Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bu hafta beni de listeye ekleyin lütfeen

Başlangıç tarihi: 03.06.2012
Başlangıç kilo : 57
Hedef kilo : 48
Geçen hafta : 54
Güncel : 53,8

Bakın Dukan ne diyor:

Kilo verme ilk evre boyunca mükemmel ilerlerken, sebzelere başlanmasıyla yavaşlar, hatta bir miktar kilo geriye bile alınabilir.
Ama korkmayın, kötü bir inişe geçiyor değilsiniz.Öyleyse neler oluyor?

Atak evresinde yalnızca protein alımıyla sınırlı olan beslenme vücuttaki yağlarla birlikte suyun da atılmasını sağlamıştı. Baskülün ibresinin o kadar hızla inmesinin nedeni buydu.

Ancak sebzelerin proteinlerin yanına eklenmesiyle, vücuttan atılan bu sular yeniden geri alınır. Kilo verme sürecindeki anlaşılmaz durağanlığın nedeni de budur.

Vücutta yağlara bağlı olarak gerçekleşen Doğru Kiloya inmeye yönelik kayıp sürmekte, ancak bu durum sebzelerden gelen su yüzünden KAMUFLE OLMAKTADIR.

Yeniden saf protein günlerine döndüğünüzde, vücudunuzdaki su atılacak ve gerçekte ne kadar kilo vermiş olduğunuzu görebileceksiniz.

... AĞIRLIĞINIZDA BİR SÜRE İNİŞ ÇIKIŞLAR OLMASINI YADIRGAMAYIN. Saf proteinlerle kilo vermenizin ardından SEBZELERİN GERİ GELMESİYLE BU KİLOLARI GERİ ALDIĞINIZI

Sen zaten balık kadınmışsın yaaa :KK70: Biliyorum oraların duyunu. Hakikaten soğuk da, sen kimbilir nerelere nerelere gidiyosun yüzmeye.. Direk dağlardan gelen suya falan gidiyorsundur :KK70: 4 saat yüzmek ne demek yaa :KK53: Sen var yaaa! Tatilden gelince tamamsın :128: Kilo falan kalmıcak, sportmen hatun yaaa!! :129::122::KK19: hihih :KK1: Aman!! balıkları uyaralım hihihi :KK1::KK1: :104:
Var ki veriyoruz'a da koptum yaaa hihihi :KK1::KK9:
[/COLOR]

Nasılsa kilo veriyorsun be canım.. böyle devam et :KK66: Kilo verişin durursa yağsızlara geçersin :KK66:
haklısın tatlım öyleyse şu yarım yağlılar benim avantajım, gizli silahım he mi vay be yaa :))
ya düğün öncesi bisikletle ve çadırlarla neyin dolaşarak akdeniz kıyıları turu şeysi yapmıştık eşimle, ite dönmüştüm 6 günde :)) ben de öyle umuyorum.. iki sabahtır callaneticslerime de başladım fena halde evrim geçiresim, tipimi kaydırasım, acınası hale gelesim var:KK53:
canım hemen hemen hepimizde oldu hatta ben de olmuyor diye sevinmişken 5.günden yani hemen hemen ataktan sonra başladı.
biz bol bol su,yeşil çay ve 7 otlu çay,mate çayı,tilaks çayı gibi çaylar içiyoruz.yulaf kepeğinin de bu konuda besinleri bağırsaktan hızla atmak gibi bir özelliği var yanılmıyorsam,onu da yemeği unutma.
bir bunları iç bakalım,rahatlatacak mı ?
haa bir de mest çayı var A101 de satılan.içmicem içmicem dedim dün yine dayanamayıp içtim bir tane,offff beni yine çok kıvrandırdı çok sancı yaptı ama etkisini de gösterdi yani :KK9::KK9:
mest değil lavman lavman :KK9:
Merhaba Dukanımın güzelleriii

nesli tebrikler canım geçen hafta seni not etmiştim kilolarımız yakın diye..... bakalım dedim sonuçlar yakınmı sen maşallah 1,9 kilo vermişsinn. sana bişler danışcam canım ve tabi diğer canım arkadaşlarıma da

***** kendimiz yogurt sattığımız için gidip yagsız yogurt almadım sorun bu olabilirmi ayrıca süt yoğurt ve peynirinde normallerini tükettim aranızdqa bu şekilde yağlı tüketen var mı yoksa mutlaka yagsız mı tüket diyorsunuz

*** bir de ben hiç spor yapamıyorum kızlar bunun da mutlaka etkisi vardı değilmiii

ben bu hafta bunlara dikkat edicem bakalım haftaya nası olcak sorun bunlarmı anlıycam
ben atakta ve sonraki ilk haftalarda ara ara normal sert beyaz peynirlerden ve bir kaç kere de dışardaki yağlı yoğurtlardan yedim.. kızlar tarif verince yoğurdu kendim yapmaya başladım (hatta yarım yağlı sütten kefir de yaptım dün..)
daha dikkatliyim.. tatlı vs işine de henüz giriştim ve 3 kere falan yedim bu hafta (kek ve puding yaptım ev işi) ona rağmen hızlandı.. bence moralle çok alakası var.. kuvvetle muhteme, hissettiklerimiz salgıladığımız hormonları etkiliyor.. Hızlanıp yavaşlamala normal kuzum, takma kafana, bana sorarsan eğer, ben öyle yaptım işte,:KK34:

Son düzenleme:
Medesa senin kilo alıp, birden fazlasıyla vermen bundan kaynaklanıyor olabilir.

Sebze günlerinde su topluyoruz aslında ama yağ kaybetmeye devam ediyoruz.

Dolayısıyla protein günümüz geldiğinde sularla birlikte yağdan da kaybettiğimiz kiloyu görüyoruz tartıda.

kizlar dün facebookta okudum eger kilo vermeniz durduysa beyaz peyniri az tüketin diye dukanin yeni aciklamasiymis, light beyaz peyniri fazla tüketmemek gerekirmis bende gelip gidip peynir yemisdim :KK53: beyaz peynir vücudda su tutuyormus, artikin onu azaltcam malesef birde sütü günde 1 kgdan fazla tüketmemek gerekiyormus sok oldum ya bunun nedenini pek ögrenemedim, birde yumurtanin sarisini günde 2 tane beyazi ise sinirsizmis mis mis bunlari dikkate alirsak duraklama yasamayiz güzel kilo veririz insallah, aslinda moralim bozuldu bian icin yani sinirli olmasi babinda, o sayfanin birde kilo verenlerin fotolari var abowww cok güzel vermisler eski fotolarida var acayip motive oldum tekrardan, yani dukani yapanlar kac kiloda olursalar olsunlar hedeflerine zorluk cekmeden ulasiyor :KK49:

sen günde kaç saat spor yapıosun?

bidenemm ben sabah kalkınca işte hepi topu yarım saate sığdırabiliyorum artık callanetics ve akabinde de tibet 5 şeysini.. bi de ortalama 15 dk twister da dönüyorum bön bön :KK66: yürüme ve koşturma var, onu lçemiyorum ne yazık ki :S danamın peşinden süründüğüm için onu kabaca sen hesapla :))

nassınız bakalımm ben pek iyi değilim 79 göremedim ne yazıkki ama olacak olacakkkkkkkkkkk:)

neleri yanlış yaptımda daha ilk haftadan sadece 400 gramcık verdim hiç anlayamıyorum kızlar önce bildirimimi bi yapım görün bakın durum nasıı

başlangıç tarihi:07.06.2012
başlanğıç kilom: 83,3
geçen hafta: 80,90
bu hafta :80,50
bu hafta giden:0,40
toplam giden:2,9

çok azmı bilmiyorum sizde deneyimlerinizden yol gösterin kızlar dukandamı bana kilo verdiremiyor napmaıyım ben yaaa

nesli tebrikler canım geçen hafta seni not etmiştim kilolarımız yakın diye..... bakalım dedim sonuçlar yakınmı sen maşallah 1,9 kilo vermişsinn. sana bişler danışcam canım ve tabi diğer canım arkadaşlarıma da

***** kendimiz yogurt sattığımız için gidip yagsız yogurt almadım sorun bu olabilirmi ayrıca süt yoğurt ve peynirinde normallerini tükettim aranızdqa bu şekilde yağlı tüketen var mı yoksa mutlaka yagsız mı tüket diyorsunuz

*** bir de ben hiç spor yapamıyorum kızlar bunun da mutlaka etkisi vardı değilmiii

ben bu hafta bunlara dikkat edicem bakalım haftaya nası olcak sorun bunlarmı anlıycam

canım benim çok sevindim adına medesacım sen 2. hafta kaç kilo vermiştin sen ce ben 2+2 falan mı yapsam ne dersin baştan böle yavaşsa sonra nolcak hiç bilmiyorum ya da yavaş mı onuda bilemiyorummm

heyyyy dur bakalımmm,öylee hemencicik pes etmek yokk:KK47:
öylee küsmek ,dudak sarkıtmak da yok :KK19:
sence 2 haftada 3 kilo vermek az bir başarı mı ? Kitapta yazıyor ya kuzum,adam ne demiş haftada 1 kilo vermek idealdir demiş.
Yani senin şu anda 2 kilo vermiş olman gerekirken,sen 3 kilo vermişsiinnnnnn :KK34:
bence üzüleceğine sevinmelisinnnn :KK76:
ben atakta 3.5-4 kilo vermiştim ama sonrasında hiç öyle hızlı gitmedi.
net hatırlamıyorum ama zaten 1 hafta atak yapmıştım,dukan 5 gün yap dedi ama ben 7 yaptım.
neyse 2 hafta sonunda benim de 3.5-4 kilo falanmıştır.
yani sevineceğine üzülüyorsun,sen de bir alemsin şekerim :21::21:
hem herkesin yapısı birbirinden farklı dolayısıyla herkesin kilo verme hızı da farklı.
sakın burda hızlı veren arkadaşları görüp acaba ben yapamıyor muyum diye düşünme sakınnn :KK20:
bak dely yavrum resmen gram gram veriyor ama pes etmiyor.dikkatli besleniyor,mümkün oldukça çok spor yapmaya çalışıyor ve bir şekilde bitirecek bu maratonu ben bundan eminim :KK34:
sen de yapacaksın,o kocana inat inceleceksin :KK1:
acele etme sabırlı ol,spor yapamıyorsan da yürü bari kuzum.
sindirimi hzılandıran şeyleri dene yeşil çay gibi,bol su iç.
mümkünse kırmızı et yerşne beyaz eti tercih etmeye çalış.
bak bu sefer de pes edersen kendine inancın kalmayacak.lütfen rica ediyorum hemencicikkk silkelennn :emir_bebek:
hiç birimiz kolaycacık vermedik,senin geçtiğin süreçlerden hepimiz geçtik, azimli olursan zafer senindir En Büyük TÜRKİYE

reglım bıttı sonunda ve yarın baslamaya karar werdım :) ama bı kac gundur kendımı alıstırıorum sut ıcmeye yumurta yemege ama su ekmek olmayısı kotu ole cok alısmısımkı sandvıc yapmaya :))
nese suankı kılom 56 ama ben 48 olmak ıstıorum 5 gun atak yapmayı planlıorum
bu donemde yulaf kepegınden ekmek yapmam kılo wermemı zorlastırmas dımı? yoksa yulaf kepeksız daha mı hızlı werırım ofh karıstım :s

ama kreptı omlettı ekmektı pısırıp tuketıorum dımı :)) bu da gusel tmm yarın sabah kreple baslıcam :)) tsk ederım

yulaf kepeğini kesinlikle tüketmelisin, protein durumunu dengeliyor ve açıkmayı geçiktiriyor
vee evet dilediğin şekilde tüketebilirsin, hatta süte yoğurta karıştırabilirsin vs vs:KK34:
Selam kızlar

bende dukana başladım . atak evresini bitirdim ama bende çok fazla kabızlık sorunu oluyor bunu aşan arkadaşalr varsa lütfen bana bildirsin
başlarda hepimize oldu sanırım, sıvı tüketimine dikkat et ve geçecek
emin ol :KK42:

boy : 165 cm
Başladığım tarih 20.05.2012
başlangıç kilosu : 65,5
geçen haftaki kilo : 63,7
Bu sabahki kilo : 64,4 :KK43:((

reglime bir kaç gün var ama yine de beni ekleyin listeye.. napalım +1 kilo olsun :KK50::KK50: teşekkürler
olsun, bitince bir kaç kilo vermiş olacaksın, üzülme hiç.

wauwww tebrikler canim
teşekkür ederim, ağır aksak ama memnunum (şimdilik:KK12:)

nassınız bakalımm ben pek iyi değilim 79 göremedim ne yazıkki ama olacak olacakkkkkkkkkkk:)

neleri yanlış yaptımda daha ilk haftadan sadece 400 gramcık verdim hiç anlayamıyorum kızlar önce bildirimimi bi yapım görün bakın durum nasıı

başlangıç tarihi:07.06.2012
başlanğıç kilom: 83,3
geçen hafta: 80,90
bu hafta :80,50
bu hafta giden:0,40
toplam giden:2,9

çok azmı bilmiyorum sizde deneyimlerinizden yol gösterin kızlar dukandamı bana kilo verdiremiyor napmaıyım ben yaaa

canım benim çok sevindim adına medesacım sen 2. hafta kaç kilo vermiştin sen ce ben 2+2 falan mı yapsam ne dersin baştan böle yavaşsa sonra nolcak hiç bilmiyorum ya da yavaş mı onuda bilemiyorummm
benim verdiğim kilo açısından yakın gibi duruyor ancak ilk hafta için az gibi geldi bana
yine de değişen gıda düzeni ilk hafta sarsmasıyla kendini savunmaya almış olabilir
bence devam etmelisin. kırılacak bu yavaşlık muhakkak.canını sıkmamalısın.:KK19:
ayrıca önceden çok su içmiyorduysan ya da ödemin azdıysa bu sonuçlar normal sayılabilir.

kizlar dün facebookta okudum eger kilo vermeniz durduysa beyaz peyniri az tüketin diye dukanin yeni aciklamasiymis, light beyaz peyniri fazla tüketmemek gerekirmis bende gelip gidip peynir yemisdim :KK53: beyaz peynir vücudda su tutuyormus, artikin onu azaltcam malesef birde sütü günde 1 kgdan fazla tüketmemek gerekiyormus sok oldum ya bunun nedenini pek ögrenemedim, birde yumurtanin sarisini günde 2 tane beyazi ise sinirsizmis mis mis bunlari dikkate alirsak duraklama yasamayiz güzel kilo veririz insallah, aslinda moralim bozuldu bian icin yani sinirli olmasi babinda, o sayfanin birde kilo verenlerin fotolari var abowww cok güzel vermisler eski fotolarida var acayip motive oldum tekrardan, yani dukani yapanlar kac kiloda olursalar olsunlar hedeflerine zorluk cekmeden ulasiyor :KK49:
sütte laktoz yani şeker var o nedenle sınırlı kullanmamız isteniyor.
peynir de mümkün olduğunca yağsız olacak. ancak dukan öyle dediyse öyledir:)

carrefourda çipuranın tanesi(200-300gr) 1.95 e inmiş.stoklamayı düşünüyom ben
ops akşam uğrayabilirsem çok iyi olur, umarım vakitlice çıkabilirim.
teşekkürler

ben dahil :KK17:tüm kk hatunlarını kararlılıklarından dolayı tebrik ediyorum:KK9:

Günaydin Kizlarrrrrrrr

Bugün ilk günüm sabah kalktim tartildim (76,9) kaseme yagsiz yogurdumu koyup icersine bir bucuk yemek kasigi yulaf kepegimi koyup kasiklamaya basladim....:KK9::KK9:

Kizlar Atak evresini 2 gün verdi bana dukan ama 4 yapsam olmazmi veya 5 bi söylermisiniz kitap bana ulasmadi daha :KK43::KK43::KK43: yardiminiza ihtiyacim var a dostlar :KK50:

Günaydin Kizlarrrrrrrr

Bugün ilk günüm sabah kalktim tartildim (76,9) kaseme yagsiz yogurdumu koyup icersine bir bucuk yemek kasigi yulaf kepegimi koyup kasiklamaya basladim....:KK9::KK9:

Kizlar Atak evresini 2 gün verdi bana dukan ama 4 yapsam olmazmi veya 5 bi söylermisiniz kitap bana ulasmadi daha :KK43::KK43::KK43: yardiminiza ihtiyacim var a dostlar :KK50:

olur canım 4 gün yap

Medesa senin kilo alıp, birden fazlasıyla vermen bundan kaynaklanıyor olabilir.

Sebze günlerinde su topluyoruz aslında ama yağ kaybetmeye devam ediyoruz.

Dolayısıyla protein günümüz geldiğinde sularla birlikte yağdan da kaybettiğimiz kiloyu görüyoruz tartıda.

şimciikkk ben bun a sevinmeli miyim üzülmeli miyim :26:
neyse iyi tarafından bakıcam hain tartı beni + gösterdiğinde hep yanlış tartmış,neyse ki _ göstererek düzeldi :KK9::KK9:
canım ben kıymalı domates çorbası yapmıştım.
yağsız kıymayı yine yağsız şekilde pişirip gerekirse biraz sıcak su ekle yapışmasın,sonra domates rendeledim bir sürü,onları da ekledim içine su koymama gerek bile kalmadı.biraz baharat koydum.arzu edersen kapatmana yakın maydonoz da koyabilirsin.süt de ilave edebilirsin kremalı gibi olur :KK56:
yoğurt çırbası ve tavuk çorbası da yaptım ama onların bir tarifi yok ben kafama göre yaptım.
yoğurtla yumurtayı çırptım biraz nişastayla koyulaştırdım nane falan ekledim güzel oldu.
yulaf kepeğini yemekte zorlanıyorsan çorbanın içine de koyabilirsin.
birazdan müşteri ziyaretine gidicem ama sonra bakayım tariflerimden bulursam çorbaları yollarım sana :KK34:

bunu bir arkadaştan çalmışım :KK1::KK1:

normal tavugu hasliyorum yani gögsünü . ondan sonra baska tencereye suyunu süzerek döküyorum icine tavuklari didikliyorum . sonra bir yumurta sarisi ve yarim bardak yogurt cirpiyorum kasikla. kaynamis su dan az az döküp ilistirarak tencereye yavasca döküyorum hiccc kesilmiyorr masallah bana
tuzu filan eklemiyorum tabi. birde kapagini hemen kapatmiyorum. dolayisi ile süper oluyor. en son karabiber filan ohh miss

eger bikmadan bir kac gün icersen bak bakalim hicc arti görüyormusun

Günaydin Kizlarrrrrrrr

e ama tüm hakkını sabah kullanmamaya çalış tatlım.. akşama da ayır ki hem gece acıkmayasın hem de sabah sakin uyanasın :KK34:

biraz önce patlıcanları közledim soydum aynı ezme yapar gbi doğradm 1 diş sarımsak rendelediğim yoğurtla karıştrdm.yağsz kıymayı 1 damla yağ damlattğm tavada çeyrek soğanla birlikte kavurdum snra üzerine 1 tatlıkaşığı ev salçasını sulandrıp döktm azcık kırmızı biber azcık karabiber ektim.yoğurtladığım patlıcanların üstne koydum.süper oldu valla:KK52::KK56:

Son düzenleme:
medesa ,nesli güneyli çok teşekkürler kızlar haftaya daha dikkatli özenli ve motive olmuş bir ben olacak

bakalım nolacak güzeller

çok teşekkür ederim tekrar destekleriniz için güzellerrrr

X