Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

belki 2 yerine 1 kaşık olabilirdi ama boşver takma.yemişsin ne güzel olmuştur kimbilir? genlde 1 tatlı kaşığı mısır unu oluyor tariflerde..

Merhaba arkadaşlar cuma günü başladığım atakta bugün son günüm atak döneminin hafta sonuna gelmesinden dolayı çok sıkıntı çektim o kadar çok sevdiğim şeye hayır dedim ki anlatamam ama hiçbir şekilde diyet kurallarına aykırı davranmadım hatta canım kocam bile bana destek oldu ve pazar kahvaltısında yulaflı krep yedi :)... dün akşam duştan önce tartıldım 55,5 kg. sanırım seyir dönemi için hazırım 52 kg az kaldı ...
Bugün sabah ofise gelir gelmez saat 8:00 gibi yulaf kepeğinden krep ve ligth beyaz peynir yedim 9:00 gibi 1 adet haşlanmış yumurta yedim... keyfim yerinde öğlene haşlanmış tavuk ile yoğurt yemeyi planlıyorum....

Seyir dönemini 1 gün pp + 1 gün sp yapmayı planlıyorum ...

Seyir dönemi için eşiminde benimle yiyebileceği tariflere ihtiyacım var hergün ikimiz içinde ayrı şeyler düşünmek istemiyorum...

Özellikle; kurabiye, poaça, tatlı akşam yemeği için uygun tariflere ihtiyaç duyuyorum ... yardımlarınızı bekliyorum.

çok teşekkür ederim ya sabah sabah iyi motive oldum.bu gün tam bir hafta oldu 2 kilo vermiştim cumaya kadar.ama haftasonu hiç verememişim.onu görünce canım sıkılmıştı sabah ama kararlıyım bozmayacağım

ya bırısıde bana cevap verse meyvelı yogurt yıyebılıomuyum

atakta isen yemesen iyi olur arkadaşım...sonuçta hazır yoğurtlarda kıvam arttırıcı maddeler var karbonhidrat içeren.yine meyve yasak biliyorsun..iyi bir tavsiye değil ama yine de çok tatlı ihtiyacımı ben 1 çay bard.zero içerek gideriyordum atakta...

ya bıde yulaflı kepekten krep yaparken yumurtanın sarısınıda koysak bı sorun olur mu ?

Ben %0,1 yağlı bir yoğurt kullanıyorum ( marka belirtmekten çekindim yasak olabilir) ama bir çok markette var pembe kaseli 200gr yoğurtlar. Yulaf kepeği ile yapılan krepte ben yumurtanın tamamını kullanıyorum. Haşlama yumurtada da tamamını yiyorum sarısını atmaya içim elvermiyor...

arkadasim yazdiklarin cok dogru..tesekkürler hatirlatmalarin icin

olucak arada öyle..benim agir gidiyor,gidicek..tamamen guclendirme yapmasamda ona yakin yapiyorum cunku bebegimi besliyorum..ama yinede 1 haftada 2bucuk kilo verdim..simdiden sonra daha yavas olur eminim ama cok acele etmeden dogum sonrasi vucud zaten yipraniyor ve bicok seyim eksik vucudumda kati bir diyettle dahada vucudumu hirpalamak istemiyorum..ama yinede hic kacamak yapmadim bende..guclendirmede olan 2 dilim ekmegi söyle tükettim mesela kendim yaptim ekmegimi yulaf kepekli ezmeli ve tam bugday unu ile..hafta ici disarida yemek yedigimde nasil basardim anlamiyorum baligin yaninda cok guzel bir makarna vardi normalde mönüde ben onu koydurmadim parasini ödedim sadece baligi yedim..mucize:) dukani iyi anladigimi saniyorum..bakalim 3.aynin sonundaneler gorucem tartida

1.sayfada dukantariflerinin oldugu bir link var..istersen oradan bir bak ..eminim alternatifler vardir..birde facede dukan tariflerinin oldugu bir sayfa var..fatagrafli cok guzel tarifler var..tavsiye ederim..herkese acik oldugu icin face üylelik gerekmiyor kolay gelsin

kızlar bugün seyirimin yedinci günü seyirde hiç tartılmadım neredeyse sanki hiç kilo verememişim gibi gelito seyirde.reglim su an bir an once bitsede tartılsam diyorum.dukan kahvaltımı yaptım birazda yanıma aldım okulda cocuklarla beslenme saatınde yemek için.diyet gayet iyi bırakmayı asla düşünmüyorum bu kadar kolay başka diyet bulamam çünkü:))

arkadaşlar seyir devresini kısa bir özeti.....

Artık Dukan diyetinin mantığını kavradınız. Şimdi ikinci evreye geliyoruz ve yiyebilecekleriniz listenizde artık sebzelerde var. Yanılmamanız gereken önemli nokta sadece sebze tüketemeyeceğinizdir. Bu evre dönüşümlü devam eder. Sebze+protein ve saf protein dönüşümüdür. Süre ise 5 gün sebze ve protein tüketmek, 5 gün saf protein tüketmek olabilir. Bu sıkıcı ve takibi zor gelirse 1 gün sebze ve protein, 1 gün saf protein şeklinde de uygulayabilirsiniz. İki yöntem de sonuç açısından aynıdır. Kilo verim hızı farklı olsa da sonuçta aynı miktar kilo verirsiniz. Fazla kilolarınız yok ise ve kilo vermekte acele etmiyorsanız bir diğer yöntemde haftanın 5 günü sebze ve protein diğer 2 günü ise -pazartesi, perşembe- saf protein tüketmektir. Bu evrede yulaf kepeği miktarını biraz arttırıp 2 çorba kaşığı tüketmelisiniz. Egzersiz de biraz arttırarak günde 30 dakikalık yürüyüşler yapmalısınız. Vücudunuz bu aç döneme çok sıkı cevap verirde kilo vermenizde durma olursa egzersizi 4 gün için 60 dakikaya çıkarın. Su içmeyi de unutmayın.
Peki izin verilen sebzeler hangileri; enginar, kuşkonmaz, patlıcan, pancar, brokoli, lahana (her türü), havuç, kereviz, hindiba, radika, kabak, salatalık, rezene, taze fasülye, pırasa, mantar, soğan, biber, balkabağı, turp, salata yeşillikleri, soya fasülyesi, ravent, ıspanak, şalgam, pazı, domates, şalgam.
Bu sebzeleri tüketmekte sınırsızsınız, yine de miktarları konusunda abartılı olmayın. Çünkü sebzeler vücudta su tuttuklarından atak evresinden seyir evresine geçtiğinizde kilo vermenizde durma hatta bir miktar kilo almanız gerçekleşebilir. Bu sebeple listedeki sebzeleri her öğünde olmamak şartı ile ve protein ile beraber tüketmeyi atlamayın. Sebzeleri çiğ tüketmeye çalışın ya da buharda pişirmeyi deneyin. Böylelikle onlardan maksimum fayda sağlarsınız.
Seyir evresi en kritik evredir, istenilen kiloya ulaşılır. Dukan’a göre ortalama olarak haftada bir kilo verebilirsiniz.

PAZARTESI
SABAH:500 gr mild kefir (malzeme eksikligim vardi,elimde olan light ürünle yetindim)

ÖGLE:120gr sade somon baligi

AKSAM:bir kase yogurt icierisine 2 yumurta ve 1,5 yk yulaf kepegi

3lt su

SPOR 20 dakika yürüyüs

SALI
SABAH:2dilim cemensiz pastirma,1 yumurta,1yk yagsiz tuzsuz lor,1minik salatalik tursusu, 4minik krep

ÖGLEeynir soslu balik

ara:1 yumurta 2 krep

AKSAM:ceyrek tavuk gögsü minik sos tabaginda yogurt ile

3lt su

SPOR30 dk yürüyüs

mekik 50

duvar sinavi 30

30 ar defa yine bel hareketi

CARSAMBA
SABAH:ceyrek tavukgögsü ,yogurt, 1 yk lor ve kirmizi biber ve naneyi karistirip bir tabak hazirladim..yaninda avuc ici büyüklugunde 3 yulafli krep

ara:1 kahve...............yumurta

ÖGLE:bir servis balik

ara:1 bardak kefir

AKSAM:saganda yumurta yk lor ve yogurt esliginde

birazdan asagidaki minik fincandaki muhtesem kokan tatliyi yicem
SPOR sabah 40 aksam 60 dk toplamda 100dk yürüyüs :)

PERSEMBESABAH: saganda ton balikli 1 yumurta

ara: bir kase yulafli yaptigim tatli

ÖGLE:ne yemegim nede hazirlamaya vaktim vardi..yine bir kase ayni tatlidan yedim..

AKSAM:400 gr uzeri bol baharakli balik

ara : 1 bardak kefir

SPOR yok!!

3ltden fazla su

CUMA
SABAH:beyaz peynir,4 tane cherry domates, 4/1 paprika,2-3sap maydanoz,yarim sosis

ÖGLEeynir,yogurtlu biber,yarim sosis

ara:yulafli light sütlac

AKSAM:1yk kasigi et (cok az birkac catal) salata

SPOR YOK !!

3ltden fazla su

CUMARTESI
SABAH:maydonozlu saganda 2 yumurta

ara:yulafli light tatli

ÖGLE:avuc icinden biraz kücük peynir,1 kaynatilmis sosis

AKSAM:izgara balik

SPOR YOK!! *hareketli birgün

PAZAR
SABAH: 1 kase süt ile haferfleks

ara:minicik bir kase yulafli tatli

ÖGLE:3 pastirma,kk keci peyniri ile sagan 2 yumurta

AKSAM:bir tabak salata bir dilim dukan ekmegi,kk buyuklugunde dukan keki

SPOR 40 dk yürüyüs

09.01 de basladim 16.01 ..1 haftada bu mönüyle 2kilo verdim
*reglim gecikti..belki daha fazla olabilirdi haftanin sonunda verdigim kilo..ama hic moralim bozulmuyor..cunku artik biliyoruz regl siskinligimizi:)

HAFTAM BÖYLEYDI

seyir döneminde ceviz, kuru kayısı, kuru incir, fındık gibi şeyleri az da olsa yemek mümkünmü ?

tatlım kaç kilosun sen??ve kaç kiilo verdin toplamda

72 ile basladim simdi 70..hedef 15 kilo vermek.. 7 kilosu dogum kilosu desem digerleri normal keyif kilosuydu heralde..cok olmadigi icin göze batmiyordu

Bugün dukan diyetine başlayalı tam 3 ay oldu. 3 aydır buradaki arkadasların azimlerine sahit olarak bende yılmadım. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süre diyet yaptım. Şu an tam 13 kilo verdim. son 2 haftadır gram oynamıyor hatta 1 kilo sürekli alıp veriyorum. o 1 kilo ile ne alıp veremedğim var anlayamadım :) 75 ile başladım şu an 62 ile 63 arasında gidip geliyor. Yılmak yok. benimle birlikte başlayan arkadaslar daha fazla verdiler ama ben çok fazla kaçamak yaptım. Kaçamak yapmazsanız dişinizi sıksanız 2 ayda rahat 15 kilo verirsiniz. yaşasın dukan diyet kardeşliği

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…