Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Atak evremin 4. gününe girmiş bulunmaktayım.

75,3 kilo ile başlamıştım.
İlk iki gün 2,2 gibi çok ciddi bir kaybım oldu.
Bu sabah tartıldığımda tartı 72,6 ü gösterdi. Dün sabah 73,1 dim. Yani 3. günümde 500 gr vermişim. Bence normal. Her zaman ve her diyet türünde kilo kayıpları ilk günlerde daha fazla olur. Demek ki ilk iki gün vücudumda toplanmış olan sular gitti.

Bu sabah yediklerim:
1 dilim hindi jambon
120 gr light peynir
Yulaf kepeğiyle yapmış olduğum krepim.
Şekersiz çay.

Edit:
Ramazan ayında insanların oruçluyken benim burada gün içinde yediklerimi yazmam beni son derece rahatsız etmekte ama öte taraftan atak evresini yapan arkadaşlarla paylaşımda bulunmayı da gerekli görüyorum. Yine de eğer yazmamı istemiyorsanız söyleyin yazmam. Oruç tutan üyelerimize saygıda kusur ediyorsam affedin.

Bende çikolatayı çok severim.

Son düzenleme:
Aynı durum bende de oluyordu canım, çok iyi anlıyorum seni.

Mesela 70'in altına düştüğümde pizza falan yemiştim. 65 oldum pide, yemekler, tatlılar kaynadı gitti arada.
Toparlarsın muhakkak.

sağol cınım ama yaptığım kaçamakların cezası çıkıyo bir bir bugun de 67 nin altına inemedim ticker ımı güncelliyim de ceza olsun bana

sağol cınım ama yaptığım kaçamakların cezası çıkıyo bir bir bugun de 67 nin altına inemedim ticker ımı güncelliyim de ceza olsun bana
Canım, sen kaç gündür Dukan Diyeti yapıyorsun? Atak az mı yaptın çünkü kilo kaybın sanki az gibi, değil mi?

Bu aromaların özelliği nedir? Dukan öneriyor mu?
Bu aromalarla nasıl tatlar yapıyorsunuz? Zamanınız varsa yazabilir misiniz?

tabii cınım, şimdi bu aromalar kek, dukan çikolatası, kurabiye, dondurma vs.. gibi birçok tarifin tadını güzelleştiriyo. zaten çok fazla katılan bişey değil birkaç damla yetiyor, o yuzden izinli. mesela ben geçen gün çikolatalı kek yaptım içine fındık, çikolata, kakao ve poti bör aromalarımdan kattım pek bi güzel oldu. tarif ve maceralarım az sonraa ayrıca simlanın blogu vb.. birçok sayfada da güzel dukan tarifleri var dukan diyeti tarifleri

Canım, sen kaç gündür Dukan Diyeti yapıyorsun? Atak az mı yaptın çünkü kilo kaybın sanki az gibi, değil mi?

25.06.2012 de başladım dukana ondan önce kendi yöntemlerimle 3 kilo kadar vermiştim. yani su kısmı pek yoktu ben dukana başladığımda. 5 gün atak yaptım bunu da dukanın sayfasındaki testi doldurarak buldum. 1 ayda yaklaşık 4 kilo verdim bence gayet iyi :) çok hızlı vermek sağlıksız oluyo. bi de ben 1+1 uygulamıyorum hergün ps yapıyorum seyirde (arada denk gelirse p de oluyor bazen), tabii arada da kaçamaklar oldu, bunlar da biraz yavaşlatmıştır kilo vermeyi. ama ben kaçamaklarım dışında hergün ps yapmaktan şikayetçi değilim ayda 4 kilo iyi bir hız bence

Demek ki istenilse Dukan diyeti ile şeker isteğimizi bastıracağımız tatlar yapabiliriz. En kolayı yağsız sütle mısır nişastası, yumurta, kakao ve tatlandırıcı katılarak güzel suplar yapılabilinir. Bunları aroma olsun diye katılıyoruz demek ki. Şimdi oldu canım.

Ataktan sonra sadece protein günü yapmamışsın öyle mi? Sizin kilonuz fazla değil, Hatta bana göre hiç değil. Kendi vücudunuza göre bir yöntemde gidiyorsunuz. İyi yapıyorsunuz.
Bazı uzmanlar ayda 4 kilo vermeyi bile çok buluyorlar. En sağlıklısı her ay verilen bir kilodur diyen çok ama biz ne yapıyoruz her günde bir kilo vermeyi istiyoruz.:44:

Bu aromaların özelliği nedir? Dukan öneriyor mu?
Bu aromalarla nasıl tatlar yapıyorsunuz? Zamanınız varsa yazabilir misiniz?

ben acıbadem velimonunu aldım.keklere tatlılara limon ve acıbadem tadı veriyor.limonlu kurabiye acıbademli kurabiye yap.yani şeker tadı az olduğu için bu tatlar destekliyor.tatlı kırizlerinde iyi oluyor.ben az çeşit buldum.vanilya,kakao ve tereyağ aroması varmış.vanilya çubuğu aldım.pazarda incecik bir çubuk 4 liraya satılıyor.bunlara aşırı daldınmı çok pahalıya geliyor.buaramaların küçük tüpte 4 tane var 2 lira .2 damla kullanırsan yetiyor.keskin tat ve kokulu.tatlılardan daha çok yemeklere yönel.tatlıda bir süre sonra tıkanıp canın istemiyor.çünkü alıştığımız şeker tadı olmuyor.ama yemeklerde ben pizza bile yaptım.iskender yaptım.yemek sitelerine girersen bulursun.

Peki bu aromaları baharatçılarda veya büyük Migros gibi gross marketlerde bulamaz mıyız?

arkadaşlar bu kilo çizelgesini oluşturamadım.seçimleri yapıyorum.kk da imza yapıştırmayı beceremedim teknoloji özürlüsüyüm.yardımcı olabilecek biri varmıııııı

aslında medesamın tarifini denemeyi çok istiyodum amaa tarifin olduğu sayfa yok olmuş 23.07 akşamından 24.07 akşamına atlıyo sayfalar heralde tarif 24.07 gündüzdeydi. ben de simlanın tarifini deneyim dedim dukan diyeti tarifleri: ÇİKOLATALI KEK ama aroma olarak vanilya yerine kakao, çikolata, fındık ve pöti bör ekledim. üzerine de çikolata sos hazırladım. bu sos ise tamamen doğaçlama oldu önce bir bardak süte 1 tatlı kaşığı sahlep, 1 yk süt tozu ve 1 yk kakao ekledim kaynayana kadar pişirdim ama baktım ki çok koyu oldu içine 1 bardak daha süt ekledim kaynattım baktım bu sefer de rengi çok açık oldu eh ben de 1 yk daha kakao ekledim sonra tadına baka baka splenda eklemeye başladım 4-5 tatlı kaşığı yetti. sonra da çikolata, kakao, fındık ve pötibör aromalarından kattım. fotolardan da görebileceğiniz gibi mutfak her zamanki halini aldı

Eklentiler

• $2012-07-27 22.10.39.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 34
  • $2012-07-27 22.42.45.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 37
  • $2012-07-27 22.17.31.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 37
  • $2012-07-27 22.11.21.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 40
  • $2012-07-27 22.13.26.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 39
Peki bu aromaları baharatçılarda veya büyük Migros gibi gross marketlerde bulamaz mıyız?

bulunduğum memlekette büyük yok küçük var orada rom,acıbadem,limon var.ne diyet dondurma ,kakao bulamıyorum.kendim yapıyorum.hatta kitabı bile bulamadım.bir arkadaştan alıp okudum iyade ettim.bazen doğru sandığım yanlış oluyor.neyse yuvarlanıp gidiyorum.73,5 le başladım en son 69,5 di.ama regli dönemi atlattım.27 günde ortalama 4 kg gitti.yani ayda 4 kg dersek 58 kg ye 11,5 kg var yani ortalama 3 ay ekimde bitmesi lazım.korumayla herhalde 2013 nisanı bulacak.uzun soluklu bir diyet olduğu için kaçamak olması normal.doktor balona iyne sokmak diyor ama insanız ve önceki zamandan alıştığımız damak tadını kaybetmek kolay olmuyor.doktorda kesin cizgisini çizmiş .ama biz çizemiyoruz.benim kabızlık sorunum var mesela kaysı yemem gerekiyor.4-5 taneden aşağısı olmuyor.yeşil çay onda içtim ,ilaç kullandım.ama en sağlıklısı kaysı.e şimdi ne yapaym.yemezsem ilaç yersem diyette kaçamak.:26:

arkadaşlar bu kilo çizelgesini oluşturamadım.seçimleri yapıyorum.kk da imza yapıştırmayı beceremedim teknoloji özürlüsüyüm.yardımcı olabilecek biri varmıııııı

cınım 6433 v3 6434. sayfalarda resimli olarak açıklamıştım. ordan bakabilirsin

Sabahları aç karnına 3 kayısı ve üzerine bol su iç. Bence öyle daha etkili olur. Yeşil çay ve de form pluslardan da içebilirsin. Ben fprm plus içiyorum, kayısı yememeye inat ediyorum ve hala atağa başladığımdan beri tuvalete çıkamadım. Bende de sorun var.:95:
migroslarda falan sadece dr oetkerinkileri bulabildim ben o da 4 çeşit maalesef daha çok çeşit için internetten sipariş vermek gerekiyo sanırım
İnternetten değilde ben Migrostan almayı deneyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…