Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kizlaaaa ben geldim seyirin ilk günü deliricem birsey yemekten korkuyorum corba tarifi yokmu yulaf kepegi iceren görmüstüm sanki bir yerde:26:

yaptim bitane cok duru olmadi ama baya bi kati oldu ama yenilir derece de fena da degil daha doyurucu en azindan:KK51:

Selamlar herkese;

Aslında 5+5 yapmaya karar vermişken bugün dukanın kitabında 1+1 i önerdiğini gördüm ve ani bir dönüş yaptım, öğlen döner yedim, akşam da 3 dilim kontrafile kızarttım yağsız tavada tuz ve karabiber ile ama 2 tanesini yiyebildim, kendimi ölü hayvan eti yer gibi hissettim birden :KK47::KK47::KK47::KK47: yağsız da et birşeye benzemiyor ya hu, yanında light içecek olmasa kesinlikle yiyemem bu şekilde eti, içecekler saf protein gününde benim kurtarıcım olacak, ah o eti şimdi mis gibi tereyağında kızartmak vardı ya neyse :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Bu arada eşimin dukan diyeti yapan bir arkadaşı ile karşılaşmış bugün, kızı tanıyamamış 34 bedene düşmüş :KK53: 3 ay yapmış diyeti :KK53::KK53::KK53::KK53: darısı başımıza olsun inşallah şu mübarek pazartesi akşamında :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
Bir de sorum var abur cuburu birden kesmek şok etkisi yarattı bünyemde, goji beri almıştım dün azcık tırtıklarım diye ama kitapta o bölüme gelmedim henüz sanırım, var mı bilen eden? nasıl tüketilir bu zımbırtı? bir de bugün markette light meyveli yoğurt bulamadım, light olarak mı yok acaba, bizim markette mi yoktu, siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

güzellerim benim :KK70: merhabalar..Bugün 4.atak günüm bitti :KK70:
sabah tartıldığımda 65.9 gösteriyordu tartı :KK70: ben belkide 4 seneden beri hiç 65 li rakamları görememiştim :KK70: bu bol bol gülücüklerimde işte bu yüzden inş.hep böyle devam eder :KK70:
dukan amcaya göre 6 güne kadar atak yapabilirsin yazıyor.Ben 10 gün yapmak istiyordum ama 7. gün seyire geçicem :KK70:
The first phase, the "Attack phase" lasts between 2 to 6 days. It is short but produces visible and rapid results. diyor mailde :KK70: bu da 2-6 gün arası atak yapabileceğim anlamına geliyor fazlada uzatma demiş dukan amca :KK70: peki büyüklerin sözünün üstüne söz mü denir ki?

ya ben perşembe bildirim yapayım o zamana kadar tartılmayım diyorum ne dersiniz sanki sürekli tartılınca psikopata bağlamışım gibime geliyor :KK70:

bir de size danışmak istediğim bir husus ben canım tatlı çektiği için dukan pudingi yaptım ama içine mısır nişastası koyuluyor bana yanlış gibi geldi ama tarifi dukan yemekleri yayınlayan bir siteden aldım...Birde bu tatlandırıclar hakkında ne düşünüyorsunuz ??
çok sordum biliyorum ama bilgiye açım :KK70: lütfenn bana yardım edin :KK70:

kısslaaarrr abartmayın yaaa,tatlı ihtiyacı hissettiğinizde falan için arada.:nazar:
ben de duraklamaya neden olmadı.haa belki tüketmesem daha da mı hızlı verirdim bilemiyorum ama ben şikayetçi değilim gidişattan :KK8:
eğer onu da tüketmezseniz bu sefer şekeriniz düştükçe deli gibi başka tatlılar ister canınız.arada içmek iyi bence,krizlerin önüne geçiyor.kısıtlamayın kendinizi o kadar da,özgür yiyecek içeceklerinizin tadını çıkarın bence :KK56:
arada yoğurtun içine tatlandırıcı,vanilya aroması yada tarçın falan da koyup gayet güzel tatlı gibi yiyebilirsiniz,ben çok sevdim o şekilde yemeyi.light gazoz,light ice tea,zero da canınız tatlı çektikçe için.günde 3 kutu az değil zaten.ama her gün de mutlaka 3 kutu içmeyin demek istiyorum :KK34:

restauranttakinin yağsız olduğundan eminsen iyiymiş o yaa,yanında götüremediğin zaman ordan yersin mis gibi :KK56:

kuzum bence 1+1 yapmalısın,5+5 de zorlanırsın diye düşünüyorum.kaldı ki kitapta da yazıyor sonuçta aynı kiloyu veriyorsun.
haa alt tarafı inceltmek için diyorsan sen bilirsin 2+5 yapabilirsin ama ben buralarda hiç rastlamadım onu yapana :KK9:
bol bol yürü selülit falan kalmaz :KK34:

ekimim canım,valla bu da benim en güzel yaptığım ice tea oldu.suyu fazla koyunca iyi oldu,açık bir çay oldu.diğer türlü koyu olunca çay acı oluyordu.rom ve çubuk tarçın da güzel oldu.vanilya aromasıyla yapıyordum daha önce,bu kadar güzel olmuyordu.
ay çok şükür ki ben o yaseminliden kurtuldum ama şimdi de güllü aldım,o da bir hoş yani.çiçek bahçesinde gibiyim :KK9:

heheheh ben de gördüm dely'i,bekledim raporunu yazar diye ama çaktırmadan süzülmeye çalışıyor sankim,bana sorarsan hafta sonu biraz erik yemiş :KK9::KK9:

tam üstüne bastin bende size onu dicektim, yogurt tatlandirirci ve vanilya aromasi bu 3lü benim vazgecilmezim oldu yaw :KK37: tatli krizimi engelliyo bende hepinize tavsiye ederim güzeller :KK23:

Hoşgeldin canım,

Burada 13 kiloyu vereceğinden eminim ben, 81 günde 12 kilo verdim sen de verirsin ama bu işten bizim çıkarımız ne olacak onu anlamadım ben, biz seni motive edeceğiz paracıkları sen alacaksın :)) :KK9::KK9:

Şaka bir yana da canım sen o parayı alacaksın iyi ki nasılsa bol bol kıyafete ihtiyacın olacak, orada değerlendirirsin. Ama buradan ayrılma sakın ve de kaçamak yapma, yapanları elimizde maşayla bekliyoruz :KK9:
hoşbuldum canımcığım inşallah hedeflediğim kiloya inerim değil para gözüm hiçbişey görmüyor artık skıldım bu yağl halimden sen dukanla mı verdin bu kadar kiloyu tebrik ederim valla
gazan mübarek olsun....
diyet bitince 10.000 lira ödül. ee sen daha ne motivasyonu arıyorsun ki bacımm :KK52::KK52::KK52::KK52:

motivasyon şart şekerciğim henüz olmayan para ne motivasyonu versin dimi

ya bu karbolar ne sinir oluyorlar. bir kere yere ertesi gün bila istisna hemmen artıları görüyorsun. insan normal yemeye dönmeye de korkuyo heee. aslında hayat boyu pro agırlıklı gitmek lzım hem kilo almamak hem şişmemek için zira o ertesi gün gelenler ödemden başkası değil aslında :KK34:

iyi geceler dukancılar:)) cevap yazmaya anca firsatim oldu kusura bakmayın.1+1: 1 hafta boyunca bıgun proteın bi gun sebze+ptrotein yiyerek geciriyosun sanıırm yanlıısm yoksa.

5+5 de : 5 protein 5 sebze protein
2+5 de:2 gun protein 5 gun sebze protein gunu oluyor degılmı?
2 +5 dusunuyordum ama domates salatalr daha bı guzellesmeye baslayınca canım ıstıyor ama sanırım 2 +5 yapicam.

peki bu donemde sebze+protein döneminde mesela, sabah peynır cay ve yumurta yiyorum ıstersen domates de yıyebilirmiyim
ögelene et yada tavuk yogurt yesem
aksama marul domates salatalıktan yapilmis saalata yogurt yesemde olur mu? yada domates salata ve sogan olur dımı?

yada ögleye mesela ispanak yogurt pirincsiz yagsiz ve domatesli:) kendime özel :)) ben biraz ayrinticiyim .aslinda yaptigimi daha öncede dedimya yanlis biis yapmaktan korkuyorum.
etrafimdakiler sen zaten zayıfsin ne dukanı diyorlar ama ben vermede kararliiym.58 57 56olur aslinda ama nasip bakalim.yuruyuse 10 dan sonra anca cikabiliyoruz esimlen beraber.cocogu uyutma faslı felan.
yarin sabah yumurta cay peynir yicem
ögleye dolmabiber etli yogurt birde yine kendime özel
aksamada domates corbasi peynirli icine yulaf kepegi koyarim sanirim. eger koymazsamda yulafli galetayi caylanda atistirmailk suc saatinde yerim.
bu dogru bir menü degılmı?
beni siz düzeltin lütfen yanlisim varsa. her zman giremiyorum anca gece vakti.kendinize iyi bakin. aallhin izniylen istedigimiz kiolaya ulasmak ümidiyle.saglicakla kalin....

Herkese günaydınn arkadaşlarrr.. :KK64: :KK64:Forumun açılışını ben yapıorum sanırım bugünnn :KK16: Dun meywe hakkımda karpuz yedım ama bıraz buyuk bir dilim kesmısım sanırım,,midede kuculunce nasıl sısırdı ama dedim yazıktır arkamdan aglamasın yedim hepsını yaa..bikaç dilim fazla kactı hakkımdan ama bugun yemesem dengeler mi acaba birbirini :KK53: :KK53: Cevaplarım aşağıda ilgilerinize sunulmuştur :KK1:

canım ya ben de veremiyorum son beş kiloyu normal yemekten neyi kastediyosunuz ya o ara kilo alırsa vücut:KK43:

Canım, love01 yok sanırım burada, o ameliyat nedeniyle diyete devam edemedi, glshk da yolculuk yaptı diyete uyamadılar, onlar vücudun şaşırdığını söylüyorlar yeniden başlayınca vermişler. Ama ben hç denemedim, hiç kaçamak yapmadım. O yüzden çok fikrim yok ama kastettikleri diyete uymamak. :))

herkesin bünyesi farklı tabiki ama ben böyle bir riske giremezdim.çünkü amaniiin o normal beslenme bana bol bol + olarak geri dönebilirdi :18:

kızlar en yakın örnegınız ben olacagım. yedım aldım kıloyu bakalaım daha fazla verebılecekmıyım. siz kendınızı rıske atmayın ben hepınızın yerıne yedım rıske attım..:125:

Nesrin benim normal düzenden kastım birkaç gün normal yiyerek,,arada canının istediği tatlı vs gibi şeyleri tüketip sonrasında 3 gün bi sıkı atakla yeniden başlayıp vücudu şaşırtmak.ben ameliyattan önce o kdr sıkı yapıodum,tek bi kaçamağım olmamasına ragmen werdiğim kilo haftalık fiks hep 600 gramdı.benim ablam doktor ve o dioduki,,artk sen az yemekten metabolizmanı yawaslattın.bikaç gün şaşırt vücudu farkı gör demişti tabi ben dinlemiodum kilo alırım korkusu ile.sonra ameliyat sonrası uyamadım tabi 10 gün.bu 10 gün boyunca normal yedim,sabah beyaz ekmekle kahwaltımı yaptım aksam normal ne warsa onu yedim,,arada cnm cok iskendr istiodu onu yedim (tabi sadece yarısını zor yedim),,işte dogumgunune gittim orda pastalar,börekler,tramisular,kebaplar,dondurmalar vs..ewe döndüğümde tartıda bikaç kilo fazla beklerken aldıgım sadece 700 gramdı onca seye ragmen :KK52:3 gün atakla yeniden basladım we hep 600 gram weren ben ilk hafta 1100,diğer hafta 1400 gr werdim we gözlerime inanamadım..benim hedefe 2,5 kg kalmıstı ve ancak temmuzda gecerim bu haftada 600 gram ile derken birden fazlalıkları attım hatta geri alma payı kalsın diede bi hafta oyalandım güçlendirme için..glshk arkadasımızda tatile gidecekti onada aynı seyi söledım onunda gördüğü sonuc ortada..o da attı son kiloları hızlıca böle..tabı bu normal yemekten kastım hergun abartana kdr kacamak deil ama bikaç gün normal beslenip arada canı ısteyen bişiyi kaçamak yapıp geri sıkı dondumu ınsan bunye sasırıor.ben bunu kimseye yapın diemem tabi ama mantıkende baktıgımda dusunuorumki artk vucut gercekten buna alısıor ve duruor kılo werımı,,kıtaptada duraklamada alıstıgından bahsediordu vucudun..kısaca ben bunu kendımde test ettım onayladım,,denemek isteyen olursa diede sadece tecrubelerımı paylastım o kdr.gerisi sizin bileceginiz karar tabi canlar:KK16:

selam kızlar.uzun zamandır gelemedim yoğunluktan.öpüyorum eskileri yenileri:KK54::KK54::KK54::KK54:
şimdi gelelim cevaplara.
1 mayısta 62 kilo ile güçlendirmeye geçtim.ilk günler seyir psikolojisinden kurtulamadım ve öyle beslendim.şu aralar ciddi sapıttım.
:KK1::KK1:
neyse sonuçta şu an 60 kiloyım yani güçlendirmede 2 kilo gitti.en özenle üzerinde durduğum protein günleri onu mutlaka yapıyorum.yulaf kepeğinden ekmeğimi yiyorum çünkü onu çok yiyemiyorum ama beyaz ekmeği bulduğumda 2 dilim hakkım 2 katınıyiyorum.bu nedenle y.kepeği önemli.meyva yiyorum peynire devam ediyorum ama kaşar filan da yiyorum.
kısacası kafama göre takılıyorum..ama çoooook dikkatliyi
m...

ommurcum nerelerdesin sen yaa gözlerimiz yollarda kaldıı,,lütfen deneyimli bi güçlendirmeci olarak foruma daha sık ugraa,,sana ihtiyacımız varr:KK16:

Kızlar merhaba

Love Ekim sizleri merak ediyorum nasılsınız nasıl gidiyor ? ben her gün 2 dilim tahıllı ekmeğimi kaşarla tost yapıyorum çok iyi oluyor bağırsaklarımıda çalıştırıyor kepeğimden de kek krep karışık tüketiyorum her gün meyve hakkımı yiyorum bu hafta ödül yapmadım henüz yarın yapıyım perşembe protein zaten iyi olur gibime geliyor ama yine de korkuyorum yemeye :)) alışamadım henüz adam gibi keyifle bir ödülüm olmadı henüz :))

ekinsu ewt geçtik cnm.bende ekmek hakkımı light kasarla tost yapıorum hakikaten kahwaltı artk zewk wermeye basladı.yulaf kepegimdende kek yada poaca yapıorum senın gibi..hergun meywe hakkımıda yıorum..gecen hafta odul yaptım sadece hafta ortası basladıgım ıcın nişastalı ögünü atladım ama bu hafta onuda yapıcam..walla sorma bende alısamadım henuz bu duzene ama zmnla olacak inşşş :KK1:

Bir de sorum var abur cuburu birden kesmek şok etkisi yarattı bünyemde, goji beri almıştım dün azcık tırtıklarım diye ama kitapta o bölüme gelmedim henüz sanırım, var mı bilen eden? nasıl tüketilir bu zımbırtı? bir de bugün markette light meyveli yoğurt bulamadım, light olarak mı yok acaba, bizim markette mi yoktu, siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

günde 1,5 kasık tüketebilirsiniz.meyweli yogurtta sütaşın war marketlerde.

ya ben perşembe bildirim yapayım o zamana kadar tartılmayım diyorum ne dersiniz sanki sürekli tartılınca psikopata bağlamışım gibime geliyor :KK70:

bir de size danışmak istediğim bir husus ben canım tatlı çektiği için dukan pudingi yaptım ama içine mısır nişastası koyuluyor bana yanlış gibi geldi ama tarifi dukan yemekleri yayınlayan bir siteden aldım...Birde bu tatlandırıclar hakkında ne düşünüyorsunuz ??
çok sordum biliyorum ama bilgiye açım :KK70: lütfenn bana yardım edin :KK70:

bencede hergün tartılma..bende hergun tartılıodum ama vucut degıskenlık gosterebılıo we moralın bozuluor.o nedenle haftanın 1 gunu tartılıodum,,toplu olarak eksiyi görunce hem moralinde düzelior.ayrıca atakta sınırlı izinli yasak ve mısır nişastası sınırlı izinli.o nedenle senin şuan onu kullanman yasak.canın cok tatlı istedi ise tarcınlı süt weya light meyweli yogurt yiyebilirsin.

Herkese günaydın, güzel eksili bir hafta olsun.

Şu anda normal peynirimle tost yiyorum ve gerçekten güzelmiş.:KK9::KK9:

Medesam günaydın canım, koskocaaaaa forumda ikimiz kalmışız şu an :KK8::KK8:

Günaydın kızlarrr,
Nasılsınız bakalım bu sabah ?
Ben dün kendimi çook yordum yaaa :KK43:
ev alışverişi yaptım sonra üstümü değiştirmeden fırını yaktım ve başladım hazırlamaya.Neler mi yaptım :

Dukan ekmeği : ay bunu kafama göre uydurarak yaptık müthiş oldu,ilk defa bu kadar güzelini yedim yaa,üstelik mini fırın olmasına rağmen kabardı.sonra isterseniz tarifini veririm.ekmekten çok kek gibi poğaça gibi müthiş oldu :21:

Dely revani tatlısı : ama ben biraz fazla limon sıkmışım sanırım :KK9: bir de azıcık daha fazla splendayı kaldırırmış ama yine de bildiğin revani gibi bişey yemek çok keyifliydi :KK34:

Dely keki : bu yine kabarmadı ama tadı yine güzel oldu hatta bu sabah kahvaltımda 1 dilim yedim.

Ispanak Sufle : Ayy ne zamandır istiyordum,bol lor peyniri koydum yumurta kırdım fırına verdim off off harika oldu tek kelimeyle yaa:emir_bebek:

Fırında kabak : boylamasına ikiye kesip üstüne kaynar su döktüğüm kabakların daha sonra karnıyarık gibi yardım karınlarını :KK1:
oryasına da naneyle karıştırdığım lor peynirlerini ekleyip fırınladım,oofff offf valla çok güzel oldu :KK42:

Fırında balık : Büyüklü küçüklü balıklarım vardı.hazır fırın sıcakken attım onları da.bir kısmı akşam yemeğim oldu,bir tane de balina kadar bi balık var onu da bu akşam yicem :KK56:

Közlenmiş Patlıcan : hazır fırın sıcakken patlıcanları da attım közledim.kabakların göbeciklerini oymuştum ya suyunu süzüp onları da közleyip ezdiğim patlıcana ekledim.light yoğurt ve biraz tuzla karıştırdım.al sana meze :KK34:

sankim bu kadar gibi,başka bişey gelmedi aklıma.eeee tabi bunları durmadan at fırına çıkar,ortalığı topla bulaşıkları yıka,duşa gir çık derken oturduğumda saat 23:45 olmuştu :KK50:
ama olsun yahuu çok güzel ,çok lezzetli şeyler yaptım.sonra ekmeğimi,kekimi ve yiyeceklerimi de porsiyonlara ayırdım.ekmeklerin bir kızmını buzluğa attım ikişerli.yemekler de porsiyonlar halinde dolapta.işe götür getir kolay oluyor.haaa bir kaç gün aynı şeyleri yicem gibi ama yalnız yaşayınca yapacak bişey yok.bir postada yapıp sonra çıkarıp çıkarıp yemek en kolayı.
hepsini çok beğendim,artık sırtım yere gelmez.yemeğim vaar,ekmeğim var,tatlım varr daha nolsun :KK9::KK9:

Gunaydın herkeseeeeeeeeeee
5. Gun atak bıtıo :)
56 kılo ile basladım ve suan 54.2 gıbıyım
bu arada cok su tuketmeye basladım
we sabahları hıc ıstahım yok :s

kendıme bır su kısıtlaması getırsemmı 3.5 4 lıtreyı bulcak kendımı tutmasam :)

Herkese günaydın, güzel eksili bir hafta olsun.

Şu anda normal peynirimle tost yiyorum ve gerçekten güzelmiş.:KK9::KK9:

Medesam günaydın canım, koskocaaaaa forumda ikimiz kalmışız şu an :KK8::KK8:

günaydıın fıstık arkadaşım beniimm :KK54:
herkesler terk mi etmiş bizi,gelirler gelirler yavaş yavaş :)
ahhh kuzuuum, benim en büyük hayalimi mi yiyiyorsun sen :KK9:

gunaydınlaaaarrr

tatıl donusu ılk gun gıden -1400 :KK62::KK62::KK64::KK64::KK64:

oyyyy süpersin sen yaaaa,vayy diyorum tebrik ederim arkadaşım :KK9:
darısı başıma,ben bu sabah yine 78.6 çıktım yaa.bühüüüü :KK14:
ne güzel 77.5'i görmüşken üzüldüm ama neyse yahuuu 2 tur fazla hoplar zıplar yok ederim ben onları :KK8::KK8:

X