Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaşlar günde 1 yemek kaşığı yağsız ve şekersiz salça kullanılabiliyormuş. siz hangi marka salça kullanıyorsunuz? yoksa kendi salçanızı kendiniz mi yapıyorsunuz?

Kendime 40 beden bi elbise sipariş etmiştim içine girmek için daha çok hırslanırım diye dün geldi ama hiç ümidim yok 40 beden nere ben nere giydim ve fermuar kapandı yihohohohoho nihoohoho hahahaaaaaaay sadece bacaklar roberto carlos bacağı gibi bir bir 11 kilom daha var incelirler umarım

günaydıııııııııın oo 1 hafta çok uzun bi süre sempatika bi çaresine bakmalısın bu wc sorununun çok zorluyor insanı çünkü bu arada tebrik ederim eksiler için.Ben hiç meyveli yoğurt ya da şu tariflerden denemedim kendime zaman koydum şu kadar kilo vereyim öyle ara ara yerim diye çünkü duraksama yaptığını ya da daha az kilo verildiğini düşünüyorum :/

aa tatlım nerdeyse aynı kilodayız daha doğrusu benim boy 163 kilo 62 idi başladığımda ben bile verdiysem sen de verirsin inşallah

Evet ayni sayiliriz ama ben 4 aydir kendimce yediklerime dikkat ederek 5 kilo falan verdim. Ama 1-2 aydir 61-62 yim hic degismiyo artik.bende dukan kurtarici olabilir diye dusundum.1/1 daha kolay olur tabi bencede:)) bende ole baslayayim oleyse)
Sen ne kadar verdin hangi evredesin ,hedefin kac? Yaaa ben bi 50li bi kiloya dussem havlara uccam sanirim ama olmuyoo,,
İnsallah bu sefer ulascam hedefime)

Ben her gün iki tane tükettim meyveli yoğurtlardan. Kilo vermemi duraksatmadı ama geçen hafta hiç yemediğim için daha fazla kilo verdiğimi farkettim. Bu arada "home sweet home" usulü eve gelince tuvalet sorunu an itibarıyla çözüldü :)

evet ya buydu sanırım azcık da kerevizi andırıyor ama tadı konuusnda teredütteyim gerçi kereviz için de öle derdim bi yedim vazgeçilmez sebzem oldu

Okadar ters bi zamanda bu diyeti keşfettimki kendime cok kızıyorumm
Dun kitabı aldım ve yarın baslamak istiyorum

Ancak ramazan giriyor ramazanda diyet nasıl yapabilirim bilmiyorum
1ay beklemekte istemiyorumm

Seyir donemi ramazana denk gelen varmı?
Ramazanda bu diyeti uygulayacaklar varmı?
En onemlisi sizce ramazandan sonrayamı bırakim oneriniz varmı? :26:

Dukan Diyeti Ramazan Ayı | Dukan Diyeti, Dukan Diyeti Tarifleri - dukandiyeti.co burayı okumanı tavsiye ederim, dukanın bazı programda ramazan da uygulama ile ilgili açıklamaları var sanırım. ben de seyırdeyim ve oruç tutacağım.

yaa ben bu diyeti hiç anlamıyorum bana liste verip yardım edermisinz ?.s

Kitabı alıp okumanı ve ondan sonra diyete başlamanı öneririm, kitapta yemek tarifleri ve listeler mevcut, zira bu diyet bilinçsiz yapılır ve bırakılırsa verilenden daha fazla kilo alırsınız diyor dukan

bebeklerim geçmişi okuyorum yavaş yavaş, henüz son sayfayı okudum sadece

doğalsanın yulaf kepeği nasıl? kullanan var mı? ben ruşeym olanı alıyorum ama orası biraz uzak ve sabah gittiğim halde almayı unuttum.
Çok canım sıkkın bu arada, çok ters şeyler oldu keşke toplanıp bana gelseniz, size kek yapsam bebeklerimmm
hepinizi öptüm

harika bir haber bu, ne güzel böyle destek olması aileninn

canım çok üzüldüm canının sıkkın olmasına benim de bugünlerde özel hayatım sallantıda ama takmıorum kafaya her şey olacağına varıyo içini ferah tut sen bu arada ben diyete başladığımdan beri doğalsan kullanıorum oldukça memnunum, aslında diğerlerini denemediğim için bi karşılaştırma yapamam ama yine de bana lezzetli geldiğini söyleyebilirim =)

Canım tesekkur ederimm
Bende denicem ramazanda yapmayı zaten ilk haftası reglime denk geliyor
2.haftasına kadarda alısmıs olurum diyete insallah

Bu arada bu yulaf kepeği marketlerde satılıyormu yoksa internettenmi alıyosunuz?

bende bugün dukana başladım kızlar...aslında bu ikinci dukan deneyimim...ilkinde güzel bir şekilde uyguladım güçlendirmeyi de bitirdim,4. evreye de geçtim ancak sonrasında hiç dikkat etmediğim için tüm kiloları geri aldım,yalnız bu dukanın suçu değil tamamen kendimle alakalı, o kadar şeyi yersen ve hareketsiz kalırsam olacağı buydu,gerçi sınava hazırlanıyordum o yüzden hiç dikkat edemedim kendime.... kitapta 2 kez dukan diyetini yapabilirsiniz diyordu inşallah bu son olur:)

mgrslarda ve hemen hemen büyük marketlerde var canım,ayrıca internetten de sipariş edebiliyorsun

merhaba arkadaşlar bende dukan diyetine başladım atak evresi bu dördüncü günüm çok şükür 3 kilo gitti.
ama hedefim daha büyük 17 kilo verirsem kendimi gerçekleştirmiş olacağım.
kitabı dönüp dönüp okuyorum yulaf kepeği de aldm.
daka önce çook diyetler denedim ama olmadı hepsinde hem aç kalıyordum hem de kilolar hemen geri geliyordu. dukan tam bana göre aç kalmak yok.
ramazan boyunca da seyir döneminde olacağım. bu konuda endişe edenler vardı ama bence seyir döneminin ramazana gelmesi daha iyi protein ve sebzelerle besleneceğimiz için bizi tok tutar ve oruç olduğumuz içinde aşırıya kaçmayız...

yaa ben bu diyeti hiç anlamıyorum bana liste verip yardım edermisinz ?.s
atak-seyir-güçlendirme-koruma evrelerinden oluşuyor.
yeni başladığına göre atak evresindesin bende yani başladım:)
atakta:
-yagız dana, tavuk eti
-tüm balıklar ve deniz ürünleri
-diyet peynir yogurt süt yumurta istediğin kadar yiyorsun.
-şartlar:günde 1,5 kaşık yulaf keğeği şartı var yumurta ve sütle krep yapıp ve sütün içine karıştırıp lapa gibi de tüketebilirsin.
, günde en az 20 dakika yürüyüş,1,5 lt su şart.
-tuz cok sınırlı ve yağı mümkünse hiç kadar az tüketiyorsun
ekstralar: maydonoz,dereotu, soğan,sarımsak ve diğer baharatlar, sirke,salatalık turşusu ; bunlar da aşırıya kaçmamak kaydıyla serbest.

atak dönemei 3-10 gün arası vermek istediğin kilo 10 sa 5, 10-20 arası ise 6, 7,8 e kadar çıkabilirsin.

seyir de ise:
1gün protein 1 gün protein+sebze yiyerek ve yine şartlara dikkat ederek istediğin kiloya inene kadar devam ediyorsun.

güçlendirme:
güçlendirme istediğin kiloya indikten sonra verdiğin kilo?10 gün sürecek
mesela 10 kilo*10 gün=100 gün boyunca
-protein ve sebzeyi her gün istediğin kadar tüketebiliyorsun.
-günde iki dilim tam tahıllı ekmek
-haftada 2 kere nişastalı yemek veya hamur işi yeme sınırı var
haftada iki kere de ödül yemeği her istediğin olabilir yiyorsun
-ve yine burda da yukarıdaki gibi her gün yulaf, su ve biraz hareket şart

en son ve en güzel evre - koruma
-6 gün herşeyi istediğin kadar yiyorsun ama cok da aşmadan.
-1 gün sırf az yağlı protein günü yapıyorsun bu perşembe tavsiyeiye ediliyor.
-her gün 3 kaşık yulaf
-her gün 20 dakika yürüyüş
-her gün 1,5 ltre su
Bunları yaparak istediğin kiloda sabit kalabiliyorsun.
bende henüz yeni başladım ama kitabı ezberledim soru sorabilirsin :)
hadi kolay gelsin...

cnm bu dukan ekmeğinin tarifini verebilirmisin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…