Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Benim yaş pasta, puding ya da çikolataya karşı büyük bir düşkünlüğüm yok. O nedenle böyle tatlar aramıyorum ama regl dönemlerinde deli gibi açılıyor iştahım. Şekerr şekerrr diye diye dolanıyorum. O zaman bu dukanellayı kesin yaparım gibime geliyor. Şimdi canım hiç çekmedi Kilo vermek için bazı şeylerden ödün vermek şart..

çok teşekkür ederim, işte destek olmak bu kadar güzzeelllll

çok kötü geçen bir hafta sonu, deli gibi yemek, nurtopu gibi üç kilo, yeniden başlanan atak evresi.... bunalımlardayım.... isyanlardayım.... bu kadar aciz miyim sorgulamaktayım :(

merhaba hanımlar atak evrem bitti bugün seyire gectim 84 le basladıgım atak evresini 81 le tamamladım bakalım seyirde neler olacak göbegimde gözle görülür bir kücülme oldu ben hiç bi diyette kendimi bukadar iyi hissetmemiştim dün esim ve kızlarla dısarı cıktık arabayı lahmacuncunun önüne parketti eyvah dedim yenilecem ama yenilmedim sadece ayran içtim onlar yedi

Öğlen gittim light süt tozu aldım kendime.
Dukanelle yapıcam işallah bu akşam.
Tatlı ihtiyacımı karşılar.

Birde TAKİTA tatlandırıcı aldım. Uygun mudur acaba kızlar. ?

belki 2 yerine 1 kaşık olabilirdi ama boşver takma.yemişsin ne güzel olmuştur kimbilir? genlde 1 tatlı kaşığı mısır unu oluyor tariflerde..

Çok saol moral oldu valla söylediklerin bana.

Hadi işallah kısa sürede sonuca ulaşacağından eminim.

ya bırısıde bana cevap verse meyvelı yogurt yıyebılıomuyum

Sütaş light meyveli yoğurtlar izinli.

Süpersin maşallah maşallah. Darısı bize.

Teşekkürler. İşallah ineceğiz istediğimiz kilolara.

Canım sağlığın özellikle bebeğinin bakımı herşeyden önemli. Hiç düşünmezdim bozardım ben olsa. Geçmiş olsun.

slm arkadaşlar bende dukan diyetine bugün başladım biraz zorlanıyorum ama bu sefer başarırım inşallah

kolaylılkar dilerim.

Hadi bakalım asıl kilo verme dönemin şimdi başlıyor.

Birde TAKİTA tatlandırıcı aldım. Uygun mudur acaba kızlar. ?

takita formtat 60 splendayla aynı formda kullanabilirsin..

ya arkadaslar bana atak evresı ıcın ornek menu yazabılır mısınız ? atakta ılk gunum ama acayıp acıktımmmmmmmmmmm beklıorum yazıları

çok kötü geçen bir hafta sonu, deli gibi yemek, nurtopu gibi üç kilo, yeniden başlanan atak evresi.... bunalımlardayım.... isyanlardayım.... bu kadar aciz miyim sorgulamaktayım :(

üzme kendini sonuçta insanız ve hayatımız devam ediyor.nefsimiz bazen herşeyden öne geçiyor..sil baştan bu sefer çok daha kararlı başla.bir kere önüne gelen yemeği reddetiğinde daha güçlü hissediyorsun kendini..lütfen moralini yüksek tut..

İki sorum olacak siz değerli dukkancılarıma..

1.) Hani beyaz tavuk eti haşladığımızda yağ-tuz falan koymadan çıkan tavuk suyu ile çorba yapsam uygun mudur diyet için ? Yoksa tavuğun yağını mı içerir bilemedim...

2.) Takita 60 bulamadığım için sadece pasta kek vs için takita olandan aldım o da mı yasak ? Ama bi kere kekim için 2 kaşık kullandım bu arada :S Az öncede arkadaş sormuş ama benim de kafama takıldı... Sıvı tatlandırıcımda var realden almıştım diabet bölümünde değerleri uygun gibi ama oda mı yanlış acaba :S Ama bulamıyorum başka.....

ya arkadaslar bana atak evresı ıcın ornek menu yazabılır mısınız ? atakta ılk gunum ama acayıp acıktımmmmmmmmmmm beklıorum yazıları

haşlanmış tavuk göğsü, baharatlarla tatlandırılmış
her türlü balık, kızartma değil tabiki ızgara yada fırında
rulo köfte (ben yapmadım ama görüntü harika)

ciğer yapabilrsin soğanla soteleyip...

Neden böyle yaptın? Sorgulamalısın kendini. Sen kilo vermek istemiyor musun? Mağazaya girdiğinde beğendiğin her kıyafeti deneyebilmek, büyük beden reyonlarını aramak yerine her reyonda rahatça dolanabilmek, aynaya baktığında gülümsemek ve merdiven çıkarken off poff etmek yerine herkes gibi rahat rahat çıkmak istemiyor musun canım benim? Aciz miyim demek..Son pişmanlık fayda etmez bilirsin. Hatalardan ders çıkarmadıkça sık sık tekrarlanır aynı hatalar.

Kendine hakim olmak değil mesele biliyor musun? Beyinen zayıflamaya hazır olmak ve gerçekten kilo vermeyi istemek. Bunu yapabileceğine inanmak asıl mesele.

Bence sen hazır değilsin. Böyle bir bozup bir yapmakla ancak metabolizmanı harap edersin bitanem. Yapma böyle. Bak ben 122 kilo koca cüsseli biri olarak başladım diyete. Ben yemeyi sevmiyor muyum? Bayıla bayıla yerdim önceden. Ama şu an asla yemiyorum. Marketten geldim biraz önce. Karatay diyetine geçeceğim için sebze, badem, yoğurt ve tavuk aldım geldim. Acıkmıyorum normalde ama bu diyette kuruyemişe izin var diye badem aldım. Bikaç tane atıştıracağım gün içinde, onun dışında hiçbir şeyde gözüm yok.

İnan bana her şey sende bitiyor. Beynini ben zayıflayacağım diye inandırmadıkça, gerçekten bunu yapmak istemedikçe kilo veremezsin. Yediğin o yemekler seni geleceğinden uzaklaştırıyor. Oysa yaza sen de istediğin kıyafetlerle ve çok farklı bir şekilde girebilirsin. Düşün, karar ver ve uygula.

Herkes kilo verebilir. Sen aciz değilsin sadece zayıflayacağına inancın yok..

Yoğurt
Balık ızgara ya da fırında buğulama
Peynirli ya da lorlu omlet
Dukan ekmeği eşliğinde kahvaltı
Tavuk ızgara, haşlama
Köfte + yoğurt meze = naneli pul biberli sarmısaklı yoğurt olabilir
Biftek vsss

arkadasim sen ne zaman basladin ve nezaman dan sonra bu kacamaklari simdi kac kilosun yaptin bilmiyorum ama ben daha fena isyanlardayim 2 aydir zoooooorla dukana devam ediyorum ve 69 dan 64 e dustum ammaaaaaa gecen haftanin basinda babam ve annem geldi ve bende dukan mukan kalmadi herseyden yedim(.1 kere ekmek ve 1 kerede tatli olmak uzere)ve ne yapacagimi bilmiyorum bu bir haftanin sonunda 64 kg dan 65 800 e cikiverdim .elbette vucut sebzelerden dolayi su topladi ama hepsi su degildir tabii bu arada buraya girmeye hic firsatim olmadi bir kere bile giremedim cok yogun bir kosusturma icindeydim kendime ozel bisey bile pisiremedim .soyleyin bana ben simdi neeedeyim ,yarin yine ataktanmi baslamaliyim su anda S O S veriyorum cevaplarinizi bekliyorum

bilgecim bu arada seni de tebrik etmeden gecemiycem ne ara verdin o 8 kiloyu yine tartilmaya arami verdin ?8 kg dan sonra bi hafifliktir falan hissettinmi kendinde bayaaa bi dikkat ettin herhalde

bilgecim bu arada seni de tebrik etmeden gecemiycem ne ara verdin o 8 kiloyu yine tartilmaya arami verdin ?8 kg dan sonra bi hafifliktir falan hissettinmi kendinde bayaaa bi dikkat ettin herhalde

Sağol evperisi Tartılmak aklıma gelmiyor nedense, hep dediğim gibi kıyafetler ve ayna benim ölçütüm. Çok ama çok hafifledim diyebilirim. Yayvan göbeğim toparlandı mesela bel çukurum ortaya çıktı, yatakta bile rahat rahat sağdan sola dönüyorum İşte bütün bu etkenler beni hırslandırıyor, mutlu ediyor ve daha da kilo vermemi sağlıyor. Yani bu hafifleme ve rahatlama hissi muhteşem bişi.

Kıyafetleri giyerken daha şimdiden bi özgüven geldi diyebilirim. Hani o şiş mide yok, o yayvan göbek yok. Lüten arkadaşlar bu his çok güzel. Bunu siz de yaşayın ve azmedin, azmedelim. Hep birlikte zayıflayalım, lütfen

arkadaslar su kilo cizelgesini nasil yapicam bi türlü anlamadim ingilizcem yok

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…