Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

evim konutkent 1 iş yeri beytepe. sen hangi sempte oturuyorsun Annenin diyet nasıl gidiyor?

home sweet home eryaman işyerim ulusta..
annem kaç kilo geldiğini söylemiyor, ama ilk başlardaki moral bozukluğu yok sanki. ısrar etttim ama ya veremediğinden ya nazar değmesin diye
ısrar ettikçe güldü ama yine de söylemedi, herhalde olumlu (inş yani )

Arkadaşlar ya bişi sormak istiyorum dukan amca bana dediki atak evresini 6 gun yapcaksın ve verecegin kilo 2.2.
test yapıp atak doneminde verilecegi soylenenen kilodan fazlasını veren oldumu atak bitimine kadar bunu merak ediyorum bana 2.2 az geldi de?

dilerim olumludur annen için Morali bozuk olmadığına göre kilo veriyor olmalı

bende yaptım testi 84 basladım atak evresine 81.8 dedi ama ben 80.3 ü gördüm.ama dün seyire gectim gecmeden bi tartılayım dedim sonuc 81 di:44:

Nasılsınız bakalım
Geçmiş sayfaları okumaya çalışıyorum ama yetişemiyorum. Maşallahınız var, ne kadar çok sayfa birikmiş ben girmeyeli

Öncelikle geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Artık daha iyiyim, düzenli olarak ilaçlarımı kullanıyorum. Bu arada olan diyete oldu, herşeyin başı sağlık diyerek kaldığım yerden devam edicem artık. Hastalığım süresince diyete sadık kalamadım. Yediğim meyveler ve içtiğim meyve suları en masumlarıydı. Geri kalanını ne siz sorun ne ben söyliyim. Sürekli dışarıdan söylemek zorunda kaldık, eşime de bulaştırdım da O bana bakıyordu ne güzel ama o da hastalanınca olanlar oldu, yemekleri hep dışardan söyledik. Sonuç olarak 400 gr kadar fazla çıktı tartıda kilom. Buna da şükür...Şimdi de oğlum hasta, ona da bulaştı bizden. Ne olacak bizim halimiz

Sizde durumlar nasıl??

Ben de aynı durumdayım. Bu çok çok iyiye işaret. Canımıza okuyan tatlı değil miydi zaten regl süresince diyete devam ama tartılma. regl sonunda aradan 2-3 gün geçsin öyle tartıl.

ben de öyle düşünüyorum...

Bende atakta söylenenden daha fazla verdim, zaten verdigin bilgilere göre tahmini degerler onlar bire bir tutmasi mümkün degil. Herkesin metabolizmasi beden yapisi farkli, yaptigimiz testte hesaplamadan ibaret. Atak dönemi diyete hazirlik dönemidir, söylenenden az versende takma kafana bu dönemde vücuttan atacaklarinin hepsi yagda olmayacak zaten ilk etapta ödem atarsin. Asil kilo verecegin dönem seyir dönemi olacak.

Hosgeldin desendesen, iyi olmana sevindim. hazir yemeklerle bile 400gr aldiysan o kadar sürede hic dert edilecek bir sey degil bence Biz diyete uyup aliyoruz fazlasini zaman zaman. Ogluna da gecmis olsun canim.

Ben bugün nihayet süt tozuma kavustum, neden aradigim seyleri sürekli görünmeyecek yerlere koyarlar bilemiyorum. Raflarin en altinda neredeyse iceriye dogru duruyor oturup bakmasam yine bulamicaktim yani. Simdi deli gibi pogaca yapar yerim. herkesin tatli krizi tutar benim pogaca krizim

aranızda tahlil yaptıran var mı kızlar??az önce bir arkadaşım aradı.bir yakını diyetteymiş.tahlil yaptırmış kolestrolü çok yüksek çıkmış.benim zaten bu tür bir beslnme şeklim olduğu için kolestrolle ilgili bir sorun yaşamadım.ama yine de kontrolü elden bırakmamak lazım....

olmuş mudur bilmiyorum ama normali bu zaten.ben de 6 gün atakla 2.5 kilo verdm.daha doğrusu ödem attım..

slm bilge sen bu diyete yeni başlayınca başlarda çok sık acıkıyormuydun .benim bugün 2.günüm sabah tartıldım 100.5 çıktım demeki işe yarıcak

slm bilge sen bu diyete yeni başlayınca başlarda çok sık acıkıyormuydun .benim bugün 2.günüm sabah tartıldım 100.5 çıktım demeki işe yarıcak
Selam, acıkıyordum. Acıktıkça lor peynirine çatal etıyordum ve bolca su içiyordum. Zaten öğün atlamadığımdan aşırı bi kıyılma olmuyor içimizde. Sakın öğün atlama.

hosgeldin desendesencim! hepinize gecmis olsun. insallah oglunuzda bi an önce sagligina kavusur. 400gram aldim diyede kendini üzme. kisa zamanda toparlanip yine vermeye baslarsin merak etme. hedefe kac kaldiki. moralini yüksek tut ki cabucak iyilesin

kızlar seyirimin 9.günü bugüne kada rhiç kaçamak yapmadım.ama bugün 1 yıldır gormediğim bi arkadaşım gelecek ve muhtemelen ben 1 2 1 2 bira iöecegim

Benim de kolesterolum ve böbrek testi üre ve ürik asit yükselmiş.Doktora sordum çok su içmediğinden kaynaklanıyor dedi.
Bu diyet bol sıvı tüketilmez ise böbrek açısından biraz sakıncalı gibi...

Benim de kolesterolum ve böbrek testi üre ve ürik asit yükselmiş.Doktora sordum çok su içmediğinden kaynaklanıyor dedi.
Bu diyet bol sıvı tüketilmez ise böbrek açısından biraz sakıncalı gibi...

bu çok can sıkıcı.su miktarını artırıyoruz kızlar.ne kadar içiyorsak 1 bardak daha en azından.şimdi kalktım su içmeye gidiyorum...

Valla kimse kusura bakmasın ama bir yıldır değil 10 yıldır görmediğim dostum da gelse, çok çok önemli bir davete de katılsam, doğum günüm, yıl dönümüm de olsa, istediğim kiloya inene kadar asla bozmam diyetimi. Onca zamanlık emeğimi bir dilim pasta, bir bardak meyve suyu ya da birkaç poğaça, kısır, falanla filanla bozmam arkadaş Bizim kilomuz ve sağlığımız şu an ilk planda. Muhakkak her soruna çare var. Bi yola çıktık madem ondan az bundan az diyerek sendelememeliyiz. Canımız çektiğinde aklımıza göbişimiz, selülitcanlarımız, popoşlarımız gelsin kızlar

Ay saol canım ya azcık moral istedim dövmediğin kalmış beni.burda doğru yada yanlış birçok duygumuzu paylaşıyoruz moral bulmak için.benimkide onlardan biri sadece.

şimdi biraz araştırma yaptım nette.üre protein artıklarının vücuttan atılamamasıyla yükselirmiş.eğer süzme işlemi yeterince olmuyorsa zamanla böbrekte sorun ortaya çıkablirmiş.
Üre, fizyolojik önemi bulunan bir bileşiktir. Memelilerin vücudunda protein maddelerinin yakılması sonucu meydana gelen amonyak, karaciğerde karbondioksitle üreye dönüşür. Kana geçen üre, idrarla dışarıya atılır. Üre ayrıca az miktarda ter, süt ve gözyaşında da bulunur. Yetişkin bir insan günde 25-30 gram üreyi idrarla atar. İnsan kanındaki üre miktarı normalde % 50 mg civarındadır. % 50 mg'ın üstü anormaldir. Fakat vücut yaşlandıkça, böbreklerin üreyi vücuttan atma kabiliyeti de her geçen yıl bir parça daha azalacaktır. 40 yaşından itibaren, her yıl böbreklerin süzme kabiliyeti % 1 oranında azalmaktadır. Bu yüzden 75-80 yaşındaki bir kişide kandaki üre miktarının % 65-75 mg bulunmasını normal olarak kabul etmek gerekir. Kandaki üre miktarının beklenen normal değerin üzerinde olması haline üremi adı verilir.

alıntı..vikipedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…