Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

iyi geceler kızlar .. Bende dukan diyeti yapmayı düşünüyorum ama biraz araştırıyorum şimdi :) Bana diyetle ilgili bilgi verebilirmisiniz ?:KK3:

selam merve. forumun ilk sayfalarından itibaren biraz okursan önbilgi edinirsin. ama diyete başlamayı düşünüyorsan ilk yapman gereken kitabı alıp okumak. en sağlıklı bilgi ve motivasyon orda. kitabı okuduktan sonra aklına takılanlar olursa detaylı bilgi burda. :KK1: bi diyet biraz entel dantel bir diyet. illaki kitap okutuyor insana.
bu arada kaç kgsin. kaç hedefliyorsun? sitedeki dukan sitesindeki testi yaptın mı

medesa gözün aydın canım bak regl öncesi görmüşsün bu - yi. bence regl sonrası bu depresif halinde geçecek o gelen - lerle çılgın atacaksın güzelim :KK53::KK53:

yok depresif değilim canım da dün biraz için sıkkındı ama bugün itibariyle regl gelmeye başladı yavaştan,şu an biraz daha iyiyim,daha da iyi olacağım inşalahhhh :KK16:

bir haftadır seyirdeyim arkadaşlar gram oynamadı kilomda ,bayağ üzülmeye başlamıştım ki regl oldum ,herhalde onun etkisidir değil mi?

bu hafta koşu bandım geliyor ,aranızda bunu kullanan var mı ,varsa bir program uyguluyor mu bir el atsın bana ,bacaklar felaket durumda onları biraz da olsa ince görmek için neler yapıyorum ama sonuç yok ,dukan öncesi ve dukanla toplam 8 kilo verdim ama sadece belde 4 cm incelme var popo bacak aynı yaaa offff offf ,kolar da sarkmaya başladı ,vücut pelte gibi vıcık vıcık iğğğ,,10 ve 10 kilonun üzerinde kilo verenler sizin vücut ne durumda ,çok merak ediyorum

kuzum ben 15.8 kilo verdim.sarkma falan olmadı ama ben yoğun spor yaptım,dolayısıyla sarkma ihtimalinin önünü kesip onları kasa dönüştürdüm.ama spor yapmasaydım kesin lımbır lımdır sarkardım,en azından yürü be canım :KK34:

bir de benim halimi düşün. geçen gün dolu su damacanasını tarttım. 20 kg geldi. benim verdiğim kg 27. hedefe ulaştığım zaman 35 olacak. ben damacanayı yerinden kaldıramıyorum da sürükleyerek taşıyorum. o kadar kiloyu nasıl taşımışım 15-20 senedir. yazıkmış bana valla...

aliye seni gerçekten tebrik ediyorum canım,zaten hedefine çok az kalmış :KK9:

Bitanelerim,

Ben yarından itibaren geçici görevle İzmitte görevliyim, yine sizlerle olurum büyük ihtimalle ama ilk günlerde ortamı bilemiyorum. Bu yüzden düzenli giremezsem merak etmeyin beni ama özleyin olur mu?:KK9:

Şimdilik herkese iyi akşamlar, hepinizi öpüyorum.

Hakikaten sempatika ne güzel söylemiş, hepinizi çok seviyorum yol arkadaşlarım:KK16::KK16:

canııımmm sana şimdiden kolay gelsinn,bizi ihmal etmee :KK54:

ayrıca madem döner yiyorsunuz et döner neden kimse tüketmemiş bir sakıncası mı var
bilmediğim için soruyorum :)
hepsinde suni bir şeyler var ama hazır dönerler bana sıkıntılı geliyor ne bileyim

ben et döner de tüketiyorum yağ oranı bize uygun olanlardan :KK34:

canım kendini sen hepimizden daha iyi bilirsin madem öyle tekrar yap bakalım atak sonra güçlendirmeye başlayınca tam dikkat edersin bakalım nasıl olacak

canım bu bob seni takip ediyor bence hiiiiiç karışmasın aklın abla tavsiyesi geçmiştekiler geçmişte kalsın , melankolik bir durumda olduğun için karışıyordur aklın , gençsin çok güzelsin daha da alımlı bir hatun olacaksın daha ne boblar çıkar karşına acele etme canım sen regl ol bütün karışık duyguların geçecek merak etme:)

evet haklı olabilirsin ama aslında bizim bu garibimle bir sorunumuz yoktu,herşey iyi güzel giderken küçük bir tartışmamız sonucu sözde ara bulmak için araya giren 3. kişiler herşeyi mahvettiler.gerçi neyse regl geçsin de o zaman daha sağlıklı düşünebilirim sanırım:KK34:

Bakalım inşallah emeklerimin karşılığını alırım. Sıkıldım artık bu alıp vermelerden normal bi insan gibi sabit bi kilom olsun, yediğim 2 drajeden, ufak bi çatal yemekten artı çıkmayayım istiyorum :KK14: bu arada yediklerimi buraya yazıcam her gün sizler de bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Böylelikle daha sıkı giderim ve nerede yanlış yaptığımı öğrenirim.

Bugünkü menüm:

Kahvaltı saat 7:00
dukan ekmeği
Lor peyniri
3-4 çay kaşığı dukan usulu çikolata
light kaşar + light salam (her ikisinden de 3 dilim)
2 adet meyveli yoğurt

Öğlen
Yoğurt ve tavuk yemeyi düşünüyorum.
Akşam
bir yumurtayla omlet yapıp geçiştircem
acıkırsam yoğurt yicem

Evet aslında yağlar kasa dönüşüo vücudum şekillenio ama benim içim hiç rahat değil ben biraz daha veriym kilom bi sabitlensin de sonrasında yaparım ben sporumu yine :KK34: dediğin gibi psikolojim çok bozuldu sabah ağlıcaktım resmen tartı başında hergün korkarak çıkıyorum resmen tartıya =// şu 3 kilodan kurtulayım bir an önce artık dua edelim birbirimize :KK16:

kuzum sanki hem çikolata hem de meyveli yoğurtlar biraz fazla olabilir mi.yani tatlandırıcı içerenler duraklamaya neden oluyor diyorlar ya o bakımdan dedim.şu an zaten kitlenmişken bunları azalt istersen :KK34:

kuzum sanki hem çikolata hem de meyveli yoğurtlar biraz fazla olabilir mi.yani tatlandırıcı içerenler duraklamaya neden oluyor diyorlar ya o bakımdan dedim.şu an zaten kitlenmişken bunları azalt istersen :KK34:

çok haklısın canım ama itiraf etmeliyim tamamen sıkıntıdan yedim, tartıda artı görünce moralim çok bozuldu şekerle moralimi düzeltmek istedim ters psikoloji oluştu yememem gerekirken yemeğe verdim kendimi :18: o yoğurtlarla çikolatayı bi anda tükettim sonra çok pişman oldum tabi :KK25: ama gün içinde telafi etcem onu daha dikkatli yiyerek. Önümüzdeki günlerde de tam dukana uygun saf protein yapıcam inşallah :44:

Günaydın kızlar :KK54:[

QUOTE=ekinsu;25433703]Güçlendirmedekiler bir sorum olcak bu 2 dilim tahıllı ekmeğimiz kaç gr bilen varmı , ben doğalsanın tahıl unu karışımını aldım kendim yapıcam ekmeğimi ama kaçar grlık yapmalıyım bilemedim
bir de olur herhalde değil mi dukan amcaya sorsak ne der acaba:):KK1:[/QUOTE]
bu soruya yanıt verildi gerçi ama ben de aynını diyecektim:) tüm gramajı dilim sayısına böl:) buna ortalama gramaj diyelim:KK34:

Masallah herkes o kadar guzel kilo wermis ki secemiorum.yulaf kepegi buldugum an ben de baslicam,baslayana dej de saf protein agirlikli beslenmeye calisiorum atak ewresine benzetmeye calisiyorum,umarim ben de basarili olur sizinle paylasirim sewincimi.herkese kolay gelsin :)

arkadaşlar yulaf kepeği pek bulunamıyor anladığım kadarıyla, eğer internet sitelerine güvenemiyorsanız migros sanal marketten de temin edebilirsiniz.
marka adı da güvenirliliği de malum (gerçi reklamı sevmem ama amaç burada sorunu çözmek)
gözdesert bedenini çok yorma, Dukan amcanın dediği gibi karar verdiğin anda başlıyor herşey, yulaf kepeğini temin edip başla ki bıkmayasın, diye düşünüyorum.
hoş geldin :KK42:
kısslarr hiç sesim çıkmadı bugün,öyyyle uzaktan takip ettim sizi nedense,seviyorum hepinizi.iyi akşamlarrrr:KK16:
ya tatlım diğer mesajları okuyunca sebebini de öğrendim (regl olmuşsun: tebrikler :KK34:) yine de durağanlığına alışmamışız herhalde acaaaip hüzünlü geldi bana bu mesajın.
iyi ol tamam mı?
ya da yapabileceğimiz birşey varsa söyle lütfen.
sünger bob konusunda diğer mesaja yine yazacağım şeyler var da hoşuna gitmezse şikayet et beni :KK35:

Bence daha iyi olur canım, dene bakalım sonra tarif verirsin bize :KK56:

Ben yerken farkettim canım, markette bir kaç markanın paketinde içeriğinde de ayçekirdeği yazıyordu o nedenle emin olarak söyledim. Carrefour marka mı senin dediğin? Onda yoksa iyiymiş.

Neyse, ekinsu yapsın bakalım, ona göre biz de yaparız belki.

canımcım ben özellikle sordum, o zaman daha seyirdeydim de bu akşam işten erken çıkarsam uğrayacağım, tekrar sorarım . o gün görevli çocuk yok abla çekirdek değil onlar (ekmeğin üzerindeki şeyleri çekirdek sandım da ben :KK17:),7 farklı tahıldan yapılıyor bu ekmek ama içinde çekrdek yok onlar buğday tanesi, dedi(diye hatırlıyorum). bu akşam kısmetse sorunca yarın söylerim sana da canım.
gerçi halk ekmeğin tam buğdayı da var, üstelik güvenilir, ben halk ekmek tesislerinde çalışan arkadaşlarla konuştum, el değmeden ve inanılmaz steril koşullarda yapılıyormuş. güvenerek ye, dedi.
yine de tam tahılı tercih edeceğim şimdilik :KK34:
Bitanelerim,

Ben yarından itibaren geçici görevle İzmitte görevliyim, yine sizlerle olurum büyük ihtimalle ama ilk günlerde ortamı bilemiyorum. Bu yüzden düzenli giremezsem merak etmeyin beni ama özleyin olur mu?:KK9:

Şimdilik herkese iyi akşamlar, hepinizi öpüyorum.

Hakikaten sempatika ne güzel söylemiş, hepinizi çok seviyorum yol arkadaşlarım:KK16::KK16:
oyy kuzum, güle güle git güle güle gel inşaallah.
bize de zor olacak ama iş bu sonuçta, kendine dikkat et, canını sıkan filan olursa da at kendini buraya.
Allah kolaylık versin.

kızlar geçmiş mesajlara baktım tavuk döner yiyorsunuz bazılarınız bana çok zararlı geliyorlar kimbilir hayvanın nereleri var artı yağlılar yemeyin derim

bir de kızlar güçlendirmeye geçenler
nasıl verdiniz
duraklamalarınız oldu mu yoksa her hafta düşüşler oluyormuydu
ben ne olursa olsun devam modundayım ama çok yavaş gidiyor ekim başında hedef kiloma gelmiş olmam gerekiyor ama ben sanırım ancak 2013 başında o rakamları görürüm
biraz anlatır mısınız nasıl geçti seyir dönemi

benim için tavuk döner değişişiklik olsun, doyurucu olsun, dukana olabildiğince uygun olsun, diye yediğimi bir şeydi. ama söylediklerinde haklısın kimbilir içinde nebaşka neleri var tavuğun ama bunu yediğim zaman düşünmemeye çalıştım. yağ oranı düşük olanı tüketmeye çalıştıysam da yine de ayıkladım içinden çıkınca.

seyirde duraklama mı?
o_ooOOO hem de ne kadar yaşadım. 2-3 afta sabitlendiğim oldu, kabızlık da cabası ama 1 ay duraklayanlarımız da var, bünyeye göre değişiyor. ben 1 defanın dışında hiç kaçamak yapmadım. 2 adet baklava (mecburen kız istemede) ertesinde de 2 gün atak yaptım ama şimdi yapmasaydım da olurmuş diyorum çünkü zaten duraklamadaydım, yine de 200 gr kadar verdim o hafta.

yani oluyor böyle şeyler, sabırlı olup kırılmasını beklemek lazım bir de sanrım sabit basamak kilolar var, ben 57 ve 52 de bunu yaşadım ki çözümleyebildiğim kadarıyla 57 benim sson 2,5 yıldır hemen hemen yerleşen kilomdu, 52 ise daha önce yıllarca kaldığım kilo.
yani bu tip istasyon kilolarda duraklama illaki uzun sürüyor, diye düşünüyorum.
ben güçlendirmeye kadar bir fiske bile yağ ve tuz kullanmadım ama belki de kullanmak lazımdı zira dukan ne derse vra bir püf noktası, şu anda tereddütlüyüm ne kadar kullanabileceğim konusunda o nedenle mesela yeni yeni 1-2 fiske kullanıyorum. metabolizma alışsın, depolamaya geçmesin , diye.
böyle şeyler işte :KK1:
ve elbette hoş geldin :KK34:
kızlaaaaar kilo vermem durdu sizce ne yapabilirim başka bir diyet mi denemeliyim acaba
ı_ıııhh bak yukarıda yazdıklarımızı oku lütfen. başka diyet değil, dikkatlice ve sbaırla Dukan :KK34:

hallettim komşucuğum.. :KK66:

ben de /biz de seni çok seviyoruz, hem de çok güzel ve alımlı olmana rağmen:KK9:

boyun kaç?? senle aynı sayılara sahibiz.. ben de 86 dan başladım.. 65 e kadar da yolum var ama ben 70 e çektim hedefi. o gün geldiğinde tamam mı devam mı diye karar vericem.. bu arada benim başlama tarihim de 25 mayıs tatlım..

yoo şu bahsettiğin duraklamaları çok önemsememeye çalış bence.. çaylar çorbalar falan var, iyi geliyor diyor cılız önderlerimiz:KK34: katılıyorum onlara..:KK9: sen de katıl:KK42:
bence ekime yetişir bu iş, takma kafana şirün:KK23:
"çok güzel ve alımlı olmana rağmen" kısmına bayıldım ben:) işte dukan hatunları yaa :KK34::nazar:

Ben deneyimli dukancilara bsey danismak istiorum.1 hafta iswec diyeti yapsam ardindan hemen dukan a baslasam diyorum nedersiniz? Hem asagi yukari birbirine benzior hemde ilk etapta biraz elle tutulur kg werip dukanlada daha ilerletip sabitlesem diorum.ne dusunursunuz? Cunku benim eylule kadar en az 20 kg wermem gerekior bu da dukan la mumkun degil saniorum :/
isweçtn sonra tekrar devam edecek gücü bulamayabilirsin , diye düşünüyorum. illa ki diyet yapacaksan dukanla başlaman daha iyi olur.

kizlar dün regl günümdü cok nadir aksar bende gelmedi bekliyorum...ama cok fena yediriyor bana dukan disina cikmadim ama cok yedim yulaf kepegimi bir kasik fazladan tpkettim mesela süt cok icim ama yapacak birsey yok baska seylere saldirmamak adina mecburum:26:
tatlım kaçamak yapmamışsın ki.
istersen kek filan yap kendine ya da dukan çikolata.

Kizlar ben 2 gundur guclendirmeye gectim. Ama cok korkuyorum ya kilolari geri alcam diye. Bu topikte cok hizli ilerliyo guclendirme yapanlari takip edemiyorum. Guclendirme evresine gecenler guclendirme topiginde paylasim yapsak daha iyi olmaz mi?
almıycaaazz
aa inanalım artık şuna kuzular, en zoru ilk ay, motivasyonumuz tam olursa güçlendirmenin ACEMİLİĞİ ATAK VE SEYİRİN ACEMİLİĞİNDEN FARKLI OLMAYACAKTIR :KK34:
vereceğiz, hep en kötüsüyle başlamamk lazım, bunca gayretimiz var cananlar :KK14:

eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeet. ben çok çektim bu dertten. herkes kurtulsun istiyorum. dukana nobel ödülü ya da onun gibi bişey verilsin istiyorum.
aynen, ama teyzemi kandıramadım hala. NUH DİYOR, PEYGAMBER DİYOR, GEMİYE BİNMİYOR YAHU:KK4:

aaaaaa ben doğru mu anladım, almanyada migros yok mu? eeeeeee siz ne yiyip ne içiyorsunuz kardeş:KK1::KK1::KK1::KK1:
:KK9::KK9::KK9::KK9:

bir haftadır seyirdeyim arkadaşlar gram oynamadı kilomda ,bayağ üzülmeye başlamıştım ki regl oldum ,herhalde onun etkisidir değil mi?

bu hafta koşu bandım geliyor ,aranızda bunu kullanan var mı ,varsa bir program uyguluyor mu bir el atsın bana ,bacaklar felaket durumda onları biraz da olsa ince görmek için neler yapıyorum ama sonuç yok ,dukan öncesi ve dukanla toplam 8 kilo verdim ama sadece belde 4 cm incelme var popo bacak aynı yaaa offff offf ,kolar da sarkmaya başladı ,vücut pelte gibi vıcık vıcık iğğğ,,10 ve 10 kilonun üzerinde kilo verenler sizin vücut ne durumda ,çok merak ediyorum

koşu bandında ayarlarını bilmiyorum ama 5 gibi başlamıştım ben sonra zamanla 2 ye kadar çıktım.başta hafif tempo başla ve örneğin 10 dk 15 dk sonra ayarı biraz yükselt, tutunmadan koşmaya çalış tabi hep olmuyor ama olabildiğince hızı artırdıkça adımlar koşar olsun ama koşma canım.
zamanında yapmıştım, sakın hırslanıp uzun süre hızlı tempoda koşma bi de mutlakatoplamda 30 dk'nın altına inmemeye çalış. en azından ben yaparken bu şekilde demişlerdi. umarım yanlış bir şey söylememişimdir.

bende çatlak ve sarkma olmadı ama diğer kızlar bundan oldukça şikayetçi
cuma günü ilk defa power plat yaptırdım, ben yürüyüş, callan vs hiç yapmadığım için bari onu yapayım dedim ama oradaki kız bana sarkma ve selülitlere de çok iyi geldiğini söyledi ee bende de selülit popo kenarındaki kıvrımda vardı biraz, gelişme olursa yazarım buradan. netteki yorumlara falan baktım,düşünülen o ki şu anda en iyisi power platemiş, bakalım, yakınlarda bir yer bulabilsem daha iyi, akşam akşam nişantaşı trafiği çekilmiyor pek :KK19:

bu iş de kilo vermek gibi sanırım, herkeste farklı. ama bende 2 ay kadar sonra tamamen geçmişti. ilk 15 gün çok zordu. ağlıyordum falan... sonra yavaş yavaş olumlu tarafları farketmeye başlayınca motivasyonum arttı tabi. 2 ay sonra da istek hemen hemen yok oldu. şimdi ise bir zamanlar sigara içtiğime inanamıyorum.
ben 3 yıl bıraktım sonra 1,5 yıl geçen sene de 9 ay
bunun rahatlığı var sanırım, isteyince bırakıyorum (günde 1,5-2 pakete yakın içnce genelde bırakıyorum)
tabii ki tamamen bırakmış olmayı dilerdim ama bunun içn içimde kuvvetli bir istek duymuyorum doğrusu
herşeyin isteği gerçekleştirme dürtüsüne bağlı olduğuna inanmaya başladım.
Mevlayı ya da belayı... isteyince oluyor yani :KK9:
iyi geceler kızlar .. Bende dukan diyeti yapmayı düşünüyorum ama biraz araştırıyorum şimdi :) Bana diyetle ilgili bilgi verebilirmisiniz ?:KK3:
merhaba
ilk ve en önemli tavsiye: önce kitabı okumalısın :KK66:

günaydın kızlar

güçlendirmede şu ana kadar 700 gr daha vermişim bakalım esas sonuç cuma sabah belli olucak tam 1 ayda ne kadar verdiğim çıkacak ortaya
ohh ohh şuyundan da oh oh buyundan da ver ver
:KK9::KK9::KK9:

günaydın herkesee,
2 haftalık güçlendirmeden sonra diyebileceğim tek şey bu dukan kaçamak falan kabul etmiyo =// ben bugün bi 400gr daha artı gördüm tartıda. Anladımki bu iş böyle gitmicek geçen burda atak yapıcam demiştim ama sonra bi süre daha devam ediym atak hakkım saklı kalsın dedim ama olmadı. kendime hakim olamıyorum o yüzden şimdi tekrar saf protein günlerine dönmeye karar verdim. Aldığım kiloları verene kadar devam edip sonra güçlendirmeye devam edicem. Bunalıma gircem artık ya tartıda artı görmekten bıktım =(( emeklerim boşa gitmesin diye tekrar ipleri elime almam lazım. Şu andan itibaren sporu bırakıp saf protein günlerine başlıorum. Ne olur beni yalnız bırakmayınn :KK17:
yalnız tabiiiki de değilsin ama kendine neden güvenmiyorsun ?
glshk yapabilirsin canım, güçlendirme bu adı üstünde, güçlü bir iradeyle unufak edeceğiz tüm geçmiş geri dönüşleri.
saf proteini yap elbette moralin de düzelir hem şu kasların gevşer azıcık. ama güçlendirmeden de korkma,
nihayetinde hayatımız boyunca oturtacağımız bir düzen kurmaya çalışıyoruz canım, normal bu iniş çıkışlar
yanındayız.

dün başladım dukana 70.8 ile başladım bugün sabah 69.4 tüm :KK8::21: eşim bile şaşırdı nasıl yanii diyo :KK1:
şimdiki şaşkınlığı sonrakilerin yanında hiiiç :KK1:
hoş geldin aramıza :KK42:

[/QUOTE]

ya şey kem küm:18::18:
tüketiyordum tabi kepeği ama düzenli değildi yemediğim günler oluyordu yiyemiyorum napim ya :KK50::KK50:
ama şimdi yiyorum başladım yemeğe:21::21:

Günaydın kızlar,
düne göre -400 ama tickerime göre hala +700 :KK53:
regl öncesi dönemde, yaklaşık bir 8-10 gün önce bende bol iştah açılması ve bir kaç gün kala da az da olsa tatlı aşermesi oluyor. herkeste bu kadar uzun sürüyor mu bilmiyorum ama 30 yaşından sonra pms çok zorlaştı. birde afedersiniz bagırsak tembelliği:KK17: üstüne birde saf P yapınca benim bünye şaşıyor. sanırım ben regl olup bir iki gün geçmeden eksi filan göremicem..:18:

neyse aynen devam ediyorum. sevgili güneylinin tikatine.:KK52::KK52:.
bugün kepek hakkımı mikroda yaptıım fincan keklerimnen kullanıcam :KK37::KK37::KK37:
[/QUOTE]

aferin sana En Büyük KK
afiyetler olsun :KK34:

günaydın kızlar,
dünden beri keyifsizim yaaa,dün sesim bile çıkmadı.takır takır yazan ben öyleee uzaktan seyrettim sizi noluyor bana:KK14:
sanırım geciktirici aldım ve regl olamadım yaa hormonal bir iç sıkıntısı yaşıyorum ama geçecek ve özüme dönücem inşallah.
c.tesi ilacı bırakmıştım,dün akşam nazlana nazlana geliyorr gibi yaptı ama doğru düzgün gelmiyor.bu sabah da baktım ehh işte gelsem mi gelmesem mi durumunda :KK50:
adam gibi söktürecek bişey lazım.sizin yazdığınız şu civanperçeminden bulsam buralarda içerim ama nerden bulayım şimdi işyerinde.
dün saat 22:00 gibi mest çayı içmiştim neyse sonra gece 2 gibi uyudum.sabah 06:30'da kıvrana kıvrana uyandım offff neyse ki kıvranmama değdi :KK9:
sabah uzun zamandır eyecanla beklediğim şey oldu ve tartım yanlış göstermiyorsa 76.9 çıktım :KK34:
ama nedense ben buna bile sevinemedim,kendimde hiç alışık olmadığım melankolik bir durum söz konusu.bir an önce olsa bitse şu regli de kurtulsam.

bu arada h.sonu adada kızlarla dolaşırken bilin bakalım kim karşıma çıktıı,hahh doğru bildiniz sünger bob :KK1:
kafamı karıştırmaya çalışıyor kerata,sonuçta insanız yani herkesin hoşuna gider bu kadar ilgi alaka :KK23:
sanırım o da biraz kafamı kurcalıyor,ondan böyle mahsun mahsun oldum :KK34:
şu anda kafanı kurcalaması ilerde hayatını kurcalamasından iyidir medesam ama noooooluuuuurr iyi düşün
bak diyetti, reglin şaşmasıydı duraklamaydı derken duygusal bir karambole düştün, o sünger bob üzerine düşünce seni havalar zıplatan süngerlerden deeeğiiiiiiilll
zamanında yapardı öyle olsaydı. azıcık soluklan ama fazla kaptırma canım.
ilkinde adam olmayan asla adam olmaz bence.
erkek düşmanı değilim sadece ilk haklarını çarçur eden erkelere düşmanım
kızlar da yavru kuş gibi tabii, gel iki sev cik cik cik
sonra uç git canın isterse gel istemezse göç başka yere başka kıza
yok öyle yaa bebeğim, seviyorsan bile seni haketmek için çok şey yapması lazım ve kilo vermekti kapıda beklemekti vs bunlaryapması gerekenlerin yanında kocaman bir hiç.

haddimi aştıysam bana özelden yaz da rezil olmıyım bari :KK53: şaka şaka haddim olmadığını biliyorum ama bu hadsizliğim seni incittiyse özür dilerim, buradan söylersen de bir daha konuya asla girmem (içimden hariç tabi :KK47:)

kızlar bu arada arkadaştan akşam kitabı aldım
güçlendirmede reçelin adını bile etmiyor Dukan amca. sadece tereyağı sürebilirsiniz demiş :KK9::KK9::KK9:
yani güçlendirmedeki hatunlar reçel yoook, ama beni etkilemedi sanırsam.

bu sabah uyanınca ilki ılık ikincisi soğuk olmak üzere 2 su bardağı su (400ml*2) içtim
ehuehue 1 sigara tabe :KK35:
7:15 gibi şirkete geldim ve 1 kupa yeşil çay
kahvaltı menümse şöylekine:

1 yumurta
2,5 kaşık y.kepeği ekmeği (bugün tüm hakkımı sabahtan yemek istedim çünkü sevdim ben bu ekmeği yaa içine peynir filan koyup mis gibi yedim)
1,5 kibrit büyüklüğünde (otel kibriti dermişim:pP yok yok normal kibrit) l.peynir
2 incecik dilim kaşar
1 dilm anneme aldığım hindi jambon (valla kestane şekerim: bunda karbonhidrat 60 dedi ama et yiyesim vardı bu sabah çaldım bir ten evden ayrıca hindi fümeden dün resmen tiksindim niyeyse)
1 fincan +2 ajda olmak üzere çay

o saat bu saat de hala çiyorum tabi
arada 1 adet oneo sakız :KK1:

ben bugüne +100 ile başladım ama dert değil. dün çok yoruldum, akşam çok geç uyudum, sabah da geç kalktım. ödem yapmışım belliki. zaten elim yüzüm şiş.

arkadaşlar bugünlerde yine "durakladım, kilo veremiyorum, başka diyet denesem..." lafları gırla gidiyor. hepinize biraz daha sabırlı ve kararlı olmanızı tavsiye ediyorum. geçenlerde 15-20 gün foruma girememiştim. tartım da bozuktu, tartılamamıştım. foruma göri döndüğümde çizelgemi düzelteceğim diye hayal ediyordum. o arada yeni tartı aldım. bir tartıldım ki ne göreyim, 15-20 günde hiç kilo vermemişim. hatta 200-300 gr da almışım. yani foruma giremediğim ve tartılamadığım dönemde farkında olmadan sağlam bir duraklama yaşamışım.

bunlar normal. ben, alıştım ve kabullendim artık. duraklamaların motivasyonunuzu kırmasına izin vermeyin lütfen. aranızda çok uzun bir yolu başarıyla alanlar var. onlar duraklamalara zaten alışkın olmalı ve artık fazla takmamalı. yeni başlayanlarsa, daha yolun başında motivasyonlarını kaybetmemeli. kiloları alırken, hiç birimiz her gün tartılıp "ay bugün 100 gr bile almamışım tüh tüh, dün yediğim börekler kekler yaramadı mı acaba, ay ben neden durakladım, neden kilo almıyorum, ne yapsam ki, dur bugün bi litrelik kola içeyim de ödem yapayım" demiyorduk değil mi?..

yaz geldi, belki fazla sosyalleştik, kimi tatile çıkıyor, kimi memleketine, ailesinin yanına gidiyor. aileler, eşler, dostlar, sohbetler, güzel yemekler, dondurmalar, tezgahlarda salınan rengarenk meyveler... hepsi insanın aklını çeler ve duraklatır. ama biz ne yapıyoruz? kaçamaklar olsa da ertesi gün aynen devam ediyoruz diyetimize. yenilmiyoruz, yılmıyoruz, direniyoruz. neymiş sloganımız "yılgınlık yok, direniş var", ya da "durkam yok, yola devam" artık size hangisi uyuyorsa onu alın kullanın... öpüyorum hepinizi.

günaydın kızçeler :KK16::KK16::KK16::KK16:

oğluşun sıkıntısı geçmedi hala, bir de gözleri iltihap oldu üst üste geldi her şey :KK37::KK37::KK37: yazamıyorum ama arada bakıyorum yazdıklarınıza :KK53::KK53::KK53: dün saf protein yapamadım, yine emme krizi tuttu çünkü, malt içeceği falan içtim yine, sebze yedim biraz, bugün yapıyorum saf protein, umarım yarın da yapabileceğim, benim 0,5 lik sular bitince 1,5 lt liklerden hiç su içesim gelmiyordu, bardakla içmekten de nefret ederim, daha doğrusu bir bardaktan 2. kez su içemem :KK53::KK53::KK53: eşim bana su kabı almış 1 lt lik bişi, bi süre soğutunca 5 saat soğuk kalıyo su :KK52::KK52: inşallah onun hevesi ile yine bol su içmeye başlayacağım :KK1::KK1::KK1:

hepinizi öpüyorum, bir de şu dondurulmuş tavuklar varya hani, fırında 15 dk pişiriliyor iglo nun falan onlardan yiyebiliyor muyuz? yesek ne güzel olur ya, benim yemek yapmaa hiç fırsatım olmuyor :KK53::KK53::KK53::KK53:

Merhaba arkadaşlar, dukan diyetine bende bugün başladım, size bir sorum olacak ben doğum yaptığımdan beri kabızlık problemi yaşıyorum, dukan diyetini yaparken kabızlığı nasıl engelleyebilirim?

kızlar yulaf kepeğini yeme hakkı güçlendirmede yine 2 ekteki tablo dukan diyetinin sayfasından bi bakın isterseniz.

Eklentiler

• $Oat_Bran_4_phases.jpg
    $Oat_Bran_4_phases.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba arkadaşlar, dukan diyetine bende bugün başladım, size bir sorum olacak ben doğum yaptığımdan beri kabızlık problemi yaşıyorum, dukan diyetini yaparken kabızlığı nasıl engelleyebilirim?

probiyotik yoğurtlar de var ama özellikle bitki çayları, form çaylarının hemen hemen hepsi çok etkili. zamala kendi bünyene en uygun olanını bulursun zaten.

kızlar size birşey soracam şimdi ben kek ve dukanella gibi bişi yaptım akşam çayın yanında kaçamak yapmamak için ama hani tatlandırıcının, kakaonun hergün tüketilmesi duraklama yapıyor ya ben şimdi normalde 4 yk yulaf kepeği olduğundan günde 2-3 dilim bile kurtarıyo ama ben diyorum ki hergün yiyebilmek için hakkımı ikiye bölsem de hergün yesem olur mu ki:))))

günaydın kızçeler :KK16::KK16::KK16::KK16:

oğluşun sıkıntısı geçmedi hala, bir de gözleri iltihap oldu üst üste geldi her şey :KK37::KK37::KK37: yazamıyorum ama arada bakıyorum yazdıklarınıza :KK53::KK53::KK53: dün saf protein yapamadım, yine emme krizi tuttu çünkü, malt içeceği falan içtim yine, sebze yedim biraz, bugün yapıyorum saf protein, umarım yarın da yapabileceğim, benim 0,5 lik sular bitince 1,5 lt liklerden hiç su içesim gelmiyordu, bardakla içmekten de nefret ederim, daha doğrusu bir bardaktan 2. kez su içemem :KK53::KK53::KK53: eşim bana su kabı almış 1 lt lik bişi, bi süre soğutunca 5 saat soğuk kalıyo su :KK52::KK52: inşallah onun hevesi ile yine bol su içmeye başlayacağım :KK1::KK1::KK1:

hepinizi öpüyorum, bir de şu dondurulmuş tavuklar varya hani, fırında 15 dk pişiriliyor iglo nun falan onlardan yiyebiliyor muyuz? yesek ne güzel olur ya, benim yemek yapmaa hiç fırsatım olmuyor :KK53::KK53::KK53::KK53:

sen diyete başladığından beri çocuk daha çok emmek istiyorsa, sütünün kalitesi düştüğü için doymuyor olabilir. bence biraz daha ertelemelisin bu diyet işini. bebeğinin sağlığından daha önemli değil ki.

sen diyete başladığından beri çocuk daha çok emmek istiyorsa, sütünün kalitesi düştüğü için doymuyor olabilir. bence biraz daha ertelemelisin bu diyet işini. bebeğinin sağlığından daha önemli değil ki.

Oğlum sünnet oldu, onunla ilgili bir problemimiz var, normalde sadece uyurken emiyor, sünnet olduğundan beri sürekli emmek istiyor, ben de biliyorum bebeğimin sağlığından daha önemli olmadığını tabii ki...

Oğlum sünnet oldu, onunla ilgili bir problemimiz var, normalde sadece uyurken emiyor, sünnet olduğundan beri sürekli emmek istiyor, ben de biliyorum bebeğimin sağlığından daha önemli olmadığını tabii ki...

kusura bakma, evveliyatını bilmediğim için, okuduğum kadarından öyle bir sonuç çıkardım. geçmiş olsun arkadaşım...

Günaydın kızlar :KK54:[

QUOTE=ekinsu;25433703]Güçlendirmedekiler bir sorum olcak bu 2 dilim tahıllı ekmeğimiz kaç gr bilen varmı , ben doğalsanın tahıl unu karışımını aldım kendim yapıcam ekmeğimi ama kaçar grlık yapmalıyım bilemedim
bir de olur herhalde değil mi dukan amcaya sorsak ne der acaba:):KK1:
bu soruya yanıt verildi gerçi ama ben de aynını diyecektim:) tüm gramajı dilim sayısına böl:) buna ortalama gramaj diyelim:KK34:

arkadaşlar yulaf kepeği pek bulunamıyor anladığım kadarıyla, eğer internet sitelerine güvenemiyorsanız migros sanal marketten de temin edebilirsiniz.
marka adı da güvenirliliği de malum (gerçi reklamı sevmem ama amaç burada sorunu çözmek)
gözdesert bedenini çok yorma, Dukan amcanın dediği gibi karar verdiğin anda başlıyor herşey, yulaf kepeğini temin edip başla ki bıkmayasın, diye düşünüyorum.
hoş geldin :KK42:hosbuldum cnm tesk oncelikle.ben inanilmaz kararliyim zaten asiri iradeli bi insanim,beni bu hale getirende cok yememden ziyade allahin belasi zayiflama ilaclari we surekli ders calismak zorunda oldugum bi bolum okumak.dukana baslicaksam harfiyen uymaliyim bunun icin de yulaf kepegi temin etmem gerekiyo.ve kibtista yasiyorum normalde kibrista migros da yok yulaf kepegide.simdi turkiedeyim,bi kbi kac gune temin ederim.acilen gitmesi lazim bu bendeki bi insanin daha

ya tatlım diğer mesajları okuyunca sebebini de öğrendim (regl olmuşsun: tebrikler :KK34:) yine de durağanlığına alışmamışız herhalde acaaaip hüzünlü geldi bana bu mesajın.
iyi ol tamam mı?
ya da yapabileceğimiz birşey varsa söyle lütfen.
sünger bob konusunda diğer mesaja yine yazacağım şeyler var da hoşuna gitmezse şikayet et beni :KK35:

canımcım ben özellikle sordum, o zaman daha seyirdeydim de bu akşam işten erken çıkarsam uğrayacağım, tekrar sorarım . o gün görevli çocuk yok abla çekirdek değil onlar (ekmeğin üzerindeki şeyleri çekirdek sandım da ben :KK17:),7 farklı tahıldan yapılıyor bu ekmek ama içinde çekrdek yok onlar buğday tanesi, dedi(diye hatırlıyorum). bu akşam kısmetse sorunca yarın söylerim sana da canım.
gerçi halk ekmeğin tam buğdayı da var, üstelik güvenilir, ben halk ekmek tesislerinde çalışan arkadaşlarla konuştum, el değmeden ve inanılmaz steril koşullarda yapılıyormuş. güvenerek ye, dedi.
yine de tam tahılı tercih edeceğim şimdilik :KK34:

oyy kuzum, güle güle git güle güle gel inşaallah.
bize de zor olacak ama iş bu sonuçta, kendine dikkat et, canını sıkan filan olursa da at kendini buraya.
Allah kolaylık versin.

benim için tavuk döner değişişiklik olsun, doyurucu olsun, dukana olabildiğince uygun olsun, diye yediğimi bir şeydi. ama söylediklerinde haklısın kimbilir içinde nebaşka neleri var tavuğun ama bunu yediğim zaman düşünmemeye çalıştım. yağ oranı düşük olanı tüketmeye çalıştıysam da yine de ayıkladım içinden çıkınca.

seyirde duraklama mı?
o_ooOOO hem de ne kadar yaşadım. 2-3 afta sabitlendiğim oldu, kabızlık da cabası ama 1 ay duraklayanlarımız da var, bünyeye göre değişiyor. ben 1 defanın dışında hiç kaçamak yapmadım. 2 adet baklava (mecburen kız istemede) ertesinde de 2 gün atak yaptım ama şimdi yapmasaydım da olurmuş diyorum çünkü zaten duraklamadaydım, yine de 200 gr kadar verdim o hafta.

yani oluyor böyle şeyler, sabırlı olup kırılmasını beklemek lazım bir de sanrım sabit basamak kilolar var, ben 57 ve 52 de bunu yaşadım ki çözümleyebildiğim kadarıyla 57 benim sson 2,5 yıldır hemen hemen yerleşen kilomdu, 52 ise daha önce yıllarca kaldığım kilo.
yani bu tip istasyon kilolarda duraklama illaki uzun sürüyor, diye düşünüyorum.
ben güçlendirmeye kadar bir fiske bile yağ ve tuz kullanmadım ama belki de kullanmak lazımdı zira dukan ne derse vra bir püf noktası, şu anda tereddütlüyüm ne kadar kullanabileceğim konusunda o nedenle mesela yeni yeni 1-2 fiske kullanıyorum. metabolizma alışsın, depolamaya geçmesin , diye.
böyle şeyler işte :KK1:
ve elbette hoş geldin :KK34:

ı_ıııhh bak yukarıda yazdıklarımızı oku lütfen. başka diyet değil, dikkatlice ve sbaırla Dukan :KK34:

"çok güzel ve alımlı olmana rağmen" kısmına bayıldım ben:) işte dukan hatunları yaa :KK34::nazar:

isweçtn sonra tekrar devam edecek gücü bulamayabilirsin , diye düşünüyorum. illa ki diyet yapacaksan dukanla başlaman daha iyi olur.

tatlım kaçamak yapmamışsın ki.
istersen kek filan yap kendine ya da dukan çikolata.

almıycaaazz
aa inanalım artık şuna kuzular, en zoru ilk ay, motivasyonumuz tam olursa güçlendirmenin ACEMİLİĞİ ATAK VE SEYİRİN ACEMİLİĞİNDEN FARKLI OLMAYACAKTIR :KK34:
vereceğiz, hep en kötüsüyle başlamamk lazım, bunca gayretimiz var cananlar :KK14:

aynen, ama teyzemi kandıramadım hala. NUH DİYOR, PEYGAMBER DİYOR, GEMİYE BİNMİYOR YAHU:KK4:

:KK9::KK9::KK9::KK9:

koşu bandında ayarlarını bilmiyorum ama 5 gibi başlamıştım ben sonra zamanla 2 ye kadar çıktım.başta hafif tempo başla ve örneğin 10 dk 15 dk sonra ayarı biraz yükselt, tutunmadan koşmaya çalış tabi hep olmuyor ama olabildiğince hızı artırdıkça adımlar koşar olsun ama koşma canım.
zamanında yapmıştım, sakın hırslanıp uzun süre hızlı tempoda koşma bi de mutlakatoplamda 30 dk'nın altına inmemeye çalış. en azından ben yaparken bu şekilde demişlerdi. umarım yanlış bir şey söylememişimdir.

bende çatlak ve sarkma olmadı ama diğer kızlar bundan oldukça şikayetçi
cuma günü ilk defa power plat yaptırdım, ben yürüyüş, callan vs hiç yapmadığım için bari onu yapayım dedim ama oradaki kız bana sarkma ve selülitlere de çok iyi geldiğini söyledi ee bende de selülit popo kenarındaki kıvrımda vardı biraz, gelişme olursa yazarım buradan. netteki yorumlara falan baktım,düşünülen o ki şu anda en iyisi power platemiş, bakalım, yakınlarda bir yer bulabilsem daha iyi, akşam akşam nişantaşı trafiği çekilmiyor pek :KK19:

ben 3 yıl bıraktım sonra 1,5 yıl geçen sene de 9 ay
bunun rahatlığı var sanırım, isteyince bırakıyorum (günde 1,5-2 pakete yakın içnce genelde bırakıyorum)
tabii ki tamamen bırakmış olmayı dilerdim ama bunun içn içimde kuvvetli bir istek duymuyorum doğrusu
herşeyin isteği gerçekleştirme dürtüsüne bağlı olduğuna inanmaya başladım.
Mevlayı ya da belayı... isteyince oluyor yani :KK9:

merhaba
ilk ve en önemli tavsiye: önce kitabı okumalısın :KK66:

ohh ohh şuyundan da oh oh buyundan da ver ver
:KK9::KK9::KK9:

yalnız tabiiiki de değilsin ama kendine neden güvenmiyorsun ?
glshk yapabilirsin canım, güçlendirme bu adı üstünde, güçlü bir iradeyle unufak edeceğiz tüm geçmiş geri dönüşleri.
saf proteini yap elbette moralin de düzelir hem şu kasların gevşer azıcık. ama güçlendirmeden de korkma,
nihayetinde hayatımız boyunca oturtacağımız bir düzen kurmaya çalışıyoruz canım, normal bu iniş çıkışlar
yanındayız.

şimdiki şaşkınlığı sonrakilerin yanında hiiiç :KK1:
hoş geldin aramıza :KK42:

[/QUOTE]

[/QUOTE]

aferin sana En Büyük KK
afiyetler olsun :KK34:

şu anda kafanı kurcalaması ilerde hayatını kurcalamasından iyidir medesam ama noooooluuuuurr iyi düşün
bak diyetti, reglin şaşmasıydı duraklamaydı derken duygusal bir karambole düştün, o sünger bob üzerine düşünce seni havalar zıplatan süngerlerden deeeğiiiiiiilll
zamanında yapardı öyle olsaydı. azıcık soluklan ama fazla kaptırma canım.
ilkinde adam olmayan asla adam olmaz bence.
erkek düşmanı değilim sadece ilk haklarını çarçur eden erkelere düşmanım
kızlar da yavru kuş gibi tabii, gel iki sev cik cik cik
sonra uç git canın isterse gel istemezse göç başka yere başka kıza
yok öyle yaa bebeğim, seviyorsan bile seni haketmek için çok şey yapması lazım ve kilo vermekti kapıda beklemekti vs bunlaryapması gerekenlerin yanında kocaman bir hiç.

haddimi aştıysam bana özelden yaz da rezil olmıyım bari :KK53: şaka şaka haddim olmadığını biliyorum ama bu hadsizliğim seni incittiyse özür dilerim, buradan söylersen de bir daha konuya asla girmem (içimden hariç tabi :KK47:)

kızlar bu arada arkadaştan akşam kitabı aldım
güçlendirmede reçelin adını bile etmiyor Dukan amca. sadece tereyağı sürebilirsiniz demiş :KK9::KK9::KK9:
yani güçlendirmedeki hatunlar reçel yoook, ama beni etkilemedi sanırsam.

bu sabah uyanınca ilki ılık ikincisi soğuk olmak üzere 2 su bardağı su (400ml*2) içtim
ehuehue 1 sigara tabe :KK35:
7:15 gibi şirkete geldim ve 1 kupa yeşil çay
kahvaltı menümse şöylekine:

1 yumurta
2,5 kaşık y.kepeği ekmeği (bugün tüm hakkımı sabahtan yemek istedim çünkü sevdim ben bu ekmeği yaa içine peynir filan koyup mis gibi yedim)
1,5 kibrit büyüklüğünde (otel kibriti dermişim:pP yok yok normal kibrit) l.peynir
2 incecik dilim kaşar
1 dilm anneme aldığım hindi jambon (valla kestane şekerim: bunda karbonhidrat 60 dedi ama et yiyesim vardı bu sabah çaldım bir ten evden ayrıca hindi fümeden dün resmen tiksindim niyeyse)
1 fincan +2 ajda olmak üzere çay

o saat bu saat de hala çiyorum tabi
arada 1 adet oneo sakız :KK1:[/QUOTE]

X