Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

dukan pizzasını seyirde de yapabilirsin canım ya, sebze+protein günleri için ideal :KK34:
Dukan ekmeği,
2 kaşık yulaf kepeği
1 kaşık yoğurt (sulu olmasın)
1 yumurta
1 tatlı kaşığı kabartma tozu

Bunları karıştırıp küçük bi tepsiye yayıyorum sonra üzerine domates dilimleri, çarliston biber, light salam ve light kaşar koyuyorum (kaşar kullanmıosan lor peyniri koyabilirsin) sonra afiyetle yiyorum. Gerçekten bi nebze de olsa pizza tadını alıosun. Mesela ben ödül öğünüm için pizza hayal ediodum bu tarifi yaptıktan sonra bi özelliği kalmadı benim için gerçek pizzanın :KK1:

canim arkadasimin verdigi tarife göre bugün ki sebze + protein ögünümü hazirladim

dukan ekmegi tarifi aynen arkadasimin dedigi gibi, ben üzerine ton baligi yesil sogan yesil biber domates biber tuz ekledim üzerinede sogan halkalari ekmegim pistikten sonra ise üzerine bir dilim %5 yag oranli kasar peyniri koydum enfes oldu ve resim de cektim! ve hepsini yiyemedim 2/3 ünü yedim cok doyurucu ve leziz

$Foto 4-4.jpg $Foto 3-4.jpg $Foto 2-4.jpg

digeride dün yaptigim ton baligi köftesi pismis halinide ekleyecektim söz vermistim:KK54:

Merhaba arkadaşlar atak süreci kaç gün olmalı ki 10 12 kilo vermek isteyenler 7 gün yapsın diyorlar benim bugün 4, günüm 2 kilo gitmiş.birde seyirde 2 gün protein pzartesi perşembe diğer günler nişastasız sebzeler eklenecek. Ben doğrumu yapıyorum yabancı siteden bişey anlamadım test yaptım gelmedi bişey... Bilen birileri varsa çok mutlu olucam benim en az 20 kilo vermem lazım :KK43:

Merhaba arkadaşlar atak süreci kaç gün olmalı ki 10 12 kilo vermek isteyenler 7 gün yapsın diyorlar benim bugün 4, günüm 2 kilo gitmiş.birde seyirde 2 gün protein pzartesi perşembe diğer günler nişastasız sebzeler eklenecek. Ben doğrumu yapıyorum yabancı siteden bişey anlamadım test yaptım gelmedi bişey... Bilen birileri varsa çok mutlu olucam benim en az 20 kilo vermem lazım :KK43:

canim kitabi okumalisin öyle ha deyince yapilacak bir diyet degil bu maalesef....ortalama atak günü 5 gündür....seyirde 1+1 olarak devam ediyor:26:

Bi bakmışızki haftasonu gelmiiişşş =)) bugün buralar tenha olur ama ben yine de yazayım :KK1: güçlendirme 2.günümdeyim, tartılmadım bu yüzden kendimi daha huzurlu hissediyorum. Ohh bee dünya varmışşş :KK36: dün hiç kaçamak yapmadım, bugün de aynı performansı göstermeyi bekliorum kendimden. :44: Arkadaşımda kalıcam bu yüzden aç kalma ihtimalim çok yüksek ama napalım idare etcez artık. Bu arada bugünlük menümü yazayım;

Sabah
Her zamanki lezzetli dukan pizzam :KK16: (domates+biber+ 2dilim salam ve kaşar)
Artı 2 dilim salam 1 dilim kaşar
2 meyveli yoğurt (artık şekerli bi şeyler yemek istediğim için meyveli yoğurtları hergün tüketmek istiyorum umarım sorun olmaz)

Öğlen
Normal ekmeğimle yaptığım tost

Akşam
Yanımda yoğurt götürcem artık onla idare edicem bugünlük napalım :KK25:
Et bulamam belki ama sebze bulurum belki salatalık falan yiyebilirim
Bi de meyve bulabilirsem meyve hakkımı tüketicem

Herkese iyi haftasonları ve bol __li günler diliyorumm, iyi bakın kendinizee :KK16:
bu sefer olacak, kafana takma tatlım :KK66:
3 gündür dukana mukana uyduğum yok.27 mayıstan beri kaçamak falan yapmadığım halde 2.5 haftadır bi gram oynamadı kilom.bnde su böreği yedim magnum bademli yedim gofret yedim kıymalı börek yedim kutu kutu meyvesuyu içtim...ztn çok özel bi durumumda vardı ondanda sardım böyle yemeğe diye düşünüyorum...hiç pşman değilim şu anda ilerde nolur bilemicem...pzt salı çarşamba atak yapıp devam edicem artık..ooffff:KK36:
üçer beşer vericen artık ben de inanıyom sana kuzum :KK66:
kızlar -500 gr bugundeee..
oooovvvvvv kalimeroya bak sennn :)))

Ben bu aralar ALABAŞ diye bir sebze keşfettim. Turpgillerden bir bitki. Yemeğini denemedim. Çiğ tüketiyorum. Tokluk hissi de veriyor. Dukan yemek tariflerini buldum ama hiç pişirmeyi denemedim. Çevremde pek bilen yok, deneyen var mı, yemeği nasıl deneyimlerinizi merak ettim.

:KK23::KK23::KK23::KK23: ssst nesli yaptigim yimeklere bak ve -500 gr cicim naber :KK23:
:129::129::129: ... ana biz yarıştaydık di miiii!!! :)) centilwomen olaraktan tebrik ediyom rakibeciğim :KK9:
Ben bu aralar ALABAŞ diye bir sebze keşfettim. Turpgillerden bir bitki. Yemeğini denemedim. Çiğ tüketiyorum. Tokluk hissi de veriyor. Dukan yemek tariflerini buldum ama hiç pişirmeyi denemedim. Çevremde pek bilen yok, deneyen var mı, yemeği nasıl deneyimlerinizi merak ettim.

fofo ekleyebilir misin tatlım, belki başka isimle bilen de çıkar :26:

canım bu alabaş dediğin turpgillerden bir sebze değilmii galiba :44:adıda öle bişiydi galiba :KK1:daha doğrusu böle nasıl dıya unuttum:44:böle içi kırmızı dışı beyazmıydı yoksa içi mi beyazdı:KK1::KK1:dışımı kırmızı:44: ama çok lezzettli olduğunu sölemişlerdi pazarda tur gibi bişeymiş doğrumu ki:KK9::KK9:

Kizlar mrb, bende baslamak istiyorum! Dukanin sitesindeki hesaplamaya gore vermem gereken 4 kilo var ama diger diyetisylenlere gore 7 kilo vermem gerekiyor ideal kilom icin.bu arada 61 kiloyum boyumda 162. Dukana baslasam dedim arastirdim diyet seyir gunlerinde 1/1 yada 5/5 gidiyormus bu ikisi arasinda ne fark oluyo tam anlayamadim?5/5 de daha hizli mi bpveriliyor deneyen var mi?

aa tatlım nerdeyse aynı kilodayız:KK53: daha doğrusu benim boy 163 kilo 62 idi başladığımda ben bile verdiysem sen de verirsin inşallah:21::21:

aa tatlım nerdeyse aynı kilodayız:KK53: daha doğrusu benim boy 163 kilo 62 idi başladığımda ben bile verdiysem sen de verirsin inşallah:21::21:

bu arada tecrübeliler daha iyi bilir ama 5+5 in 1+1 den farkı yok canım yani:KK34: he leki vermen gereken kilo bi kaç kilo ise sakın 5+5 le falan uğraşma 1+1 de aynı sonucu veriyor kasmaya gerek yok:KK1: biidğim kadarıyla 10 kilodan fazlası olanlar için 5+5.benimde 6 kilo fazlam var bende 1+1 yapıyorum seyiri yani.

canim arkadasimin verdigi tarife göre bugün ki sebze + protein ögünümü hazirladim

dukan ekmegi tarifi aynen arkadasimin dedigi gibi, ben üzerine ton baligi yesil sogan yesil biber domates biber tuz ekledim üzerinede sogan halkalari ekmegim pistikten sonra ise üzerine bir dilim %5 yag oranli kasar peyniri koydum enfes oldu ve resim de cektim! ve hepsini yiyemedim 2/3 ünü yedim cok doyurucu ve leziz

Eki Görüntüle 464801 Eki Görüntüle 464802 Eki Görüntüle 464803

digeride dün yaptigim ton baligi köftesi pismis halinide ekleyecektim söz vermistim:KK54:
:KK53::KK53:kızlar siz buna rejim yemeğmi diyosunuz yaaa böle diyete can kurban:KK9::KK9::KK9:

:KK1::KK1::KK1: Canım, benim yemeği yazdığım yerde ipekimin sihirli yemek tarifleri diye verdiği siteden yaptığımı söylemiştim ya, sen de oradan aldın sandım.:KK9::KK9:

O zaman buna da burdan bakarım:KK56: sağol canım.:KK54:

ekimim selam:KK1::KK1:sana bşiy sorcam yine müsadenle şekerim alakasız olcak ama sen iyotlu tuz mu kullanıyosun iyotsuzmu

bugünün menüsünü sunarim...

kahvalti: bir kase quarkli yogurt

ara: bir fincan neskafe

öglen: glshk cimin pizzasindan

aksam: yarim tavuk gögsü

aksam bi kase yogurt
aciktikca da hindi jambon 2% yagli

bukadar hadi bakalim yarin bi eksi daha göreyimde haftaya güzel baslayayim:KK51:

:129::129::129: ... ana biz yarıştaydık di miiii!!! :)) centilwomen olaraktan tebrik ediyom rakibeciğim :KK9:

fofo ekleyebilir misin tatlım, belki başka isimle bilen de çıkar :26:

Marketlerde bulamıyorum, internetten alıyorum. Linkini ekliyorum. Orda foto var. Farklı kullanım şekilleri olabilir, mucize bitki diyolar. Gerçekten sindirim sistemini calıştırıyor. Kabızlık sorunu olanlara özellikle aç karna tüketmeyi öneriyorum. Haziranda düzenli tüketmeye başladım diyetle birlikte ve gerçekten kilo vermeyi hızlandırdı

Vitamini bol, kalorisi az harika bir sebze ALABAŞ - Bahçe Malzemeleri sahibinden.com'da - 93245287

canım bu alabaş dediğin turpgillerden bir sebze değilmii galiba :44:adıda öle bişiydi galiba :KK1:daha doğrusu böle nasıl dıya unuttum:44:böle içi kırmızı dışı beyazmıydı yoksa içi mi beyazdı:KK1::KK1:dışımı kırmızı:44: ama çok lezzettli olduğunu sölemişlerdi pazarda tur gibi bişeymiş doğrumu ki:KK9::KK9:

Aynen öyle ama turp gibi acı değil. Tatlı sayılır. Çiğ lahana gövdesini andırıyor tadı ama öyle kokusu yok. Yazın beyaz, kışın kırmızı oluyor. Biraz araştırdım ben, kanser-kolestrol vb her derde deva. Avrupada biliyonomuş daha çok zaten. Burda da yetişiyormuş ama milli yiyeceklerden değil zannımca :) Denk gelirseniz deneyin derim mutlaka, özellikle kilo kontrolü diyorsanız yararını görmemek mümkün değil

iyi geceler dukancanlar ben anca gelebildim bugün 17:00- gece 24 kadar baska subede calistim ordan direk bu is yerine gectim suan ayaklarimi hissetmiyorum..:KK50: Neyse 3 saat sonra pamuk yatagimda olacagim ama fen uyku bastirdi...

Ben onu cig daha cok seviyorum dukan dan öncede cok yerdim gercekten cok güzel almanlar onu crema ile pisiriyor ama ben normal patates yemegi gibi yapiyordum birde yuvarlak yuvarlak kesip bir tepsiye diziyorum üzerine kiyma kavuruyorum kasar peyniri ile firina veriyorum ama biraz pisir önce alabas'i.

alabas böyle bisey canimcim...:KK34:

$kohlrabi.jpg

Kızlar hepinize günaydın. Memlekette geçirdiğim güzel bir hafta sonrası eve döndüm en sonunda. Tüm yemekleri bana göre hazırladılar, benden fazla diyetimi gözettiler sağ olsunlar. İki kişiyi de dukana başlattım bu arada :) 63. 4 le çıkmıştım evden. Döndüm ve bir hafta sonra ilk kez tartıldım. 61. 4 e inmişim. İşin ilginç tarafı tam 7 gündür tuvalete çıkma sorunu yaşıyorum. Sanırım 60 kilonunda altına indim ben. Nasıl yaa dedim kendime. Bu bir hafta boyunca hiç meyveli yoğurt tüketmedim ve inanılmaz kilo vermişim görünüşe göre. Perşembe bildirimine katılamadım bu hafta. Ama herkes eksilerde gördüğüm kadarıyla. Haberler güzel yani.

Son düzenleme:
X