyoruz,bu sene o da yok
sabah işe geç kalmak üzereydim neden mi çünkü ne giysem üstüme olmadı yahuuu
uzun zamandır giymediğim üstüme yapışan dar bir pantolonum vardı şalvar gibi olmuş,başka bir pantolon vardı neredeyse düğmelerini açmadan giyip çıkarabileceğim kıvamdaydı.neyse ben de en son geçen ay aldığım 42 beden beyaz pantolonumu giydim,yook yaaa ayıptır söylemesi bu da düşüyor üstümden.zaten bu pantolonların 40 bedeni iyi oluyor artık bana ama 30 ağustosta bodruma gittiğimde 38 bedenini alacağım
neyse bu kadar laf kalabalığının üstüne gelelim bildirime :

başlangıç kilo : 92.7 yuhh valla
başlangıç tarihi : 19.03.2012
hedef kilo : 72.7
2 hafta önce : 74.8
geçen hafta : 75.6
bu sabahhh : 74.2
toplam giden : 18.5

kuzum sen gel rakı balık da yaparız,sana iş de ev de koca da buluruzz
yok kız sünger bob değil,firmalarıma yemek veriyorum.kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali yani
heeee ben de tepsi gibi popo istemem

kuzuuu 30 kilo verdin yaaa bunu nasıl farketmezsin ki , hiç bişey olmasa kıyafetlerinden anlıyorsundur.fıstık gibi olmuşsundur artık bence sen

inşallah olumlu geçer...hiç bi terslik çıkmaz.bol şans

kuzuuu 30 kilo verdin yaaa bunu nasıl farketmezsin ki , hiç bişey olmasa kıyafetlerinden anlıyorsundur.fıstık gibi olmuşsundur artık bence sen

haklısın ben de biliyorum ama sanırım deformasyondan dolayı öyle hissediyorum. acilen toparlanma çalışmalarına başlamam lazım callan ablaya koşmalıyım. ramazan bitsin hemen başlıycam

inşallah olumlu geçer...hiç bi terslik çıkmaz.bol şans
sağol kuzum inşallah hayılısı olsun...

Bol şans canım... İnşallah güzel geçer, iş kadını olaraktan evine döenrsin Boşver kıyafete takılma. Olduğu kadar.. Sen çalışmaya başla hayırlısıyla, daha cicilerini alırsın Allah yardımcın olsun canım..

Kız sen 92,7 kilo muyduunn Kaç haftadır liste yapıyom dikkat etmemişim ki hiç heheh Bak böyle düşününce şimdi.. Sen baya kilo vermişin yaaa
Ben de beyaz pantolon alcaaaammm Yani gerçi krem rengi var da.. Olsun ben beyaz istiyom :) Bana da 38 bol gelse hoş olurdu bence hihih

günaydın kızlar ,nasılsınız ?
bu hafta yemeyi biraz az yedim galiba fazla gitmedi kilocuklardan ,ya da 5+5 ten sonra 1+1 daha mı az verdiriyor ne ?
başlangıç t. 26 haziran
başlangıç 67
iki hafta önce 63
geçen hafta 61.5
bu hafta 61.2

bol şans alişim.. kaçta gideceksin??
başlangıç tarihim:27.05
başlangıç kilom:122
geçen haftaki kilom 107
şimdiki kilom 105.5
ya cerenimo bak inişe geçtin sen de en hızlısından

seni de örnek göstericem bünyeme seni dee

bence ben hiç ii bi örnek olmam :)

kitabı almadan bu diyete baslanmamalı cunku öle gorundugu kdr basıt bi diyet deil bu bir,ikinciside siz ztn ideal kilonuzdaymıssınız o yüzden kilo wermenize gerek yok demiş Dukan.

bence senin suan sorunun kendinle alakalı kilo ile deil.canın sıkkın oldugun ıcın kilon sna abartı vs gibi gelior.bence once bi silkelenmelisin cnm.

MAşallahhhhhhhhhhhhhhhhh

.

tşkler

bol şans cnmm

geçen haftaki kilom 107
şimdiki kilom 105.5

ticker.ını güncelle o halde kestane

hadi bişi kalmadı güçlendirmeye medesam

Günaydın kızlar nasılsınız?
ben iyiyim ama et yiyemiyorum bu ara. o yüzden bir süre sebze agırlıklı gidicem, protein agırlıklı gidemiyorum ne yazık ki midem almıyor artık. diyeti bırakmaktansa bir süre böyle gidip sonra gazlanıp devam etmek istiyorum.
bu sebepten dolayı bu haftaki bildirimim tam bir felaket. sadece 100 gr gitti. haftaya hiç gitmez sanırım. zaten sebze yzünden gelen artılarım var bu günlerde. bildirim yapacağım kilo haftanın en düşük kilosu, cumartesi görmüştüm.

başlangıç kilo : 64.7
başlangıç tarihi : 22.06.2012
hedef kilo : 57.0
geçen hafta : 62.6
bu hafta : 62.5
giden : 0.1 kg
toplam giden : 2.2

herkese başarılar. kilo almayayım da ona da razıyım

geçen haftaki kilom 107
şimdiki kilom 105.5
Hehh şöyylee!! eski performansına kavuştuunn

Canım sen hedefini mi indirdin

kızlarım canlarım çoook enerjiğim bugüüüünnnn,koşuşturmacam çok ama özüme döndüm yine veeee bu enerjimi size de geçirebilirim umuyorum bu aralar yoğunluktan çok aktif olamadım kusura bakmayın ama açığı kapatıcam size söz
keşke sizler de burda olsaydınız da hepinizi akşamki iftara davet edebilseydim.
bu arada izmirde olan arkadaşlarımız varsa sempatika sonra çapkınlık yapamayan başı bağlı olan arkadaşımız cute muydu veee başka kim varsa izmirdeki dukaniçelerr,eğer programına uyan varsa memnuniyetle misafir etmek isterim.hem bu vesileyle de tanışmış oluruk

canım spor yapmadıysan deformasyon kaçınılmaz elbette
sonuçta 30 kilo buu yaaa az buz bişey değil ama bütün arkadaşlar callen'ın çok kısa sürede etki gösterdiğinden bahsediyor bence dene bakalım,bizimle de paylaşırsın sonuçları
bu arada iş görüşmende başarılar,o işi almadan dönme bizi de bilgilendir

geçen haftaki kilom 107
şimdiki kilom 105.5

kuzum maşallahın var ,Allah nazarlardan saklasın e mi
bir daha da kaçamak falan yapma
canım yaa benden ne kadar sonra başladığın halde neredeyse benim kadar kilo verdinnnn afferrim kuzumaaa

kız ben boşuna mı diyorum kurbanlık dana gibiydim diye
şu an var ya 92.7 kilo olduğuma inanamıyorum,kendime bunu nasıl yapmışım inanamıyorum yaaa.
insan güzelliğini,enerjisini nasıl bile bile yok eder ki.
ben acıktığı için yiyen değil ama iştahtan dolayı yiyen biriydim.
yemek yemek en keyifli hobimdi.aslında normal insdanlar kadar yerdim yani aşırı yemek falan yemezdim ama demekki bir denge sorunu varmış.çok şükür yaaaaa,bir daha asla o günlerime geri dönmeyeceğim.
ammmaaaa tabiki Allah bir bebiş nasip ederse o zaman 100 kilo da olsam üzülmem

evet evet bekleyin geliyorummmmmm
önümüzdeki hafta regl olacağım muhtemelen regliden sonra artık yanınızdayım.yeter bu kadar zorlamak.
aslında 14 temmuzda hedef kiloma inmiştim 75.7.zorlaya zorlaya bugüne kadar yani neredeyse 20 günde sadece 1.5 kilo verebilmişim.
fazlalıklar azaldıkça gitmesi zorlaşıyor kiloların.daha fazla zorlamanın anlamı yok demekki.
gerçi şöyle düşünüyorum ben şu ana kadar hiç yumruk ve beyaz gün yapmadım.acaba diyorum en son kapanışı da bunlarla yapsam hiç değilse 1 kilo falan da ordan gider mi yoksa arsızlık mı ediyorum.ayyy kızlar insanın verdikçe veresi geliyor vallahiii

Herkese merhaba;
çok uzun zamandır sizleri takip ediyorum.Ancak aranıza katılıp sizlerle deneyim paylaşma şansına şimdi sahip olabildim.
ben de bir dukan sevdalısıyım.Kısaca hikayemi paylaşmam gerekirse 1,5 sene önce yaptığım doğumdan sonra 80 kiloya kadar ulaştım.2011 sonbaharında dukanla tanıştım ve yaklaşık 4 kilo verdim(1 aydan kısa sürede) hamileliğimde 26 kilo almıştım ve vücudum birçok değişikliğe uğramıştı belki farkında olmadığım bir rahatsızlığım vardır diyerek dukana veda edip 30.12.2011 tarihi itibariyle 78 kilo olarak diyetisyene başladım 72 kiloya kadar indim ama rejim yapmak benim için kabustu. sınırlı yemekler kalori hesabı gram hesabı yapamadım 6 ay süresince sadece 6 kilo verdim.Sonra tekrar düşündüm ve dukana dönmeye karar verdim(verdiğim en iyi karar bence) 18.06.2012 tarihinden beri dukancanım ve şu an 67 kiloyum.son 1,5 senedir 60 lı rakamları görmek benim için hayaldi (hamile kaldığımda 60 kilo idim 86 kilo ile doğum yaptım).hedef kilom 57 dukan amca 60 senin için iyi dese de 57 olmak istiyorum.

maalesef dukana pek de iyi bir zamanda başlamadım .dondurma, karpuz, yaz mevsimi beni çok zorluyor.hele son 2 hafta izindeydim kaçamaksız günüm geçmedi.ama yılmıyorum dukanın beni götüreceği hedefe inanıyorum.

dukana yeni başlayanlara ve dukanla başaranlara "merhaba" diyorum...

kızlar ya eskiden ne güzel günlük menülerimizi yazardık,epeydir kimse yazmıyor.hadi bugün yazalım menülerimizi ki kaçamakları da önlemiş olalım

ben dün nesli poğaçası yaptım,bu 2.deneyimim ve yine fiyasko.nedense çok kötü oldu.sizinki böyle olmuyor mu,kız nesli bunun bir sırrı var mı yoksa ben yine börekçi mini fırının azizliğine mi uğruyorum
sonraaa dukan ekmeği yaptım ama yarım ölçü yaptım pöööfff o da fena oldu
ammmaaaaa çikolayalı kekimden yaptım o yinee süper oldu,pöti bör de koydum bu sefer içine
veeeeeeeeeee ipekimin pizzasından yaptım en sonunda veeee gerçekten çok lezzetli olduuuu.bundan sonra kesin daha sık yapıcamm

bugünkü menüüm :
sabah
1 tane poğaça
1 dilim çikolatalı kek
2 dilim light beyaz peynir
1 türk kahvesii

öğlen
hımm mis gibi bamya
1 dilim tavuk göğüs ızgara

akşam yoğun olacağım için motivasyon babında akşamüstü kahve dünyasının light yoğurtlu dondurmasını yemeyi planlıyorum.

akşam da iftar yemeği var malum;ayıptır söylemesi iftariyelik tabağı, çorba,börek,hünkar beğendi ve güllaç menümüz.
artık beğendisini görmemezlikten nasıl geleceğimi bilemiyorum bu benim için çok zor olacak çünkü bayılırım ama beğendiyi bir kenara bırakıp sadece etinden yemeği vee menüdeki diğer herşeyi görmemezlikten gelmeyi planlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…