Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kırgın hissediorsan kendini bi kaç gün kullan bence cnm..

Bıraktım bıraktım hiç bir şey için değmiyor çünkü dedim ya çok üzülmüyorum sadece şaşkınlık iyi oynamış ama bu da geçecek daha hayatın başındayım

günaydın güzeller
içini şişiren insan hayatını karartır. illa bir şey yaparak değil çoğu defa yapılması gerekenleri göz ardı ederek.
tanımıyorum ama inşallah kurtulursun ondan, hissi duyuyorum nedense

Allah yardımcısı olsun
başımıza gelmeyeceğini dilerim:18:

ballar bademler şu iki sualime bi yanıt.. yanıt yoksa da bi yorum en azından ..

midye ve kefir için ne düşnüyorsunuz.. dukana dahil edilebilirler mi???
deniz ürünleri, balık, yengeç vs vs serbestti tabii içine pirinç filan koymadan
kefir de serbest üstelik migrosta light kefir de var kızlar bilginize

tebrikler
yine de kaçamaklar iyi diiil

üff püff spor mu

zaten hiç büyümüyorlar mesele bazılarının akıllarının da büyümemesi

vaay kavitasyona başlayan biri olarak acayip moral buldum
insanların güzelliklerini yaşa, fenalıklarından kaç, kendileri bulacak zaten layıklarını
iyi ya da kötü kimse hakkında kötü düşünme canım

kızlar yaa bu tatlısızlık benim canıma tak ettim.yarın bi meyveli light yoğurt yesemmi sizce?kilo vermem durcak diyede çok korkuyorum...oofff napıcam ben yaaaa

canım ben dün akşam dukanella yaptım dolaba koydum (şimdi hatırladım da dolaptan almayı da unutmuşum)
yiğenim yoğurt light meyveli yoğurt yiyor , bir sıkıntı yaşamadı
kendine çok da eziyet etme
keklere kakao katıyorum ben (dr outker'in %40 daha az yağlı kakaosu var, pasta malz.bölümünde durur)
tatlı düşkünlüğüm hat safhada o nedenle kendime çok eziyet etmemeye çalışıyorum
izin verilenleri sınırlar dahilinde kullanmalıyız
benim arkadaşlar da hala yüzün çöktü babındalar(annem babam dahil)
sorun etmiyorum
sevip diyen de yerip diyen de buyursun gelsin önemli olan benim ne hissttiğim

5+5 bıktırmazsa sorun değil, zaten kitapta da var
özellikle kırmızı et ve balık da yemeye çalış, unutkanlığa iyi geliyor ve kan yapıyorlar

real ve migroslarda var canım
dr outker'in bir arkadaş nestlenin de var demişti
ben de reyonda arkalarda buldumdu

sen çıtır davranırsan kimse sana tontik muamelesi yapamaz güzelim
ve hayırlı olsun inşallah

bugün kitabini aldim her tür deniz hayvanlari kabuklular tüketebilirsiniz yaziyo, ben almanyada yasiyorum acaba türkiyedeki kitabinda yazmiyomu?
hı hı yazıyor
tatlım bozma moralini, muhtemelen sıcaklardan da fazla su toplamışsındır. ve sadece yoğurtla olmaz vucut bu durumlarda kendini kapatıyor, bir tür kıtlık dönemi algılayıp metobolizma hızını min. düşürerek depoları kitliyor üstelik dukan amcaya göre bu durumlarda yediğin şeylerin de max giriş min çıkış olmasına neden oluyor.
aç kalmayacağız

benim patronum çok iyi
tek kötü yanı şeker kasesinde hergün bir kase dolusu kuruyemişi silip süpürmesi 8ahh o badenler 2 aydır her gün canıma okuyor)
haa bir de bonibonlar var
yine de durmak yok

hayırlı olsun güçlendirme
keki hiç bir zaman önceden ısıtılmış ya da sıcak fırına koyma, kıvamı cıvık olsun ve önce yüksek ayarda (fırın ayarları uygunsa tabi) sonra düşürerek pişir, kapağını açmamaya çalış
dukancılar ramazanda güçlendirme yapıyor (sadece ramazan süresince)
ben de tutuyorum ve bence oruçtansa diyetten fedakarlık yapabiliriz
tabii benim düşüncem

komşunun çocuğu da inşallah kısa zamanda iyileşir, Rabbim hiçbirimize dermansız kederler, hastalıklar bermesin.
acil şfalar diliyorum.
gelişmelerden bizi de haberdar et lütfen

Son düzenleme:
günaydin sekerler 3. günüm ve kendimi gayet iyi hissediyorum insallah böyle devam gider kizlar size bir sorum var dukanin ilk 2 haftasina kadar kac kilo verdiniz ögrenebilirmiyim

gecmis olsun Allah sifalar versin, Allah evlatlarimizi tüm kötülüklerden korusun, grip olduklarinda atesleri ciktiginda bile perisan oluyoruz Allahim ailesine güc kuvvet ve sabir versin, insallah biranönce kurtulur bu hastaliktan.....

Bıraktım bıraktım hiç bir şey için değmiyor çünkü dedim ya çok üzülmüyorum sadece şaşkınlık iyi oynamış ama bu da geçecek daha hayatın başındayım
aynen öyle,daha yolun çok başındasın.seni çıkarsız sevebilecek,seni hakedecek kişilere şans vermelisin bence.
bu ilişkin için de üzülme,hayatta herşeyden çıkarılacak dersler var,bu da sana bu genç yaşında tecrübe oldu.
hadi bakalım bol bol ver kilocukları,bizle de paylaş ki neşelenelim

bi de ben goji berry bulamıyorum nereye sorsam gümrüğe takıldı kalmadı diyor. kilosu da 90 a fırlamış zannedersem

ayy canım şimdi sen yazınca hatırladım yaa,ben dün gece rüyamda goji berrry gördüm.
neden öyle oldu yaa,sanırım ben de henüz alamadım onu yiyemedim aşerdim gördünüz mü
ay madem rüyama bişey girecekti bari profitrol falan görseydim yahuu
dukan rüyalarıma kadar giriyor artık,hadi bakalım hayırlısı

ben de tostt istiyorum yaaaa
afiyet olsun canım,bak senden gördüm hatırladım ben de 7 otlu çay içeyim bari hemencicik
bu arada öğlen ne yicen sen bakiiim

günaydin sekerler 3. günüm ve kendimi gayet iyi hissediyorum insallah böyle devam gider kizlar size bir sorum var dukanin ilk 2 haftasina kadar kac kilo verdiniz ögrenebilirmiyim

canım ben atakta 3.5-4 kilo vermiştim.
2 haftada heralde toplam 5 kilo falan vermişimdir diye hatırlıyorum.
ama sen yine de kişilere göre baz alma çünkü metabolizmaya göre değişiyor.
biri 6 kilo verirken öbürü 2 kilo vermiş olabiliyor

tsk ederim

merhabaaaa kızlar:)) benim dukan pek iyi gitmese de umarım herkesin iyi gidiyordur ramazana kadar sıkı bir şekilde devam etme kararı aldım kaçamaksız 4-5 kiloyu veremedşm aylardır benim bünyem de dely nin büntyesi gibi bu ne inatmış anlayamadım acayip dirençli çıktı ki artık tartılmıyorum kaldırdım tamamen haftada bir tartılıcam çok moralim bozuluyo çünkü ne yapsam onu da bilemiyorum yumruk yapmak zor geliyor üst üste bikaç gün protein tüketmek bol yeşil çay ve su tüketiyorum ve bol spora yapıyorum hep tavuk yerdim biraz değiştirdim düzeni balık ve kırmızı et yiyorum bakalım etkileyecek mi(

bu arada ben de krem karamel tarifi istiyorum inanılmaz tatlı isteğim var ve bastıramıyorum kaçamak yapmaktan korkuyorum bi de kabızlık var onu da çözemedim valla artık sabahları bikaç tane kuru kayısı yiyorum ne yapayım sırf rahatlatsın diye((

artdık daha ne yapsam bilemiyorum((

belki biraz geç bi soru olcak ama size bi sorum var sevgili dukancılar =) siz sebze protein günlerinde sadece bi öğünde mi sebze yiyosunuz? yoksa gün boyunca istediğimiz kadar sebze yiyebilir miyiz? dukan protein sebzeden fazla olsun demiş bu yüzden hep korkarak yiyorum sebzeleri. en fazla yediğim salata oldu hep bi öğünde yiyorum sonra ağzıma almıyorum bi daha gün boyunca doğru mu yapıorum acaba :44:

slm arkadaşlar bişey sormak istiyorum size ben dukan diyetini yapmak istiyorum 3 gündür bol protein yiyorum ama meyve yemeden yapamıyorum bu şekilde kilo verebilirmiyim yoksa meyvelere veda mı etmeliyim kitabını sipariş verdim daha gelmedi bilgilendirirseniz sevinirim ...

hiç sıkma canını duraklamayı hepimiz yaşadık yaşamayada dvm etcez gayet normal bir durum bu. ben bir fark görmesemde burada balık tüketerek daha hızlı kilo veren arkadaşlar oldu. birde böyle dene bakalım. ayrıca 2 gün dahi wc ye çıkamazssan etkilio. wc ile bi buluş bakalım ondan sonra bakalım. kabızlık durumuna gelince hemen git bir eczaneye tilaks marka kabızlık için çay var çokta ucuz 5 l. civarı falan. bir fincan içiosun tam 12 saat sonra ne var ne yoksa gidio ve en az 600 gr. garanti tcerübeyle sabittirrtatlı olayına gelince tek yaptığım tatlı light puding oldu benim. hiç uğraşmaya gerek yok bence tabi damak zevki ama hem lezzetli hemde kalorisi oldukça düşük kaçamak yapmaktansaa hoş bu da akaçamak ama böölesi daha masum gelio bana tabiii sık sık olmayacak asla.

verimli ve düzenli kilo vermek istiosan sınırsız tüketmiceksin sebzeleri tabiki. ben sebze günlerinde senin gibi salatayı sevdiğim için hakkımı öğlen salata akşamda normal et tavuk vs. yanına domates salatalık söğüş şeklinde tüketiorum. bugün dukanda tam 3 ayım doldu bir yada iki kere sebze yemeği yapmışımdır. hem sevmiyorum hem çiğ tüketmek daha sağlıklı hemde daha lezzetli gelio. sen sen ol sp günlerinde sebzeyi asla proteinin önüne geçirme kural sabit: sebze proteini asla geçmeyecek.

malesef mevyeveye vedaa meyvedeki glikoz direkt kana karıştığı için ki bizim diyette şeker yasak biliosun meyve tüketmiyoruz. zamanında yedik die bööle olduk yeter yediğimizz kilo verene kadar sabırrrr:

Atakta ben de o civarda verdim 7 gün sonra 1 ay olucak 6 kilo gitmiş sadece sporumu da yapıyorum az gitti diye düşünmekteyim ya ilk ay için 10 kilo bekliyordum

Atakta ben de o civarda verdim 7 gün sonra 1 ay olucak 6 kilo gitmiş sadece sporumu da yapıyorum az gitti diye düşünmekteyim ya ilk ay için 10 kilo bekliyordum

hayır kuzummmm
kitabı okumadın mı,haftada 1 kilo normal diyor yani ayda 4 kilo vermen normal,sen 6 kilo vermişsin iyi bile oldukça :)

malesef mevyeveye vedaa meyvedeki glikoz direkt kana karıştığı için ki bizim diyette şeker yasak biliosun meyve tüketmiyoruz. zamanında yedik die bööle olduk yeter yediğimizz kilo verene kadar sabırrrr:

o zaman 3 günü saymıyorum bugünden itibaren saf proteine devam

bugünkü menüm
sabah peynir,süt,yulaf kepeği
arada kahve içtim bir de şimdi 7 otlu içiyorum
öğlen taze fasulye,yoğurt
akşam kıymalı domates çorbası içicem
veeee yarın bildirim günü kızlarrrr yaaaa,hadi inşallah ehpimiz bol bol _ görürüz

ben 4 gün yapmıştım.1.250 gr civarı verdimdi inatçıyım biraz
iyi hissetmene de sevindim, çoğu kişi halsizlik hissedebiliyor

bi de ben goji berry bulamıyorum nereye sorsam gümrüğe takıldı kalmadı diyor. kilosu da 90 a fırlamış zannedersem
İst.'de Eminönü'nde satılıyor, kilosu 60-70 arası
büyük migroslarda 100grlık paketlerde var ama 100gr:17TL

kırgın hissediorsan kendini bi kaç gün kullan bence cnm..
işe yarayacaktır, ben 1 haftadır kullanıyorum, iyi geldi
supradyn multi vermişti eczane, sabahları 1 tane alıyorum

önemli olan 2 öğün ardarda sebze tüketmemen
ayrıca sebze yediğimiz öğünlerde sadece sebze de yiyemiyoruz, protein de yememiz gerekiyor
ama tek salatayla sıkılırsın, biber dolması ya da en basit mantar, kabak, patlıcan filan etle bir türlü/sote hazırlayabilirsin

maalesef güçlendirme evresine kadar meyve yiyemiyoruz
evde en çok meyve yiyen bendim, şimdi canım meyveler çürümeye duruyor resmen
Kitabı okudum da ayda 4 kilo az geldi ben 3 ayda bitirmek istiyorum 16 kiloyu
ahahhaha ben de 1 ayda 10 kilo vermek isterdim valla

Günaydın,
Ben de sonunda o silikon kaplardan alıcam heralde.. Ocağıma incir ağacı dikildiği için almadım aylardır ama İlle aldıracaklar insana yaa :))

Hahahaha Böööö!! sanaaa Ben yesem de yemesem de aynı son ama. Almıyorum da vermiyorum da. Denge diye buna denir hehe Bu seyir benim güçlendirmem oldu artık Ben normal güçlendirme yaparsam da muhtemelen kilo alcam.. Hayatım boyunca seyir de seyir.. Devam da devam :)
Vitamin al bence de.. Geçmiş olsun..
Malatya Pazarı'ndan alıyordum ben. 75 lira falandı sanırım kilosu. Ne zamandır da almadım hee:44: Ah bu Dukan en gerekli şeylerin fiyatını arttırıyo ve tükettiriyo resmen Bakıyolar talep var tabi, zam yap gitsin.. Ohh!!
Ay benim de giriyor hep. Geçen gün nasıl tatlılar yedim nasıılll Bi de rüyamda diyorum ki, ya yememem lazıma aslında, diyetteydim falan. hahaha
Kişiden kişiye değişir. Ben heralde 2-3 kilo anca vermiştim.. Bana bakıp da moralin bozulmasın. Ben ayrı bir vakayım

Aynen canım yaa Dün de yine Callan yaptım. Üstüne biraz Bodyrock yaptım. Terler aktı her yerimden :S Şimdi de regl öncesiyim yine. Zaten kilo versem versem regl döneminde veriyorum. Ayda 1 hafta kilo değişimi yaşıyorum :S Ne yapıcaz böyle, bilmem
Bu arada kabızlık için neler denedin? Aç karnına 7 otlu çay içmek benim işime yarıyo baya. Bir de mesela bugün erken kalkamadım ve bari mideme bişeyler gitsin diye çay yerine süt içtim. İçine 1 tatlı kaşığı kadar kepek koydum, biraz da tarçın. Ve az önce sanırım vücuttaki fazlalığı attım baya O da işe yarıyor bende Haberin ola..
Tarifi medesa vermişti. Bende de kayıtlıymış tariflerimde ama hiç yapmamışım.. Onun tavsiyesiyle yaptım şükür ve çok beğendim Tatlılık oranı da tam damak zevkime uydu :)

KREM VANİLYA
Malzemeler:
dr.oetker vanilya-butter aroması (3-4 damla)
3 çorba kaşığı splenda. (Splendam yoktu, sıvı tatlandırıcı koydum ben)
3 yumurta
1/2 litre yağsız süt

Yapılışı: splenda ,vanilyayı ve yumurtayı Çırpın.Karışımı Önceden ısıtılmış sütle karıştırın.

Sonra hazırlamış olduğumuz karışımın üzerindeki köpükleri alarak cam kaselere paylaştırın.
180 derece fırında içi su dolu başka bir tepsiye dizerek 25-30 dk pişirin.
Servis ederken kapları ters çevirek başka bir tabağa çıkartın. veya çıkarmadan tarçınla servis edin.(dolapta 1 gece kalırsa daha rahat çıkar)

Benim mini fırında 200-250 derece arasında 40 dakikada falan anca oldu. 180 derecede 20-25 dakika sonra bi baktım, hala sıvı :S Hatta yok dedim yaa, bu nasıl katılaşır ki. Sonra dediğim gibi yaptım, valla da katılaştı ve neffiss oldu Hatta o gün sıcak haliyle 1 kase yedim dayanamadım. Ama dün soğukken 2 kase yedim, biri eve ilk gittiğimde, biri de yemekten sonra :) Soğukken daha bi güzeldi Afiyet olsuunn
Hoşgeldin. Kitabı okumadan yapamazsın ama.. Yani çok zorlanırsın. Bol protein yiyosun ama Dukan'a uygun mu acaba? Yağ oranları nedir, falan :44: Bunların hepsi önemli. Kitap gelince soru işaretlerin baya bi azalacak zaten Ve evet... Bir süre meyvelere veda etmelisin ne yazık ki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…