Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

slm.bulaşıksuyu ve tüm dukancılar uzun süredir giremediğim foruma bugün dahil olabildim nihaYET ramazan nasıl gidiyor oruç tutan var mı?

valla ben de bes gün ps yaptım canım ama kilo vermeyi engellemediğini farkettim ,böyle mi devam etsem bilemiyorum ,p günleri şimdi işkence gibi oluyor ,sebzeler su tuttuyor filan deniyor ama ben de tutmadı ,gayet iyi gidiyor ama 1+1 daha mı hızlı gidiyor kilo onu da bilemiyecem ,hayatımda ilk kez 30 günü kaçamaksız bir diyet yapmış oldum.

Evet herkese merhabalar.....

yarın sbah iibari ile dukana başlıyorum, bugün alışveriş yapmam gerekiyor. Bildiğiniz üzere pahalı bir diyet :)

Bu sabah itibari ile 67.4 kiloyum hedefim 60 kilo, 7.4 kilomu 45 günde verebilceğimi gösteriyor dukan.co.uk :) umaarım dediği gibi olur.

haydi başlayalım o zaman :))

Selam canım, hoşgeldinnn :) Dukan ve oruç benim açımdan gayet güzel gidiyor :)

ben ramazan başından beri ipin ucunu kaçırdım fakat sadece 1 kg aldım.yulaf kepeğini ihmal etmedim.sen nasıl yapıyorsun neler yiyorsun bulaşıksuyu ben ifta ile sahur arası 2 lt.su içemiyorum mesela.yeşil çayda içemiyorum.:44:

önceki günkü insandışı yemek serüvenim tartıya + olarak yansımış tabiki de :/ iki ileri bi geri devam ediorum güçlendirmeye bakalım sonum ne olcak :44: allahtan ramazan ayındayız da kaçamak yapmaya çok vaktimiz olmuyo bi yere iftara gidiosanız zaten eve gelene kadar sahur oluo inşallah daha fazla almadan aksine vererek tamamlayabiliriz şu mübarek ramazan ayını

Atak evresinden sonra hiç protein günü yapmadınız mı? Peki atakta sonra bugün kaçıncı gününüz ve kaç kilo verdiniz?

Bende kendimce bir yöntem bulmaya çalışacağım. Atağı 7 gün yapıp 7 günde 5 kilo vermeyi istiyorum. Kalan 5 kiloyu da seyirde protein ağırlıklı protein +sebze diye uygulamayı düşünüyorum. Öylesi bana daha kolay gelecektir.

Kolay gelsin size. Benim bugün 4. günüm ve günde iki kez birer adet yediğim kirazdan başka atak evresinde kaçamağım olmadı.

Sahurda yaptığım ekmeklerimi yiyorum. Yanında lor bazen yumurta sebze günümde de domates salatalık falan oluyor. Sahurda yediklerim hep daha hafif şeyler oluyor. Mesela bugün sadece yoğurt ve ekmeğimi yedim. Sahur ve iftarda birer tane olmak üzere hep soda içerim, suyu asla ihmal etmem. Yatana kadar elimdedir hep şişem.

İftarda ise sıkılmamak için hep farklı tarifler deniyorum. Çorbam, ana yemeğim ayranım hep olur. Sıvı ihtiyacımı ayran, su, soda ile gideriyorum. Yeşil çay içmeyi bıraktım ama içsem çok iyi olacak çünkü normal dönemde hep içerdim.

çok teşekkür ederim bulaşıksuyu.
bende artık daha fazla dikkat edeyim.ipin ucu bizim misafirler vardı üç haftadır aslında ondan kaçtı.yoksa çok iyiydim.nisandan beri 15 kg verdim ben.

Selam arkadaşlar
Bugün atakta 4.günüm ve kalktığımda tartıda gördüğüm rakam 64.0
Dün 64.6'ydım. Bugün 64.0 çıktım. 600 gr gitmiş.

Dün gece kısık ateşte krep yapmayı denedim ilkinde başarısız olmuştum çünkü. Gecenin 2,5'uğunda o krepi yedim. Krep biraz daha vermeme engel olmuş olabilir geç saatte yediğim için. :26:

Bir de dünün diğer günlerden tek farkı limonlu şekersiz doğal maden suyu içmemdi. 2 kalori gerçi fazla etkileyeceğini sanmıyorum. :44:

alışverişe çıktım.diyet ürünlerine bakayım dedim.light kremşanti ,puding buldum ama almadım.sadece vanilya aroması ve toz tatlandırıcı aldım.indirime girmiş.10 liralık tatlandırıcıyı2,5 aldım.diyet ürünlerinde indirim vardı kaşarıda 12 lira yerine 3 liradan aldım.sadece ben yediğim için çok para vermek istemedim.küçücük 200 gr lık reçele3 lira diyor.diyet pahalıya geliyor.kepek 5,5 mecburen alıyoruz.

ataktan sonra ben iki hafta 1+1 yani protein+proseb yaptım ,on gün de de 5+5 yaptım ,yani tabiki protein günlerim oldu ,şimdi yine 1+1 e geçtim çünkü diğeri çok yıpratıyor ,en iyisi 1+1 ,atakta 3 kilo seyirde 2,5 kilo bir ayda 5,5 kilo vermiş oldum .benim atak da 7 gündü ama 3 kilo verebildim ,inş.verirsin ....seyirde sanırım 26.günüm

kızlar oruçtan dolayı şuan of oldum.diyet alışverişinden sonra kendime tatlı yaptım.döner dürüm yapacağım için kreplerimi pişirdim.diyet colamıda buzluğa gömdüm.ev halkının içliköftesi,mantısı ve işkembe çorbası var.benimde yemeğim var.kendimi sofrada garip hissetmeyeceğim.çatalım elimde garip bakmayacağım

ben de güzel bi mantarlı tavuk yemeği yaptım yanına ayranım yoğurdum var ikisi de aynı şey sayılır ama iftardan sonra hangisini canımın isteyeceğine karar veremedim ikisini de koydum ben çayımızı da demledim ohh seviyorum ramazanı, yemek yemek ayrı bi güzel oluyo sanki , ailemle sofraya oturduğum ender zamanlardan olduğu içindir belki de bilemedim şimdi =))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…