Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ya hanımlar beni yine es geçiyonus ühühühüüüh((( sakız olarka oneo mu çihneyebiliyoruz bi diyin de hele. bu arada benim üst taraflarım ınceldi ama su bacaklar pek fazla incelmiyor. 2/0 mı yapsam . dun evde deli danalar gibim dısar cıkamadıgım ıcın oraya buraya hızlı hızlı 1 saat yurudum.kısa mesafede ne kadar olursa işte .ayriyetden dukan amcamın kıtabın sonunda dedıgı hareketleri yapiyorum. callaneticksmıydi neydi onu yapamıyorum . kitapta alt taraflar ııcn 2/0 öneriyor ama bunu naisl yapicam daha dogrusu kilo alırmıyım endısesi var ya?

yine beni es gecmezseniz sevinidirk olucam yalnız

peki atak evresinde bu çayları içebilirmiyim?

çayları her zaman içebilirsin. özellikle de yeşil çayı. ama tabi bazı çaylar bağarsak faaliyetlerini fazla artırır. bir süre sonra da alışkanlık yapar. hatta sinameki içeren çayların fazla içilmesi zaralı da olabilir. dikkatli ve kontrollü olmak gerek.

çok teşekkür ederim..

moral destek için saol şeker
ben çalışıyorum akşamlarıda hiç evde oturasım olmuyor
yemek vs konusunda çok tembellim
eskiden severdim değişikdeğişik şeyler yapmayı ama artık gözümün göresi yok
ailemle yaşıyorum
ancak annnemmi kuruyor söyle yapsana böyle apsana diye
dışarıda yerkende sürekli ızgara et balık tavuk
çok nadir de salata
sebze günlerini az yapıyorum ve onları evde olduğum zamana denk getirmeye gayret ediyorum ki annemmin yemeklerde yiyebileyim
sanırım sorunum birazda bunlardan kaynaklanıyor
az gıda seçeneği :)
durmak yok yola devam
eski beni o yemeklerden daha çok seviyorum sloganım bu

canım ben sakızın içeriğine bakıyorum şeker yoksa çiğniyorum ama yani haftada 1 çiğnerim belki düşkün değilimdir, 2+0 a gelince bilemiyorum dukan öyle dediğine göre doğrudur dene bakalım bir kere kilo alırsan normale dönersin yine, evde odadan odaya pek yürünemiyor leslie ile evde yürüyüş var o daha etkili onu yapmanı öneririm

Son düzenleme:
kızlar yulaf kepeğini yeme hakkı güçlendirmede yine 2 ekteki tablo dukan diyetinin sayfasından bi bakın isterseniz.

daha sonra bu guncellenmıs.facedeki guclendırme sayfasındada 2,5 yazıor.ordakı guclendırmedekilerden bazıları Dukanın sitesine paralı uye olanlardanmıs,,onlarda direk 2.5 olarak guncelledıgını yazmıslardı.ztn mantıkende baktıgında hep yarım kasık artı seklinde gidior evreye göre.O nedenle 2,5 kasık olması gereken oluor bu durumda.

bu soruya yanıt verildi gerçi ama ben de aynını diyecektim:) tüm gramajı dilim sayısına böl:) buna ortalama gramaj diyelim

arkadaşlar yulaf kepeği pek bulunamıyor anladığım kadarıyla, eğer internet sitelerine güvenemiyorsanız migros sanal marketten de temin edebilirsiniz.
marka adı da güvenirliliği de malum (gerçi reklamı sevmem ama amaç burada sorunu çözmek)
gözdesert bedenini çok yorma, Dukan amcanın dediği gibi karar verdiğin anda başlıyor herşey, yulaf kepeğini temin edip başla ki bıkmayasın, diye düşünüyorum.
hoş geldin

ya tatlım diğer mesajları okuyunca sebebini de öğrendim (regl olmuşsun: tebrikler ) yine de durağanlığına alışmamışız herhalde acaaaip hüzünlü geldi bana bu mesajın.
iyi ol tamam mı?
ya da yapabileceğimiz birşey varsa söyle lütfen.
sünger bob konusunda diğer mesaja yine yazacağım şeyler var da hoşuna gitmezse şikayet et beni

canımcım ben özellikle sordum, o zaman daha seyirdeydim de bu akşam işten erken çıkarsam uğrayacağım, tekrar sorarım . o gün görevli çocuk yok abla çekirdek değil onlar (ekmeğin üzerindeki şeyleri çekirdek sandım da ben ),7 farklı tahıldan yapılıyor bu ekmek ama içinde çekrdek yok onlar buğday tanesi, dedi(diye hatırlıyorum). bu akşam kısmetse sorunca yarın söylerim sana da canım.
gerçi halk ekmeğin tam buğdayı da var, üstelik güvenilir, ben halk ekmek tesislerinde çalışan arkadaşlarla konuştum, el değmeden ve inanılmaz steril koşullarda yapılıyormuş. güvenerek ye, dedi.
yine de tam tahılı tercih edeceğim şimdilik

oyy kuzum, güle güle git güle güle gel inşaallah.
bize de zor olacak ama iş bu sonuçta, kendine dikkat et, canını sıkan filan olursa da at kendini buraya.
Allah kolaylık versin.

benim için tavuk döner değişişiklik olsun, doyurucu olsun, dukana olabildiğince uygun olsun, diye yediğimi bir şeydi. ama söylediklerinde haklısın kimbilir içinde nebaşka neleri var tavuğun ama bunu yediğim zaman düşünmemeye çalıştım. yağ oranı düşük olanı tüketmeye çalıştıysam da yine de ayıkladım içinden çıkınca.

seyirde duraklama mı?
o_ooOOO hem de ne kadar yaşadım. 2-3 afta sabitlendiğim oldu, kabızlık da cabası ama 1 ay duraklayanlarımız da var, bünyeye göre değişiyor. ben 1 defanın dışında hiç kaçamak yapmadım. 2 adet baklava (mecburen kız istemede) ertesinde de 2 gün atak yaptım ama şimdi yapmasaydım da olurmuş diyorum çünkü zaten duraklamadaydım, yine de 200 gr kadar verdim o hafta.

yani oluyor böyle şeyler, sabırlı olup kırılmasını beklemek lazım bir de sanrım sabit basamak kilolar var, ben 57 ve 52 de bunu yaşadım ki çözümleyebildiğim kadarıyla 57 benim sson 2,5 yıldır hemen hemen yerleşen kilomdu, 52 ise daha önce yıllarca kaldığım kilo.
yani bu tip istasyon kilolarda duraklama illaki uzun sürüyor, diye düşünüyorum.
ben güçlendirmeye kadar bir fiske bile yağ ve tuz kullanmadım ama belki de kullanmak lazımdı zira dukan ne derse vra bir püf noktası, şu anda tereddütlüyüm ne kadar kullanabileceğim konusunda o nedenle mesela yeni yeni 1-2 fiske kullanıyorum. metabolizma alışsın, depolamaya geçmesin , diye.
böyle şeyler işte
ve elbette hoş geldin

ı_ıııhh bak yukarıda yazdıklarımızı oku lütfen. başka diyet değil, dikkatlice ve sbaırla Dukan

"çok güzel ve alımlı olmana rağmen" kısmına bayıldım ben:) işte dukan hatunları yaa

isweçtn sonra tekrar devam edecek gücü bulamayabilirsin , diye düşünüyorum. illa ki diyet yapacaksan dukanla başlaman daha iyi olur.

tatlım kaçamak yapmamışsın ki.
istersen kek filan yap kendine ya da dukan çikolata.

almıycaaazz
aa inanalım artık şuna kuzular, en zoru ilk ay, motivasyonumuz tam olursa güçlendirmenin ACEMİLİĞİ ATAK VE SEYİRİN ACEMİLİĞİNDEN FARKLI OLMAYACAKTIR
vereceğiz, hep en kötüsüyle başlamamk lazım, bunca gayretimiz var cananlar

aynen, ama teyzemi kandıramadım hala. NUH DİYOR, PEYGAMBER DİYOR, GEMİYE BİNMİYOR YAHU

koşu bandında ayarlarını bilmiyorum ama 5 gibi başlamıştım ben sonra zamanla 2 ye kadar çıktım.başta hafif tempo başla ve örneğin 10 dk 15 dk sonra ayarı biraz yükselt, tutunmadan koşmaya çalış tabi hep olmuyor ama olabildiğince hızı artırdıkça adımlar koşar olsun ama koşma canım.
zamanında yapmıştım, sakın hırslanıp uzun süre hızlı tempoda koşma bi de mutlakatoplamda 30 dk'nın altına inmemeye çalış. en azından ben yaparken bu şekilde demişlerdi. umarım yanlış bir şey söylememişimdir.

bende çatlak ve sarkma olmadı ama diğer kızlar bundan oldukça şikayetçi
cuma günü ilk defa power plat yaptırdım, ben yürüyüş, callan vs hiç yapmadığım için bari onu yapayım dedim ama oradaki kız bana sarkma ve selülitlere de çok iyi geldiğini söyledi ee bende de selülit popo kenarındaki kıvrımda vardı biraz, gelişme olursa yazarım buradan. netteki yorumlara falan baktım,düşünülen o ki şu anda en iyisi power platemiş, bakalım, yakınlarda bir yer bulabilsem daha iyi, akşam akşam nişantaşı trafiği çekilmiyor pek

ben 3 yıl bıraktım sonra 1,5 yıl geçen sene de 9 ay
bunun rahatlığı var sanırım, isteyince bırakıyorum (günde 1,5-2 pakete yakın içnce genelde bırakıyorum)
tabii ki tamamen bırakmış olmayı dilerdim ama bunun içn içimde kuvvetli bir istek duymuyorum doğrusu
herşeyin isteği gerçekleştirme dürtüsüne bağlı olduğuna inanmaya başladım.
Mevlayı ya da belayı... isteyince oluyor yani

merhaba
ilk ve en önemli tavsiye: önce kitabı okumalısın

ohh ohh şuyundan da oh oh buyundan da ver ver

yalnız tabiiiki de değilsin ama kendine neden güvenmiyorsun ?
glshk yapabilirsin canım, güçlendirme bu adı üstünde, güçlü bir iradeyle unufak edeceğiz tüm geçmiş geri dönüşleri.
saf proteini yap elbette moralin de düzelir hem şu kasların gevşer azıcık. ama güçlendirmeden de korkma,
nihayetinde hayatımız boyunca oturtacağımız bir düzen kurmaya çalışıyoruz canım, normal bu iniş çıkışlar
yanındayız.

şimdiki şaşkınlığı sonrakilerin yanında hiiiç
hoş geldin aramıza

[/QUOTE]

[/QUOTE]

aferin sana
afiyetler olsun

şu anda kafanı kurcalaması ilerde hayatını kurcalamasından iyidir medesam ama noooooluuuuurr iyi düşün
bak diyetti, reglin şaşmasıydı duraklamaydı derken duygusal bir karambole düştün, o sünger bob üzerine düşünce seni havalar zıplatan süngerlerden deeeğiiiiiiilll
zamanında yapardı öyle olsaydı. azıcık soluklan ama fazla kaptırma canım.
ilkinde adam olmayan asla adam olmaz bence.
erkek düşmanı değilim sadece ilk haklarını çarçur eden erkelere düşmanım
kızlar da yavru kuş gibi tabii, gel iki sev cik cik cik
sonra uç git canın isterse gel istemezse göç başka yere başka kıza
yok öyle yaa bebeğim, seviyorsan bile seni haketmek için çok şey yapması lazım ve kilo vermekti kapıda beklemekti vs bunlaryapması gerekenlerin yanında kocaman bir hiç.

haddimi aştıysam bana özelden yaz da rezil olmıyım bari şaka şaka haddim olmadığını biliyorum ama bu hadsizliğim seni incittiyse özür dilerim, buradan söylersen de bir daha konuya asla girmem (içimden hariç tabi )

kızlar bu arada arkadaştan akşam kitabı aldım
güçlendirmede reçelin adını bile etmiyor Dukan amca. sadece tereyağı sürebilirsiniz demiş
yani güçlendirmedeki hatunlar reçel yoook, ama beni etkilemedi sanırsam.

bu sabah uyanınca ilki ılık ikincisi soğuk olmak üzere 2 su bardağı su (400ml*2) içtim
ehuehue 1 sigara tabe
7:15 gibi şirkete geldim ve 1 kupa yeşil çay
kahvaltı menümse şöylekine:

1 yumurta
2,5 kaşık y.kepeği ekmeği (bugün tüm hakkımı sabahtan yemek istedim çünkü sevdim ben bu ekmeği yaa içine peynir filan koyup mis gibi yedim)
1,5 kibrit büyüklüğünde (otel kibriti dermişimP yok yok normal kibrit) l.peynir
2 incecik dilim kaşar
1 dilm anneme aldığım hindi jambon (valla kestane şekerim: bunda karbonhidrat 60 dedi ama et yiyesim vardı bu sabah çaldım bir ten evden ayrıca hindi fümeden dün resmen tiksindim niyeyse)
1 fincan +2 ajda olmak üzere çay

o saat bu saat de hala çiyorum tabi
arada 1 adet oneo sakız [/QUOTE]

tüm yorumların için çok teşekkür ederim önce
hoşbulduk aynı zamanda
kilona baktım hayran kaldım
ne kadar düşmüşsün
bmı ne kadar düşün 9 yıl önce bende o bmı sahipmişim
sağlık dosyamda bulduğum tanita çıktılarında vücudumda yağ yok bmı seninki gibi
sonra 3 yıl aralı hipotiroidi atağı geçirdim 2 tane
ve şişmanlık kaldı üzerimde
ee yemek yemeğide seviyorum sonuç bu
ama eski beni o yemeklerden daha çok seviyorum aylarımıda alsa durmam
o kadar katı değilim sanırım sebze yemeği yersem içinde eser miktarda olsa yağ oluyor tuzda oluyor
ama kaçamaklarım yok gibi desem yeri var
neyse devam edicem

kızlar çok tuhaf bir durum söz konusu bende siz de de oldumu hiç sanmıyorum ama..kilo verme yavaş olsada gidiyor benim ama benim popom, üst bacak ve basende kilom var ama sanki üsttten gidiyor böle kaburgalarım elime geliyo gibi sayılıyolar halbuki üstüm zayıftır alltan giden bişiy yok üzülüyorumyada bana öle geliyor ama aynad bakıyorm baen duruyo aynı bacak araları duruyo çevremdekiler zayıfladın dio kıyafetlerde aynı.nerde yağ çıksa ordan gitmez mi nie böle olduki..acaba dukanın basenli ve selülitli kadınla riçin olan diyetini mi yapsam haftada 2 gün protein 5 gün normal beslenme??:44::44:

Love merhaba ekmek ile ilgili derin araştırmalarımın sonucunu paylaşmak istiyorum:))

1. Piyasadaki pişmiş yenilecek durumdaki ekmeklerin 1 dilimi 25 gr dır.
2. Yapılacak un miktarı 500 gr ise 300 gr su kullanılmalıdır ve toplam tutarın %85 i kadar pişmiş ekmek elde edilir . Bu durumda 800*0.85=680 gr ekmek elde ediyoruz. Bunuda günde iki dilimden 50 gr. a bölersek 13.6 günlük ekmek elde ediyoruz:)) Ancak kullanacağımız ürün yani benim doğalsan içeriğinde ayçekirdeği içi vb taneler olduğundan aslında 400 gr saf una eşit geliyormuş ve bununda su kaldırması 240 gr.mış dolayısıyla 640*0.85=544 544/50=10.8 yani 11 günlük ekmek elde etmem gerekiyor
3. Sonuç bu olunca Sevgicim kesinlikle önce mutfak tartısı almam gerekiyor

valla o yağların birazda genetiğe bağlı olduğunu düşünüyorum
spor bende yapmıyorum ama etim çok sıkıydı , diet ilerlerken hala sıkı kalmasını istiyorum
ablam bana göre çok zayıf benim hedef kiloma yakın ama yumuşacık her zamanda yumuşaktı komedi

ayy cnm bunca seyle ugrasabilecek misin yaa,,tebrikler walla o zmn benim o kdr yüreğim yok,waktimde yok..ztn eve en erken 7 de geliorum,aksamın yemegi ertesi gunun yemegi derken zmn geçior mutfakta ama ben facede okudum tam tahıllıda aycekırdegı fln olabılecegı ıcın Simlada,Küçük Kırmızı Balık flnda hep tam bugday tuketiormus.Bimde wardı,ben su ekmegim bitsin ondan alıcam bu kez.makarnayıda tam bugday diolardı ama bugday makarna die bısı bulamadım.Kepekli makarna wardı onu aldım.ztn içindekilerde bugday unu war yazıodu,bahsettikleri o dur die dusundum..bakalım ilk nişastalı ögunumde süt ile yapıp makarnamı,sizlerle paylasırım deneyımımı

süt ile neden yapıyorsun daha doğrusu o başka bir yöntemmi hiç duymadım da :44::44:

şahanesin

Merhaba arkadaşlar, dukan diyetine bende bugün başladım, size bir sorum olacak ben doğum yaptığımdan beri kabızlık problemi yaşıyorum, dukan diyetini yaparken kabızlığı nasıl engelleyebilirim?

yeşil çayı günde en az 2 fincan içerek başlayabilirsin sabah açkarnına akşam da yatmadan önce ama emzirme durumunda içiliyor mu bilemiyorum. tabii herşeyden önce bol su içen lazım
kızlar yulaf kepeğini yeme hakkı güçlendirmede yine 2 ekteki tablo dukan diyetinin sayfasından bi bakın isterseniz.
dukandiyette 2,5 diyor, püF
matematik yine işbaşında

ayy algoritma gibi bu ya:)
şaka bir yana hergün sınırlı izinlilerle hergün olmamak kaydıyla izinliler farklı canım

peki atak evresinde bu çayları içebilirmiyim?
7/24 her evre içilebilir bunlar, afiyet olsun

canım içindekiler kısmına bak açık açık sorbitol yazıyorsa çiğneyebilirsin, vvident, oneo vs vs onlarda var diye ahtırlıyorum ben oneo çiğniyorum fiyattan dolayı
2/0 hepimiz için muamma , ben dahil sanırım hiçkimse cesaret edemedi yapmaya.
o nedenle çok yardımcı olamayabiliriz bu konuda.

bende de aynı durum söz konusuydu, üstten aynı göğüs kafesi böööle insanın gözüne çarpıyor , çarpıcı bir görünümden bunu kastemediğimi anlamamış dukan amca:))) ama zamanla basen ve göbek de gisdecek elbet sadece oran 1/3 gibi düşün yani üstten 3 cm ise alttan 1cm gibi gidiyor. callan yapan arkadaşlar bu konuda sanırım daha başarılı.
ben şu ana kadar 12 kiloya yakın verdim ama basenlerden 6 cm gidebildi.
üst kemik torbası , kolar da çok incelmedi ama basen ve bacaklardan daha iyi tabi.
sanırım bu diyette LİFO (son giren ilk çıkar) yöntemi kullanılıyor yani son alınan yağlar ilk gidiyor, benim basen ve göbek bildim bileli benimle, o nedenle bu varsayımı yapıyorum , bilimsel değil yani
2/0 konusunda hala yeterli tecrübeniz yok

kimse beni neden tebrik etmediiiiiiiiiiiii....-300 begenmedınmızmı yoksa

klimalı ortamda kalmıs olabılırmısın canım. gecmıs olsun..
ahahah ya gözden kaçmıştır:)
tebrikler

Altlar en son gidiyor ama gidiyor

tatlım evlilik zor birşey değil, korkulacak bir şey hiç değil yeter ki birbirinize inanın ve ortak bir dil oluşturabilin.
inşallah herşey senin için güzel olur

ayrıca nacizane tavsiyem hele ki ilk yıl asla internet bağlatma
öpüşün koklaşın, gezin tozun, kavga edin, küsün, barışın ama asla internet bağlatmayın
umarım dikkate alırsın bu tavsiyemi

dukan makarnayı pişirmeden önce sütte bekletin diyodu sanırm o yüzden...
ay güçlendirmede yemem ben kepekli makarna üff 2 haftada bi yerim salçalı spagetti yerim
ahahahha hem de salçalı kuzum benim ya:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…