Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba arkadaslar karar verdim bende yarın baslıyorum bu diyete, 1.69 boy 58 kiloyum hedefim 50 kilo olmak inşallah

okudugum ve anladıgım kadarıyla bir hafta boyunca (istege gore) ben tavuk yiyecegim ve bol su tüketilecek degil mi?

sonraki hafta ise hem tavuk hem sebze tüketilecek??

yardımlarınızı bekliyorum

hedef 50 kilo olmak mı bu boyla gülesim geldi artık sıfır beden moda diğil hberin olsun:)

arkadaşlar ya, eğer sıkılmazsam seyiri 5+5 şeklinde yapmayı düşünüyorum ben. :44:

Var mı 5+5'te deneyimli olan?

Birde şu toz tatlandırıcı splenda marka olmak zorunda mı? Ben bugün markette alman bir markanın toz tatlandırıcısını gördüm de kalori değerlerine göre mi almalıyım?

5+5 i 10 gün yapmıştım :-))) yeter ona o kadar. 1+1 en iyisi. Yapması daha kolay, ay sonunda sonç aynı...

sevgili dukancılar, ben bu sıralar kendimi kilo almış gibi hissediyorum nedenini anlamadığım bi şekilde =// her gün hemen hemen aynı çıkıorum yani +500 1000 gördüğüm zamanlar oluyo ama hep aynı kilolarda seyrediorum ne var ki ben kendimi her gün daha da şişmanlıo gibi hissediyorum bu psikolojiden nasıl kurtulcam ben ya :S tartılara inanmasam eski 60-70 kilolu kişi olduğumu düşünmeye başlıcam yani hiç kilo vermemiş gibi :S

merhaba arkadaslar karar verdim bende yarın baslıyorum bu diyete, 1.69 boy 58 kiloyum hedefim 50 kilo olmak inşallah

okudugum ve anladıgım kadarıyla bir hafta boyunca (istege gore) ben tavuk yiyecegim ve bol su tüketilecek degil mi?

buyükaşk hoşgeldin öncelikle. 8 kilo fazlan olduğunu söylüyorsun. Dukanın hesaplayıcısını kullanmanı öneririm öncelikle. Dukanın sitesindeki testi yapıp Atak evrenin kaç gün sürmesi gerektiğini oradan öğrenmen lazım. Tahminen 3- 4 gün önerecek. Bu dönem Atak dönemi dediğimiz sadece proteinlerle beslendiğimiz bir dönem. Vücuttan bolca su atacaksın. Sonraki etap Seyir evresi. Birer gün dönüşümlü olarak bazı sebzeleri de dahil edebileceksin beslenmene. Bu süreç vermek istediğin kiloları verene dek sürecek. Ama dediğim gibi kendi hedeflediğin kilodan ziyade Dukan' ın önerdiği kiloyu hedeflemende fayda var. Doğru kilomuzu belirleyen faktörler önemli çünkü.

Balık öneririm. Sadece tavuk sıkıcı olur. Ayrıca bir nokta var ki en önemlisi: Kitabı edinip okumak. Kaynak kitap olarak gerektiğinde başvurmak. Şimdiden başarılar diliyorum sana.

Son düzenleme:
buyükaşk hoşgeldin öncelikle. 8 kilo fazlan olduğunu söylüyorsun. Dukanın hesaplayıcısını kullanmanı öneririm öncelikle. Dukanın sitesindeki testi yapıp Atak evrenin kaç gün sürmesi gerektiğini oradan öğrenmen lazım. Tahminen 3- 4 gün önerecek. Bu dönem Atak dönemi dediğimiz sadece proteinlerle beslendiğimiz bir dönem. Vücuttan bolca su atacaksın. Sonraki etap Seyir evresi. Birer gün dönüşümlü olarak bazı sebzeleri de dahil edebileceksin beslenmene. Bu süreç vermek istediğin kiloları verene dek sürecek. Ama dediğim gibi kendi hedeflediğin kilodan ziyade Dukan' ın önerdiği kiloyu hedeflemende fayda var. Doğru kilomuzu belirleyen faktörler önemli çünkü.

Balık öneririm. Sadece tavuk sıkıcı olur. Ayrıca bir nokta var ki en önemlisi: Kitabı edinip okumak. Kaynak kitap olarak gerektiğinde başvurmak. Şimdiden başarılar diliyorum sana.

cok tesekkur ederim vermis oldugun bilgiler icin. siteye girdim hepsini yanıtladım ancak bir yerde hata yapmıs olmalıyım sonuc alamadım

sevgili dukancılar, ben bu sıralar kendimi kilo almış gibi hissediyorum nedenini anlamadığım bi şekilde =// her gün hemen hemen aynı çıkıorum yani +500 1000 gördüğüm zamanlar oluyo ama hep aynı kilolarda seyrediorum ne var ki ben kendimi her gün daha da şişmanlıo gibi hissediyorum bu psikolojiden nasıl kurtulcam ben ya :s tartılara inanmasam eski 60-70 kilolu kişi olduğumu düşünmeye başlıcam yani hiç kilo vermemiş gibi :s

kuzum bende de benzer bir sorun var.hergün şişmanladğımı düşünmüyorum ama, kendimi hiç farklı göremiyorum. Bugün kıyafet almaya gittim. 42 pantolonlar büyük geldi. Gerçi 40 lar da olmuyor henüz. Arada bir yerdeyim. Bu bedenlerde bir pantolonun içine sığmak hayal bile olamayacak kadar uzaktı bana. Ama kendimi çok şişman hissettim. Geçen haftasonu diyetim çok aksamıştı. Ordan 2,5 kg geldi. Salıya kadar hepsini verdim ama ertesi gün bir kısmı geri geldi. Ama onlar önemli değil tabi, bunun farkındayım. Neden kendimi zayıflamış hissetmiyorum anlamıyorum. Biraz kendime alışayım, bu kilomu algılamaya başlayayım, yeni giysilerim olsun alışırım diye düşünüyorum. Benim doğru düzgün fotoğrafım da yok eski halimle.sadece bir kaç tane yüz fotoğrafım var. çektirmezdim çünkü. Geçen hafta sonu arkadaşım fotoğraflarımı çekti. çok şişman olduğuma karar verip sildim fotoğrafları. Tamam eski halimle farklıyım görüyorum ama hala şişmanım. Inşallah kendime alışınca geçer bu durum.

Siteyle ilgili bir sorun var sanırım. Bir süre sonra tekrar denersin, dert etme.

sempatika simdi tekrar denedim soyle bir yazı cıktı karsıma.simdi diyet e gerek olmadıgını mı belirtiyor:) anlamadım

Your true weight

Congratulations! You are already at your True Weight!

If the information that you have given is correct, your true weight is 58, and you do not need Dukan Diet coaching. Your weight is right for you.

Sizin gerçek kilo
Tebrikler!
Size Gerçek Ağırlık zaten vardır! Eğer verdiğiniz bilgiler doğru ise, gerçek kilo 58 olduğunu ve Dukan Diyeti koçluk gerekmez. Kilonuz sizin için doğru olduğunu

Kızlar... Akşam erkek arkadaşım aldı beni kucağına bayağı da kaldırdı. Hem de rahat rahat. :KK1:

Demek ki bayağı hafiflemişim ben. :KK8: :KK9:

Kendiside 65 - 67 civarında seyreden biri çünkü. Öyle iri cüsseli olduğu söylenemez.

O halde kaldırabildiğine göre maşallah bana diyorum. :nazar:

Laf aramızda zayıfladığımdan beri daha güzel görünüyorum ya, kıskançlık dozajıda arttı bunun. :KK12: :KK53:

Merhaba tekrar.. akşamları pek girmem ama.. Hatta gece.. Canım çok sıkkın, uyumadım.. Öyle anlatılacak bişey yok yani de... Off!! Neyse.. Sabah kalkmak ve çalışmak baya zor olacak :KK31:

arkadaşlar dukan diyeti kas eritmiyorya benim yüz kaslarım eridi galiba daha 9 kg var zayıf olmama 9 kg daha verirsem yüzümde sadece gözler kalıcak bundan korkuyorum marsık gibi olucm galiba:)

Normalde de kilo verince öyle olmaz mıydı senin? Bünyenle alakalı bir şey olmalı :44: Yanlış bir şeyler yapmamışsan kastan kesinlikle gitmemiştir :KK66:

Hoşbuldukkk:KK71: Evet iyidir de yapışınca yapışıyor bakalım umarım çabuk veririm :44:
E orası öyle.. İnatçı değilse kiloların, 2 aya kalmaz ama gitmeleri, merak etme :KK34:

...
Birde şu toz tatlandırıcı splenda marka olmak zorunda mı? Ben bugün markette alman bir markanın toz tatlandırıcısını gördüm de kalori değerlerine göre mi almalıyım?
Splenda eczanelerde oluyor ama stoklarda tükenmişti falan, ben de internetten sipariş vermiştim. Ama dün Kipa'dan Takita'nın formtat60 diye bi tatlandırıcısı var onu aldım. Hemen almak istedim, beklemek istemedim çünkü. Onu da kullananlar var. Henüz sadece biraz süte kattım. Tadı az galiba. Başka bişeyde deneyemedim daha.

Merhaba.. Diyete başlamak için öncelikle kitabı okumalısın.. Duyduklarınla takip ederek yapman çok zor. Biz yine yardımcı oluruz tabi ama hep aynı şeylere cevap vermek ve her soruya yetişmek zor oluyor haliyle herkes için. Arada cevaplanmamış sorular kalabilir. Hem kitap diyetin her evresi için senin en büyük yardımcın. Öyle dediğin gibi şeyler yok. Zaten sempatika da cevap vermiş. ama her şeyi geçtim 1,69 boyla 58 kiloyla diyet yapmak nedendir? Tamam kendini belki hala istediğin gibi görmüyorsun herhalde ama; bu diyeti yapmana hiç mi hiç gerek yok bunu görmemen ilginç.. Ya da manken falansın, işin gereği istiyorsun..? Kendini neden zorlayasın ki.. Kötü göründüğünü de hiç sanmam yaa!

cok tesekkur ederim vermis oldugun bilgiler icin. siteye girdim hepsini yanıtladım ancak bir yerde hata yapmıs olmalıyım sonuc alamadım
Ben de testi yap diyecektim, yapmışsın da zaten.. Neden sonuç almadığını söliyim. Çünkü zayıflayacak bir şeyin yok.. Benim boyum 1.63 ve Dukan bana 57,5-58 kilo ol diyor, düşün.. Sana "zayıflama" dememesi imkansızdı! Kitabı okusaydın bak orda belli bölgelerden kilo vermek isteyenler için farklı sistemler önermiş.. Sen böyle ataklı seyirli değil de, farklı şeyler yapmalısın.. Lütfen yanlış anlama tabi ki istersen 40 kilo ol bize ne ama; iyiliğin için diyorum yani. Hani manken falan değilsen.. 50 çok çok az.. He yok ben yapcam da yapcam diyorsan ille öylesine yapılacak bir diyet değil bu. Ciddiye almalı ve her evreyi tamamlamalısın.. Kilo fazlan olmadığı için; başlayıp da sonra sıkılıp "amaan nasılsa fazlam yok deyip" vazgeçersen, verdiklerinden daha çok alabilirsin çünkü. Kulaktan dolma 1 hafta tavuk yemek, sonra sebze de eklemek falan.. böyle olmaz.. Kesin karar verdiysen kitabı alarak başla.. o zaman hoşgeldin der yardımımızı ederiz her zaman :KK66:

Son düzenleme:
Kızlar... Akşam erkek arkadaşım aldı beni kucağına bayağı da kaldırdı. Hem de rahat rahat. :KK1:

Demek ki bayağı hafiflemişim ben. :KK8: :KK9:

Kendiside 65 - 67 civarında seyreden biri çünkü. Öyle iri cüsseli olduğu söylenemez.

O halde kaldırabildiğine göre maşallah bana diyorum. :nazar:

Laf aramızda zayıfladığımdan beri daha güzel görünüyorum ya, kıskançlık dozajıda arttı bunun. :KK12: :KK53:
Canım, çok sevindim.:KK19:

Bende 3,3 kilo geçen hafta atakla verince eşim baktım kıskanmaya başladı. Bana kötü kötü bakarak "yeter daha zayıflama." dedi.

Kıskanılmak güzel. Daha da zayıflayalım, daha da kıskansınlar.:KK52:

Son düzenleme:
izmirde planlardan haberim olaccak yani görüşürüz
çapkınlık pek yapamam!!! :KK9::KK9::KK9: bekarım dediysemde tam bekar sayılmam
ben su callan ın ineceği yeri bile bilmiyorum ben önce bir indirmeyi deniyim
özelden mesaj atma hakkım henüz yok
siz bana face veya buradan atın

Hiç birimiz tam bekar sayılmayız ama MEDESA mın sözü var. rakı balık yapıp alem yapacağızz :)
Bana mail at o zaman adresini mailim pksnmz@ho....

kızlarrrr sizi çooook özlediiiim,
sabaha karşı uyandım midem bulanmaya başladı ve hala geçmedi :KK50:
baya keyfim kaçtı,neden böyle oldu anlayamadım.
bir taraftan da yarın akşamki iftar davetini hazırlıyorum,açamadım kk'yı sabahtan beri.
geçmişi de okuyamadım henüz,kusuruma bakmayın bu ara yoğunluğum anlamsız şekilde fazla :KK14:
ipekim yeni izmirli arkadaş bulmuşuz,tam okuyamadım henüz ama umarım izmirde yaşıyordur da görüşebilirm bari :KK34:
love,çikolatalar harika görünüyor da eski çikolata kağıdı ne demek yahu anlamadım ben :26:
hepiniz iyisinizdir inşallah,azıcık daha çalışıp okuyacağım geçmişi :KK54:

Ne oldu kuzu sana nazarlaramı geldinnn
AA kim geliyor iftaraaa sünger bob muuu ne yapacaksınnn.
Görüşelimde başı fena bağlı sanırım çapkınlık yapmam diyoooo :KK43:

arkadaslar facedeki simlanın sayfasından bi yorumumu gören bi arkadas bana faceden msj atmıs,,buryada uyeymıs ama yazmıomus sadece okuormus..guclendırme ıle ılgılı ona yazarken burayada yazmak ıstedım guclendırmeye gececek olanlara belkı fayda olur die.öncelikle dukan bu işi kesınlıkle bilior,,guclendırmede hıc kılo almadım wermeye dewm ettim.kılo alırım korkusuna bende gırıp 1 hafta uzatmıstım seyırı ama gerek yokmus.benım sahsı tawsıyem hedef kılonuza ulastı ısenız guclendırmeye gecmenız...zira artk seyirdeki kahwaltı derdi benim iiçin bıkkınlık getırmıstı.cunku seyırde hep lor peynırı yumurta ve yulaf kepegımden poaca tuketmıstım.o yuzden suan bana yedıgım lıght kasar we ekmek ödül gibi gelior.hergun meywemıde yıorum.kitapta hergun aynı sebze we meyweyı yemeyın dıor ama ben hergun domates yıorum meywede genelde karpuz yıorum.hergun aynı seyı yani.ama hala protein agırlıklı beslendiğim söylenebilir.o daha kolay oluor benım ıcın cunku.20 Haziranda baslamıstım suan 32.gün.1300 gram civarı werdim.Pazar gunude ödülü insani sınırlar dısında abartmama ragmen göbeğim pazartesi kötüydü doğal olarak ama bugun geri indi :KK1: bugunku halim asağıda :KK53:korkacak bişi yok kısaca dukan amcam bizlere bu işin sırrını ögretti bence,,NO PANIC :)

Eki Görüntüle 477217 Eki Görüntüle 477215

MAşallahhhhhhhhhhhhhhhhh

dettt kıskançlık yoook,siz yine arada sırada görüştünüz birileriyle ben napiiim buralarda kaldım bi başıma,face'e de giremiyorum zaten:KK50: yaaa eyyy güzeller izmirim güzel şehirdir,çeşmemin denizi hiç biyerlerde yoktur.atlayıp gelsenizee bi h.sonu yaaa,illa otobüs mü kaldırcaz sizin için :KK9::KK9:

gel kuzum gel sen benim yamacıma kordonda çimler üstünde callen yapalım :KK9:

Walla babamın bana deli muamelesi yapmayacağını bilsem 2 günde iş bulurum ben İzmirde. 2 günde de ev bulurum. Bu arada birde emlakçı bulurum çıtırından. 3 gündede taşınsamm. 1 hafta sonra hopppp misafir bile alırımm ama babam bakırköye yollar beni heraldeee. Tek kız olmak ne zor evde yaaa :KK43:
Allahtan okulu kazandığım günden sonra 13 sene ayrı yaşadık da bende keyfime baktımmm :) Şİmdi ne olursa olsun gece eve zorunluluğu varr :)

Delyyyyy,şimcik biz yarın geçen haftaki kiloya göre mi bildirim yapacağızzzz yoksaa 2 hafta öncekine göre mi ?

2 haftayı da yazalım bencee farkı görürüzzz

kız küçülsün istemiyorum ne demek,kocaman mı kalsın toton,küçülsün işte ne güzel :KK23:

Kız kocaman değilki. Bende acayip orantı var. Malum doğduğumdan beri şişko modunda olduğumdan çıkmış bi tarafım yok. Ve şuan kalçam 99 cm. İstemiyorum küçülsünn. Benim kalas belimi inceltmem lazımmm. Bi çare bilen varsa paylaşsın lütfennn.

ama düzleşince çok kötü görünüyo bnde yapmıcam kalça hareketlerini:KK33:

Bende yarım yapıyorum onları. Callen teyzenin kalas gibi poposuuu. Türk insanına yakşmaz. 501 giydinmi dolduracak totonnnn...
Gerçi teyze küçültmez sadece yayılmasını önler diyoo ama ben farkı hissediyorum bu aralarr.

günaydın kuzularım.. ipekom nasılsın fıstığım?

Günaydınlarrrrrr.

İyiyim canım sen nasılsın.

Anne nasıl bebeko geldimii. SÜt kokabiliyormu yawruummm. Ahh ne minik ne güzeldir o şimdiii. ALLAH bağışlasın onu. MAŞALLAH MAŞALLAHHHHH

Günaydınlarrrrrr.

İyiyim canım sen nasılsın.

Anne nasıl bebeko geldimii. SÜt kokabiliyormu yawruummm. Ahh ne minik ne güzeldir o şimdiii. ALLAH bağışlasın onu. MAŞALLAH MAŞALLAHHHHH
sağol kuzum ben de iyiyim..
yok çıkmadılar, risk varmış hala annede :KK43: süt de alamadı daha mama yiyo, ama bu onun mis kokmasına engel değil tabi :) bizimki de ufaktan ufağa kıskanmalara başladı..haftalardır "ben büyüdüm di mi anne, gocaman oldum di mi anne" diye tepemi dürtükleyen kuzu şimdi beşik falan tekrar hazırlanınca "ben güçüğüm di mi anne, ben bebeğim di mi anne" diyip duruyo.. :))

X