Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam kızlarr,

Benim tatilim bitti
Ofise döndüm.
Aslında dün dönmem gerekirdi ama üşendim işe gelemedim dün.
9 günlük tatilden elde kalan -400 oldu. Rezalet durumdayım.
O kadar spora, yüzmeye olana bakın.
Walla extra bişi yemedim. Sabahları klasik kahvaltı yaptım domatesli peynirli. Şimdi 1 hafta P yaparak telafi edeceğim. Her akşam da balık yedim. Salata bile sölemedim.
Ama ben ne yaptım galon galon rakı içtim :)
Bozduğum tek şey buydu. Onlarda bana + olarak dönmesede yaptığım sporu havaya attıı

Neyse diyorum
+ görmekten iyi sanırım durumum. Bugün hemen atak moduna geçtim. Bu akşamda callen, yürüyüş, tranbolin .. ALLAH ne verdiyse girişeceğim.

Ay çok özlemişim buralarııı

günaydıın fıstık arkadaşım beniimm
herkesler terk mi etmiş bizi,gelirler gelirler yavaş yavaş :)
ahhh kuzuuum, benim en büyük hayalimi mi yiyiyorsun sen

tebriklerr,,bünye şaşırtmacaaaaaaa

bende buradayımm

Günaydınlar, hoşgeldinizzzzz,

Ne kadar kalabalık o kadar güzel, 8 üye 11 ziyaretçi var, ipek kozamın dediği gibi o 11 kişi de gelse iyi olacak.

tebriklerr,,bünye şaşırtmacaaaaaaa

bende buradayımm

akşam yedınklerımı saysam dılınız ucuklar.:78::82:

2 porsıyon manda yoğurdu. mmmmmmmmmmmm miisss süperdiii...
3 şiş tavuk şiş
2 adet tavuk pirzola
1 adet kuzu pirzola
6 adet köfte

bunların hepsını ızgara olarak tukettım. daha az yeseydım kesın 2 kg vermıs olacaktım..ama olsun dıyetım dısında bısey yemedım en azından:125::125:

Kizlaaaa ben geldim seyirin ilk günü deliricem birsey yemekten korkuyorum corba tarifi yokmu yulaf kepegi iceren görmüstüm sanki bir yerde:26:

kuzuuum günaydın,
sakin ol bakiiim,panik yok,korkacak bişey de yok
şimciiikkkk ben bir kere domates çorbası yaptım hem çok kolay hem çok lezzetli oldu.
yağsız kıymamızı alıyoruz,yine yağsız şekilde kavururyoruz yapışırsa azcık sıcak su ekleyebilirsin.
sonracığımaaa bunlar kavrulurken sen de domateslerini rendele,kavrulan kıymanın üstüne ekle rendelenen domatesleri.
ben kıymayı kavururken biraz baharat da ekledim.pulbiber,karabiber,azcık tuz ve domatese çok yakışan fesleğen yada kekik ekleyebilirsin.
domatesleri de ekleyince bekle onlar azıcık birlikte göbek atıp fokurdasınlar oldu da bitti.istersen üstüne kıyılmış maydonoz ekleyebilirsin yada istesen yağsız peynir de ilave edebilirsin.ben mesela 1-2 damla tereyağı aroması koyuyorum güzel oluyor

tavuk çorbası için de tavukları haşla,tiftikle.
sonracığıma normal terbiye nasıl yapılıyorsa yap işte yoğurtla,yumurtayı çırp.haşlanan tavuk suyuna ekle istersen çokaz mısır nişastası da ekleyebilirsin eğer gevşek olursa koyulaştırmak için.sonra da tiftilen tavukları at içine,fokur fokur oldu da bittii
ben çorbalarıma yulaf kepeği koymadım hiç.kepeği ekmek,krep,kek gibi şeylerde kullanabilirsin.

seyir ataktan daha keyifli geçecek.en azından artık sebzelerin de olduğu için pek çok tarifin olacak.
yardıma ihtiyacın olursa sor kuzum,buralardayız

Günaydın kızlaaarr.. Dün akşam ağzım hiç boş durmadı, delirdim.. Kepek hakkımı da aştım biraz ama olsun. Geçen gün kitapta duraklamayı kırmak için kepeği arttırabilirsiniz yazdığını gördüm, daha önce dikkat etmemişim :44: O geldi aklıma, boşveeerr dedim, yedim revanilerimi :) Zaten kepek ayarlamak zor. Kaşığı bazen tam dolduruyorum bazen orta.. Belki 2,5 kaşık olmuştur, belki de olmamıştır. O kadar da gram hesabı yapamıcam artık..:107: Sabah da yedim ve tüketmiş oldum :)) spor da yaptım ama anca yarım saat falan sürdü, bittim çünkü :S :) B"e Fit in 90 days" diye bişey var youtube da. Onu yapiyim dedim. İşte her gün için farklı videolar var.. 1. gün için 4 video vardı, toplasan 45 dakikadır. ama ne zıp zıp bişeeyyy :124::122::122: İnsanın bacakları kopuyo kopuyooo.. Bitiremedim hepsini.. Bi de şınav gibi şeyler var.. Ben 1 şınav ble çekemem :S Deli gibiler deliii Ama denicem her gün her gün.. Bütün programı bitiricem inşallah

Merabaaaa!! Ay 2 kilo mu verdin... Harikaaaa

Mısır nişastasını atakta kullanma.. Revani yap ya da kek, krem vanilya vs. falan.

gunaydınlaaaarrr
tatıl donusu ılk gun gıden -1400
Vayyy vayyy vayyyyyyyyy Geri gelen fazlalıkları yarılamışsın bile.. Bravooo

Günaydııınn!! Neler yapmışsın, neler etmişsin sen yaaaa Ellerine sağlık! Afiyetler olsun...
Ben de ravaninin şerbetine yazandan fazla tatlandırıcı koymuştum. Göz kararı biraz da.. Çok lezzetli olduuu

Sakın ha sakıınn!! Canın istiyorsa tabi ki içeceksin... Yaz geldi, daha fazla su kaybediyoruz, zaten daha fazla su içmeliyiz. Hasta olursun Allah korusun... Afiyet olsun, iç iç..

Son düzenleme:

Üzülme canım.. Mutlaka dediğin gibi olur. Hoplamana zıplamana bile gerek kalmaz senin

Tatile gitmişsin ve kilo vermişsin... Bence çok çok güzel bir şey bu.. Lütfen küçümseyip de moralini bozma.. Tatilde kilo vermek... Yapamayacağım bişeydir

Benim de öyle oluyo işteee Aldım verdim... Aynı yere çıkarım sonuçta.. 1 haftam boşa gider.. Bundan korkuyorum..

aynen dely ya hiçbişi değişmez diye korkuyorum o bi haftada alır sonra da veririm yaptığım protein günleri kar kalır yanıma:))

Sakın ha sakıınn!! Canın istiyorsa tabi ki içeceksin... Yaz geldi, daha fazla su kaybediyoruz, zaten daha fazla su içmeliyiz. Hasta olursun Allah korusun... Afiyet olsun, iç iç..

:)) 2 2.5 litreyı cok gecmemk gerektıgını de bı yerde okumustum o sebepten sordum ohhhhhhhhh ıcerım tabı atakta 2 kılo az degıl dımı ?

:)) 2 2.5 litreyı cok gecmemk gerektıgını de bı yerde okumustum o sebepten sordum ohhhhhhhhh ıcerım tabı atakta 2 kılo az degıl dımı ?

proteın yuklememız fazla oldugu ıcın suyu fazlaca tuketmemız bobreklerımız acısından daha ıyı. içebildiğin kadar iç. ama alıp eline şişeyi bir içişte de içme yudum yudum yavas yavas iç. birden içilmesi zararlı olabılır.

offf rakı mı dedin,valla benim de tatile gidip üstüne arkadaşlarla denize karşı rakı balığa gidip rakı yerine kola içmem çok koymuştu
ama önceki tecrübelerimden bildiğim 1 kadeh rakıyla 1 dilim pasta aynı kaloriye sahipmiş.çok alkole düşkün olmadığımdan tercih etsem 1 dilim pastayı seçerdim kesin ama neyse bir süre daha ikisiyle de küsüm
afiyet olsun kuzum,olsun yine de + ile dönmenden iyidir bence,sefan olsun

maaşallah valla güzel yemişsin,kuzu yasak değil mi kuzu
yine de -1400 görmen süper valla

valla heder ettim kendimi,bir sürü şey yaptım ama bende sonra düşündüm e ben bunları ne zaman yicem,yulaf kepeği hakkımı aşmış olcam diye.keki de buzluğa koysam çıkınca nasıl olur acaba ? çünkü revanimi yemek istiyorummm hatta hepsini yemek istiyorum
bu arada ben revaniyi küçük yuvarlak bir borcama koydum sonra dörde böldüm,kabarık güzel oldu

Merhaba canım,

Nasıl bir bağımlılık görüyor musun deniz kenarında püfür püfür rahatlarken, internet yok bak seni cafelere atacak kadar aklından çıkmadık bak

Valla güçlendirme tam gaz devam, ödül öğünümde iskender yedim, ardından pelitten uludağ pasta, şahaneydi valla Nişastalımı yemedim henüz karar veremedim ona, perşembe protein yaptım, ekmeğimi kahvaltıda domates, salatalık, yeşilliklerle yedim sadece 40 gr peynirimi yemedim ama bugün tost la başladım, meyvemi de yedim her gün, sebze, protein dengesine çok bakmadım ama aşmadım diye düşünüyorum. Bu hafta ödülde ne yiyeceğime hala karar veremedim, bu da garip, yasak olsa hayalini kurarım şimdi birşey gelmiyor aklıma Kepek hakkımla da kek ve krep yapıyorum, kek muhteşem olmuş dolapta saklıyorum her gün 1 adet muhteşem, yaşasın dukan tarifleri

Benim böyle, love01 imle de iletişimdeyiz sürekli sen uzak kaldın, tamam orası güzel ama arada kafelere git canım şekersiz türk kahvesi içmeye

Ben de öpüyorum canım, iyi tatiller.

hoşbuldum canımcığım inşallah hedeflediğim kiloya inerim değil para gözüm hiçbişey görmüyor artık skıldım bu yağl halimden sen dukanla mı verdin bu kadar kiloyu tebrik ederim valla

Evet canım, yürüyüş dışında spor da yapamadım, yürüyüş de düzensiz bazen hiç bazen 2 saat :)) Dukanım sağolsun, bir de buradaki canım arkadaşlarım Dedim ya buradan ayrılma

Bişeycik olmaz canım, afiyet bal olsun

gunaydınlaaaarrr

tatıl donusu ılk gun gıden -1400

Tebrikler valla, oynamayı bilmem ama halay çekmeye gelirim.

Canım, maşallah sen neler yapmışsın, okurken yoruldum valla.

Kız sana yakın oturmak vardı ki teeeeeee izmirlerdesin :)) Bu arada hafızam yerine geldi, bilmem farkında mısın

Canım, yasaklar her zaman çekicidir, kısıtlama getirsen de aklın hep suda olacak, bence iç bişey olmaz yaz şimdi, ama sen bilirsin tabi üstatlarımız ne der onların görüşlerini de alalım

Hoşgeldin canımmm, biz de seni özledik

Canım, tatile gidip kilo vererek gelmek gibisi var mı hiç, ne mutlu sana. O tenizler yüzmeler de sana sıkılaşma olarak dönmüştür, kendine haksızlık etme.

Canım, afiyet bal olsun sana Revaninin şerbeti kalmış ağzında damlıyor bak, nasıl mutlu olduysan yiyince

Günaydinnnn Kizlar dün ilk seyir günümü geride biraktim insallah bugün sadcece -100gr gördüm ama ben almisimdir diye tahmin ediyordum sebzeden ötürü saldirdim resmen hepiciiine Toplamda giden -2,9 Kg 5 günde mutluyum mutluyuz hep mutlu olalim

medesa
canimin ici bedne 1+1 yapicam sanirim yoksa 5 gün ardarda sebze yedikten sonra sadece proteine gecmek zor olacak benim icin

Herkese günaydın, güzel eksili bir hafta olsun.

Şu anda normal peynirimle tost yiyorum ve gerçekten güzelmiş.

Medesam günaydın canım, koskocaaaaa forumda ikimiz kalmışız şu an

oooh afiyet olsun cok imrendim bende görücem o günleri insallah

Ellerine saglik tatlim benim! bende tekim suan annemler memlekette bende mi hepsini bir yapsam hergün deli gibi dönüyorum evde neyse iki hafta sonra kardesim gidiyor o gitsin buzdolabi bosalir ozaman yaparim kizcagiza da zorla diyet yaptirmayayim simdi

ben sanki suyu azaltinca daha az - gördügümü hissediyorum

günaydıın fıstık arkadaşım beniimm
herkesler terk mi etmiş bizi,gelirler gelirler yavaş yavaş :)
ahhh kuzuuum, benim en büyük hayalimi mi yiyiyorsun sen

ah ah benimde burnumda tütüyo ve ben daha yolun basindayim belkim yulaf kepekli tost yapariz olmami yaaa?:26:

cok sagol tatlim benim ya sizde olmazsaniz neler olur bana

iviitt kuzum gelmiş hafızan
valla cidden ne kadar güzel olurdu ya komşu falan olsak,yaptıklarımızı paylaşır dururduk.
düşünsene kapı çalıyor elimde tabak dukan ekmeği,başka gün dukan keki,başka gün revani falann sonra da diğer komşular derdi ne terbiyesiz bize hiç getirmiyor hep aynı komşusuna götürüyor diye

Zayiflayinca bulusma bile ayarlaya biliriz kizanciklar hos ben alamanyadayim ama istanbula cok geliyorum burada parantez acma geregi duydum (Insallah Agustos 2013 te Allah nasip ederde o günlere gelirsek evleniyorum istanbula yerlesiyorum tüm istanbullulari beklerim) dügünümde bulusma yapalim

canım bence de 1+1 en mantıklısı yani diğer türlü 5 gün sadece proteinle beslenmek sıkıcı olabilir sürekli atakta gibi olursun,biz hep 1+1 yaptık.yaa valla ben de deli gibi su içiyordum sonra burda bazı arkadaşlar korkuttu beni zehirlenirsin,ölürsün diye ben de azaltayım bari dedim.o günden beri azalttım ama bu durumdan memnun değilim.bana da deli gibi su içtiğim zamanlarda daha çok _ görüyordum gibi geliyor.iyisimi ben de bugünden itibaren yine cozutayım su olayını.sonuçta su bu yanii cilde falan da faydası var,kaldı ki şu yaz gününde 1.5-2 litre kesmiyor yaa,yeri geliyor ben bi dikişte 1-1.5 litreyi bitiriyorum
ya yemeklerin hepsini aynı anda yapınca o gün için yorucu oluyor ama mesela şimdi bütün hafta rahatım artık,çıkarıp çıkarıp yerim.
sen de öyle yapabilirsin.bazen mesela domatesli,biberli,mantarlı tavuk yada et,hindi neyse sote yapıyorum bolca.sonra onları da porsiyonlara ayırıp buzluğa atıyorum.hafta içi çıkarıp çıkarıp işe götürüyorum rahat oluyor.yoksa işten çıkıp her akşam eve gidip bu akşam ne pişirsem diye düşünemicem doğrusu
yulaf kepeğinden hamburger ekmeği falan yapılıyor ama ben onu hiç yapmadım.
belki bir ara da onu yaparım.ay aslında ne güzel olur içine de döner koyarım mis gibi olur valla
tebrik ederim kuzum neredeyse 3 kilo vermişsin bravooo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…