Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

sütte laktoz yani şeker var o nedenle sınırlı kullanmamız isteniyor.
peynir de mümkün olduğunca yağsız olacak. ancak dukan öyle dediyse öyledir:)

laktozsuz süt deneyın bence ben uzun zamanır kullanıorum dıetımdede kullanıcam
gayet basarılı ve o sutler yagsız :) super yanı

çorba tarifi verebilecek olan var mı?
YULAF EZMELİ YAYLA ÇORBASI
• 1 çay bardağı yulaf ezmesi
• 3 su bardağı su
• 1 kase yoğurt
• 1 yumurta
• 1 yemek kaşığının ucuyla margarin
• Nane, tuz(fiskecik)

3 su bardağı su ve yulaf ezmesi ocakta kaynatılır,
bir kasede yoğurt ve yumurta iyice çırpılıp suya yavaş yavaş ilave edilir.
Ayrı bir tavada yemek kaşığının ucuyla çok az margarin ve nane kızdırılıp, çorbaya ilave edilir(isteğe bağlı ben koymuyorum, üzerine kuru nane yeterli oluyor bence)
en son isteğe göre tuz eklenir.

TAVUKLU KABAK ÇORBASI (seyirde )
• 1 kilo kabak
• 1 kilo soğan
• 1 demet dereotu
• 1-2 bardak su
• 1/2 paket light labne

Kabak, soğan, dereotu ve su tencereye konularak pişirilir.
Daha sonra blenderdan geçirilir.
Üzerine yarım paket light labne, karabiber ve tuz ilave edilir

e ama tüm hakkını sabah kullanmamaya çalış tatlım.. akşama da ayır ki hem gece acıkmayasın hem de sabah sakin uyanasın
ben de 1 yemek kaş. denk gelen kısmı sabah kahvaltıda ekmek olarak kullanıyorum
akşam da keklerle kalanını ayarlamaya çalışıyorum

missss
afiyetler olsun
bugün benim protein günüm ve işyerinde mikrodalgada ısıtabileceğim birşeyler var diye hatırlıyordum
yanlış hatırlıyormuşum
öğlen yemeği olarak; mini dolapta 1 yumurtam vardı onunla yoğurt yedim
Allah'tan yumurta tok tutuyor (Dukan'dan önce böyle bir şey düşünebileceğimi hayal bile edemezdim )
sabah da; kibrit kutusundan daha büyükçe peynir, 1 yumurta ve dukan ekmeği yemiştim
arada sınırsız çay
1 yeşil çay
1 sade nescafe
ve bissürüüüü su içtim

akşam kavitasyonum var
bu arada kavitasyon işe yaradı mı?
şu an için cıx
5 seans powerplate'im daha var
spor olayını onunla aşabilirsem herhalde 1-2 kilodan kurtulurum diye düşünüyorum

KK güneyli bildirdi

Son düzenleme:
Benim deöyle oluyo.. Önemseme.. Reglden sonra -2

Herkesin bünyesi aynı değil ne yazık ki.. Bana bakıp sevinin :)) Başlangıç tarihim 26 Mart Fi tarihi Develer berber iken.. falan yani Yavaş değil kilo vermen..Ama ille yavaş verdiğini hissediyorsan yeme şeklini değiştirebilirsin. Dediğin gibi yağlı yoğurtlar yerine yağsız denemelisin. Beni etkiliyor mesela yağlar. Spor yapmalısın! Spor yapmadan da gayet güzel zayıflayanlar var ama o onların şansı Biz şanssızlar bakıyoruz kilo veremiyoruuzzz, spor yapmalıyıızz :112: En azından yarım saat bir saat arası yürüyüş yap. Karın bel, bacak vs incaltme hareketleri yap. Spor yapmadan zayıflarsan vücudunun sarkma riski de var.. Dediklerine dikkat edersen, farkı fark edersin

Hahahaha Benim de benim deee
Bunları az çok biliyoruz ama; saol bilgilendirmen için. Miray hep şöyle yapardı.. Özletti kendini ama..

Eki Görüntüle 448958

İşte sınırlaaarrr Ama ben yumurtadaki sınıra her gün dikkat edemiyorum. Bazı günler 2-3 tane yediğim oluyo ama bazı günler Yani yine de dikkat ediyorum. Bu sınırlara dikkat etmek iyi olur

Evet çok doğru demişsin cicim :129: İnşallah bitiricem ben de pek umutlu olmasam da.. Benim olmuş 3 ay.. Böyle olmam normal. Yeni başlayanlar lütfen pes etmeyiiinn!! Ki ben de hayatta pes etmem sadece moralim bozuk..
carrefourda çipuranın tanesi(200-300gr) 1.95 e inmiş.stoklamayı düşünüyom ben
Dün reklamını gördüm ben de.. Keşke carrefour'a yakın olsaydıım...

Son düzenleme:
kızlar bugunku menüyü yazayım
dün sabah 3 yemek kaşığı lor içine kırmızı biber koydum biraz birazda ççörek otu
öğlen 1 kase light yogurt içine yulaf kepeği ve goji koyup yedim
dün kıymalı yumurta yapmıştım yarım kilo kıymaya 1 domates 3 mantar 1 de biber doğrayıp yumurta kırıp yemistim aksam 1 bardak zero ve 1 bardak light ayran ile birazda koyun yoğurdu yedim
sabah ise artan kıymanın uzerine 1 yumurta kırıp yedim yanındada lor peyniri içine biraz kırmızı biber koyup yedim
öğlen ciğer şiş ve ayran nasıl sizce????????????

destekleriniz için çok teşekkürler kızlar. bu arada 64,4 yazmışım yanlışlıkla 64,7 geldim bugün
başlangıç olarakta bugünü alalım lütfen ben tıkırımın yeniden düzenleyeyim .. uzun zamandır başlicam başlicam diyordum ama bir türlü düzen oturmadı. başlangıç 21.06.2012 - 64,7 kg ....

bende ne yedim yazayım;

sabah kalkınca : bir bardak su, bir fincan şekersiz sütlü kahve

09.00 kahvaltı, 2 haşlanmış yumurta, 1/2 k kutusu kadar peynir, çay ve sonrasında şekersiz kahve
10.30 bir fincan şekersiz yeşilçay
öglen : işyerinde çıkan yemekten avuç için kadar dana haşlama, büyük bir kase cacık ( çok çok az salatalık ve nane dogranmış )
14.25 bir adet köfte, bir adet ızgara tavuk pirzola,bir kaşık yulaf kepeği kadar krep biraz peynir, şekersiz kahve

tüm gün : 2,5 litre kadar su...

Dukan testini yapmanı tavsiye ederim.. O ne derse o

Ayyy;!!! Missss!! Yarın yapiyim bari yaaa!! Çok güzel olmuştuurrr... Elelrine sağlııkkk... Mmmmm..!!
......
laktozsuz süt deneyın bence ben uzun zamanır kullanıorum dıetımdede kullanıcam
gayet basarılı ve o sutler yagsız :) super yanı
Ben de onlardan kuzenimde görmüştüm. ama her yerde yok galibaa :44: Hem yağsız, hem gaz yapmıyo falan.. Nerden alıyosuunnn?
.......
KK güneyli bildirdi

Hahahah Çok tatlı... güneyli Atina'dan bildiriyor..

Dukancanlaaaarr, kızlaaaarrr!!

Bugün yine bildirim yapmayan çok kişi vaaar.. :100::101:
Şimdik yazıyorum bildirim yapmayanları:

can_superisi
ckpln
ecefatma
ekinsu
hum
nisanduru
pksnmz
sirkencubin
tamay

Bildirim yapıp da benim görmediğim var mıı? Ya da bu kişilerden bildirim yapmak isteyen var mııı? Bildirimci geldi haaaanııımmm

laktozsuz sütleri buyuk marketlerden rahatlıkla bulabılırsınıs hatta bırkac markanın war ama ben denge sutu olanları tawsıye ederım

laktozsuz sütleri buyuk marketlerden rahatlıkla bulabılırsınıs hatta bırkac markanın war ama ben denge sutu olanları tawsıye ederım

Evet. Benim kuzenlerde de o marka vardı. Süt insanı şişiriyo biraz, beni şişiriyo yani :S :) Onlar çok iyi oluyo. Sanırım biraz daha pahalı ama di mi? Ama ben zaten ya Migros'dan ya Kipa'dan alıyorum. İkisinde de göremedim süt reyonundaa :S Sen nerden aldın?

Daha önce yaptığım dukan testinde iki gün atak ve 59,4 hedef kilo vermişti bu kez 3 gün atak 60 kilo hedef verdi. hehehe dukan amca bile benim diyet konusundaki gelgitlerime tepkili olmalı.. neyse ben o zaman 3 gün yapıyorum atağı ama hedefim yine 59 olacak. geçen sene 55 e inme konusunda bu kadar açgözlü olmayıp 59 a razı olaydım ve güçlendirmeyi hakkıyla yapaydım bu hallerde olmayacaktım.. bir eski dukaniçenin anıları

süt beni de şişiriyor, yani bundan kasıt gaz ise bende acayip oluyor. çözümü sütü olabildiğince ılık içmek ve birden su gibi lıkır lıkır içmemek. şişirmesinin sebebi bizim gibi insanların midesinde laktozu parçalayabilecek enzimlerin kıt oluşuymuş eğer sütü azar azar içersek mide o zaman bu enzimleri toparlayacak zaman bulup şişkinliği en aza indirgermiş gerçekten de işe yarıyor. tecrübe ile sabittir...

Kızlar daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama yulaf kepeği türkiye de sadece 2 markada bulunuyor ve buyuk marketlerde migros ve carrefourda varmış birde internet üzerinde bir sitede şimdi yasak linkini veremiyorum. Gitti gidiyorda gördum ama yulaf kepeği adına satılan ürün yulaf ezmesiymiş .

evet benim bildiğim de iki marka var. d...san ve r..-heim. ikinci markayı denedim hiç tavsiye etmiyorum d...sanın hem kepeği hemde ezmesi çok güzel. tavsiye ediyorum. bu arada r...-heim carrefourda var d..sanı ise sadece migrosta gördüm ben..

Oyyy!! Ben de 55 istiyoommm; ama gr gr gidiyoo.. Neyse, kaçamak falan yapmıyom. zaten gitmese de ramazanda güçlendirmeye geçicem. Eski dukaniçe Kolay gelsin sana da
Eveeett! Gaazz :S hihihih Ben zaten soğuk süt içmem, pek sevmiyorum. Sıcak içiyorum ben. Öyle olunca da zaten hızlı içemiyorum. Yine bi şişkinlik oliiyy :101: Ben de laktozsuz bakiyim bari bugün. Migros'da bulurum umarım :44:

sanırım dıkkatlı bakmadın:)) ben butun mıgroslarda ve kıplarda bulabılıorum. dıgerlerıne gore pahalı bıras ama gayet tadı gusel en guselı sıskınlık yok :))

sunu merak edıorum kılo werdıgımısde su vs. gıdıomus ya. Gözle görülür bir incelme oluyormu ve oluyorsa bolgesel bı ıncelme saglanıyormu :)) yanı atak ewresı bıtımınde wuuuuu super sankı bu bıkac gun once dar gelıodu sımdı rahatım dıebılırmıyız :))))))))))))

Dün akşam inceledim de biraz evet dedigin gibi iki markanın var ikiside bir sitede satılıyor 4 küsür de fiyatı var aslında ben dukan diyeti yapmıyorum ama diyetisyenim yavas yavas buraya kaydırıyor listemi yulaf kepeğide girince işin içine inceledim dün o zaman d...san alayım bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…