Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kuruyemisler Karbonhidrat degeri

Leblebi (50gr.) 16
Findik (50gr.) 13
Fistik (50gr.) 12
Badem (50gr.) 12
Ceviz (50gr.) 10
Patlamis misir (50gr.)10
Kuru üzüm (50gr.) 38
Kestane (50gr.) 35
Kuru incir (1 adet) 6
Cips (lOOgr.) 10

Hamur isi ve tatlilar Karbonhidrat degeri

1 dilim francala (20gr.)11
1 dilim ekmek (20gr.) 12
Tost (20gr.) 8
Sandviç (50gr.) 25
Makarna (50gr.) 18
Börek (50gr.) 33
Pilav (50gr.) 10
Simit (1 adet) 25
Bisküvi (1 adet) 4
Kesme seker (1 adet) 12
Baklava (1 porsiyon) 105
Muhallebi (1 porsiyon) 30
Çikolatali pasta (1 porsiyon) 65
Kremali pasta (1 porsiyon) 62
Meyveli pasta (1 porsiyon) 50
Kek (1 porsiyon) 30
Dondurma (1 porsiyon) 20
Karamela (lOOgr.) 68
Bonbon (lOOgr.) 72
Bitter çikolata (lOOgr.) 24
Bitter çikolata (lOOgr.) 55
Reçel (1 tatli kasigi) 14
Bal (1 tatli kasigi) 16

Baliklar Karbonhidrat degeri

Trança izgara 0
Kiliç izgara 0
Kefal izgara 0
Levrek izgara 0
Barbunya izgara 0
Barbunya tava 12
Çupra izgara 0
Kalkan tava 12
Kefal tava 12
Hamsi tava 15
Istavrit tava 12
Istavrit izgara 0
Lüfer tava 12
Lüfer izgara 12
Istakoz haslanmis (1 pors) 0
Istakoz kokteyl (1 pors) 1
Karides kokteyl (1 pors) 1
Karides tava (6 adet) 8
Karides haslanmis (6 adet)0
Midye tava (8 adet) 10
Midye dolma (1 adet) 2
Midye haslanmis (8 adet) 1
Kalamar tava (1 porsiyon)10

Meyveler Karbonhidrat degeri

Erik Tatli (1 adet) 4
Incir (1 adet) 4
Kayisi (1 adet) 5
Seftali (1 adet) 12
Elma Ortaboy (1 adet) 16
Armut Ortaboy (1 adet)18
Mandalina (1 adet) 9
Portakal (1 adet) 17
Greyfurt (1 adet) 16
Muz (1 adet) 22
Üzüm (100 gr) 9
Karpuz (100 gr) 4
Kavun (100 gr) 4
Yesil Erik (100 gr) 6
Çilek (100 gr) 8
Kiraz (100 gr) 8

Dogal meyve sulari Karbonhidrat degeri

Greyfurt 24
Portakal 28
Mandalina 24
Domates 10
Elma 32
Armut 36
Üzüm 42
Seftali 30
Visne 34
Kayisi 34
Çilek 24
Kola 23
Gazoz 21
Çay 0
Çay (tek sekerli)12
Soda 0

Çorbalar Karbonhidrat degeri
Tavuk suyu 0
Et suyu sade 0
Iskembe 10
Paça 12
Sebze 12
Mantar 15
Domates 16
Kuskonmaz 16
Sehriye 17
Tarhana 17
Mercimek 18
Bezelye 20

Sebzeler Karbonhidrat degeri
Patlican (1 adet) 4
Kabak (1 adet) 4
Dolmalik biber (1 adet)4
Kuskonmaz 5
Enginar (1 adet) 6
Karnabahar 6
Kereviz 6
Kiymali ispanak 6
Etli lahana dolmasi 8
Püre ispanak 8
Pirasa 8
Havuç 9
Bamya 10
Zeytinyagli lahana dolmasi 18
Misir (1 adet) 18
Pirinçli ispanak 20
Taze bezelye 20

Çig Sebzeler Karbonhidrat degeri
Taze sogan (1 adet) 1
Maydanoz (10 gr.) 2
Kimizi turp (4 adet) 2
Yesil biber (1 adet) 3
Salatalik (1 adet orta boy) 4
Havuç (1 adet orta boy) 4
Domates (1 adet orta boy) 6
Çig lahana (1 porsiyon) 7
Marul (1 adet orta boy) 8

Bakliyat Karbonhidrat degeri
Mercimek (lOOgr.) 48
Bezelye (lOOgr.) 45
Bakla (lOOgr.) 47
Nohut (lOOgr.) 50
Fasulye (lOOgr.) 52
Pirinç (lOOgr.) 53

Et Karbonhidrat degeri

Sis izgara 0
Biftek izgara 0
Bonfile izgara 0
Pirzola izgara 0
Köfte izgara 1
Kus basi sebzeli 6
Köfte tava 8
Döner 0
Pide döner 25
Iskender 28

*Et porsiyonlari 200 gramdir.

Tavuk Karbonhidrat degeri

Tavuk çevirme 0
Tavuk haslama 0
Tavuk döner 0
Tavuk tava 8

*Tavuk porsiyonlari 400 gramdir.

Sakatat Karbonhidrat degeri

Beyin salatasi (1 porsiyon) 8
Beyin haslama (lOOgr.) 1
Beyin tava (100 gr.) 10
Yürek izgara (200gr.) 1
Böbrek sote (200gr.) 1
Böbrek izgara (200gr.) 1
Ciger izgara (200gr.) 3
Ciger tava (200gr.) 6
Dil haslama (250gr.) 0
Dil tava (250gr.) 12

Sarküteri Karbonhidrat degeri

Sosis 1
Salam 1
Jambon 1
Pastirma 1
Sucuk 1

Yumurta Karbonhidrat degeri

Haslanmis (1 adet) 0
Sahanda (1 adet) 0
Omlet sade (2 adet) 1
Omlet sebzeli (2 adet) 1
Omlet patatesli (2 adet) 22
Sucuklu sahanda (2 adet) 1
Pastirmali sahanda (2 adet)1
Menemen (2 adet) 11

Süt mamulleri Karbonhidrat degeri

Inek sütü (1 su bardagi) 6
Ayran (1 Su Bardagi) 5
Keçi sütü (1 su bardagi) 13
Kaymak (1 yemek kasigi) 1
Krem santi (1 yemek kasigi)1
Yogurt (250gr.) 12
Beyaz peynir (100gr.) 1
Kasar (100gr.) 1
Dil peyniri (100gr.) 1

Içkiler Karbonhidrat degeri

Kirmizi sarap (1/4 litre) 2
Raki (1/6 litre) 0
Viski (1/6 litre) 0
Votka ( 1/6 litre) 0
Cin (1/6 litre) 0

Mezeler Karbonhidrat degeri

Çiroz (100gr.)1
Ançuez (100gr.)1
Lakerda (100gr.)1
Ciger ezmesi (100gr.)3
Rus salatasi (100gr.)8
Tursu (100gr.)6
Fava (100gr.) 47
Sardalya (3 adet) 0
Hardal (1 tatli kasigi) 2
Mayonez (1 yemek kasigi)1
Ketçap (1 yemek kasigi) 4
Sirke (1 yemek kasigi) 1
Limon (1 adet) 6

dukana başlayalı ilk defa hasta oldum, boğazım şiş, antibiyotik ve dünyanın ilacını alıyorum
dün çorba içtim ve meyve yedim ama vicdan azabı çektim ki hemde nasıl...
2,5 yaşında oğlum var, eşim çok yoğun çalışıyor ve burda kimsemiz yok yani oğlumun tüm bakımı bana ait, biran önce iyileşmem lazım kısaca ama diyeti bozmayada kıyamıyorum, 3,5 aylık emeğim bu benim, öyle kararsızım ki öyle köşeye sıkışmış hissediyorum ki kendimi anlatamam (((((

elimden geleni yapıyorum. bende inşallah sizler gibi 3-5 kilo verdim diye yazarım buraya. haklısın valla bu göbek kaç yılın birikimi. bazen arkadaşlar sorarlardı para biriktiriyor musun diye. bende şaka olsun diye benim bankam göbek bank, aldığımı yiyorum derdim. şimdi göbek bankı iflas ettirmeye geldi sıra. dur demenin zamanı. başlamışken tamamlamak lazım. sağol bilge.

Canım bak, yağsız yoğurttan besleyici çorba yapabilirsin kendine. Mesela içine yumurta sarısı, kıvam vermesi için yulaf kepeği, azcık limon ve çok az da pirinç koy, yap iç sıcak sıcak. İçine bolcana pul biber ve kuru nane de koy. İyi gelir. Madem hastasın bi yemek kaşığı pirinç hakkın olsun artık. Multivitamin almış mıydın? Almamışsan al ve kullan iyi gelir. Sağlıktan önemli hiçbir şey yok vicdan azabı çekme. Yeter ki çorba olsun içtiğin. Çorbadan bişi olmaz. Kendin sağlıklı çorbalar yapıyorsan gerisi önemli değil.

Bak tatlım sana tavsiyem tavuk göğsünü suya koy haşlansın. Sonra suyuna etleri parçala, yoğurtlu, yumurtalı terbiye yap ve iç. Çok iyi gelecek sana. Bunu mutlaka yap. İyileşeceksin. Tavuk çorbası her zaman iyileştirir. İçine diyete aykırı bişi koymuyorsun zaten. Bolcana acı iyi gelir. Yarım da limon sık, tamamdır.

Bence hiç takma kafana olabildiğince karbonhidratı düşük meyve ve sebzelerden tüket... Ayrıca hastalık çok daha önemli iyileştiğinde kaldığın yerden devam edersin....

Dediğim gibi göbek ve basen bölgesi dirençli kilolardır ama ekmek yemediğimiz sürece bu bölgeler gidecek. 3 beyaz göbek yapar temelde. Un, Şeker ve Trans yağların en ünlüsü margarin. Bu 3 canavarı hayatımızdan attık gitti. Dirençli kilolarımız zaman içinde çözülmeye başlayacak ve o bçlgelerdeki rezervlerimiz de eriyecek. Hareket ile diyeti bslediğimiz sürece kilo vermememiz için hiçbir sebep yok.

slm arkadaşlar bende dukan diyetine bugün başladım biraz zorlanıyorum ama bu sefer başarırım inşallah

meyve sebzesiz biraz zor gibi geliyor ama bu göbek gidicekse vazgeçmicem

Atak sonrasında sınırlı da olsa sebze var. Aldığın protein oranını geçmemek kaydıyla sebze tüketebiliyorsun ama meyve pek çok diyette yasaklı. Mesela ben Karatay diyeti yapacağım onda da meyve yemek yasak. Çünkü meyvede ciddi oranda şeker ve karbonhidrat var.

İzinli sebzeleri ye, yemek yap, haşlama yap, püre yap, suyunu sık iç, salata yap, mesela brokoli salatası yoğurt ve sarımsakla süper oluyor. Mesela beyaz lahana çorbası zayıflamak için muhteşem bişi. Mesela taze fasulye, ıspanak, kabak, patlıcan, marul, tere, maydanoz, yeşil soğan...Saymakla bitmez

İnan bana bu göbeciklerimiz eriyor. Vücut yağ almayınca ne yapacak, kendi rezervlerini tüketecek

bencede mantıklı ben sebze çok severim lahana salatası yapar yerim brokoli haşlar yogurlu yapar yerim ama göbegim çok büyük 52 beden etek anca oluyor bana

bencede mantıklı ben sebze çok severim lahana salatası yapar yerim brokoli haşlar yogurlu yapar yerim ama göbegim çok büyük 52 beden etek anca oluyor bana

Ben de 50/52 giyiyorum canım. Aynıyız sayılır. Ne var bunda. 52 beden olunca zayıflanmıyor mu Daha önce 48 bedene inmiştim çok kısa sürede. Demek ki oluyormuş. Ama gırtlağımıza dur dersek

Canim kendini kötü hissetme bence hastalik bu, bende grip olmustum ve beslenmemi degistirmedim aynen devam ettim 10 günü gecti iyilesme sürecim, eger dikkat etseydim daha erken iyilesirdim. Bir kac gün atak yaparsin iyilesince yoluna girer. Cok gecmis olsun, moralini hic bozma, diyeti de bozma.

Ben ilk dogum kontrol hapi kullanmaya basladigimda canavar gibi yiyordum önümden yemekleri almasalar catlayana kadar yiyecek haldeydim sürekli aclik hissediyordum ve kilo almistim sonra da biraktim zaten. ilk kilomu bu sekilde aldim yani dedikten sonra diyete basladigim ilk ay benim de adetim düzensizlesti o zaman bende yazmistim oldu olmadi gibi bir sey oldu aradan 10 gün gecti yeniden adet olmustum yine burada sordum diyet ve kilo kaybi sonrasi düzensizlik oldugunu söylediler. Korkacak bir sey oldugunu sanmiyorum. Gecmis olsun.

Son düzenleme:
selam kızlar,

ben one a day maxımum aldım vitamin olsun diye, sizce diyette yan etkisi olurmu? yani kilo vermemi yavaşlatırmı?

bugün atakda 7. ve son günüm..yarın öğlen salata yiyeceğim, tabi ton balıkla..

kızlar birbirimize destek olalım veeee hep beraber incelelim.hep söylüüyorum sizleri okumasam ben bırakırdımmm..

bu arada 2,3 kg verdim..az oldu ama neyse

Anca beraber kanca beraber, kilo vermekse niyetimiz, sonuna kadar gideceğiz Ta ki bir gün istediğimiz kiloya varıp, onu korumaya başlayana kadar.. Bu kilolar gidecek

Vitaminin zararı değil faydası var cnm

Anca beraber kanca beraber, kilo vermekse niyetimiz, sonuna kadar gideceğiz Ta ki bir gün istediğimiz kiloya varıp, onu korumaya başlayana kadar.. Bu kilolar gidecek

Vitaminin zararı değil faydası var cnm

bilgecim teşekkür ederim, gitme kuzum karataya filan, moral ver burda bize..

yaa bide ne sorcam, dukanella diye bir tarif varmış ama ben bulamıyorum..facede herkes yazıyo, bilen varsa bi yazıversin bize de bizde yiyelim yaaaa

yaa bide ne sorcam, dukanella diye bir tarif varmış ama ben bulamıyorum..facede herkes yazıyo, bilen varsa bi yazıversin bize de bizde yiyelim yaaaa

dukanella tarifini ve nette gördüğüm resmini paylaşıyorum, toplaşın dukancanlaaar:

1 yemek kaşığı kakao
7 yemek kaşığı yağsız süt tozu
2 yemek kaşığı süt
1 yumurta akı
3 yemek kaşığı toz tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir)
8 damla vanilya aroması

hepsi çırpılıyor,isterseniz puding gibi isterseniz de buzlukta dondurup çikolata gibi tüketebiliyormuşsunuz. denemedim ben, kendi yorumumu katamayacağım

veee işte resmii

ayrıca canı tatlı isteyenler için çikolata soslu pancake ve sütlaç önerebilirim..

Son düzenleme:

dukan diyetine başlamayı ben de düşünüyorum :44: yorumunuzu okudum tarifi de bi yerde görmüştüm yazıyım dedim:

DUKANELLA

1 yemek kaşığı kakao
2 yemek kaşığı süt
8 damla sıvı tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir, toz tatlandırıcı da kullanılabilir)
5-6 damla fındık aroması (şart değil)

Hepsini iyice karıştırıyoruz.

ALTERNATİF DUKANELLA TARİFİ
(Yukarıdaki tarifi acı bulanlar için)

1 yemek kaşığı kakao
7 yemek kaşığı yağsız süt tozu
2 yemek kaşığı süt
1 yumurta akı
3 yemek kaşığı toz tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir)
8 damla vanilya aroması

Hepsini iyice karıştırıp, cam bir kavanozda buz dolabında saklıyoruz.

slm arkadaşlar bende dukan diyetine bugün başladım biraz zorlanıyorum ama bu sefer başarırım inşallah

hoşgeldin .gidecek kilolar azimle kaçamaksız yapılan bir diyetle gidiyor inan.3 yıldır 71 kiloyu hiç görmemiştim.benim gibi zor kilo veren biri bile başarıyorsa herkes başarabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…